PEP.org.ua

Карплюк Володимир Андрійович

Карплюк Володимир Андрійович

Категорія Національний публічний діяч
Дата народження 02.08.1981
Місце народження Стрижавка, Вінницька область
Остання посада Політична партія «Нові обличчя», Голова
Остання зміна профілю: 20 червня 2019 р.

Досьє:

Карплюк закінчив Національну академію державної податкової служби України в часи, коли її очолював скандальний екс-ректор Петро Мельник. Потім навчався в аспірантурі і викладав в академії, був методистом відділу виховної роботи цієї установи.

Був заступником голови Всеукраїнської громадської організації "Молодь за податкові реформи", а з 2005 року - керівник Управління розвитку молодіжної політики політичної партії "Третя сила", член Молодіжної ради при Київоблдержадміністрації та Громадської ради міста Ірпеня, голова ради молодіжних громадських організацій міста Буча. Паралельно з цим працював помічником народного депутата України 4-го скликання Василя Гаврилюка.

За його словами, власний бізнес він розпочав у 2004 році, взявши декілька кредитів на розвиток ТОВ "Сарафан", яке стала оператором ринку зовнішньої реклами в Ірпінському регіоні. Саме тоді, за словами Карплюка, він познайомився з Людмилою Федорук - дружиною мера Бучі Анатолія Федорука. На той момент вона мала мережу біг-бордів в місті.

У 2010 році Карплюк за підтримки Федорука та Мельника балотувався на пост мера Ірпеня, але програв вибори. В тому ж році він почав працювати заступником Бучанського міського голови з економічних питань. 

У квітні 2011-го вони створили будівельне підприємство "Будрегіонінвест", яке навпіл записали на дружин - Людмилу Федорук і Ларису Карплюк. Вказаним забудовником збудовані такі житлові комплекси: "Новатор", "Варшавський двір", "Річ Таун", "Родинний", "Полтавський", "Буча Квартал", "Центральний". У тому ж році керівником фірми став сам Карплюк. 

Згідно з журналістським розслідуванням "ТВі" в липні 2011 року рішенням депутатів міськради Бучі кільком фізичним особам було виділено ділянки по 10 та 37 соток (для будівництва будинку та ведення господарства відповідно). Держакти на право власності на ці ділянки Федорук підписав у грудні того ж року. Однак у листопаді, ще до отримання вказаних документів, усі власники ділянок нотаріально делегували право власності на них двоюрідному брату Федорука Яцюку Олегу Івановичу. Той, в свою чергу передоручив ділянки вищезгаданому ТОВ "Будрегіонінвест". Сам Карплюк тоді запевняв, що "жодної ділянки він не отримував, все купував відповідно до ринкових цін".


Про цей та інші подібні випадки також писали місцеві активісти. При цьому зокрема зазначалось, що всі нотаріальні дії були здійснені приватним нотаріусом Наталією Матвієць, яка є дружиною колишнього заступника прокурора Київської області Анатолія Матвійця. Він у 2007 році на підставі рішення Бучанської міськради за підписом Федорука отримав в подарунок трикімнатну квартиру в місті, а за кілька тижнів до цього прокурор Матвієць, відповідаючи на депутатське звернення, повідомив, що не бачить жодних порушень земельного законодавства та ознак злочину в діях Федорука. Згодом Матвієць став одним із захисників Федорука в кримінальному провадженні.

На той час крім ТОВ "Будрегіонінвест", решта основних забудовників Бучі та Ірпеня також були пов'язані з Карплюком та Федоруком. Зокрема ділянка під ЖК "Новатор" була надана ПрАТ "Меліоратор", власником якого є рідний дядько Федорука Яцюк Василь Петрович. Згодом "Меліоратор" передав право на будівництво ТОВ "Сарафан", а "Сарафан" в свою чергу передало функції підрядника ТОВ "Будрегіонінвест".

Того ж року під час будівництва вже згадуваного ЖК "Новатор" внаслідок недотримання норм техніки безпеки загинула людина, а Карплюку пізніше було повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення. За інформацією ЗМІ, у зв'язку з цим звільнення Карплюка з посади заступника міського голови з економічних питань фактично було оформлене заднім числом.

