PEP.org.ua

Коломойський Ігор Валерійович

Коломойський Ігор Валерійович

Категорія Національний публічний діяч
Дата народження 13.02.1963
Місце народження м. Дніпро
Громадянство Україна
Остання посада ПОЛІТИЧНА ПАРТІЯ "УКРАЇНСЬКЕ ОБ’ЄДНАННЯ ПАТРІОТІВ - УКРОП", Голова комісії партійного контролю
Остання зміна профілю: 21 серпня 2019 р.

Досьє:

Ігор Коломойський - український олігарх, екс-губернатор Дніпропетровської області. Власник медіа, сталеварних, феросплавних, нафтових і газових активів; елітної нерухомості, морських терміналів, курортів та літаків. Усі ці активи входять в умовну групу “Приват” й нині частково арештовані.

ПРИВАТБАНК

18 грудня 2016 року Національний банк України відніс найбільший банк країни  ПАТ КБ "Приватбанк" до категорії неплатоспроможних. Того ж дня на позачерговому засіданні Кабінету міністрів України уряд прийняв рішення про націоналізацію Привату.  На той момент, 49% акцій фінансової установи належали українському олігарху Ігорю Коломойському.

За версією президента України, уряд погодив націоналізацію, аби уникнути загрози усій банківській системі України.

 

За версією тодішньої голови Нацбанку Валерії Гонтаревої, переведення Приватбанку у державну власність було єдиною можливістю зберегти кошти вкладників банку та врятувати фінансову систему.  

Втім, це лише слова, хоч і перших осіб держави. Але сама націоналізація грунтувалася на більш формальних підставах. Зокрема, на інспекційній перевірці Нацбанком Приватбанку у 2016 році. Результати цієї перевірки хоч і не були опубліковані, але саме вони лягли в основу рішення про визнання Приватбанку неплатоспроможним.

Детально про формальні причини доведення банку до неплатоспроможності йдеться у кримінальних провадженнях ГПУ та НАБУ.

Так, Генеральна прокуратура України ще за два роки до націоналізації, наприкінці 2014 року року внесла до Єдиного реєстру досудових розслідувань кримінальне провадження (№ 42014000000001261 від 13.11.2014 ) за фактом заволодіння службовими особами ПАТ КБ “Приватбанк” чужим майном - державними коштами Національного банку України, виділеними на рефінансування в особливо великих розмірах, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України.

В ході досудового розслідування слідчі встановили, що службові особи “Приватбанку”, протягом 2014 року вчинили заволодіння державними коштами Національного банку України в сумі понад 19 млрд. гривень, виділеними на рефінансування “Приватбанку”.

За інформацією слідчих, у підсумку, 19 млрд грн були перераховані на шість розрахункових рахунків нерезиденті, що знаходяться в в банківській установі “PrivatBank  Cyprus Branch”.

В рамках цього кримінального провадження суд наклав арешт на майно Ігоря Коломойського, Геннадія Боголюбова та підконтрольних їм компаній.

НАБУ розслідує інший епізод - за фактами можливого зловживання своїм службовим становищем службовими особами Національного банку України, а також розтрати коштів “Приватбанку” в особливо великому розмірі, вчиненої менеджментом та власниками банківської установи.

Розслідування НАБУ охоплює період, коли Приватбанк вже було визнано проблемним і він потребував оздоровлення, але ще не було націоналізовано.  Кримінальне провадження No 52017000000000153 від 02.03.2017.

Так, згідно із матеріалами справи, наприкінці 2015 року Національний банк України завершив обстеження фінансового стану  “Приватбанку” й виявив серйозні проблеми. Для подальшої стабільної роботи “Приватбанку” потребувался докапіталізація в сумі 113 млрд. грн.

Основна причина такої фінансової нестабільності: низька якість корпоративного кредитного портфелю, а саме більше 90% якого надано пов'язаним з банком позичальникам - спеціально створеним неопераційним компаніям зі штучним обслуговуванням, а також повна відсутність реального твердого забезпечення кредитів.

У відповідь на вимоги Правління Національного банку України - Приватбанк зобо’язався у строк до 15.11.2016 збільшити розмір капіталу на 94,5 млрд. грн., за рахунок реструктуризації кредитів, шляхом переведення їх на операційні компанії з виручкою, достатньою для обслуговування та погашення боргу, внесення реальної додаткової застави, погашення кредитів пов'язаних осіб.

Ці зобов'язання з реструктуризації кредитного портфелю також підтвердили основні акціонери Приватбанку - Ігор Коломойський та Геннадій Боголюбов. Але, зобов’язані не були виконані. Навпаки, упродовж 2016 року, службові особи банку в процесі реструктуризації кредитного портфелю перевели заборгованість зі 193 існуючих компаній на 36 неопераційних, здебільшого, новостворених компаній, які мали достатніх коштів для обслуговування кредитів.

