PEP.org.ua

Мартиненко Микола Володимирович

Мартиненко Микола Володимирович

Категорія Національний публічний діяч
Дата народження 12.01.1961
Місце народження м. Світловодськ, Кіровоградська область
Громадянство Україна
Остання посада Верховна Рада України, Народний депутат України VIII скликання, Народний фронт, Голова Комітету Верховної Ради України з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки
Дата звільнення 22.12.2015
Остання зміна профілю: 16 жовтня 2019 р.

Досьє:

Микола Мартиненко у період з 1998 до 2015 року був народним депутатом України, послідовно займав посади члена, заступника голови, голови комітету Верховної Ради України з питань паливно-енергетичного комплексу. В період з 1998 до 2015 офіційно не займався підприємницькою діяльністю та заперечував наявність в нього бізнес-інтересів

Разом з тим, в 2015 році Національним антикорупційним бюро України розпочато два досудових розслідування, що стосувались діяльності компаній, пов'язаних із Миколою Мартиненком, в 2016 році - розпочате ще одне.  В ході розслідування було встановлено, що Микола Мартиненко є бенефіціарним власником юридичних осіб, зареєстрованих в офшорних юрисдикціях: DEVECOM COMPANY LIMITEDGUILFORD ESTATES LTDKENSON TRADING LTDHUMMERON COMPANY LTD , FORTER HOLDINGS LTD. Також було встановлено, що незважаючи на відсутність формального володіння, він контролює діяльність компаній "STEUERMANN" та Bradcrest Investments SA через директора цих підприємств , зокрема, може віддавати вказівки стосовно діяльності цих підприємств. Довіреною особою Миколи Мартиненка вважається Сергій Перелома

20 квітня 2017 року в одному із проваджень - №52015000000000010 - Мартиненку було повідомлено про підозру. Згідно із судовими ухвалами, Микола Мартиненко мав можливість остаточно вирішувати основні питання діяльності ТОВ "Енерготехпром", що є міноритарним акціонером, членом наглядових органів компаній:  ПАТ "БАХЧИСАРАЙСЬКИЙ КОМБІНАТ "БУДІНДУСТРІЯ", ПАТ"ЕНЕРГОТЕХНОЛОГІЇ"ПАТ "СТРАХОВА КОМПАНІЯ "МЕГА-ПОЛІС"ПАТ "КРИВОРІЗЬКИЙ ТУРБІННИЙ ЗАВОД "КОНСТАР"ТОВ "БРИНКФОРД".

Станом на 2017 рік Микола Мартиненко офіційно володіє частками у підприємствах ТОВ "ВОРТЕКС"ТОВ "ТЕХНО-ІНВЕСТ"ТОВ "ІНТЕР-ВЕНТ". Два останні до першого кварталу 2017 року були співвласниками ПАТ "Діамантантбанк". В кримінальному провадженні № 52015000000000010 в травні 2017 року на частки Миколи Мартиненка у всіх трьох фірмах накладено арешт.

Як стверджується у журналістському розслідуванні проекту Bihus.Info, Мартиненко може стояти за діяльністю ТОВ "Енерджі Трейд Груп", яке активно забудовує сонячними електростанціями місто Жовті Води в Дніпропетровській області. Загалом дочірні компанії "ЕТГ" отримали там під сонячний бізнес близько 100 га.


ПОПЕРЕДНЯ БІОГРАФІЯ

В період до 1998 року Мартиненко Микола Володимирович займався підприємницькою діяльністю. У 1991 році Микола Мартиненко створив та очолив АТ "Фірма "Торговий дім". У 1996 році Микола Мартиненко став став бізнес-партнером Жванії Давида Важаєвича (за інформацією ЗМІ у 1996 разом із Давидом Жванією він став співзасновником “Брінкфорд Україна Лімітед”, пізніше спільно із Жванією було створене ЗАТ “Бринкфорд”; дана інформація не підтверджується інформацією Єдиного реєстру юридичних осіб, оскільки записів в електронному вигляді за цей період не існує, разом з тим, інші ЗМІ неодноразово зазначали, що Мартиненко та Жванія володіють групою компаній "Бринкфорд" у рівних частках).