У 2014 році Карплюк знову балотувався на посаду мера Ірпеня і переміг з результатом у 31% голосів. Перед цим Карплюк оприлюднив свою декларацію, в якій вказав 67 квартир. Відповідно до декларації, придбав він їх у 2013 році, заплативши за майже 21 мільйон гривень. 

Протягом року Карплюк продав 44 з них. Це випливає з його декларації за 2014-й рік. Частина з них розташована у житлових комплексах, побудованих компанією ТОВ "Будрегіонінвест".  

Розслідування журналістів проекту Радіо Свобода "Схеми" показало, як Карплюку вдалося отримати у власність таку кількістю квартир на прикладі одного з комплексів, який будував "Будрегіонінвест". Спочатку місцева рада на одному клаптику землі видавала ділянки людям під приватне житлове будівництво, або ж під сади чи інше господарство. Вони одразу продавали її за безцінь зацікавленим особам. А ті уже, наприклад, всупереч цільовому призначенню, зводили на них багатоквартирні будинки.

Так згідно з договором про спільну діяльність у будівництві житла, профінансувало зведення однієї з черг комплексу "Річ таун" на 64 млн гривень саме ж ТОВ "Будрегіонінвест". А землю під забудову, яку надав Карплюк, оцінили у майже 42 млн. Тобто 39% від усіх вкладених у будівництво фінансів. Таким чином, Карплюк забезпечив собі у кількох будинках ЖК "Річ Таун" у майбутньому майже 40% площ. Після добудови ці квартири для продажу й опинилися у власності Карплюка.

Також за припущенням журналістів Карплюк офіційно продавав їх за значно заниженою ціною, що в свою чергу дозволяло знизити податки. Враховуючи кількість проданих на той час квартир, загальна сума ненадходжень до бюджету становить близько 880 тисяч гривень.

Детальніше у відео:


Згодом також стало відомо, що впродовж 2013-2015 років Карплюк мав бізнес у Польщі, проте не вносив його до своєї декларації. Мова йде про компанію Sarafan, що була заснована ним спільно з Володимиром Співаком (заступником керівника партії Карплюка "Нові обличчя"). Компанія займається будівництвом і ремонтами "під ключ". Ні сама компанія, ні будь-які грошові надходження від неї не були задекларовані Карплюком в 2014 та 2015 роках, хоча він був головою ради директорів компанії до 9 березня 2015 року. Станом на квітень 2019 року єдиним офіційним власником компанії залишився Співак, який перед цим також встиг побути у власниках вже згадуваної компанії Карплюка "Будрегіонінвест".

Сам Карплюк стверджував, що "після того, як став міським головою, ще у 2014 році продав всі активи, які мав як бізнес", але не відповів на запитання журналістів, чому в його деклараціях немає ані згадки про цей бізнес, ані даних про доходи від його продажу. При цьому у декларації за 20016 рік він вже вказав три квартири в Польщі, набуті ним в 2014-2015 рр.

Незадовго до цього скандалу у помешканнях Карплюка і Федорука відбулись обшуки у рамках кримінального провадження (42015110000000391 від 19.08.2015) стосовно зловживання владою та службовим становищем посадовими особами Бучанської міської ради при незаконному вилученні з власності держави 890 га особливо цінних земель лісогосподарського призначення(ч.2 ст. 364 КК України). Зокрема колишньому першому заступнику голови Верховної Ради Ігорю Калєтнік дісталося з цього масиву 14 га лісу. Загальна сума завданої шкоди державним та громадським інтересам в матеріалах справи зазначалась в 59,5 млн гривень.

Загалом обшуки проводились в 31 місці, а сам Карплюк, за інформацією старшого помічника генпрокурора України з особливих доручень (2014-2015) і нардепа Валерія Карпунцова, був попереджений кимось з правоохоронців і терміново вилетів у Прагу, не попередивши кума Федорука, який живе по сусідству. Згодом Карплюк повернувся в Україну.

