Іващенко Ігор Анатолійович

Іващенко Ігор Анатолійович

Категорія Національний публічний діяч
Дата народження
Місце народження с. Гільці, Чорнухинського району, Полтавської області
Остання посада Міністерство охорони здоров’я України, Заступник міністра з питань європейської інтеграції
Скоринг ризику активів
3.93
ризики
  1. сукупна готівка декларанта та членів родини в декларації складає 2 483 936,84 грн.

  2. готівкові кошти в першій електронній декларації становлять 2 483 936,84 грн., що перевищує в 8.7924 разів декларований дохід за відповідний рік (282 511,00 грн.)

  3. сукупна вартість майна та активів, що складає 3 319 242,59 грн., в 11.7491 разів більше ніж зазначений дохід, що складає 282 511,00 грн.

  4. кількість транспортних засобів набутих з 2015 року в декларації вказано - 2; з них по 1 не зазначено ціну

Детальніше про методологію оцінювання ризику необгрунтованості доходів публічних діячів читайте тут

icon
ЗВ’ЯЗКИ з фізичними особами
icon
ЗВ’ЯЗКИ з юридичними особами
Iм’я Тип зв’язку Код
Колишній керівник 37202693
icon
доходи та витрати
Рiк Посада Доходи декларанта, UAH Доходи родини, UAH Витрати та інші правочини декларанта, UAH
2019

Міністерство охорони здоров'я України, Заступник Міністра охорони здоров'я України з питань європейської інтеграції (кандидат)

276 491,00 6 020,00
2019

Міністерство охорони здоров'я України, Заступник Міністра охорони здоров'я України з питань європейської інтеграції

276 491,00 6 020,00
icon
Грошові активи:
Декларант Родина
Рік Вид активу UAH USD EUR Інше UAH USD EUR Інше
2019 Вклади 13 878,00 4 804,00
2019 Готівка 213 820,00 23 300,00 48 000,00
2019 Інше
2019 Вклади 13 878,00 4 804,00
2019 Готівка 213 820,00 23 300,00 48 000,00
2019 Інше
icon
ФІНАНСОВІ ЗОБОВ’ЯЗАННЯ
Рiк Cума в декларанта, Сума в сім'ї,
2019 UAH UAH
2019 UAH UAH
icon
Дарунки, призи, виграші:
Рік Cума в декларанта, UAH Сума в сім'ї, UAH
2019
2019
icon
НЕРУХОМІСТЬ:
Рік Земля Будинки Квартири Інша нерухомість
2019 89.6 м² (2) 4.5 м² (1)
2019 89.6 м² (2) 4.5 м² (1)
icon
Транспортні засоби:
Рік Декларант Родина
2019
  • TOYOTA CAMRY 2012
  • CITROEN C-4 2011
2019
  • TOYOTA CAMRY 2012
  • CITROEN C-4 2011
icon
Кар'єра:
Період Посада
27.05.2020 — Міністерство охорони здоров’я України, Заступник міністра з питань європейської інтеграції
icon
Досьє:

Як з'ясували журналісти програми "Наші гроші з Денисом Бігусом", заступник Міністра охорони здоров’я з питань європейської інтеграції Ігор Іващенко не вказав у своїй офіційній біографії, що за часів міністра Раїси Богатирьової був позаштатним помічником її заступника і голови тендерного комітету МОЗ Романа Богачева, а також працював у його приватній фірмі.

В офіційній біографії Іващенка, оприлюдненій на сайті МОЗ, зазначено, що до 2014 року він займався винятково навчанням: у 2011-2014 роках був аспірантом Київського політехнічного інституту. 

Про те, що у 2013 році Іващенко був членом команди Богачева, програмі розповів Володимир Курпіта, експерт з питань громадського здоров’я, який у 2012-2014  входив до кількох робочих груп МОЗ щодо протидії ВІЛ/СНІД. За словами Курпіти, наприкінці 2012 – на початку 2013 року Богачев завів у МОЗ групу помічників, з десяток людей, які допомагали налагоджувати процес закупівель у міністерстві. Серед цих людей був й Іващенко.  

За словами Курпіти, ці помічники щодня перебували в МОЗ, як на постійній роботі, хоча більшість членів групи, в т.ч. Іващенка, на офіційну роботу в міністерство не оформлювали.