Відтак, згідно із матеріалами справи, акціонери не виконали зобов’язання перед НБУ. Банк повністю втратив капітал, внаслідок чого порушувались всі економічні нормативи. Такий фінансовий стан Приватбанку ніс загрозу фінансовій системі України з причин системної важливості цієї фінансової установи.

У зв'язку з вищевикладеним, Національний банк України відніс Приватбанк до категорії неплатоспроможних.

Пізніше, у 2018 році міжнародне детективне агентства Kroll, опублікувало звіт, який підтвердив висновки Набанку, зроблені у попередні роки. Приватбанк був об'єктом масштабних та скоординованих шахрайських дій як мінімум протягом десяти років до націоналізації, що призвело до завдання банку збитків щонайменше в розмірі 5.5 млрд. дол. США.

  

Після націоналізації, протягом грудня 2016 року - лютого 2017 років Міністерством фінансів України внесено до статутного капіталу Приватбанку 116,8 млрд. грн. у вигляді облігацій внутрішньої державної позики.

І хоча тоді, 16 грудня 2016 року Ігор Коломойський та Геннадій Боголюбов  погодилися передати банк державі. Про це вони повідомили 16 грудня 2016 року в офіційному листі.  Згодом, Коломойський вирішив оскаржити це рішення у судді. 

18 квітня 2019 року Окружний адміністративний суд міста Києва визнав протиправним та скасував  рішення про виведення неплатоспроможного ПАТ КБ "Приватбанк" з ринку за участю держави.

МЕДІА

Ігор Коломойський є співвласником одного з найбільших медіахолдингів України -1+1 Media.

Зокрема, Ігорю  Коломойському підконтрольні  такі медіа: 

- телеканали: "1+1", "ТЕТ", "2+2, "ПлюсПлюс", "Уніан ТБ", "Бігуді" та дніпровський “9 канал”

- інформаційне агентство “УНІАН”, інформаційне видання “Главред”.


ВОЛОДИМИР ЗЕЛЕНСЬКИЙ

До 2018 року новообраний президент України Володимир Зеленський співпрацював із Ігорем Коломойським. Так, Зеленський був співзасновником компанії "СТУДІЯ КВАРТАЛ-95", яка займається виробництвом розважального контенту для телеканалу олігарха "1+1". Зокрема, студія виготовляла шоу, кіно, комедійні серіали, концерти, які транслювалися на телеканалі. 

 

Під час передвиборчих дебатів, кандидат в президенти Володимир Зеленський у відповідь на запитання Петра Порошенка заявив: 

- З приводу Коломойського і бізнесу, то у мене є контракт з каналом "1+1". І це найголовніше. 

 Керує компанією  "СТУДІЯ КВАРТАЛ-95"  БАКАНОВ ІВАН ГЕННАДІЙОВИЧ. Також Баканов є керівником новоствореної політичної партії В. Зеленського “Слуга народу”.

Крім того, юридичний супровід кампанії кандидата у президенти України Володимира Зеленського здійснює  особистий адвокат Ігоря Коломойського - Андрій Богдан. Про це журналістам програми “Схеми: корупція в деталях” розповів сам олігарх.

 На фото посередині: Андрій Богдан. Фото: Еспресо TV

20 травня 2019 року відбулася інавгурація новообраного президента України - Володимира Заленського. 

А вже 21 травня Володимир Зеленський призначив Андрійя Богдана головою Адміністрації Президента.

 ФЕРОСПЛАВИ. 

У 2015 році українські олігарх Віктор Пінчук судився із Ігорем Коломойським у Високому суді Лондона. Позивач стверджував, що в середині 2000-х передав їм гроші для купівлі одного з найбільших в Україні підприємств з видобутку залізної руди, але не отримав від Коломойського та Боголюбова ні підприємства, ні грошей. Утрачений за всі ці роки прибуток Пінчук оцінив у 2 мільярди доларів. Але в січні 2016-го, за кілька днів до початку слухань по суті, Пінчук, Коломойський і Боголюбов уклали мирову угоду: Коломойський зобов`язався віддати Пінчуку частину грошей із феросплавного бізнесу.

Феросплавний холдинг включає Нікопольський, Запорізький і Стахановський феросплавні заводи, Марганецький і Орджонікідзевський гірничо-збагачувальні комбінати на Дніпропетровщині. Формально, жодне з цих українських феросплавних підприємств не належить ані Віктору Пінчуку, ані Ігорю Коломойському.

Натомість, Комісія з міжнародної торгівлі США (USITC) у 2016 році опублікувала презентацію щодо імпорту силікомарганцю. У звіті міститься й перелік феросплавних заводів, які за даними комісії, контролюються Ігорем Коломойським та Геннадієм Боголюбовим.