Зокрема в рамках цього провадження судом було накладено арешт на грошові кошти на банківських рахунках вже згадуваних ТОВ "Сарафан", ТОВ "Будрегіонінввест»" та низку земельних ділянок. Згодом Федоруку по цьому ж провадженню було оголошено підозру і суд обрав йому запобіжний захід у виді домашнього арешту, заборонивши йому залишати місце свого проживання з 22-00 год. до 07-00 год та зобов'язав носити електронний засіб контролю. 10 квітня 2017 року воно було замінене на на особисте зобов'язання. 

Станом на 1 травня 2019 року, останнє судове засідання по даному провадженню згідно ЄДРСР відбулося ще 13 квітня 2018 року.

У липні 2017 року прокуратура Київської області розпочала досудове розслідування у кримінальному провадженні № 42017110000000421 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.272 КК України (порушення правил безпеки під час виконання робіт з підвищеною небезпекою на виробництві). Вже 31 серпня Карплюку повідомили про підозру через нещасний випадок на будівництві, коли одна людина загинула, інша отримала тяжкі тілесні ушкодження. 

28 вересня 2017 року суд обрав Карплюку у цьому кримінальному провадженні запобіжний захід у виді особистого зобов'язання.

В листопаді того ж року прокуратура прийняла постанову про виділення з кримінального провадження № 42017110000000421 в окреме провадження матеріали досудового розслідування щодо Карплюка за підозрою у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 272 КПК України та присвоєння матеріалам досудового розслідування номер № 42017110000000588. Воно, за повідомленням ЗМІ, було згодом закрите. Стосовно кримінального провадження № 42017110000000421, то станом на травень 2019 року, останнє засідання суду відбулося ще 5 червня 2018 року.

А в грудні 2017 року прокурор Київської області повідомив Карплюку про нові підозри: за ч. 1 ст. 255 (створення, керівництво злочинною організацією з метою вчинення тяжких та особливо тяжких злочинів), ч. 4 ст. 28 (вчинення злочину групою осіб), ч. 5 ст. 191(заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовим становищем, вчиненому в особливо великому розмірі у складі злочинної організації).

Також меру інкримінували ч. 1 ст. 205 (придбання суб'єкта підприємницької діяльності з метою прикриття незаконної діяльності, вчиненому в складі злочинної організації), ч. 3 ст. 358 (підроблення документів), ч. 1 ст. 366 (службове підроблення) КК України.

На думку прокуратури Карплюк діяв "у злочинній організації" разом зі своїм першим заступником", Дмитром Христюком (чоловіком нардепа Вікторії Сюмар), "заступником, а також іншими особами". Зокрема Карплюк як міський голова Ірпеня підписав договір з ФОПом "Дасюк Віталій Петрович", який виявився кілька років як мертвим. 

У досудовому розслідуванню по вказаних фактах (кримінальне провадження № 42016111200000878 від 24 листопада 2016 року) Карплюк зазначається як "організатор та керівник злочинної організації. За версією слідства, саме Карплюк "здійснював безпосереднє керівництво діями учасників організованої ним злочинної організації і уточнював обов'язки кожного під час вчинення злочинів для досягнення загальної злочинної мети, особисто брав участь у підборі учасників групи, розробляв план вчинення злочинів, розподіляв ролі між учасниками групи, організовував та особисто приймав участь у пошуку об'єктів злочинних посягань, укладав договори та приймав начебто виконані роботи, підбирав суб'єкти господарської діяльності, які здійснювали будівництво, ініціював внесення змін до бюджету міста Ірпеня та річного плану закупівель, розподіляв між членами злочинної організації отримані від незаконної діяльності прибутки".

Як зазначається в ухвалі суду, члени злочинної організації, створеної та очоленої Карплюком, у період із грудня 2015 року по червень 2017 року заволоділи коштами місцевого бюджету міста Ірпеня в розмірі 18 911 339 грн., отриманими за виконання будівельних робіт у місті та регіоні, використовуючи такі підконтрольні суб'єкти підприємницької діяльності: ТОВ "Буденергосоюз", ТОВ "Лігабуд Груп" та низки ФОП.

22 травня 2018 року підслідність у кримінальному проваджені визначена за Національним антикорупційним бюро України.

