Лавренюк Наталія Миколаївна

Лавренюк Наталія Миколаївна

Інші імена Жучкова Світлана Петрівна
Категорія Член сім'ї
Дата народження
Місце народження Львів
Народився(-лась) Україна ( )
Громадянин(-ка) Росія
Має зареєстрований бізнес Росія
Має нерухомість Росія
Остання посада Teteos Global Limited, Бенефіціарний власник
icon
ЗВ’ЯЗКИ з фізичними особами
Iм’я Тип зв’язку Перiод
пов'язані спільним побутом і мають взаємні права та обов'язки 2005—
особисті зв'язки
особисті зв'язки
icon
ЗВ’ЯЗКИ з юридичними особами
Iм’я Тип зв’язку Код
Бенефіціарний власник ΗΕ327520
Власник 6167072123/ОГРН-1096195005037
icon
Кримінальні провадження та санкції:

19 лютого 2021 року президент України Володимир Зеленський підписав указ, яким ввів у дію рішення Ради національної безпеки й оборони про запровадження санкцій проти народного депутата з фракції "Опозиційна платформа – За життя" Віктора Медведчука, його дружини Оксани Марченко та Наталії Лавренюк.

Санкції застосовано також до 5 громадян Російської Федерації та загалом 19 юросіб, зареєстрованих на території РФ, Молдові та інших країнах.

Санкції накладено і на компанії, що володіли 5 літаками, які здійснювали прямі польоти з Києва на Москву, І на літаки, і на їхніх власників, і на компанії, які обслуговували ці літаки. Усі ці компанії іноземні – частина з них зареєстрована в Молдові, частина у Португалії.

icon
розслiдування
2 лютого президент Володимир Зеленський ввів у дію рішення РНБО про персональні санкції щодо народного депутата від ОПЗЖ Тараса Козака та 8 юридичних осіб у його власності.
Наші розслідування
Козак Медведчука. Звідки у соратника кума Путіна гроші на телеканали
icon
Досьє:

Наталія Лавренюк є цивільною дружиною народного депутата від "Опозиційної платформи – За життя" Тараса Козака та напряму пов'язана з придбанням останнім у 2018-2019 рр трьох українських телеканалів. 

Основні багатомільйонні доходи Козак отримує у вигляді дивідендів від своєї кіпрської фірми Turul Investments Limited. Згідно з даними кіпрського реєстру, Козак став власником Turul Investments Limited 29 жовтня 2012 року. Задекларована офіційна мета діяльності компанії – холдинг бізнес-інвестицій. 

У 2013 році Turul Investments Limited придбала за 1 тисячу євро акції ще однієї кіпрської фірми Hakail Limited та за 35 тис євро акції австрійської Onyx Aviation Management Gmbh. За даними аудиторського звіту Turul Investments Limited, 2013 рік діяльності компанії приніс компанії 1,8 мільйонів євро збитків. 

Основні фінансові надходження в 2013-2015 роках Turul Investments Limited отримував у вигляді багатомільйонних кредитів, виданих на пільгових умовах від інших пов'язаних між собою офшорних фірм. Кредити часто не поверталися і списувалися в ході нехитрих фінансових маніпуляцій. Наприклад, 1 листопада 2013 року Turul Investments Limited позичив 3,75 млн доларів в компанії Erysiman Investments Limited, з яких відразу освоєно було 2,5 млн доларів. Потім через 3 місяці Turul позичив знову у Erysiman та відразу освоїв ще 1 млн 250 тис доларів.  

 

 

В період між 4 та 21 лютого 2014 року, саме під час найкривавіших подій Революції Гідності, Turul Investments Limited купує акції ще трьох фірм: Revelon Investments Limited на Британських Віргінських островах, кіпрську Migover Trading та 50% частки в кіпрській Havanor Management Limited.

Окрім того, Turul продовжував позичати гроші пов'язаним компаніям. Так, 11 лютого 2014 року Turul видає два кредити своїй дочірній компанії Hakail на суму 2,5 мільйони та 400 тисяч доларів. Потім 10 серпня 2015 року виписує ще одну величезну позику Hakail на суму 4 мільйони доларів. 

Загалом у 2014-2015 роках Hakail отримує від Turul близько 6,5 мільйонів доларів кредитних коштів. Проте позичені кошти не інвестувались у бізнес діяльність, вони видавались кредитами далі.