 Фото з доповіді Комісії з міжнародної торгівлі США (USITC).2016 р.

Віктор Пінчук подав петицію до суду Флориди з вимогою розкрити структуру власності: GEORGIAN AMERICAN ALLOYS INC (Delaware), CC METALS AND ALLOYS, LLC (Delaware), FELMAN PRODUCTION, LLC (Delaware), FELMAN TRADING, INC (New Jersey). І хоча формально ці компанії зареєстровані в офшорних юрисдикціях й, відповідно – власника компаній не видно, керівниками усіх цих компаній були і залишаються партнери Коломойського Корф та Лейбер. Останній також виконує секретарські функції в грузинській компанії “Georgian Manganese LLC”.

 


Кар'єра:

Зв'язки:

Дані з декларації про доходи:

Рік Посада Доходи декларанта, UAH Доходи родини, UAH Витрати та інші правочини декларанта, UAH
2015 Обласна державна адміністрація, голова дніпропетровської обласної державної адмінстрації з березня 2014 по березень 2015 514 814 702,00 Не зазначалось
2014 Обласна державна адміністрація, голова дніпропетровської обласної державної адмінстрації з березня 2014 по березень 2015 899 196 613,87 Не зазначалось
2013 Обласна державна адміністрація, голова дніпропетровської обласної державної адмінстрації 698 004 558,00 Не зазначалось

Грошові активи:

Декларант Родина
Рік Вид активу UAH USD EUR Інше UAH USD EUR Інше
2015 Вклади 44 681 336,99
2014 Вклади 139 693 377,36
2013 Вклади 427 489 737,00

Дарунки, призи, виграші:

Рік Cума в декларанта, UAH Сума в сім'ї, UAH
2015
2014
2013

Фінансові зобов’язання:

Рік Сума в декларанта Сума в сім'ї
2015 UAH
UAH
2014 UAH
UAH
2013 UAH 7 077 133,00
UAH

Нерухомість декларанта і родини:

Рік Земля Будинки Квартири Інша нерухомість
2015
Декларант
15188.0 м²
Декларант
214.6 м²
281.1 м²
62.96 м²
208.0 м²
277.0 м²
240.0 м²
Родина
198.9 м²
96.9 м²
2014
Декларант
15188.0 м²
Декларант
214.6 м²
281.1 м²
62.96 м²
208.0 м²
277.0 м²
240.0 м²
Родина
198.9 м²
96.9 м²
Декларант
277.0 м²
240.0 м²
2013
Декларант
15188.0 м²
Декларант
214.6 м²
281.1 м²
62.96 м²
208.0 м²
277.0 м²
Родина
198.9 м²
96.9 м²
Декларант
240.0 м²

Транспортні засоби:

Рік Транспортні засоби
2015 Декларант
 • Mercedes-Benz 5000 2001
 • Mercedes-Benz S 600 L5786 2003
 • Mercedes-Benz S 600 L5786 2003
 • Daimler Chrysler 6100 2001
 • Toyota Land Cruiser 4700 2001
 • Porsche Boxster 1997
2014 Декларант
 • Mercedes-Benz 5000 2001
 • Mercedes-Benz S 600 L5786 2003
 • Mercedes-Benz S 600 L5786 2003
 • Daimler Chrysler 6100 2001
 • Toyota Land Cruiser 4700 2001
 • Porsche Boxster 1997
2013 Декларант
 • Mercedes-Benz 5000 2001
 • Mercedes-Benz S-Class S600 H, 5786 2003
 • Mercedes-Benz S-Class S600 L, 5786 2003
 • DaimlerChrysler 6100 2001
 • Toyota Land Cruiser 4700 2001
 • Porsche Boxster 1997

