Бойченко Іван Юзефович

Бойченко Іван Юзефович

Категорія Пов'язана особа
Дата народження
Зареєстрований(-а) Україна ( )
Остання посада ТОВ "ДОК "ШТОРМ", Керівник
icon
ЗВ’ЯЗКИ з фізичними особами
Iм’я Тип зв’язку Перiод
особисті зв'язки
особисті зв'язки
icon
ЗВ’ЯЗКИ з юридичними особами
Iм’я Тип зв’язку Код
Член 21709375
Керівник 39714982
Частка 15.000%
ЄДРПОУ
icon
Досьє:

Бойченко у 2019 році очолив ТОВ "Детективна охоронна компанія "Шторм", яка займається охороною родини Віктора Медведчука і його майна, після того, як попередній керівник, Чорний Віктор Іванович, став нардепом від партії "Опозиційна платформа - За життя" (№ 27 в списку). Сам Бойченко володіє 15% "Шторму".

Саме на ТОВ "Детективна охоронна компанія "Шторм" були зареєстровані автомобілі з кортежу Медведчука в інциденті з перешкоджанням роботи журналістів під час зйомки прильоту Медведчука в аеропорту "Жуляни" у листопані 2017 року. 

У березні 2019 року працівники "Шторму" на чолі з самим Бойченком чотири години поспіль утримували журналістів проекту Bihus.Info, які знімали територію комплексу відпочинку "Пуща-Водиця" біля будинку Медведчуків.

Також Бойченко був включений до виборчого списку політсили Медведчука під № 99 на дочасних парламентських виборах у 2019 році та став помічником Чорного у Раді.

Бойченко також володіє ТОВ Детективне агентство "БІТТ". Крім того, він співволодіє з Чорним, нинішнім помічником Медведчука в Раді Андрієм Мартиновим та Костянтином Івановим(двоє останніх також мають частки в "ДОК "Шторм") ТОВ "Кармік", ТОВ "Детективне охоронне агентство "Шторм", ТОВ "Охоронне агентство "Шторм", ТОВ "Служба безпеки "Шторм" . Всі фірми зареєстровані за однією адресою у м. Фастів.

В Bihus.Info також з'ясували, що Чорний та Бойченко облаштували на Трухановому острові у Києві базу для "Шторму", перекривши доступ до Дніпра. І це не єдине порушення законодавства. Труханів острів - рекреаційна зона. Тут заборонено зведення приватних споруд. Але на зайнятій ділянці знаходяться двоповерхова житлова споруда кілька допоміжних будівель та спортмайданчиків. 

У Київській міській державній адміністрації повідомили, що ділянка обліковується за районною громадською організацією "Клуб Козак". Ще у 2014 році ця громадська організація  намагалась через суд довести право власності на старі радянські споруди спортивно-оздоровчого комплексу, але суд у такому проханні відмовив, бо громадська організація не змогла довести, що добросовісно заволоділа цим майном.

Як з'ясували журналісти ця ж громадська організація допомогла Медведчуку на початку 2000-х отримати близько 10 гектарів заповідної зони на березі Дніпра. "Клуб Козак" попрохав гектари національного парку Білоозерський в Переяславі-Хмельницькому під свою статутну діяльність, в результаті десятки тисяч квадратів природоохоронного значення опинились у користуванні вже згадуваної ТОВ "ІК "Терра-Інвест". Потім фірма перепродала землю компанії міністра-втікача Олександра Клименка "Голдвейн". Згодом там з'явилося угіддя "Хантер Хаус" з готелем, вертолітним майданчиком, власною церквою і приватним зоопарком. Саме там після втечі ексміністра доходів і зборів знайшли ведмедів, і двох рідкісних амурських тигрів.

Станом на жовтень 2019 року, РГО "Клуб Козак" керував Ян Марченко. У минулому він - помічник народного депутата Тараса Козака, ще одного однопартійця і бізнес партнера Медведчука. Сам Марченко був співвласником низки компаній, часткою яких у 2017 році стала володіти дружина Медведчука Оксана Марченко(ТОВ "МБК Агротехніка", ТОВ "Ландрас-агро", ТОВ "Галицька аграрна компанія", ПАП "Колос", ПСП "Оскар", ПСП "Роднічок", ПП "Галагробізнес МЗ", ПП "Галичина-Органік", ТОВ "Тамаваровудекспорт"). Окрім того, згідно фінансовим звітам партій саме ця людина пожертвувала політсилі Медведчука "Опозиційна платформа-За життя" більше півтора мільйонів гривень.

На початку грудня 2019 року Служба безпеки України провела обшуки в офісі "Шторму". За повідомленням спецслужби, працівників приватної детективної охоронної компанії за грошову винагороду збували інформацію з обмеженим доступом. "Зловмисники також проводили негласні заходи, що обмежують права і свободи людини. Роздруківки телефонних з'єднань та дані із закритих баз зловмисники реалізовували замовникам за грошову винагороду", - йшлося у повідомленні СБУ.

В СБУ також повідомили, що співзасновнику детективного агентства оголосили про підозру.

У листопаді 2020 року столична прокуратура повідомила, що рішенням Господарського суду міста Києва було задоволено позов про повернення територіальній громаді земельної ділянки на Трухановому острові. У повідомлені зазначалося, що прокуратура встановила факт незаконного зайняття та використання юридичною особою земельної ділянки комунальної форми власності без відповідних правовстановлюючих документів на землю. У зв’язку з цим, прокуратура столиці у 2019 році звернулась до суду з позовною заявою про зобов’язання відповідача повернути вказану земельну ділянку територіальній громаді, звільнивши її від розміщеного майна. 

Однак, 4 лютого 2021 року Шостий апеляційний адміністративний суд відмовив прокуратурі у задоволенні позову про зобов’язання РГО "Клуб "Козак" повернути земельну ділянку.

У червні того ж року Верховний Суд підтримав позицію прокуратури у справі щодо повернення Києву земельної ділянки площею 1,16 га на Трухановому острові у вартістю понад 25 млн гривень. Не погоджуючись із постановою апеляційної інстанції Київською міською прокуратурою оскаржено її до Верховного Суду, який підтримав доводи прокурора та залишив в силі рішення суду першої інстанції про повернення земельної ділянки територіальній громаді міста.

icon
ДОКУМЕНТИ
інші варіації імені

Bojčenko Ìvan Ûzefovič

Bojchenko Ivan Yuzefovich

Boichenco Ivan Yuzefovych

Bojchenko Ivan Juzefovich

Boychenko Ivan Yuzefovich

Bojčenko Ivan Juzefovič

Bojchenko Ivan Juzefovych

Boichenko Ivan Iuzefovych

Boĭchenko Ivan Yuzefovȳch

Boichenko Ivan Yuzefovych

Bojtschenko Iwan Jusefowytsch

Bojčenko Ivan Juzefovyč

Bojčenko Ivan Ûzefovič

Boychenko Ivan Yuzefovych

Boytchenko Ivan Iouzefovytch

Bojjchenko Ivan Juzefovich

Boichenko Ivan Iuzefovich

Бойченко Иван Юзефович