Так, 5 листопада 2013 року фірма Козака Hakail Limited виписала 8 мільйонів доларів кредиту фірмі з Гонконгу ARIDA GLOBAL LIMITED, яка до 2015 року успішно освоїла 7,4 мільйони доларів цього кредиту. Зрештою кредит був списаний і ніколи не повертався. На що витрачала кошти ця гонконгська фірма, можна зробити висновок з розслідування "Української Правди". Так, 6 лютого 2016 року видання опублікувало журналістське розслідування про те, що українські ТЕЦ під виглядом вугілля з Південно-Африкаської Республіки купують антрацит з окупованого Донбасу у компанії, пов'язаної з Віктором Медведчуком.

Журналісти опублікували копію контракту від 16 грудня 2014 року між державним ПАТ "Центренерго" і ARIDA GLOBAL LIMITED. Документ від імені ARIDA GLOBAL LIMITED підписав представник компанії за довіреністю – Микита Поз. Він відомий як директор і співвласник ТОВ "Консул-Україна", що займалася готельним бізнесом та орендувало ділянку у протитуберкульозного санаторію імені Боброва під побудову дачі Віктора Медведчука. 

Козак на момент обрання до парламенту у листопаді 2014 був головою правління "Прайвет канселер", співзасновником якого був Поз. Крім того, один із трейдерів розповідав "УП", що Козак також виступав переговорником від ARIDA GLOBAL LIMITED.

У грудні 2017 року Козак вперше задекларував отримання дивідендів від Turul Investments на суму 36 301 320 грн. Ця кіпрська фірма надалі стала основним джерелом прибутків нардепа, які щорічно зростали в геометричній прогресії – 128 188 274 грн в 2018 році та 237 445 075 грн в 2019 році.

З аудиторських звітів кіпрського офіційного реєстру аналітики Центру протидії корупції відтворили, як відбувалася виплата дивідендів Козаку в 2017 році та звідки кіпрська фірма, яка протягом багатьох років показувала збитки, раптово згенерувала своєму власнику такий дохід.

1 грудня 2017 грудня Hakail Limited декларує рішення виплатити 3,2 мільйонів доларів дивідендів своєму єдиному акціонеру компанії Turul Investments Limited. Сума зазначається в російських рублях. 

19 грудня 2017 відбувається виплата лише частини дивідендів, а саме 76,2 млн російських рублів. Решту 1,9 мільйонів доларів мали би заплатити в наступних роках, але відсутня можливість підтвердити ці виплати з аудиторських звітів, бо з 2018 року вони вже не публікуються в кіпрському реєстрі. 

 

 

На титульному листі аудиторського звіту за 2017 рік Hakail Limited зазначив наявність рахунку в Московському індустріальному банку в Росії. 

 

Це значить, що перші великі дивіденди на суму 76,2 млн рублів, що становило 1,1 млн євро, 17 грудня 2017 Козаку надійшли з рахунків кіпрської Hakail Limited в Московському індустріальному банку. Отримання дивідендів він декларує 21 грудня 2017 року в гривні – на суму 36 301 320, що власне і становить 1,1 млн євро в еквівалент.

Гроші на виплату дивідендів своїй материнській компанії Turul, збитковий Hakail взяв в кредит. Зокрема, згідно з даними аудиторських звітів, 5 грудня 2017 року Hakail Limited взяв у борг 1,1 мільйон євро у компанії Teteos Global Limited під 3,5% річних з виплатою до 30 грудня 2020 року. Саме ці гроші пішли на виплату дивідендів Turul, а згодом і її єдиному акціонеру Тарасу Козаку. Залишається невідомим, чи ці кредити виплачувалися назад. 

 

Водночас, вдповідно аудиторського звіту компанії Teteos Global Limited, з 2016 року її бенефіціарним власником є саме Наталія Лавренюк. 

При цьому, Teteos Global Limited – одна з компаній, яка ынтегрована в нафтовий бізнес Медведчука в обхід американських санкцій. Зокрема, Teteos володіє 33% ООО "ЮГ ЭНЕРГО"ООО "ЮГ ЭНЕРГО" на 100% володіє ООО "ТОРГОВЫЙ ДОМ НЗНП". Споріднена компанія ООО "ТОРГОВЫЙ ДОМ НЗНП" - ООО "НЗНП ТРЕЙД", де Лавренюк напряму належить 25%, в 2015 році стало переможцем конкурсу на розробку та видобування на Гавриківському нафтовому родовищі - одному з трьох найбільших у Російській Федерації. 

Дружина Медведчука Оксана Марченко контролює в цій компанії 61%. Це – частка кіпрської компанії Ventolor Holding LTD, якою одноосібно володіє українська телеведуча через фірму TUMILLON INVESTMENTS LTD.