Попри це "групу Богачова" в МОЗ пам’ятають у найвищих кабінетах міністерства. Наприклад, Ольга Стефанишина, нині нардеп, а на той час виконавчий директор БФ "Пацієнти України", неодноразово бачила цих помічників у кабінеті Дмитра Підтуркіна, радника Богатирьової, котрий за її словами також займався у міністерстві закупівлями.

За словами обох співрозмовників, робота тієї команди справді систематизувала закупівельний процес у МОЗ, однак мала для міністерства погані наслідки. Доказом тому наводить системні переплати на закупівлях ліків, масштаб котрих став зрозумілий після Майдану, коли закупівлі передали в адміністрування міжнародним організаціям на кшталт ПРООН. 

За словами Стефанишиної, були випадки, коли препарат для лікування раку крові коштував у 67 разів дешевше завдяки міжнародним організаціям, ніж він був до цих закупівель. Препарат від туберкульозу в 2013 році МОЗ купувало за $6,36, а уже міжнародні організації за $1,94.

Сам Іващенко розповів, що справді був помічником Богачева, і що займався в МОЗ кількома сферами, зокрема і названими вище онкологією та туберкульозом, щоправда не тільки закупівлями, але й, наприклад, розробкою програм із протидії туберкульозу і ВІЛ/СНІД. А не вказав у біографії цей період, оскільки помічником був – позаштатним. Однак запевнив, що решту місць офіційного працевлаштування намагався вказати у повній мірі, включно із комерційними структурами.  

Разом з тим, у біографії відсутня інформація про те, що у 2011-2012 і в 2014-2016 роках Іващенко офіційно працював у приватній фірмі – Консорціум Менеджмент Консалтинг Груп. Директором Консорціума до 2012 року був особисто Богачев. До переліку співзасновників у обидва вказані періоди входили компанії, котрими керували Підтуркін та родичка Богачева.

Останні п'ять років перед призначенням в МОЗ, Іващенко працював комерційним директором у ТОВ "Лінк-Медитал" Олексія Баришевського. Упродовж тижня перед офіційним призначенням Іващенка, з 18 по 25 травня 2020 року, знімальна група програми фіксувала на парковці під МОЗ Баришевського та різні автівки, якими користується бізнесмен. Зокрема журналісти спостерігали, як Баришевський виходить від центрального виходу МОЗ або як їде звідти разом з Іващенком. Автівка, якою користується Баришевський, була помічена на парковці під міністерством навіть у той день, коли заїзди туди були перекриті через прес-конференцію президента Зеленського у парку поруч із міністерством.

Баришевський заперечив, що їздив у Міністерство, заявивши, що їздив у парк поруч. Іващенко у коментарі програмі також не зміг пояснити, навіщо Баришевський приїжджав до міністерства перед призначенням, хоча і не заперечив цих візитів.

Відкритий конкурс на посаду, яку зайняв Іващенко, не проводили. За словами самого Іващенка, йому просто подзвонили з приймальні міністра і запросили на співбесіду. При цьому новий замміністра запевняє, що його ніхто не лобіював, а до свого призначення, з міністром Максимом Степановим бачився лише двічі в житті, наприклад під час відкриття діалізного центру в Одесі у 2017 році.

При цьому, компанія Баришевського "Лінк-Медитал" уже близько 10 років на українському медичному ринку і є відомим гравцем у сфері бюджетних медичних закупівель. Фірма не виробляла ліки, а була дилером ліків та виробів медичного призначення. Зокрема "Лінк-Медитал" постачає витратні матеріали для діалізу, а також ліки від гемофілії. 

У 2018 році журналісти інтернет-видання "Наші Гроші" помітили, що витратники для гемодіалізу (наприклад, дезінфікуючі розчини чи фістульні голки) "Лінк-Медитал" в Україні продавало суттєво дорожче, аніж їх купували медустанови в сусідніх країнах – Болгарії, Румунії, Польщі й Росії. І цю різницю, пояснювали журналісти, неможливо було списати на податки й розмитнення, адже різниця була – в рази.

Про такі ж надвисокі ціни можна говорити і у випадку гемофілійних препаратів. У 2017 році КМДА купувала у "Лінк-Медиталу" партію препарату для хворих на гемофілію FEIBA на понад 11 млн грн. Купували її по 35 гривень за одиницю речовини, а постачали у малих і великих флаконах, по 500 і 1000 одиниць. Ціна контракту з КМДА виявилася суттєво вищою, аніж ціни, зафіксовані у той період виданням "Наші Гроші" у Польщі, Чехії, Росії. У порівнянні з ними, КМДА переплатила за препарат у півтора рази.

