PEP.org.ua

Льовочкіна Юлія Володимирівна

Льовочкіна Юлія Володимирівна

Категорія Національний публічний діяч
Дата народження 17.02.1977
Остання посада Верховна Рада України, Народний депутат України, Опозиційний блок
Остання зміна профілю: 1 серпня 2019 р.

Досьє:

Сестра колишнього глави Адміністрації президента Сергія Льовочкіна Юлія Льовочкіна володіє розкішною віллою на Лазуровому узбережжі Франції у місті Сен Жан Кап Ферра. Маєток розташований за адресою: будинок 56, бульвар Шарля де Голля (Boulevard du Général de Gaulle). Льовочкіній належить одразу п'ять земельних ділянок, об'єднаних однією територією та поштовою адресою. Нерухомість оформлена на данську компанію Glorietta Investments I APS.

У фінансовому звіті компанії за 2014 рік вказується, що фірма володіє нерухомістю у Франції на суму в 40 мільйонів євро(ст.14). Також повідомлялося, що оскільки нерухомість перебуває у Франції, то компанія податки платить там само, тому вона не веде жодної діяльності в Данії, яка вимагала би оподаткування(ст.15).

Засновником Glorietta Investments I APS є фірма Boutifour SA з реєстрацією у Люксембурзі. Льовочкіна в деклараціях за 2015-17 рр зазначала себе бенефіціарним власником обох компаній. 

Директорами данської компанії Glorietta Investments I APS в червні 2011 року стали дві кіпріотки – Аудріана Піас та Ксенія Георгіу. Обидві зареєстровані в столиці Кіпру. Того ж дня керівниками материнської компанії Boutifour SA стали також кіпріотки – Андроула Заваллі Тевес, Іоанна Сотіріу та Амаль Сароут Ламброу.

Сусідом Льовочкіних на Лазуровому узбережжі Франції є український олігарх та партнер сім'ї Дмитро Фірташ. Його будинок вартістю 49 мільйонів євро із садом, басейном і тенісним кортом оформлений на компанію LM Holdings. Згідно з інформацією нардепа Сергія Лещенка, цедентами (особами, що поступаються своїми правами) фірми був директор багатьох підприємств Фірташа Роберт Шетлер-Джонс та ще один британець Девід Браун, а цессіонарієм (правонаступником) – сам Фірташ.

Директори Glorietta Investments I APS Аудріана Піас та Ксенія Георгіу також стали учасниками тіньової приватизації державного телекомунікаційного гіганта "Укртелеком" в часи президентства Віктора Януковича. Конкурс був оголошений у жовтні 2010 року. Єдину заявку подало ТОВ "ЕСУ", яку безальтернативно і оголосили переможцем. Угода про купівлю "Укртелекому" за 10,5 мільярдів гривень була укладена 11 березня 2011 року.

3 грудня 2010 року, за сімнадцять днів до подачі заявки на участь у приватизації "Укртелекому", компанія "ЕСУ" змінила власника – усі 100% акцій опинилися в розпорядженні кіпрської фірми Epic Telecom Invest Ltdствореної за два тижні до того - 15 листопада 2010 року. 16 січня 2013 року Epic Telecom Invest Ltd продала 100% компанії "ЕСУ" іншій кіпрській компанії - UA TelecomInvest Limited українського олігарха Ріната Ахметова.

З 2017 року ГПУ проводить досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактами невиконання ТОВ "ЕСУ" умов приватизації щодо створення телекомунікаційної мережі спеціального призначення (ТМСП) та передачі її державі, незаконного фінансування упродовж 2012 – 2013 років створення ТМСП за рахунок коштів бюджету та приватизації 92 % держпакета акцій "Укртелекому" за заниженою вартістю.

У 2017 році у кримінальному провадженні складено та направлено повідомлення про підозру колишньому першому віце-прем’єр-міністру Сергію Арбузову у незаконному фінансуванні упродовж 2012–2013 років створення ТМСП за рахунок коштів бюджету в сумі 220 млн гривень за ч. 5 ст. 27 ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) КК України. У справі також є підозрюваними екс-президент Янукович та колишній прем’єр Микола Азаров.