Документи та джерела

Виписки з реєстру компаній

Витяг з юр. сіб щодо компанії ТОВ "ПРОТОН-21"
витяг щодо ЗАО Элит Холдинг / РФ
Річний звіт Укртатнафти за 2017 рік
Структура власності ТОВ ТЕЛЕКОМПАНІЯ "ПРИВАТ ТБ ДНІПРО"
Витяг щодо ТОВ "ЕЛ ТІ ГРУП"
Витяг щодо ТОВ "ПРИВАТОФИС"
business-registry-NOVOTROYITSKE RUDOUPRAVLINNYA-17.09.2018- UA
business-registry-GRAVIS-CINO-23.07.2018-UA
business-registry-KRYVBASVYBUHPROM-24.05.2018-UA
business-registry-LEON RASH-24.05.2018-UA
business-registry-SKORZONERA-24.05.2018-UA
business-registry-TV COMPANY SKIFIIA-24.05.2018-UA
business-registry-BETA-K-24.05.2018-UA
business-registry-VIST LTD-24.05.2018-UA
business-registry-BUGIL-24.05.2018-UA
business-registry-GORGAN-24.05.2018-UA
business-registry-ZIRKA BUKOVELIU-24.05.2018-UA
business-registry-IRC-POLTAVSKA OBLAST-24.05.2018-UA
business-registry-ARLAN-24.05.2018-UA
business-registry-ISTEITGARANT-24.05.2018-UA
business-registry-PRYVAT-IT-24.05.2018-UA
business-registry-DNIPRODORMOSTBUD-24.05.2018-UA
business-registry-HOTEL ZHOVTNEVYI-24.05.2018-UA
business-registry-SENTOZA LTD-24.05.2018-UA
business-registry-YULAIT-24.05.2018-UA
business-registry-PROTON23-11.05.2018-UA
business-registry-1+1-11.05.2018-UA
busines-registry-SOLM LTD-11.05.2018-UA
business-registry-VALENTYNA-11.05.2018-UA
business-registry-AKVATERA-11.05.2018-UA
business-registry-DILINE-11.05.2018-UA
business-registry-DNIPROPETROVSKA YEVREISKA GROMADA-11.05.2018-UA
business-registry-DOKUCHAYEVSKYY DFDK-11.05.2018-UA
business-registry-MAGIKOR-11.05.2018-UA
business-registry-CENTR KOMPETENCIY-11.5.2018-UA
business-registry-FALES-11.05.2018-UA
business-registry-OIL700-05.06.2018-UA
business-registry-PAS LTD-05.06.2018-UA

Рішення суду

Справа про банкрутство OPTIMA SPECIALTY STEEL, INC
Ухвала Печерського районного суду міста Києва щодо арешту майна компаній з групи Приват
Постанова Південно-західного апеляційного господарського суду щодо УКРІНТЕРІНВЕСТ
Постанова суду щодо ТОВ "Агротермінал Логістик"
рішення суду щодо ПАТ "ПОКРОВСЬКИЙ ГЗК"
court-decision-JKH OIL-02.12.2015-EN
court-decision-TEAMTREND LTD-31.05.2018-UA

Публікація в медіа

Розслідування "Схем" про регулярні перельоти Зеленського та Богдана до країн, де мешкає Коломойський
Інтерв'ю Андрія Богдана про взаємовідносини з Ігорем Коломойським та Володимиром Зеленським
Інтерв'ю Андрія Богдана про взаємовідносини з Коломойським та Корбаном
Публікація OCCRP щодо бізнесу сестри Ігоря Коломойського - Лариси Черток
Публікація ЗМІ щодо контролю Укрнафти Коломойським

Звіти

Річний звіт Закритого акціонерного товариства комерційного банку “ПриватБанк” за 2008 рік
Презентація Комісії з міжнародної торгівлі США щодо компаній Боголюбова, Коломоського
Річний звіт АТ КБ "ПРИВАТБАНК" 2016
Звіт компанії WARREN STEEL HOLDINGS, LLC 2008
Звіт компанії ПАТ «Укрнафта» 2010
звіт наглядової ради ПАТ "Укрнафта"за 2017 рікс

Структури власності

Структура власності ТОВ "ПРИВАТ ТБ ДНІПРО"
структура власності телеканалу "Плюсплюс"
структура власності ТОВ “Рєал Істейт-ТВ”

Інші документи

Літак, яхта та інші активи Віталія Хомутинніка
shareholders-JKX-18.04.2014-EN
Бизнесмен Коломойский находится в числе конечных бенефициаров МАУ
stock-company-registry-MAU-31.03.2018-UA
Компанія з орбіти Коломойського, що відбирала бізнес _Борисполя_, отримувала дозвіл з порушеннями
Безкоштовний запит _ МІНІСТЕРСТВО ЮСТИЦІЇ УКРАЇНИ ІНВЕСТМЕНТ ПРОДЖЕКТС МЕНЕДЖМЕНТ
business-registre-PROTON-21-24.05.2018-UA
structure_1+1-05.06.2018-UA
VEL-RICE Company registry information
FOOTBALL TEAM DNIPRO registry information
SANATORIY-PROFILAKTORIY VBR registry information
STARLIGHT Company registry information
HELTEX Company registry information
ALFA-PRIVAT LTD registry information
DERLING Company registry information
"HRAND PERSONA - BUKOVEL" registry company
PROFESIYNY FUTBOLNY KLUB PRYKARPATTYA registry information
PERLYNA-KAPITAL Company registry information
PRYVAT-INVESTOR Company registry information
ASPECT Company registry information
TET TV Company opendatabot information
Dauris registry information
Коломойський і Боголюбов вимагають від України $4,67 млрд _ Українська правда
_Укрнафта_ виплатила Коломойському і Боголюбову 2,3 мільярда дивідендів - ЗМІ _ Економічна правда