З 1997 до початку 2000-го року ЗАТ "Бринкфорд"  разом з АТ «Фірма Торговий дім» постачав ДП "НАЕК "Енергоатом" тепловиділяючі елементи (ТВЕЛи) та вивозив відпрацьовані ТВЕЛи до Російської Федерації (за договором між ДП "НАЕК "Енергоатом" та ВАТ "ТВЕЛ"  від 29 грудня 1997 р. N 21-06/2585). За результатами ревізії Міністерства фінансів України (результати ревізії відсутні в публічному доступі, інформація ЗМІ) при оплаті на 250 мільйонів доларів ЗАТ "Бринкфорд" поставив ТВЕЛів лише на 50 мільйонів доларів.  

Крім того, ЗМІ відносили до компаній, підконтрольних Миколі Мартиненку та Давиду Жванії, Приватне акціонерне товариство "КСД" (ймовірно, ця компанія входила до складу холдингу "Бринкфорд"). в 1998 році ДП "НАЕК "Енергоатом" та "DARILL HOLDING LIMITED" уклали між собою договір, згідно з яким "DARILL HOLDING LIMITED" надавало ДП "НАЕК "Енергоатом" послуги щодо виконання розрахункових зобов'язань "енергоатома" перед ЗАТ "Атоменергоресурс", за що отримувало оплату у розмірі 3% від фактично сплачених на користь ЗАТ "Атоменергоресурс" коштів. В 2001 та 2002 роках між  "DARILL HOLDING LIMITED", від імені якого діяло Підприємство "Дарілл", та ТОВ "КСД" (ПрАТ "КСД" є правонаступником) укладено два договори поруки. Згідно з договорами ТОВ "КСД" стало поручителем за зобов'язаннями ДП "НАЕК "Енергоатом" згідно договору 1998 року.  ТОВ "КСД" сплатило "DARILL HOLDING LIMITED" кошти за договором поруки та пред'явило зворотню вимогу до ДП "НАЕК "Енергоатом" на загальну суму 99,9 млн. грн. Рішенням від 05.06.2008 року Господарський суд міста Києва зобов'язав ДП "НАЕК "Енергоатом" сплатити ПрАТ "КСД" заборгованість у розмірі 99,9 млн.грн.

Варто зауважити, що  Приватне акціонерне товариство "КСД"Підприємство "Дарілл"ТОВ "ТЕХНО-ІНВЕСТ"ТОВ "ІНТЕР-ВЕНТ"ТОВ "КЕРУЮЧА КОМПАНІЯ "БРИНКФОРД КАПІТАЛ"ДП «Штоєрман-Україна ГМБХ» за інформацією Єдиного державного реєстру юридичних осіб, мають спільний номер телефону - +380442016870.

З 1991 по 1998 рік Микола Мартиненко також був засновником та директором ЗАТ «Інтерпорт Ковель», що знаходилося на території вільної економічної зони у Волинській області (за інформацією ЗМІ, хоча, ймовірно, підприємство надежало йому через інші підконтрольні підприємства).  

В період з 1998 до 2015 року Микола Мартиненко був народним депутатом різних скликань та офіційно не займався бізнесом. Як народний депутат, Микола Мартиненко був членом різних політичних сил: "Народний фронт", об'єднання "Батьківщина", блок “Наша Україна- Народна самооборона”, блок “Наша Україна”. До Верховної Ради  ІІІ, IV скликань Микола Мартиненко потрапив як самовисуванець від виборчого округу № 21 у Волинській області. В період з 1998 року до 2015 року Микола Мартиненко був спочатку членом, а потім головою парламентського Комітету з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки. До відання Комітету входить розвиток паливно-енергетичного комплексу, вугільної, газової, нафтової, нафтопереробної промисловості та електроенергетики; розвиток ядерної енергетики та ядерної безпеки; функціонування ринків енергії та енергоносіїв; транспортування енергії та енергоносіїв; енергозбереження; нетрадиційні та поновлювальні джерела енергії.

Разом з тим, Давид Жванія в інтерв’ю «Українській правді» в 2015 році стверджував що він з Миколою Мартиненком досі мають бізнес на паритетних засадах - 50/50: "– Что представлял ваш совместный бизнес до последнего времени?– Весь холдинг, как он был, он не менялся.– "Запорожский абразивный комбинат", Луганский патронный завод…– Много. Все, что есть, оно всегда было 50/50.".

На початку 2000х років в публікаціях ЗМІ з Давидом Жванією пов'язували ряд великих підприємств, що ймовірно, належали йому спільно із Миколою Мартиненком, і зараз знаходяться під їхнім спільним контролем. Зокрема, йдеться про:  

ВАТ "Науково-виробнича фірма "Луганські акумулятори" - за інформацією ЗМІ у квітні 1998 року ОНВП "Луганськi акумулятори" в процесi приватизацiї було перетворено в ВАТ Науково-виробнича фiрма "Луганськi акумулятори" (ВАТ "НВФ "Луганські акумулятори"). Наприкiнцi 1999 року переможцем конкурсу з управлiння державними корпоративними правами була призначена АТ "Фірма "Торговий дім". Підприємство перебуває у стані санації з 2006 року.

