Шаховська Катерина Володимирівна

Шаховська Катерина Володимирівна

Категорія Член сім'ї
Народився(-лась) Україна
Проживав(-ла) Кіпр ( )
Має нерухомість Австрія ( )
Остання посада Л.ВДС Проперті Девелопмент ЛТД, Бенефіціарний власник
icon
ЗВ’ЯЗКИ з фізичними особами
Iм’я Тип зв’язку Перiод
мати
чоловік
особисті зв'язки
особисті зв'язки
icon
ЗВ’ЯЗКИ з юридичними особами
Iм’я Тип зв’язку Код
Власність HE358282
Підтверджено: 31.12.2019 Декларація за 2019 рік
Власність FN424937h
Підтверджено: 31.12.2019 Декларація за 2019 рік
Бенефіціарний власник HE358282
Підтверджено: 31.12.2019 Декларація за 2019 рік
Бенефіціарний власник FN424937h
Підтверджено: 31.12.2019 Декларація за 2019 рік
Власність 41537654
Підтверджено: 31.12.2019 Декларація за 2019 рік
Бенефіціарний власник 41537654
Підтверджено: 31.12.2019 Декларація за 2019 рік
Колишній засновник/учасник ΗΕ211095
icon
Досьє:

Дружина народного депутата від партії "Слуга народу" Андрія Холодова.

Журналісти програми "Схеми: корупція в деталях" (спільний проект Радіо Свобода і телеканалу "UA:Перший") з'ясували, що дизайнерка Катерина Шаховська є кумою дружини співзасновника партії "Опозиційна платформа – За життя" Віктора Медведчука Оксани Марченко. Про це свідчить фото з Instagram-акаунту телеведучої, у підписі до якого дружина кума Володимира Путіна називала Шаховську "матір'ю свого хрещеника".

Також Марченко виставляла спільні фото з дітьми Холодова і Шаховської, яких вона називала хрещениками. На світлинах з цими дітьми також були присутні Медведчук та Холодов. 

У 2013 році родина Холодова придбала маєток в елітному районі Відня, який обійшовся у 6 мільйонів євро. Це – вартість будинку на 360 квадратних метрів та 20 соток землі. Нерухомість була оформлена на Шаховську. Згідно офіційних документів з австрійського реєстру нерухомості, будинок розташований у столиці Австрії на вулиці Лайнцер штрасе у районі Гітцінг. Це найбільш елітний спальний район австрійської столиці з дорогими приватними будинками. 

Журналісти також з'ясували, що у Відні розташований салон весільних та вечірніх суконь, який належить дружині Холодова. Бутік займає приміщення на вулиці Вальфішгассе у центрі міста. За цією адресою також зареєстрована й австрійська фірма Шаховської Solomia Trading GmbH.

Відповідно Холодов перед походом в Раду практично мешкав поміж двома країнами, Україною та Австрією. При цьому сукупна тривалість його перебування за кордоном перевищувала дозволені норми законодавства щодо безперервного проживання кандидата в депутати в Україні протягом останніх п'яти років. Журналісти проаналізували дані за декілька років, отримані від джерел у Державній прикордонній службі та підрахували, що лише у 2015 році Холодов щонайменше 204 дні знаходився за межами України.

Згодом заступник голови ЦВК Євген Радченко повідомив, що комісія направила партії "Слуга народу" листа з інформацією щодо можливого подвійного громадянства або непроживання в Україні протягом останніх 5 років чотирьох кандидатів у народні депутати. За його словами, інформація стосувалася, зокрема, й Холодова.

Чоловіка Шаховської також пов'язують з ринком столичних МАФів. Зокрема ТОВ "Юкрейн Ріал Естейт" очолює брат Холодова - Максим(бенефіціаром раніше зазначалась Шаховська). ТОВ "Хед Менеджмент Компані" раніше теж належало Шаховській, яка також була у засновниках ТОВ "Табак Індастріал ЛТД". Обидві компанії об'єднує офіційний власник Леся Васильченко, спільна адреса реєстрації та види діяльності: "оптова торгівля іншими непродовольчими товарами споживчого призначення", "надання в оренду й експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна". Також Васильченко нібито є партнером Шаховської по ТОВ "Апартмент Білдінг Лтд", яке спеціалізується на неспеціалізованій оптовій торгівлі.