19 грудня 2013 року, через три роки після подачі заявки на "Укртелеком", Epic Telecom Invest Ltd змінила назву на Raga Establishment Ltd (у компаній однаковий реєстраційний номер в реєстрі Кіпру та адреса реєстрації).

Станом на липень 2015 року одним з директорів цієї фірми була директорка данської компанії Glorietta, що володіє віллою Льовочкіної у Франції – Аудріана Піас. Іншим директором компанії Raga (колишня Epic Telecom Invest Ltd) була Георгія Георгіу, сестра Ксенії Георгіу. Тієї самої, яка разом із Піас є другою директоркою фірми-власниці вілли. Тобто одні й ті самі люди одночасно очолювали фірму, яка володіє будинком Льовочкіної під Ніццою, та яка в часи Януковича отримала ексклюзивне право на купівлю "Укртелекому".

Також Георгія Георгіу до 2016 року була секретарем фірми Utelo Holdings Ltd, яку Льовочкіна вносила у свою декларацію як бенефіціарний власник. Водночас директором компанії в той час значилась Марія Шуфтас, яка згодом очолювала фірму брата Льовочкіної Oskaro Investments Ltd

Крім того, Ксенія Георгіу також була керівником кіпрської фірми Prelux Holdings Limited. В часи другого прем'єрства Януковича Prelux виступала акціонером на 44% в австрійській компанії Centragas Holding GmbH, яка на паритетних засадах разом з ПАТ "Газпром" володіла половиною акцій скандального газотрейдера RosUkrEnergo. Офіційно Centragas представляла Фірташа та університетського однокурсника Сергія Льовочкіна, нардепа Івана Фурсіна у компанії, яка у 2000-х роках була монопольним постачальником газу в Україну.

До того ж, 10% в Centragas станом на січень 2019 року належали іншій кіпрській компанії Grenar Enterprises, директором якої виступає Амаль Сароут Ламброу, одна з директорів люксембурзької фірми Boutifour SA, що через Glorietta Investments I APS тримає на своєму балансі нерухомість Льовочкіної на Лазуровому узбережжі. При цьому колегою Ламброу, секретарем у Grenar Enterprises, є вже згадувана Марія Шуфтас.

Аудріана Піас станом на січень 2019 року також була директором у кіпрських фірмах Kilchoman Ltd та DF Aviation(CY) Ltd, через які Фірташ володіє українським підприємством "ДФ Авіейшн". Також Піас є директором фірм Arakua Ltd та Bokar Ventures Ltd, які згідно державного Реєстру цивільних повітряних суден України станом на 18 січня 2018 року володіли двома гвинтокрилами преміум-класу Agusta AW109. Її колегою в цих фірмах свого часу був Говард Вілсон, який водночас на січень 2019 року зазначений директором згадуваної австрійської компанії Centragas та низки інших компаній, що належать Фірташу. 

Водночас ще одним директором у фірмах Arakua Ltd та Bokar Ventures Ltd, Grenar Enterprises станом на січень 2019 року зазначений Михаіл Марілена. Окрім того, він очолював Utelo Holdings Ltd на момент припинення діяльності.

Загалом сестри Георгіу, Марія Шуфтас, Аудріана Піас, Амаль Сароут Ламброу, Іоанна Сотіріу та Михаіл Марілена фігурують у десятках компаній Льовочкіних та Фірташа.

Так Аудріана Піас станом на лютий 2019 року була директором фірми Slansan holdings ltd. Ця компанія виступає засновником українського ТОВ "Акванова"(Юлія Льовочкіна зазначала в декларації за 2016 рік себе бенефіціаром обох фірм). Секретарем Slansan holdings ltd в цей час була вказана Іоанна Сотіріу.