 ПрАТ «Запорізький абразивний комбінат» (далі - ВАТ "Запорізький абразивний комбінат", ПрАТ "Запоріжабразив"),  - у квітні 2016 року в АТ "ОТП Банк" заявляли, що ВАТ "Запорізький абразивний комбінат" входить до бізнес-групи, яка знаходиться в орбіті впливу Давида Жванії і Миколи Мартиненка. Про це йшлось у листі банку на ім'я президента Петра Порошенка. Незмінним головою Правління ПрАТ "Запоріжабразив" є Береза Анатолій Валентинович - колишній віце-президент ЗАТ "Бринкфорд". Членом наглядового органу у 2015-2016 роках було "STEUERMANN" Investitions- und Handelsgesellschaft mbH".

Компанія ПАТ «Луганський патронний завод» - було створене ЗАТ "Бринкфорд" на базі майна ДП ВО "Луганський верстатобудівний завод", що було придбано ЗАТ "Бринкфорд" в ході аукціону з реалізації майна останнього в 2002 році в ході процедури банкрутства. В подальшому прокуратура Луганської області намагалась оскаржити відчуження майна ДП ВО "Луганський верстатобудівний завод" у зв'язку з тим, що воно відбулось без погодження з Міністерством промислової політики, крім того, відчужене майно мало оборонне значення і відносилось до "мобілізаційних потужностей", а тому не могло бути приватизоване. Суд не погодився з аргументами прокуратури і відмовив у задоволенні позову. Голова наглядової ради ПАТ "Луганський патронний завод" Козюк Олександр Олександрович (за інформацією Smida 2011 року) - був за попередніми місцями роботи головою наглядової ради ЗАТ “Інтерпорт Ковель”, Головою Наглядової ради ВАТ НВФ Луганськi акумулятори; Вiце-президентом ЗАТ "Бринкфорд". До кінця 2010 року основним власником заводу було ЗАТ "Бринкфорд".  Наразі підприємство "націоналізоване" "Луганською народною республікою". 

ПАТ "Бахчисарайський комбінат "Будіндустрія" (ПрАТ "БК "Будіндустрія") - знаходиться в АРК Крим, в січні 2017 року було виставлено на продаж, з 02.04.2009 до 31.12.2013 членом наглядового органу було близьке до Мартиненка ТОВ "Енерготехпром", до І кварталу 2011 року акціонером компанії було ЗАТ "Бринкфорд", членом наглядової ради підприємства із 23.02.2012 є Мартиненко Сергій Іванович.

ПАТ "Криворізький турбінний завод "Констар" (ПАТ "Констар") - У квітні 2016 року в АТ "ОТП Банк" заявляли, що ВАТ "Криворізький турбінний завод "Констар" входить до бізнес-групи, яка знаходиться в орбіті впливу Давида Жванії і Миколи Мартиненка. Про це йшлось у листі банку на ім'я президента Петра Порошенка. Під час обшуку в офісі Миколи Мартиненка (м. Київ, пров. Рильського, 6, 4-й поверх - за інформацією ЗМІ офіс М.Мартиненка) детективами НАБУ знайдено і вилучено протоколи засідань наглядової ради ПАТ "Констар" за 2012-2013 роки. Мартиненко Сергій Іванович був членом спостережної ради підприємства із 2006 по 2011 рік. Перелома Сергій Віталійович був головою спостережної ради підприємства з 2006 до 2013 року.

Станом на 2017 рік в перелічених підприємствах відсутні частки Миколи Мартиненка або Давида Жванії, акціонерами підприємств є юридичні особи, зареєстровані в юрисдикціях, де не можна отримати достовірну публічно-доступну інформацію про бенефіціарного власника. Разом з тим, посадовими особами або міноритарними акціонерами перелічених підприємств є або були деякий час особи, що пов'язані з Миколою Мартиненком, зокрема:

Мартиненко Сергій Іванович - ймовірний двоюрідний брат Миколи Мартиненка. Входить до складу наглядових органів підприємств, які ЗМІ відносять до сфери впливу Миколи Мартиненка та Давида Жванії: ПрАТ "ЗАПОРІЖАБРАЗИВ"ПАТ "КОНСТАР"ПрАТ "БК "БУДІНДУСТРІЯ".

