Шульман Вадим Маратович

Шульман Вадим Маратович

Категорія Пов'язана особа
Дата народження
Остання посада WARREN STEEL HOLDINGS, LLC, Засновник
icon
ЗВ’ЯЗКИ з фізичними особами
Iм’я Тип зв’язку Перiод
ділові зв'язки

бізнес партнери по Warren Steel Holdings LLC, PeopleNet

2006—
ділові зв'язки

бізнес партнери по Warren Steel Holdings LLC


2006—
icon
ЗВ’ЯЗКИ з юридичними особами
Iм’я Тип зв’язку Код
Засновник
icon
Кримінальні провадження та санкції:

Вадима Шульмана підозрюють у відмиванні коштів та іншого майна, отриманих злочинним шляхом (ч.3. ст. 209 ККУ). Номер кримінального провадження: 12013220540000400

26 липня 2019 року МВС оголосило Вадима Шульмана у розшук, запобіжний захід не застосовувався.

icon
розслiдування
Наші розслідування
Вадим Шульман про суд з Коломойським та роль Приватбанку в схемі відмивання коштів
Ігор Коломойський – український олігарх. Власник медіа, сталеливарних, феросплавних, нафтових і газових активів; елітної нерухомості, морських терміналів, курортів та літаків. Усі ці активи входять в умовну групу "Приват" й нині частково арештовані.

Втім, арешт накладено тільки на ті активи, які напряму записані на мільярдера або задіяні у схемах виведення грошей з Приватбанку. Інші активи завбачливо виведені в офшори або записані на довірених осіб – trusted persons.
Наші розслідування
Trusted persons: хто управляє офшорними активами Ігоря Коломойського
icon
Досьє:

Вадим Шульман – український бізнесмен з найближчого оточення олігарха Ігоря Коломойського. З 2003 року їх об'єднують інтереси у телекомунікаційному і металургійному бізнесах та мистецтві. Вадим Шульман очолював наглядові ради кількох коксохімічних заводів, що належали групі "Приват" (у 2008 році їх було продано групі "Євраз").

Шульман звинувачує Коломойського у шахрайстві та відмиванні коштів. Предметом судової суперечки став сталеливарний завод Warren Steel Holdings LLC, розташований в США, штаті Огайо.  Формально підприємство записане на офшорну компанію “Halliwel Assets, Inc” з Британських Віргінських островів. Але у 2015 році один із власників заводу у судах розкрив імена усіх бенефіціарів.

Так, згідно з матеріалами справи, завод належить трьом українським олігархам: Вадиму Шульману, Геннадію Боголюбову та Ігорю Коломойському. Останній контролює завод через довірену особу – кіпріота Панікоса Симеу.

Ініціатором судів став Вадим Шульман. Саме він у 2001 році придбав непрацюючий тоді завод, запустив його, а у 2006 році співвласниками заводу стали Боголюбов та Коломойський.

У 2012 році Шульман запідозрив партнерів у шахрайстві й у ході власного розслідування виявив, що Warren Steel укладає кредитні угоди і договори купівлі-продажу із іншими компаніями Коломойського і Боголюбова на невигідних для заводу умовах.

Такими угодами, на думку Шульмана, його партнери заганяли завод у борги перед своїми ж компаніями, щоб отримати повний контроль над активами Warren Steel.

Гіпотеза Шульмана підтвердилася, коли у серпні 2014 року представник Коломойського – Панікос Симеу – погодив черговий кредит для Warren Steel Holdings у розмірі 25 мільйонів доларів від компанії Optima Acquisitions LLC. Шульман стверджував, що ця фірма підконтрольна Коломойському. Про це неодноразово писали й ЗМІ, але без жодних підтверджень.

У 2015 році Шульман подав позов проти Warren Steel Holdings LLC, Панікоса Симеу, компанії Halliwel Assets, Inc та президента заводу Warren Steel – Корфа Мордехая.

У липня 2019 року Національна поліція України оголосила його бізнес партнер - Вадима Шульмана в розшук. У базі МВС зазначено, що йому інкримінують вчинення злочину за ч. 3 ст. 209 ККУ (легалізація (відмивання) грошових коштів та іншого майна, одержаних злочинним шляхом).  На запит ЗМІ прокуратура відмовилась повідомити, в чому саме звинувачують Вадима Шульмана. В клопотанні ГПУ  щодо арешту рахунків Вадима Шульмана, прокуратура не обґрунтовує підстави для накладення такого арешту. 

Так, в ухвалі вказано: “досудовим розслідуванням встановлено, що у  березні 2010 року Віктор Янукович, будучи обраним Президентом України, створив та  очолив злочинну організацію з  метою отримання незаконного доходу внаслідок вчинення злочинів у  різних сферах економіки”. Але яким чином Вадим Шульман причетний до цієї злочинної організації - не вказано

В інтерв'ю "Центру протидії корупції" Вадим Шульман повідомив, що повідомлення про підозру йому, протягом року, так і не вручили:

"В уголовном расследовании согласно КПК Украины статус "подозреваемый" приобретается путем вручения повестки. Этого после одного года так и не произошло. Моим адвокатам не были предоставлены никакие доказательства по предъявленным обвинениям и нет доказательств как именно был установлен сам факт "грязных" денег, в отмывании которых меня обвиняют. Без предоставления доказательств, в этих обвинениях я был включен в преступную группировку г-на Курченко и Януковича; их газовые сделки с компаниями Укрнафта и Укргазвыдобування; использование мной, без ведома Коломойского, его личных банковских счетов и счетов его компаний, с целью отмывания около $100 миллионов по этим газовым сделкам для этой преступной группировки".

Також в інтерв'ю ЦПК Вадим Шульман підтвердив, що станом на травень 2020 спільно з Ігорем Коломойським володіє компанією "PEOPLEnet".


інші варіації імені

Schulman Wadym Maratowytsch

Choulman Vadym Maratovytch

Šul′man Vadim Maratovič

Shulman Vadȳm Maratovȳch

Šulʹman Vadym Maratovyč

Shulman Vadym Maratovych

Shul'man Vadym Maratovych

Šul'man Vadim Maratovič

Shul'man Vadim Maratovich