Відповідно до декларації за 2017 рік, Льовочкіна володіє через кіпрську компанію Serada Enterprises Limited 332-метровими апартаментами у Греції. Ще одним власником цієї нерухомості є її брат Сергій Льовочкін через свою кіпрську компанію BROVE HOLDINGS LIMITED. Він у декларації також вказував користування віллою фірми сестри у Франції. 

Також Льовочкіна володіє через фірму SCI Villa Saint Michel  ще однією віллою у Франції площею 337 м2 і земельною ділянкою під нею.

Через компанію Serada Enterprises Ltd (директор - Георгія Георгіу) Льовочкіна володіє ТОВ "Промислова Група "Монієр". 48% у статутному фонді компанії належить Фурсіну. У свою чергу ТОВ "ПГ "Монієр" належить 43% ПАТ "Банк "Кліринговий дім". Ще 10% акцій фінустанови належать Фурсіну, а понад 22% - ТОВ "Іст-Вест Фінанс", бенефіціарними власниками якого також є Фурсін та Льовочкіна через Serada Enterprises Ltd.

Брат нардепки Сергій Льовочкін живе в одному з найперших елітних селищ під Києвом в Козині - "Золотих воротах". Прямо навпроти будинку Льовочкіна знаходиться малий острів, до якого з ділянки Льовочкіна був перекинутий міст. Малий острів, в свою чергу, ще одним мостом з'єднали пізніше з великим півостровом. Вже після Революції Гідності(13.05.2014 р) сестра екс-глави АП Януковича оформила право власності на нього як єдину земельну ділянку площею 3,24 га.

Цільовим призначенням ділянки зазначено "для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд", що суперечить Водному кодексу України. Згідно в статті 89, у прибережних захисних смугах уздовж річок, навколо водойм та на островах забороняється: будівництво будь-яких споруд (крім гідротехнічних, навігаційного призначення, гідрометричних та лінійних), у тому числі баз відпочинку, дач, гаражів та стоянок автомобілів.

Лише у травні 2016 року прокуратура звернулась з позовною заявою про те, що рішеннями виконавчого комітету Козинської селищної ради та рішеннями сесії Козинської селищної ради, в порушення земельного та водного законодавства передано земельні ділянки за рахунок земель водного фонду, що розташовані у прибережній захисній смузі, для будівництва та обслуговування житлового будинку у приватну власність. 22 вересня 2017 року Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ погодився з рішенням Апеляційного суду Київської області від 22 серпня 2017 року та відмовив у скасуванні рішень селищної ради і витребувані земельної ділянки. Згодом Верховний Суд ухвалою від 6 лютого 2018 року підтвердив рішення.

Один з бенефіціарів "зеленого" тарифу

Шість компаній Льовочкіної заробляють на так званому "зеленому" тарифі — спеціальній ціні, за якою купується енергія, вироблена з відновлюваних джерел енергії. Про це свідчить постанова Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг № 444 від 29.03.2019 року. Зокрема мова йде про ТОВ "Енергія-1", яке включає в себе Богуславську, Дибинецьку, Касперівську, Кунцівську, Опішнянську, Остап'євську та Сухорабівську ГЕС. За вироблену електроенергію вони отримують 353,71 коп/кВт•год.

ТОВ "Енергія Карпат" отримало такий же "зелений" тариф на вироблену електроенергію Білинською, Щедрівською та Янівською ГЕС.

За такою ж ціною обійдуться споживачам кіловати від ТОВ "БТК "Едельвейс" та ТОВ "Акванова Інвестмент" (Новошицька та дві Тернопільські ГЕС).

ТОВ "Гідроенергоінвест" включає в себе 12 гідростанцій. Діапазон цін на вироблену ними електроенергію коливається від 353,71 до 589,51 коп/кВт•год.

ТОВ "Ресурсекоенерго" (дві ГЕС на р.Случ в Хмельницькій області) отримує по "зеленому" тарифу 589,51 коп/кВт•год.