Варто зазначити, що Шаховська у листопаді 2011 році стала учасницею ДТП на Хрещатику, унаслідок якої постраждали регулювальник й декілька автівок. При цьому Рух ЧЕСНО зафіксував, що публікації про аварію з Шаховською почали зникати з інтернет-ЗМІ. Тоді намагалися довести, що дружина Холодова, до якої він приїхав на місце ДТП, була просто пасажиркою. Але ця версія є доволі сумнівною, оскільки в люксовому авто Bentley спрацювала лише подушка безпеки водія. Також ЗМІ розповідають, що на місце події тоді приїхав нардеп-регіонал Олексій Журавко та Руслан Богдан, на матір якого на той час було зареєстроване Bentley.

Згодом журналісти "Схем", зуміли довести, що Холодов таки пов'язаний з тютюновим бізнесом, а отже, лобіюючи у Верховній Раді правку(авторами правки стали два нардепи від Слуги народу: Олександр Дубінський та Олександр Юрченко), що збільшує заробітки для роздрібних торговців тютюном, він відстоював свої інтереси. 

Зрештою, комітет підтримав запропоновану правку. А вже наступного дня, 4 жовтня, за неї проголосувала і Верховна Рада, ухваливши законопроєкт (№1049) в цілому.

Проте сам Холодов після ухвалення правки публічно заявив, що тютюнового бізнесу в нього ніколи не було і, зокрема, до мережі "Т-кіосків" стосунку він не мав і не має. При цьому журналісти виявили факт, який спростовує одне із його публічних тверджень – щодо "Т-кіосків". Зокрема, до 2016 року патент на емблему шестикутних МАФів, був зареєстрований безпосередньо на Холодова.

У 2018 році компанія "Київ маркет солюшн" перемогла на інвестиційному конкурсі по заміні "Т-кіосків" на нові зупинкові комплекси з кіосками. Однак за вказаною адресою офісу фірми-переможця інвестконкурсу не виявилось, а директор фірми Людмила Руденко спілкуватися з журналістами відмовилась. В Єдиному державному реєстрі бенефіціаром "Київ маркет солюшн" станом на листопад 2019 року була зазначена кіпрська фірма Reineweg Ltd.

Незадовго до цього Reineweg Ltd була зареєстрована у приватному будинку у Лімасолі. А вже в липні 2019 року, якраз під час парламентських виборів, фірму перереєстрували за іншою адресою. Маєток залишався місцем прописки компанії навіть після того, як на початку 2018-го з її акціонерів вийшла дружина народного депутата.

Недавній офіс Reineweg виявився розкішним маєтком, на території якого журналісти зафіксували самого нардепа Холодова. Також вдалося зафільмувати в будинку не лише депутата, але й членів його родини. Протягом кількох днів знімальна група щоранку фіксувала, як нардеп відвозив своїх дітей до місцевої школи. Більше того, джерела в Міграційній службі Кіпру повідомили "Схеми", що сам Холодов має там постійну посвідку на проживання. Таку посвідку там можна отримати за умови придбання нерухомості.

Про наявність родинного маєтку Холодових на Кіпрі, пізніше підтвердив сам парламентар та пообіцяв вказати його в декларації, але про посвідку на постійне проживання не згадав.

Також "Схеми" знайшли й інші докази зв'язку сім'ї Холодових-Шаховських із кіпрською фірмою, на яку заведені українські кіоски, в яких торгують цигарками. Окрім вже відомої "Київ маркет солюшн", це ще ТОВ "Антикус". Бенефіціаром останньої кіпрська Reineweg була до вересня 2019-го, після чого власником "Антикусу" стала теща Холодова - Стелла Шаховська.

На спорідненість фірм вказує і персонал: одна й та ж особа керувала "Київ маркет солюшн" на листопад 2019 року і очолювала "Антикус" у минулому. Це – Людмила Руденко. Станом на листопад 2019 року "Антикус" очолювала Лоліта Яремчук. За інформацією "Схем", Яремчук – родинна юристка нардепа. Подружжя Холодових, а також Стелла Шаховська у 2016–2019 роках неодноразово виписували на неї довіреності на представництво інтересів, розпорядження майном та рахунками, які і досі діють.