Постановою прокурора від 07 вересня 2018 року кримінальне провадження №42016111200000878 було закрите.

ПІДПИСАВ документи у справі "Добились кримінального провадження за дерибан лісу та землі мерами Бучі та Ірпеня"

У липні 2018 року заявив, що прийняв рішення скласти повноваження Ірпінського міського голови. Своє рішення пояснює необхідністю свого подальшого розвитку та планами взяти участь у виборах до Верховної ради України по виборчому округу, до якого входить Ірпінь та Приірпіння.

Згідно декларації після звільнення, у грудні 2018 року сімейство Карплюків придбало в Ірпені будинок площею понад 222 кв.м. Нову нерухомість за 1,7 млн грн записали на дружину екс-мера.

31 травня 2019 року ЦВК зареєструвала Карплюка кандидатом в народні депутати по округу №95, куди й входить Ірпінь. Очільник політичної партії "Нові обличчя" вирішив іти до парламенту не від своєї політсили, а у статусі самовисуванця.

Кримінальні провадження та санкції:

Кримінальні провадження

Кримінальне провадження № 42016110000000052 від 27.01.2016, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 364 КК України. Провадження розпочато за фактом зловживання службовим становищем, що потягло за собою незаконну зміну цільового призначення 15 га земель лісогосподарського призначення на землі під багатоповерхову забудову, а також зміну форми власності цих земель. Як встановлено досудовим розслідуванням прокуратури Київської області, Карплюк достовірно знаючи, що вищевказана земельна ділянка належить ДП "Київське лісове господарство", а не Ірпінській міській раді, звернувся з заявою про реєстрацію прав та їх обтяжень в якій зазначив форму власності комунальну. 

До даної заяви він надав витяг з Державного земельного кадастру про земельну ділянку № НВ-3203918402015 від 30.01.2015, згідно якого у графі "інформація про власників (користувачів) земельної ділянки" міститься відмітка про її належність Ірпінській міській раді, а у графі "форма власності" міститься відмітка - державна власність, хоча земельна ділянка ніколи не належала міській раді, оскільки завжди входила до складу державних земель лісогосподарського призначення ДП "Київське лісове господарство".

Згідно ЄДРСР, станом на травень 2019 року, останнє судове засідання по даному провадженню відбулося ще 1 червня 2017 року.

У липні 2017 року прокуратура Київської області розпочала досудове розслідування у кримінальному провадженні № 42017110000000421. 28 вересня 2017 року суд обрав Карплюку у цьому кримінальному провадженні запобіжний захід у виді особистого зобов'язання.

В листопаді того ж року прокуратура прийняла постанову про виділення з цього кримінального провадження в окреме провадження матеріали досудового розслідування щодо Карплюка та присвоєння матеріалам досудового розслідування номер № 42017110000000588. Воно, за повідомленням ЗМІ, було згодом закрите.

А в грудні 2017 року прокурор Київської області повідомив Карплюку про нові підозри: за ч. 1 ст. 255 (створення, керівництво злочинною організацією з метою вчинення тяжких та особливо тяжких злочинів), ч. 4 ст. 28 (вчинення злочину групою осіб), ч. 5 ст. 191(заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовим становищем, вчиненому в особливо великому розмірі у складі злочинної організації).

Також меру інкримінували ч. 1 ст. 205 (придбання суб'єкта підприємницької діяльності з метою прикриття незаконної діяльності, вчиненому в складі злочинної організації), ч. 3 ст. 358 (підроблення документів), ч. 1 ст. 366 (службове підроблення) КК України.

У досудовому розслідуванню по вказаних фактах (кримінальне провадження № 42016111200000878 від 24 листопада 2016 року) Карплюк зазначається як "організатор та керівник злочинної організації.

Як зазначається в ухвалі суду, члени злочинної організації, створеної та очоленої Карплюком, у період із грудня 2015 року по червень 2017 року заволоділи коштами місцевого бюджету міста Ірпеня в розмірі 18 911 339 грн., отриманими за виконання будівельних робіт у місті та регіоні, використовуючи такі підконтрольні суб'єкти підприємницької діяльності: ТОВ "Буденергосоюз", ТОВ "Лігабуд Груп" та низки ФОП.