Кар'єра:

Зв'язки:

Дані з декларації про доходи:

Рік Посада Доходи декларанта, UAH Доходи родини, UAH Витрати та інші правочини декларанта, UAH
2018 Верховна Рада України, Народний депутат України, член комітету Верховної Ради України у закордонних справах 55 035 928,00 37 330 758,00
2017 Верховна Рада України, Народний депутат України, член комітету Верховної Ради України у закордонних справах 21 291 080,00 1 614 091,00
2016 Верховна Рада України, Народний депутат України, член комітету Верховної Ради України у закордонних справах 14 268 898,00 16 937 025,00
2015 Верховна Рада України, Народний депутат України, член комітету Верховної Ради України у закордонних справах 28 475 751,00 13 681 948,00
2014 Верховна рада України, Депутат 7-го скликання 5 643 793,00 Не зазначалось
2013 Верховна рада України, Депутат 7-го скликання 39 201 674,00 Не зазначалось
2011 Верховна рада України, Депутат 7-го скликання 3 040 181,00 Не зазначалось

Грошові активи:

Декларант Родина
Рік Вид активу UAH USD EUR Інше UAH USD EUR Інше
2018 Вклади 18 817,00 1 942 711,00 208 178,00
Готівка 450 000,00 23 000,00 24 000,00
Інше
2017 Вклади 9 300,00 1 206 532,00 664 609,00
Готівка 390 000,00 16 000,00 27 000,00
Інше
2016 Вклади 252 491,00 1 268 378,00 3,00
Готівка 2 738 000,00 13 000,00 33 000,00
Інше
2015 Вклади 1 304 388,00 1 741 343,00
Готівка 280 000,00 15 000,00 37 000,00
Інше
2014 Вклади 13 330 648,00
2013 Вклади 3 899 488,00
2011 Вклади 19 981 399,00

Дарунки, призи, виграші:

Рік Cума в декларанта, UAH Сума в сім'ї, UAH
2018
2017
2016
2015
2014 550,00
2013
2011

Фінансові зобов’язання:

Рік Сума в декларанта Сума в сім'ї
2018 USD 5 044 773,00
UAH
2017 UAH 541 592,00
USD 5 042 023,00
UAH
2016 USD 5 001 233,00
UAH
2015 USD 4 725 479,00
UAH
2014 UAH 14 091 503,00
UAH
2013 UAH 89 964 265,00
UAH
2011 UAH 675 072,00
UAH

Нерухомість декларанта і родини:

Рік Земля Будинки Квартири Інша нерухомість
2018
Декларант
1500.0 м²
1500.0 м²
800.0 м²
510.0 м²
700.0 м²
4029.0 м²
510.0 м²
9387.0 м²
32393.0 м²
1500.0 м²
1820.0 м²
2700.0 м²
3000.0 м²
1765.0 м²
Декларант
460.0 м²
862.0 м²
1055.95 м²
Декларант
63.4 м²
68.7 м²
Декларант
5896.5 м²
332.65 м²
337.0 м²
2017
Декларант
1500.0 м²
1500.0 м²
800.0 м²
510.0 м²
700.0 м²
4029.0 м²
510.0 м²
9387.0 м²
32393.0 м²
1500.0 м²
1820.0 м²
2700.0 м²
3000.0 м²
1765.0 м²
Декларант
460.0 м²
862.0 м²
1055.95 м²
Декларант
63.4 м²
68.7 м²
Декларант
5896.5 м²
332.65 м²
337.0 м²
2016
Декларант
1500.0 м²
1500.0 м²
800.0 м²
510.0 м²
700.0 м²
4029.0 м²
510.0 м²
9387.0 м²
32393.0 м²
1500.0 м²
1820.0 м²
2700.0 м²
3000.0 м²
1765.0 м²
Декларант
460.0 м²
862.0 м²
1055.95 м²
Декларант
63.4 м²
68.7 м²
Декларант
5896.5 м²
332.65 м²
361.48 м²
2015
Декларант
4029.0 м²
800.0 м²
9387.0 м²
32393.0 м²
1500.0 м²
2700.0 м²
1500.0 м²
1765.0 м²
1820.0 м²
1500.0 м²
510.0 м²
3000.0 м²
700.0 м²
510.0 м²
Декларант
460.0 м²
862.0 м²
1055.95 м²
Декларант
63.4 м²
68.7 м²
Декларант
332.65 м²
361.48 м²
2014
Декларант
1500.0 м²
1500.0 м²
1820.0 м²
510.0 м²
1500.0 м²
24000.0 м²
3000.0 м²
4200.0 м²
6894.0 м²
Декларант
460.0 м²
862.0 м²
Декларант
63.4 м²
63.7 м²
2013
Декларант
1500.0 м²
1500.0 м²
3000.0 м²
4200.0 м²
510.0 м²
1500.0 м²
2400.0 м²
1820.0 м²
Декларант
862.0 м²
460.0 м²
Декларант
63.4 м²
63.7 м²
2011
Декларант
510.0 м²
1500.0 м²
1500.0 м²
1820.0 м²
2400.0 м²
3000.0 м²
4200.0 м²
Декларант
460.0 м²
862.0 м²
Декларант
62.5 м²
63.7 м²