Крім того, журналісти й оператори проєкту здійснили контрольну закупку в кіосках, де, згідно з інвестиційним конкурсом, уже облаштовані торговельні точки "Київ маркет солюшн". За допомогою сайту Державної фіскальної служби були перевірені чеки із кіосків. При цьому жоден із чеків на сайті не відобразився. Як пояснили податкові аналітики, найімовірніше, касові апарати зняті із обліку фіскалів. А отже, гроші, отримані від таких продажів, можуть проходити поза касою, що є, найімовірніше, порушенням закону.

За допомогою зібраних чеків також встановили, що торгівлю сигаретами у кіосках здійснювали компанії, створені приблизно в один час, у листопаді 2017-го: ТОВ "Віктрум" та ТОВ "Інтертабако".

Власниця "Інтертабако" Наталія Дорошенко раніше працювала в магазині чоловічого одягу. Її ім'я фігурувало в кількох пов'язаних між собою фірмах. Одна з них – вже згадувана "Флорентіно", якою безпосередньо володів Холодов до 2016 року. Станом на листопад 2019 року "Флорентіно" належить ТОВ "Редека", яке у свою чергу належить "Інтертабако". За вказаною в документах "Інтертабако" адресою виявилось місце масової реєстрації. 

Офіс компанії "Віктрум" також виявився "віртуальним". Власницею компанії, яка змогла отримати ліцензію на торгівлю тютюном у столичних кіосках, виявилась мешканкою селі Любарці Бориспільського району Київської області Валентина Войтенко. Раніше вона вже залучалась до структур, опосередковано пов'язаних із довіреною особою і рідним братом нардепа через компанії "Мастер трейд" і "Ретейл альянс".

Фінансові звіти цих двох компаній дозволили виявити, що вони офіційно не платять за оренду фірмі-власнику кіосків – "Київ маркет солюшн". При тому, що сама "КМС", згідно з документами, має значні борги і збитки.

Ще одна фірма, яка додатково пов’язує ці компанії між собою та народним депутатом Холодовим – "Сіті Трейдінг Компані". Саме через неї "Віктрум" та "Інтертабако" оптом закуповує цигарки у виробників, якими потім вроздріб торгують у кіосках. Всі ці три компанії, хоч і зареєстровані в різний час, але запрацювали одночасно – з другої половини 2018 року. Усі ці фірми разом із "КМС" мають багато боргів всередині своєї бізнес-групи. Експерти припустили, що так компанії ховають кошти.

Джерела у фінансових контрольних органах допомогли з'ясувати, що за 2018 рік "Київ маркет солюшн" отримала 18 мільйонів гривень від свого кіпрського засновника – Reineweg. У свою чергу, вже 2019 року "КМС" як фінансовою допомогою поділилась майже 40 мільйонами з "Віктрумом" та "Інтертабако".

Крім того, за даними з судового реєстру, інтереси всіх чотирьох компаній у судах захищав один і той самий юрист – Дмитро Юхименко.

Таким чином, родина депутата Холодова має стосунок до повного циклу дистрибуції цигарок – від оптової закупівлі у виробників (через фірму "Сіті Трейдінг Компані"), розповсюдження цих партій в кіоски (власник кіосків – "Київ Маркет Солюшн"), та роздрібного продажу у цих кіосках через дві фірми ("Віктрум" та "Інтертабако"), йдеться в розслідуванні.

Також з'ясувалося, що набором персоналу для роботи в кіосках займалась компанія "Лакшері прайм". Її керівник Олег Дунаєвський з 2013-го по 2017-й рік працював директором іншої фірми – "Текам плюс", де, як вже зазначалося, заступником директора до обрання нардепом був Холодов.icon
ДОКУМЕНТИ
інші варіації імені

Shakhovska Katerȳna Volodȳmȳrivna

Šaxovsʹka Kateryna Volodymyrivna

Shakhovska Kateryna Volodymyrivna

Šahovs′ka Katerina Volodimirìvna

Shakhovs'ka Kateryna Volodymyrivna

Schachowska Kateryna Wolodymyriwna

Chakhovska Kateryna Volodymyrivna

Shakhovs'ca Cateryna Volodymyrivna

Šahovs'ka Katerina Volodimirivna

Shakhovs'ka Katerina Volodimirivna