Постановою прокурора від 07 вересня 2018 року кримінальне провадження №42016111200000878 було закрите.

Кар'єра:

Зв'язки:

Дані з декларації про доходи:

Рік Посада Доходи декларанта, UAH Доходи родини, UAH Витрати та інші правочини декларанта, UAH
2018 Ірпінська міська рада, Ірпінський міський голова 3 138 325,00 204 044,00 232 689,00
2017 Ірпінська міська рада, Ірпінський міський голова 1 725 733,00 2 403 240,00 900 900,00
2016 Ірпінська міська рада, Ірпінський міський голова 4 833 499,00 3 392 480,00 990 000,00
2015 Ірпінська міська рада, Ірпінський міський голова 3 958 147,00 825 417,00

Грошові активи:

Декларант Родина
Рік Вид активу UAH USD EUR Інше UAH USD EUR Інше
2018 Вклади 321 042,00 3 287,00 77,00 120 225,00 121,00
Готівка 2 200 000,00 318 000,00 50 000,00 16 000,00 30 000,00
Інше 3 738 000,00
2017 Вклади 105 445,00 77,00 1 649 019,00 121,00
Готівка 3 450 000,00 338 000,00 200 000,00 84 000,00 30 000,00
Інше 6 508 000,00
2016 Вклади 160 176,00 3 828,00 1 579 181,00 121,00
Готівка 4 350 000,00 350 000,00 120 000,00 50 000,00 30 000,00
Інше 6 863 000,00
2015 Вклади 222 588,00 16 133,00 1 771 464,00 409,00
Готівка 1 900 000,00 350 000,00 500 000,00 50 000,00 30 000,00
Інше 9 913 000,00

Дарунки, призи, виграші:

Рік Cума в декларанта, UAH Сума в сім'ї, UAH
2018
2017
2016
2015

Фінансові зобов’язання:

Рік Сума в декларанта Сума в сім'ї
2018 UAH UAH
2017 UAH UAH
2016 UAH UAH
2015 UAH UAH

Нерухомість декларанта і родини:

Рік Земля Будинки Квартири Інша нерухомість
2018
Декларант
890.0 м²
1500.0 м²
1500.0 м²
152.0 м²
401.0 м²
1000.0 м²
1677.0 м²
11.0 м²
25.0 м²
78.0 м²
4001.0 м²
Родина
5379.0 м²
674.0 м²
10851.0 м²
416.0 м²
6270.0 м²
Декларант
101.8 м²
222.6 м²
Декларант
74.4 м²
54.0 м²
54.0 м²
55.5 м²
104.7 м²
Родина
47.6 м²
52.6 м²
2017
Декларант
890.0 м²
1000.0 м²
1500.0 м²
152.0 м²
401.0 м²
1000.0 м²
750.0 м²
1677.0 м²
1500.0 м²
11.0 м²
25.0 м²
78.0 м²
Родина
5379.0 м²
674.0 м²
10851.0 м²
416.0 м²
6270.0 м²
Декларант
101.8 м²
270.3 м²
Декларант
74.4 м²
54.0 м²
104.7 м²
54.0 м²
47.6 м²
Родина
52.6 м²
2016
Декларант
890.0 м²
1000.0 м²
1500.0 м²
1500.0 м²
152.0 м²
401.0 м²
1000.0 м²
750.0 м²
1677.0 м²
11.0 м²
25.0 м²
78.0 м²
Родина
5379.0 м²
6270.0 м²
10851.0 м²
416.0 м²
674.0 м²
9404.0 м²
Декларант
101.8 м²
270.3 м²
Родина
56.2 м²
44.5 м²
Декларант
54.0 м²
54.0 м²
47.6 м²
56.5 м²
74.4 м²
Родина
52.7 м²
52.0 м²
52.6 м²
55.8 м²
Декларант
69.4 м²
37.9 м²
62.0 м²
Родина
33.9 м²
50.2 м²
46.1 м²
50.9 м²
51.4 м²
54.4 м²
32.8 м²
58.9 м²
2015
Декларант
890.0 м²
1344.0 м²
1500.0 м²
1000.0 м²
491.0 м²
1468.0 м²
509.0 м²
500.0 м²
2900.0 м²
1500.0 м²
152.0 м²
1500.0 м²
401.0 м²
1000.0 м²
503.0 м²
1677.0 м²
1000.0 м²
78.0 м²
18.0 м²
1000.0 м²
Родина
1896.0 м²
5379.0 м²
750.0 м²
10851.0 м²
6270.0 м²
9404.0 м²
Декларант
101.8 м²
53.4 м²
270.3 м²
Декларант
54.0 м²
57.4 м²
56.5 м²
54.0 м²
65.4 м²
33.1 м²
74.4 м²
47.6 м²
Родина
52.7 м²
57.0 м²
52.0 м²
52.6 м²
34.1 м²
55.8 м²
Декларант
37.9 м²
69.4 м²
62.0 м²
Родина
33.9 м²
46.1 м²
50.9 м²
51.4 м²
32.8 м²
50.2 м²
89.1 м²
54.4 м²
58.9 м²