Станом на січень 2021 року, аудиторські звіти кіпрських компаній Козака за 2018-19 рр в публічному доступі відсутні, тому звідки саме походять мільйонні дивіденди нардепа за ці роки - не відомо. Але вірогідно, що стара схема збереглася і це просто кредити від офшорних компаній його незадекларованої цивільної дружини.

Саме ці кошти дали можливість Козаку скуповувати телеканали, коли надходження йому дивідендів з кіпрської компанії Turul Investments стали системними та стабільними.

Протягом 2018 року Козак придбав два телеканали. Спочатку 12 жовтня нардеп задекларував купівлю за майже 41 млн. грн ТОВ "НОВИНИ 24 ГОДИНИ" (телеканал NewsOne) у швейцарської MW Investment AG, яку контролював на той час екс-регіонал Євген Мураєв.

Через два місяці він за майже 73 мільйони гривень став власником групи "112 Україна"(ТОВ "АРІАДНА ТВ"ТОВ "ТЕЛЕРАДІОКОМПАНІЯ "112-ТВ"ТОВ "ТВ ВИБІР"ТОВ "ПАРТНЕР ТВ"ТОВ "СЕЙ.ТВ СИСТЕМЗ"ТОВ "ЛІДЕР ТВ"ТОВ "НОВИЙ ФОРМАТ ТВ"ТОВ "ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО "112.ЮЕЙ"ТОВ "ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО "112-УКРАЇНА"). 

 

Загальна сума вартості корпоративних прав на куплені два телеканали становила 114 мільйонів гривень, однак згідно з розділу декларації "видатки та правочини"  Тарас Козак по факту заплатив за них лише 103 мільйони. 

14 червня 2019 року стало відомо про те, що Козак купив третій за рахунком інформаційний телеканал – ZIK. До того часу телеканал ZiK був у власності Петра Димінського через кіпрську компанію Alvho Trading limited. З 14 червня 2019 новим єдиним акціонером Alvho Trading limited стала вже знайома фірма Козака Turul investments limited. 

Точна вартість телеканалу невідома, але статутний капітал кіпрської Alvho на момент переходу до структур Козака становив 17,1 тисяч євро. Тоді медіа-менеджери оцінювали телеканал ZІK у 15-20 млн доларів. Водночас, сам Димінський наприкінці 2017 року начебто починав торг з суми 53 млн доларів. 

 

Як йдеться в розслідуванні програми "Схеми: корупція в деталях" (спільний проект Радіо Свобода і телеканалу "UA:Перший"), Лавренюк постійно супроводжує народного депутата в закордонних відрядженнях щонайменше з 2005-го року. Вони разом мандрували до Росії та Європи літаками, автобусами й машинами. Спільних перельотів протягом 10 років нараховується понад 100. Це Париж, Ніцца, Флоренція, Рим, Лондон, Цюрих, різні курортні острови.

У вересні 2018 року Лавренюк прилітала до Києва в компанії бізнесмена Нісана Моісеєва, а також Козака. Літаком, який здійснював рейс користується Козак. Крім того, Лавренюк виявилась матір'ю дитини Козака, що підтвердив він сам. Однак, ні дитину, ні Лавренюк депутат в декларацію не вносив.

За інформацією "Схем", Лавренюк у березні 2015 року отримала паспорт громадянки Російської Федерації.

В Україні Лавренюк володіє приватним підприємством "Лілія", яке, згідно з даними джерел "Схем" у податковій, не приносить їй доходів.

Також Лавренюк належить 381 квадратний метр нежитлових приміщень і 10 квартир за адресою Князя Романа, 22 у Львові. Тут розташований готель "Швейцарський". Він об'єднує дві будівлі: Князя Романа, 22 і 20, де розміщуються вхід і рецепція. Загалом Лавренюк належать 1244 квадратні метри цього готельного комплексу.

У Києві жінка також має житлову площу у будинку на проспекті Лобановського. У 2016 році вона стала власницею квартири на 96 квадратних метрів. В 2018 році Лавренюк купила однокімнатну квартиру в новобудові на Оболоні за більш як мільйон гривень.

Крім 12 квартир в Україні, відповідно до реєстру речових прав, Наталія Лавренюк володіє і десятьма земельними ділянками. Дві з них – у селі Осещина Вишгородського району на Київщині, на березі Дніпра, де у Лавренюк 0,35 гектара землі. А в селі Тарасівка під Києвом у Наталії Лавренюк ще вісім земельних ділянок – практично у лісі. Шість із них жінка купила у 2018 році. Відповідно до копій договорів купівлі-продажу, вони обійшлися їй у трохи більше, ніж мільйон 140 тисяч гривень. Найбільшу ділянку Лавренюк отримала в 2010-му – у подарунок.