Перелома Сергій Віталійович - Давид Жванія в інтерв'ю "Українській правді" стверджував, що саме Переломі було передано оперативне управління бізнесом Мартиненка-Жванії у 2007 році. Сергій Перелома був членом наглядових органів підприємств що пов'язують з групою компаній Миколи Мартиненка та Давида Жванії:  ПАТ "Луганський патронний завод", ПАТ "Криворізький турбінний завод "Констар"ПрАТ «СК «Мега-Поліс»ПрАТ «Енерготехнології» (в останньому також є власником 10% акцій). Разом із компанією "ВЕНМОР ЕНТЕРПРАЙЗІС ЛІМІТЕД" володіє ТОВ "Енерготехпром" (якій в свою чергу належать частки в  ПрАТ «СК «Мега-Поліс», ПрАТ «Енерготехнології»). Разом з ПАТ "Криворізький турбінний завод "Констар" володіє ТОВ "ТЕХНОМАРКЕТБУД". Під час продажу частки Миколи Мартиненка в ПАТ "Пласт" саме Сергій Перелома представляв інтереси колишній акціонерів, бенефіціарним власном яких ймовірно є Мартиненко: "FORTER HOLDINGS LTD", "KENSON TRADING LTD" і ДП «Штоєрман-Україна ГМБХ»

Крім того, як маркер для віднесення юридичної особи до категорії пов'язаних з Миколою Мартиненком та Давидом Жванією використано перебування (на даний момент або в недалекому минулому)  в складі наглядових органів або акціонерів юридичних осіб: ЗАТ "Бринкфорд", ПрАТ «СК «Мега-Поліс», ПрАТ «Енерготехнології», ТОВ "Енерготехпром", "STEUERMANN" або входження до складу посадових осіб підприємства колишніх працівників цих юридичних осіб.

Згідно із поданою до Національного банку України інформацією про структуру власності станом на 16.03.2017 року, Микола Мартиненко володів часткою у ПАТ "Діамантбанк" 2,48%. 24.04.2017 року Національний банк визнав ПАТ "Дімантбанк" неплатоспроможним

Кримінальні провадження та санкції:

Кримінальні провадження

1) Кримінальне провадження НАБУ 52015000000000009 від 11.12.2015  року. 09.11.2017 року матеріали досудового розслідування та №52015000000000009 від 11.12.2015 року та №52015000000000010 від 11.12.2015 року об'єднано під номером 52015000000000009 від 11.12.2015 року. Тоді ж змінено правову кваліфікацію діяння на ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем в особливо великих розмірах), ч. 3 ст. 209 (легалізація доходів, одержаних злочинним шляхом), ч. 1 ст. 255 КК України (створення злочинної організації).

21.05.2018 року Миколі Мартиненку вручено обвинувальний акт.

25.10.2017 року Миколі Мартиненку в цьому провадженні пред'явлено підозру.

22.04.2017 року ухвалою слідчого судді Солом'янського районного суду м. Києва детективам було відмовлено у заводовленні клопотання про застосування до Мартиненка запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою та застосовано запобіжний захід у виді особистої поруки. Поручителями виступили 19 осіб. На Мартиненка були покладені обов'язки:

1) прибувати до детектива НАБУ, прокурора Спеціонлізованої антикорупційної прокуратури, слідчого судді, суду за першою вимогою;

2) не відлучатися з м. Києва без дозволу детектив, прокурора або суду;

3) повідомляти детективу, прокурору Счи суду про зміну свого місця проживання та/або місця роботи;

4) утримуватись від будь-якого спілкування з ОСОБА_28, ОСОБА_29, ОСОБА_30, ОСОБА_31, ОСОБА_32 (інформація про осіб прихована), а також від  спілкування щодо ДП «СхідГЗК», ТОВ «Енерготехпром»ПрАТ «Енерготехнології»ПрАТ «СК «Мега-Поліс»ДП «STEUERMANN-Україна ГМБХ», ПрАТ «Пласт»,ПАТ «Запорізький абразивний комбінат», австрійських компаній «STEUERMANN» Investitions- und Handelsgesellschaft bmH»«Bollwerk Finanzierungs-und Industriemanagement AG», «Uniqa Osterreich Versicherungen AG», британських компаній «WARGRAVE TRADING LLP»«ADTECH CONSULTING LIMITED»«DALLAS FUEL SA», кіпрських компаній «FORTER HOLDINGS LTD»«HUMMERON COMPANY LTD», «LEDRA NOMINEES LTD», «IONICS NOMINEES LTD», «DEVECOM COMPANY LTD», «ABS ALLIED BUILDING & STEEL LTD», панамської компанії «BRADCREST INVESTMENTS SA», компаній «KENSON TRADING LIMITED»«WENMORE ENTERPRISES LTD» - з будь-якими особами, утримуватись від спілкування з будь-яких питань з особами, які є або були учасниками або представниками вказаних компаній, крім своїх захисників;

