Татькова Зоя Федорівна

Татькова Зоя Федорівна

Категорія Пов'язана особа
Має зареєстрований бізнес Іспанія ( )
Остання посада Vebelle Royal G SL, Засновник
16.08.2005 Пов'язана особа або член сім'ї - ПЕП припинив бути ПЕПом
icon
ЗВ’ЯЗКИ з фізичними особами
Iм’я Тип зв’язку Перiод
дочка 13.11.1980—


Вищий Господарський суд України , Суддя Вищого господарського суду України

особисті зв'язки —16.08.2005
icon
ЗВ’ЯЗКИ з юридичними особами
Iм’я Тип зв’язку Код
Засновник B93519171
icon
Досьє:

В Іспанії на першу дружину Віктора Татькова – Зою Татькову - зареєстрована компанія Vebelle Royal G SL. Як з'ясували журналісти проекту Радіо Свобода "Схеми", фірма володіє низкою об'єктів нерухомості на березі Середземного моря. Відповідно до даних з іспанського реєстру, з 2017 року на фірму записана земля та маєток на майже 600 квадратних метрів. З 2012 року співвласником цієї нерухомості є також Олена Татькова – дочка судді від першого шлюбу. Сам будинок у 2018 році був знесений.

Крім цієї нерухомості, на фірму Vebelle Royal G SL також записані чотири апартаменти у комплексі BENAL BEACH(витяг 1витяг 2витяг 3витяг 4), а також квартира у комплексі Tamarindos, квартира у комплексі Hercules та квартира у комплексі Opera на березі Середземного моря.

Пізніше з'ясувалося, що Vebelle Royal належить також 62 гектари землі в муніципалітеті Міхас в провінції Малага. За оцінками ріелторів, в середньому вартість землі в цьому регіоні стартує від 30 тисяч євро за гектар. Відповідно вартість ділянок може сягати до 2 мільйонів євро.

Крім того, 21 серпня 2019 року Печерський районний суду м.Києва наклав арешт із забороною розпорядження на низку об'єктів нерухомого майна, яке належить Зої Татьковій. 

12 лютого Колегія суддів Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду залишила без змін ухвалу Печерського районного суду м. Києва від 21.08.2019 р. про накладення арешту на майно.

Під час відкритого судового засідання також було встановлено, що один з підозрюваних в діяльності злочинної організації, яку організував Татьков, Антон Яїцьков отримав від нього довіреність на представлення інтересів та укладання договорів, відкриття і розпорядження банківськими рахунками від іменні його колишньої дружини Зої Татькової.  

У жовтні 2019 року згадувана іспанська компанія Vebelle Royal не змогла продати квартиру в Іспанії, оскільки покупець відмовився від купівлі після віднайденої інформації про те, що фірму заснувала Зоя Татькова. Така інформація випливає з постанови Донецького апеляційного суду від 15 жовтня 2020 року. 

Так у вересні 2019 року Vebelle Royal уклав із громадянкою Росії угоду, за якою мав продати їй квартиру площею 29 кв м у Малазі за 70 тис євро. 25 вересня вона сплатила компанії 2 тис євро завдатку. Однак, у жовтні громадянка РФ повідомила, що відмовляється від купівлі квартири. За її словами, вона шукала в мережі Інтернет інформацію про компанію-продавця, і у Відкритому реєстрі національних публічних діячів України ЦПК знайшла дані про те, що засновник фірми Зоя Татькова є колишньою дружиною "голови українського господарського суду" (зміст повідомлення без зміни стилістики автора), і що компанія та її активи пов’язані з корупцією та відмиванням грошей. Росіянка зазначила, що як законослухняна громадянка не хоче бути пов’язаною з подібними правами та угодами і просила повернути сплачений гарантійний завдаток.

У відповідь у Vebelle Royal її запевнили, що вказана інформація раніше компанії не була відома, а Зоя Татькова на даний момент до компанії не має жодного відношення. Попри це покупець повідомила про незмінність своєї позиції і просила повернути завдаток в повному обсязі. Що компанія і зробила.

Після цього на початку 2020 року Vebelle Royal звернувся до Слов’янського міськрайонного суду Донецької області з вимогою стягнути із Зої Татькової збитки у вигляді упущеної вигоди у розмірі 70 тис євро. Суд у задоволенні цього позову відмовив. Донецький апеляційний суд залишив рішення Слов’янського суду без змін. 

Згідно офіційних документів, шлюб між Зоєю та Віктором Татьковими був розірваний Донецьким міським РАЦСом 16 серпня 2005 року.

У грудні 2019 року Татькова звернулась до суду з позовом до "Центру протидії корупції" про визнання дій такими, що порушують немайнові права особи, поновлення порушених немайнових прав шляхом зобов'язання вчинити певні дії (видалення інформації з Відкритого реєстру національних публічних діячів України).

Однак, 2 лютого 2021 року Печерський районний суд м.Києва повністю відмовив Татьковій у задоволені позову. Згодом Київський апеляційний суд залишив без задоволення апеляційну скаргу представника Татькової, а рішення суду від 2 лютого 2021 року залишив без змін.

icon
ДОКУМЕНТИ
інші варіації імені

Tat'cova Zoia Fedorivna

Tat'kova Zoia Fedorivna

Tat'kova Zoja Fedorivna

Tat'kova Zoja Fedorovna

Tat'kova Zoya Fedorivna

Tat'kova Zoya Fedorovna

Tatkova Zoia Fedorivna

Tatkova Zoia Fedorovna

Tatkova Zoya Fedorivna

Tatkova Zoya Fedorovna

Tatkowa Soja Fedoriwna

Tatʹkova Zoja Fedorivna

Tat′kova Zoja Fedorovna

Tat′kova Zoâ Fedorovna

Tat′kova Zoâ Fedorìvna

Татькова Зоя Федоровна