Територія цих восьми ділянок огороджена суцільним парканом, на ній уже є будівля, схожа на гараж, а поміж сосен працівники завершують зводити будинок.

Сукупно за останні 14 років офіційні доходи Лавренюк склали близько 5 мільйонів гривень, яких не вистачило б на придбання такої кількості нерухомого майна.

Детальніше на відео:


При аналізі аудиторських звітів кіпрського офшору Козака Hakail Limited, аналітики ЦПК виявили російську адресу Лавренюк в Москві. Як з'ясували журналісти проєкту "Схеми", відповідно до офіційного витягу із реєстру речових прав Російської Федерації, Лавренюк стала власницею квартири у Knightsbridge Privat Park (Москва, вулиця Єфремова, 19) у березні 2020 року.

Житло розташоване на першому поверсі одного із будинків комплексу і має так званий антресольний поверх, тобто два рівні. Також у Knightsbridge Privat Park Лавренюк володіє чотирма паркомісцями та кількома підвальними приміщеннями. На час набуття у власність Лавренюк квартири за один квадратний метр у цьому комплексі на вторинному ринку в середньому просили майже півтора мільйона рублів – тобто трохи менше ніж 20 тисяч доларів. Таким чином, вартість її квартири на 657 квадратних метрів складала близько 13 мільйонів доларів.

Крім високої вартості житла, комплекс також відомий і тим, що у ньому мешкає російська владна еліта. Там знаходили помешкання керівника "Пошти Росії" Миколи Подгузова (386 кв.м.) та сестри глави уряду РФ Михайла Мішустіна (170 кв.м.). Але площа квартири цивільної дружини нардепа Козака значно перевищує розміри помешкань російських чиновників у цьому комплексі.

Детальніше в сюжеті: 


Наприкінці серпня 2021 року журналісти програми "Схеми" повідомили, що офіційний сайт Федеральної податкової служби Росії вказує, що паспорт та ідентифікаційний номер, які належали Лавренюк, тепер належать особі на ім'я Світлана Жучкова. Жучковій "перейшли" й інші персональні дані Лавренюк, яка потрапила під дію українських санкцій разом з чоловіком-депутатом. Журналісти звернули увагу, що тепер онлайн-форма Федеральної податкової для перевірки ідентифікаційних номерів громадян РФ вказує, що ідентифікаційний номер цивільної дружини Козака, її російський паспорт та зазначені у ньому персональні дані належать Світлані Петрівні Жучковій.

При цьому ще станом на лютий 2021 року цей же ресурс вказував, що ці ж документи належать Наталії Миколаївні Лавренюк, 26.02.1975 року народження.

icon
ДОКУМЕНТИ
інші варіації імені

Juchkova Svetlana Petrovna

Lavrenyuk Nataliya Nikolaevna

Лавренюк Наталия Николаевна

Lavrenyuk Nataliya Mȳkolayivna

Zhuchkova Svitlana Petrivna

Lavreniouk Nataliia Mykolaïvna

Zhuchkova Svetlana Petrovna

Жучкова Светлана Петровна

Lavrenjuk Natalija Mikolajivna

Lavrenyuk Nataliya Mykolayivna

Lavreniuk Natalia Nikolaevna

Shutschkowa Switlana Petriwna

Lavrenjuk Natal'ja Nikolaevna

Lavrenjuk Natal′ja Nikolaevna

Lawrenjuk Natalija Mykolajiwna

Lavrenjuk Natalija Nikolaevna

Lavreniuc Nataliia Mycolaivna

Lavrenûk Natal′â Nikolaevna

Lavrenûk Nataliâ Nikolaevna

Lavreniuk Nataliia Nikolaevna

Lavrenjuk Natalija Mikolaivna

Joutchkova Svitlana Petrivna

Lavreniuk Nataliia Mykolaivna

Lavrenyuk Natal'ya Nikolaevna

Lavrenyuk Natalya Nikolaevna

Juchcova Svitlana Petrivna

Žučkova Svitlana Petrivna

Лавренюк Наталья Николаевна

Žučkova Svìtlana Petrìvna

Lavrenjuk Natalija Mykolayivna

Lavrenûk Natalìâ Mikolaïvna

Žučkova Svetlana Petrovna

Lavrenjuk Natalija Mykolajivna