Транспортні засоби:

Рік Транспортні засоби
2018 Декларант
 • Volkswagen passat 2016.0
 • KIA CEE'D 2013.0
 • BMW K1600 2012.0
Родина
 • Mercedes-benz GLA 200 CDI 2016.0
 • Audi Q7 2008.0
2017 Декларант
 • Volkswagen passat 2016.0
 • KIA CEE'D 2013.0
 • BMW K1600 2012.0
Родина
 • Mercedes-benz GLA 200 CDI 2016.0
 • Audi Q7 2008.0
2016 Декларант
 • KIA CEE'D 2013
 • Volkswagen passat 2016
 • BMW K1600 2012
Родина
 • Mercedes-benz GLA 200 CDI 2016
 • Audi Q7 2008
2015 Декларант
 • KIA CEE'D 2013
 • BMW K1600 2012
Родина
 • ВАЗ 21099 2005
 • Audi Q7 2008

Статки:

Karpliuk is a famous developer and mayor of Irpin (city in suburbs of Kyiv) starting from 2004. Starting from 2002 jointly with his close friend Anatoliy Fedoruk (mayor of Bucha - another city located near Kyiv) was involved in illegal alienation of land for futrher developement. Main developement companies of Bucha and Irpin connected with Karpliuk and Fedoruk. One of them, LLC "Budrehioninvest" was founded by the wife of Fedoruk - Liudmyla Fedoruk and wife of Karpliuk - Larysa Karpliuk. In 2011 Karpliuk himself was the head of LLC "Budrehioninvest" and the company registered address was the same with Karpliuk's registration . Mentioned developer has built several apartment complexes.

According to website "Nashi Hroshi" in June 2011 according to the decision of Bucha city counil several individuals recieved a land plots (10 and 37 ares) for building of house and farming. In November 2011 owners of these land plots delegated their rights on them to Fedoruk's cousin Oleg Yatsuk while the latter entrusted these rights to mentioned LLC "Buderhioninvest".  

Volodymyr Karpliuk was noticed in several scandals. He became famous after declaring of 67 apartments, purchased in 2013. He payed 21 million UAH for them.

In 2014, according to declaration, Karpliuk sold 44 out of 67 mentioned apartments. Part of them located in aparment complexes built by LLC "Budrehioninvest".

The "Schemes" investigation TV program discovered the reason why Karpliuk owned mentioned apartments. They assumed that he officially sold them for much lowered price, which in turn allowed to reduce taxes.

Another investigation of "Schemes" revealed that Karpliuk had business in Poland during 2013-2015. It was company named "Sarafan", founded jointly by Karpliuk and Volodymyr Spivak (deputy head of Karpliuk's party"Novi Oblychhia" (New faces). The registered capital of this company was 5 thousand PLN (around 1300 USD). Companie's business is developement and turnkey construction. Karpliuk did not declare neither company, nor any earnings from it according to his declaration. He was the head of the board of the company untill March 9, 2015.       

Банківські рахунки:

АТ "ОТП БАНК" , ЄДРПОУ 21685166