5) здати на зберігання до Державної міграційної служби України всі свої паспорти для виїзду за кордон та всі інші документи, що дають право на виїзд з України, у тому числі паспорт громадянина України.

12.06.2017 та 12.10.2017 року строк дії запобіжного заходу був продовжений. Але 06.12.2017 року ухвалою Солом'янського районного суду м. Києва за клопотанням захисника Мартиненка з переліку покладених на Мертиненка обов'язків виключено обов'язок здати на зберігання паспорти для виїзду за кордон. 

29.11.2017 року в рамках кримінального провадження було арештовано квартиру Мартиненка. 

За інформацією веб-сайту НАБУ: "За версією слідства, екс-народний депутат України, колишній голова комітету Верховної Ради України з питань паливно-енергетичного комплексу, у змові з трьома особами – згаданим посадовцем структурного підрозділу ДП «НАЕК «Енергоатом», колишнім керівником цього ж підрозділу та ще однією особою, наближеною до екс-народного депутата, організували корупційну схему, в результаті якої інтересам ДП «НАЕК «Енергоатом» завдано шкоди в розмірі 6,4 млн євро. Як з’ясували детективи НАБУ, учасники угруповання у 2008-2012 рр  штучно створили умови проведення низки тендерів, завдяки яким переможцем визнано чеську компанію «Škoda JS» (фактичним власником є російське ЗАТ «Об'єднані машинобудівні заводи») із завищеними на 6,4 млн євро ціновими пропозиціями, що в окремих випадках складало до 20% від вартості обладнання. У подальшому, після отримання зазначених коштів за контрактами, укладеними з ДП «НАЕК «Енергоатом», «Škoda JS»перерахувала 6,4 млн євро на рахунок компанії «BRADCREST INVESTMENT S.A.» (Панамська Республіка), єдиним власником (бенефіціаром) якої є екс-народний депутат України."

Грошові кошти товариством «Skoda JS» перераховувались компаніям «BRADCREST INVESTMENTS SA» (в подальшому перераховувало кошти на рахунок «RANDSTONE COMMERCIAL LLP», яке в свою чергу перераховувало їх компаніям «DELANGOLO GROUP LIMITED», «Company Kredo-Z Kft. Limited», ТОВ «ТІА «Консольінвест»), «BARTON BUSINESS LLC», «INLORD SALES LLP», «VISILOGIK LIMITED», «DEVECOM COMPANY LIMITED» . В Реєстрі судових рішень наявна інформація про те, що кінцевим бенефіціарим власником «BRADCREST INVESTMENTS SA» та «DEVECOM COMPANY LIMITED» є безпосередньо Микола Мартиненко. 

Відео зачитування тексту обвинувального акту:


Детальніше обставини справи можна прочитати в обвинувальному акті, складеному у вищеописаній справі (розшифровка усно зачитаного тексту у відкритому судовому засіданні №1№ 2№3).

2) Кримінальне провадження НАБУ №52015000000000010 від 11.12.2015 року за ч. 1 ст. 255, ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 209 КК України, за підозрою Мартиненка М.В., Переломи С.В., Журила Р.М., Богданця В.І. та Сорокіна О.Г. у заволодінні в складі злочинної організації коштами ДП «Східний гірничо-збагачувальний комбінат» (далі - ДП "СхідГЗК") в особливо великому розмірі та їх легалізації (відмивання). 09.11.2017 року це провадження об'єднано з провадженням №52015000000000009 про що йдеться вище.

Після об'єднання з описаним вище провадженням, 21.05.2018 року Миколі Мартиненку вручено обвинувальний акт, який стосувався і ДП "СхідГЗК".

Миколі Мартиненку у цьому провадженні 20.04.2017 року пред'явлено підозру у скоєнні злочинів, передбачених ч.1 ст. 255 («Створення злочинної організації»), ч. 5 ст. 191 («Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем») Кримінального Кодексу України.

23.04.2017 року в рамках провадження на майно Миколи Мартиненка накладено арешт: автомобіль TOYOTA SEQUOIA 5.7квартирубанківські рахунки в ПАТ "Дімантбанк".

07.11.2017 року НАБУ повідомило, що кількість підозрюваних у справі зросла до восьми осіб. Зокрема, підозрюваними стали директори  компанії «Steuermann» Ейбергер Вольфганг та Марія Ляпінш

Суть справи полягає в тому, що в грудні 2013 року ДП «СхідГЗК» з порушенннями провело конкурс з відбору постачальників уранового оксидного концентрату, переможцем конкурсу було визнано Steuermann Investitions- und Handelsgesellschaft mbH (STEUERMANN). При цьому STEUERMANN не є виробником концентрату і не мало засобів для його перевезення. 25.07.2014 і пізніше 23.02.2015 STEUERMANN, від імені якого діяв директор цієї компанії Вольфганг Ейбергер, уклало договори з  Казахською компанією «Степногірський гірничо-хімічний комбінат» (ТОО "Степногорский горно-химический комбинат", далі – СГХК). Відповідно до цих контрактів СГХК мало поставити для ДП «СхідГЗК» той же урановий концентрат та на таких же умовах, що STEUERMANN мав поставити для ДП «СхідГЗК». СГХК здійснило такі поставки у повному обсязі, однак за ціною нижчою, ніж ціна поставки STEUERMANN на 17,28 млн. дол. США (за курсом НБУ 462,95 млн. грн). Таким чином ДП «СхідГЗК» здійснило надмірні витрати протягом 2014-2016 років в сумі 17,28 млн. дол. США.

Кошти, перераховані ДП "СхідГЗК" на рахунки STEUERMANN були в подальшому перераховані "WARGRAVE TRADING LLP" та "ADTECH CONSULTING LIMITED".  "WARGRAVE TRADING LLP" перерахувало гроші компанії «DALLAS FUEL SA», яка в свою чергу, оплачувала потреби Миколи Мартиненка та членів його сім'ї.

Детальніше обставини справи можна прочитати в обвинувальному акті, складеному у вищеописаній справі (розшифровка усно зачитаного тексту у відкритому судовому засіданні №1№ 2№3).

3) Кримінальне провадження НАБУ №52016000000000005 від 14.01.2016 за фактом вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України, службовими особами ДП «Об’єднана гірничо-хімічна компанія», які зловживаючи своїм службовим становищем уклали договори щодо постачання продукції, виготовленої підприємством, за заниженою вартістю, внаслідок чого третіми особами отримано неправомірну вигоду на суму понад 100 млн. грн.

23.07.2018 року у провадженні №52016000000000005 складено обвинувальний акт. Обвинувачувані: Руслан Журило - колишній Голова Правління ДП «Об’єднана гірничо-хімічна компанія» та Юрій Перцев - колишній заступник директора ДП «Об’єднана гірничо-хімічна компанія».

Також обставини справи описані в обвинувальному акті проти Миколи Мартиненка (розшифровка усно зачитаного тексту у відкритому судовому засіданні №1№ 2№3).

Суть справи полягає в тому, що впродовж грудня 2014 року – липня 2016 року ДП «Об’єднана гірничо-хімічна компанія» продавала компаніям-посередникам «Bollwerk Finanzierungs- und Industriemanagement AG» та «Adelis Trade LLP» ільменітовий, рутиловий, цирконовий, дистен-саліманітовий концентрати за заниженими цінами (ці дві компанії називаються пов’язаними та повністю підконтрольними керівництву ДП «ОГХК»). В подальшому сировина продавалась кінцевим споживачам уже за ринковими цінами. При цьому ДП "ОГКХ" мало можливість укладати договори напряму з кінцевими споживачами.

Для перевезень титанової сировини залізничним транспортом було залучене ТОВ "Юнітранс Оператор". Ця компанія, починаючи з жовтня 2013 року, перебувала під контролем менеджменту держпідприємства (через RV Trans (Латвія), Kumelite International Spedition SIA (Латвія) і Steel Products Limited (Великобританія). ТОВ "Юнітранс Оператор" використовувала для перевезень пов'язані з Русланом Журилом і Юрієм Перцевим First Railway Company та Bolatico Limitеd (Кіпр).

Для перевезень титаномісної сировини морським транспортом "Bollwerk" залучала компанії «Swallow Logistcs OU», «Vitax Holding Corporation», «Ocean Trend Carriers Ltd», «Palmira Systems LP», більшість з яких мають поточні рахунки в Латвійській Республіці, куди компанія-посередник перераховувала гроші за транспортування продукції "ОГХК".

Контракт з «Adelis Trade LLP» щодо продажу ільменітового концентрату за ціною $ 135 за тонну, з терміном дії до кінця року і відстрочкою платежу на 60 календарних днів підписаний 27 серпня 2015 року. «Adelis Trade LLP» продавала концентрат компанії "Bollwerk", яка реалізовувала продукт кінцевим споживачам.

В жовтні 2018 року, веб-сайт tyzhden.ua оприлюднив інформацію із митної бази даних (така інформація, згідно з законодавством України є закритою, тому перевірити її достовірність pep.org.ua не має змоги). Згідно з оприлюдненою інформацією, впродовж 2017-2018 років Bollwerk було посередником ДП «Об’єднана гірничо-хімічна компанія» у торгівлі з російськими компаніями, що займаються переробкою титанової сировини. Зокрема, титанову сировину у ДП «Об’єднана гірничо-хімічна компанія» через Bollwerk купувало ПАО "КОРПОРАЦИЯ ВСМПО-АВИСМА"ООО "ЭСАБ-СВЭЛ"ООО "ЭСАБ ТЮМЕНЬ".

Кар'єра:

 • 27.11.2014
  до 22.12.2015
  Верховна Рада України, Народний депутат України VIII скликання, Народний фронт, Голова Комітету Верховної Ради України з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки
 • 12.12.2012
  до 26.11.2014
  Верховна Рада України, Народний депутат VII скликання, Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина", Голова Комітету Верховної Ради України з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки
 • 23.11.2007
  до 11.12.2012
  Верховна Рада України, Народний депутат VI скликання, блок “Наша Україна- Народна самооборона”, Голова Комітету Верховної Ради України з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки
 • 25.05.2006
  до 14.06.2007
  Верховна Рада України, Народний депутат V скликання, блок “Наша Україна”, Голова Комітету Верховної Ради України з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки
 • 14.05.2002
  до 24.05.2006
  Верховна Рада України, Народний депутат IV скликання, виборчий округ №21 Волинська обл., Перший заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки
 • 12.05.1998
  до 13.05.2002
  Верховна Рада України, Народний депутат III скликання, виборчий округ №21 Волинська обл., член Комітету з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки
 • 1994
  до 1998
  ЗАТ "ІНТЕРПОРТ-КОВЕЛЬ", голова правління, президент
 • 1991
  до 1998
  АТ "Фірма "Торговий дім", голова правління, президент
 • 1986
  до 1991
  Київський міський комітет Ленінської комуністичної спілки молоді України, на комсомольській роботі заступник секретаря, секретар комітету комсомолу заводу, секретар

Зв'язки:

Дані з декларації про доходи:

Рік Посада Доходи декларанта, UAH Доходи родини, UAH Витрати та інші правочини декларанта, UAH
2014 Верховна рада України, Депутат 7-го скликання 530 310,00 1 460 346,00 Не зазначалось
2013 Верховна рада України, Депутат 7-го скликання 237 093,00 365 271,00 Не зазначалось
2012 Верховна рада України, Депутат 7-го скликання 211 426,00 625 138,00 Не зазначалось
2011 Верховна рада України, Депутат 7-го скликання 734 440,00 1 658 420,00 Не зазначалось

Грошові активи:

Декларант Родина
Рік Вид активу UAH USD EUR Інше UAH USD EUR Інше
2014 Вклади 1 783 770,00 1 732 517,00
2013 Вклади 1 427 016,00 1 512 734,00
2012 Вклади 1 705 578,00 1 364 872,00
2011 Вклади 11 541 834,00 5 178 292,00

Дарунки, призи, виграші:

Рік Cума в декларанта, UAH Сума в сім'ї, UAH
2014
2013
2012
2011

Фінансові зобов’язання:

Рік Сума в декларанта Сума в сім'ї
2014 UAH 60 000,00
UAH 60 000,00
2013 UAH 60 000,00
UAH 60 000,00
2012 UAH 60 000,00
UAH
2011 UAH 60 000,00
UAH 206 264,00

Нерухомість декларанта і родини:

Рік Земля Будинки Квартири Інша нерухомість
2014
Декларант
521.0 м²
Родина
260.0 м²
2013
Декларант
521.0 м²
Родина
260.0 м²
2012
Декларант
521.0 м²
Родина
260.0 м²
2011
Декларант
521.0 м²
Родина
260.0 м²

Транспортні засоби:

Рік Транспортні засоби
2014 Декларант
 • Toyota Sequoia 5700 куб.см 2010
Родина
 • Mercedes-Benz SL65 5980 куб.см 2010
2013 Декларант
 • Toyota Sequoia 5700 см.куб 2010
Родина
 • Mercedes-Benz S265 5980 см.куб. 2010
2012 Декларант
 • Toyota Sequoia 5700куб. см 2010
Родина
 • Mercedes-Benz SL65 5980 куб. см 2010
2011 Декларант
 • Toyota Sequoia 5700 см3, 284 кВт, 521 см 2010
Родина
 • Mercedes-Benz SL65 5980 см3, 746 кВт 2010

Документи та джерела

Виписки з реєстру компаній

business-registry-BRINKFORD-18.05.2018-UA

Рішення суду

court-decision- BARTON-05.07.2017-UA
court-decision-RANDSTONE-16.01.2017-UA
court-decision-Yunistil-18.09.2017-UA
court-decision-52015000000000009-18.09.2017-UA

Інші документи

Martynenko indictment 2-07.11.2018-UK
Martynenko indictment 3-07.11.2018-UK
Martynenko indictment 1-07.11.2018-UK
Больверк і Аделіс НАБУ ОГКХ
Вортекс Мартиненко
Васильков запобіжний
Екс-голові комітету ВРУ з питань ПЕК повідомлено про підозру у справі ДП «НАЕК «Енергоатом»
Микола МАРТИНЕНКО_ Головне, аби _костюмчик сидів_ _ Четверта влада
Справа Мартиненка_ Донька Мартиненка дала свідчення НАБУ
Дружина Мартиненка Інтерв'ю
Наші гроші Мартиненко салютін
″Шпигуни Фірташа″ друга серія Мартиненко Політичні новини з Європи аналітика прогнози коментарі DW 21.04
лист ГПУ Мартиненко Швейцарія
Журило запобіжний захід ухвала
Мега-Поліс 2016 посадові особи
Document USR 1003100207 Штоєрман Історія Стогній
Давид Жванія Яценюк - це політичний злодій Українська правда
Енерготехпром ЄДРПОУ
760_15451_17 ухвала Штоєрман Мартиненко Схід ГЗК
20160428 BB 2015 128
20161219 BB 2016 270
Запоріжабразив посадові особи 2016
ОТП Банк лист Президенту
Завод Констар посадові особи 2016- Smida
Єдиний державний реєстр судових рішень рішення бенефіціарний власник
запобіжні заходи для Мартиненка Переломи
Екс-голові комітету парламенту з питань ПЕК повідомлено про підозру
Справа «СхідГЗК»_ кількість підозрюваних зросла до 8 осіб
Інтер-вент Мартиненко
Техно-Інвест Мартиненко
Штоєрман виписка
У Мартиненка назвали старим фейком його причетність до офшорної компанії (документи) _ Новини на Gazeta.ua.pdf
Австрійських менеджерів Мартиненка мають арештувати, якщо вони з’являться в Україні
Больверк Іоселіані
Блог Лещенка Іоселіані
"Уотергейт" Яценюка
ВАТ КТЗ Констар 13461621 Власники крупних пакетів акцій - Smida
Ухвала брадкрест НАБУ
структура власності Діамантбанк
Справа Мартиненка_ Директор СхідГЗК Сорокін
Два фігуранти справи Мартиненка поїхали за кордон і не повернулися
Справа Мартиненка_ НАБУ влаштувало маски-шоу в адвоката Мартиненка
Адтеч консалтінг ухвала
DALLAS FUEL SA ухвала Мартиненко
адвокати мартиненека отримання коштів
обшук Мартиненко рильського 6
Екс-голові комітету ВРУ з питань ПЕК повідомлено про підозру у справі ДП «НАЕК «Енергоатом» _ Національне антикорупційне бюро
керівні органи Центр разумкова
досьє Мартиненко
АТ ОТП Банк Констар Економічна правдв
Бізнесмен Жванія заявляє про збереження 50-відсоткової частки у спільному бізнесі з депутатом Мартиненком
Люди Яценюка і Порошенка борються за грошові потоки ОПЗ
ПрАТ ЕНЕРГОТЕХНОЛОГІЇ - Smida 10 та більше відсотків
ухвала мартиненко контроль над підприємствами
Брадкрест Мартиненко Енергоатом