Від моменту свого створення "Лінк-Медитал" працював за схемою т.з. "непрямих контрактів". Так називають ланцюжок постачання імпортних товарів, коли український дилер закуповує їх не напряму у виробника, а у ще одного посередника закордоном. Українське законодавство забороняє дилерам збільшувати ціну на ліки більше, ніж на 10% після розмитнення, однак воно не регулює купівлю-продаж між посередниками закордоном. Тож ціну нарощують при перепродажі через закордонну прокладку. При цьому ціна виробника і реальний контролер "прокладки" зазвичай лишаються таємницею.

Так, препарати від гемофілії (в т.ч. вказану вище FEIBA) "Лінк-Медитал" роками імпортував через угорського посередника – IMMEDEX EUROPE Kft. Власником є інша угорська компанія – IMMEDEX HOLDING Zrt., а її власником записаний угорець. Водночас директором IMMEDEX EUROPE Kft. є сестра Баришевського – Катерина Керест. Фірму на неї вперше записали ще при створенні, в 2011. Потім через рік прибрали Катерину з директорів, і тривалий час фірма офіційно не вважалася спорідненою із "Лінк-Медиталом". Однак навесні її знову призначили керівником.

Іващенко обіймав у "Лінк-Медиталі" посаду комерційного директора в ті роки, коли фірма возила гемофілійні препарати через IMMEDEX, також. Спочатку він сказав, що на посаді комерційного директора займався у фірмі абсолютно усім – договорами, імпортом, розмитненням, продажем. Але коли його запитали конкретно про IMMEDEX, заявив, що ніколи з представниками цієї фірми не спілкувався, бо не займався напрямком гемофілії.

Також раніше журналісти з'ясували, що "Лінк-Медитал" обслуговувався у родинних юристів з фірми дружини Миколи Беззубенка - керівника 1-го управління ГУ КЗЕ Служби безпеки України – або так званої економічної контррозвідки. Це управління зокрема здійснює контроль над різними сферами економіки країни, серед котрих особливе місце займають охорона здоров’я та бюджет.

Окрім того, "Лінк-Медитал" переїхала в офіс, що належить дружині іншого співробітника управління економічної контрозвідки СБУ Романа Неговєлова. Так, віднедавна "Лінк-Медітал" почав вказувати нову адресу офісу – вул. Драгомирова,7 в ЖК "Новопечерські Липки". Офіційно він належить дружині Неговєлова Жанні Стрельніковій, яку він вказав в своїй декларації. Загалом, згаданих СБУшників Неговелова та Беззубенка називали збирачами відкатів від постачальників саме медичного устаткування для тодішнього голови економічної контррозвідки СБУ Сергія Семочка.

Також під новим офісом "Лінк-Медітал" постійно паркувався BMW, що відвозив Іващенка до МОЗ та забирав звідти.

icon
Банківські рахунки:
Банк ЄДРПОУ Статус
23494714 Клієнт банку
23697280 Клієнт банку
14360570 Клієнт банку
icon
ДОКУМЕНТИ
інші варіації імені

Ivashchenco Igor Anatoliiovych

Ivaŝenko Igor′ Anatol′evič

Ivaŝenko Igor′ Anatolievič

Ivaščenko Ihor Anatolijovyč

Ivaščenko Igor Anatolijovič

Ivashhenko Igor Anatolijovich

Иващенко Игорь Анатолиевич

Ivaschenko Ihor Anatoliiovych

Ivashchenko Ihor Anatoliyovych

Iwaschtschenko Ihor Anatolijowytsch

Ivashhenko Igor' Anatolievich

Ivachtchenko Ihor Anatoliyovytch

Ivashchenko Ihor Anatoliĭovȳch

Ivashhenko Igor′ Anatol′evich

Ivashhenko Igor′ Anatolievich

Ivashchenko Igor' Anatol'yevich

Ivashchenko Igor Anatoliiovych

Ìvaŝenko Ìgor Anatolìjovič

Иващенко Игорь Анатольевич

Ivascenko Igor Anatolevich

Ivashchenko Igor' Anatolievich

Ivashchenko Igor Anatolevich

Ivascenko Igor Anatolievich

Ivashchenko Igor Anatolievich

Ivashchenko Igor Anatol'yevich

Ivashchenko Ihor Anatolijovych

Ivashchenko Ihor Anatoliiovych

Ivashhenko Igor' Anatol'evich

Ivaschenko Igor' Anatolievich

Ivaschenko Igor' Anatol'evich