Транспортні засоби:

Рік Транспортні засоби
2018 Декларант
 • LEXUS LX 570 2014.0
 • Mercedes Benz G 500 2010.0
 • LAND ROVER RANGE ROVER 2014.0
2017 Декларант
 • LEXUS LX 570 2014.0
 • LAND ROVER RANGE ROVER 2014.0
 • Mercedes Benz G 500 2010.0
2016 Декларант
 • LEXUS LX 570 2014.0
 • Mercedes Benz G 500 2010.0
 • LAND ROVER RANGE ROVER 2014.0
2015 Декларант
 • Bentley Flying Spur W12 2013
 • LAND ROVER RANGE ROVER 2014
 • SKODA OKTAVIA TOUR 2007
 • LEXUS LX 570 2011
 • Mercedes Benz G 500 2010
 • LEXUS LX 570 2014
2014 Декларант
 • Merсedes-Benz S500 L4M 5461 2010
 • Bentley Flying Spur W12 6000 2013
 • Scoda Octavia Tour 1.9 CDI 1898 2007
 • Land Rover Range Rover 5.0 S/С 4999 2014
 • Mercedes-Benz G500 5461 2010
 • Lexus LX 570 5663 2011
 • Lexus LX 570 5663 2014
 • Land Rover Range Rover 5.0 4999 2010
2013 Декларант
 • Mercedes-Benz G500 5461 2010
 • Lexus LX 570 5663 2011
 • Lexus LX 570 5663 2011
 • Mercedes-Benz S500 L4M 5461 2010
 • Land Rover Range Rover 4999 2010
 • Mercedes-Benz GL450 4663 2007
 • Skoda Octavia Tour 1.9 TDI 1898 2007
 • Bentley Flying Spur W12 6000 2013
2011 Декларант
 • Lexus LX 570 5663 см3, 282 кВт, 499 см 2011
 • Lexus LX 570 5663 см3, 282 кВт, 499 см 2011
 • Mercedes-Benz G500 5461см3, 212 кВт, 421 см 2010
 • Mercedes-Benz GL450 4663 см3, 250 кВт, 510 см 2007
 • Mercedes-Benz S500L 4Matic 5461 см3, 212 кВт, 522 см 2010
 • Mercedes-Benz S500L 4Matic 5462 см3, 212 кВт, 520 см 2007
 • Porsche Cayenne 3598 см3, 213 кВт, 480 см 2007
 • Land Rover Range Rover 5.0 4999 см3, 276 кВт, 497 см 2010
 • Skoda Octavia Tour 1.9 TDI 1898 см3, 77 кВт, 457 см 2007
 • Volkswagen Transporter T5 Shuttle 2461 см3, 96 кВт, 529 см 2007

Банківські рахунки: