Вавриш Андрій Валентинович

Вавриш Андрій Валентинович

Категорія Пов'язана особа
Дата народження
Місце народження Люблинець, Ковельський район, Волинська область
Зареєстрований(-а) Україна
Остання посада ТОВ "СІСТЕМ МЕНЕДЖМЕНТ СОЛЮШНС", Бенефіціарний власник
icon
ЗВ’ЯЗКИ з фізичними особами
Iм’я Тип зв’язку Перiод
особисті зв'язки
ділові зв'язки

Партнери по бізнесу

ділові зв'язки
ділові зв'язки
ділові зв'язки

Розробляв концепцію ЖК для компанії Вавриша

ділові зв'язки

Партнери по бізнесу

ділові зв'язки

Партнери по будівельному бізнесу

icon
ЗВ’ЯЗКИ з юридичними особами
Iм’я Тип зв’язку Код
Клієнт 38376988
Підконтрольна 38309026
Підконтрольна 38744843
Підконтрольна 39048207
Підконтрольна 21572746
Бенефіціарний власник 42001771
Власник 41738693
Керівник 40039630
Керівник 38544111
Бенефіціарний власник 31985837
icon
Досьє:

У квітні 2010 року Вавриш почав працювати помічником знайомого депутата від "Партії регіонів" Миколи Романюка. До приходу у Верховну Раду Романюк займався питаннями ЖКГ та енергозбереження.

Восени 2010 року Вавриш став заступником начальника Головного управління містобудування та архітектури КМДА — фактично, заступником головного архітектора міста. З 2012 року - заступником директора Департаменту містобудування та архітектури - начальник служби містобудівного кадастру КМДА. Декілька українських архітекторів стверджують, що Вавриша, який не мав архітектурно-будівельної освіти, призначили за сприяння тодішнього заступника Мінрегіону Дмитра Ісаєнка, який у 2019 році пройшов в парламент від "Опозиційної платформи – За життя".

За кілька місяців до початку Євромайдану Янукович своїм указом присвоїв Вавришу звання "Заслуженого економіста України" за внесок у розвиток країни.

12 грудня 2014 року під КМДА на мітинг зібралися власники тимчасових споруд, які протестували проти впровадження Комплексної схеми розміщення тимчасових споруд торгівлі в Києві і вимагали звільнити Вавриша, який відповідав за її впровадження. Мер Києва Віталій  Кличко після зустрічі з протестувальниками відсторонив чиновника від виконання обов'язків. Крім того, Кличко призначив перевірку його діяльності. Однак службове розслідування у діяльності Департаменту містобудування та архітектури КМДА не виявило корупційних проявів.

В липні наступного року Кличко під час засідання Антикорупційної ради закликав Вавриша самому написати заяву на звільнення. Також було ініційовано службове розслідування у сфері видачі дозволів на розміщення зовнішньої реклами та демонтажу нелегальних рекламних конструкцій. Перевіряти мали Департамент містобудування та архітектури КМДА, оскільки саме він здійснював регулювання діяльності з розміщення реклами у Києві. 

У серпні наступного року Вавриша було звільнено з посади за власним бажанням. Виконуючим обов'язки заступника директора департаменту була призначена майбутній нардеп від партії "Слуга народу" Ганна Бондар.

Після звільнення Вавриш повернувся до бізнесу та очолив компанію Riverside Development Ltd (згодом – ТОВ SAGA Development), яка почала житлове будівництво на Рибальському півострові в Києві. Ця та інші його компанії запустили ще кілька будівництв, а сам колишній чиновник став фігурантом кількох журналістських розслідувань, які, зокрема, звинувачують його у тому, що на посаді в КМДА він сприяв пов'язаним із ним будівельним проектам. 

Мова, зокрема, йде про договір на розроблення детального плану території Рибальського півострова в Києві, підписаний наприкінці липня 2015 року. Саме ДПТ уможливило будівництво житлового комплексу "Рибальський". 

Девелопером цієї забудови стала SAGA Development, що працює під керівництвом Вавриша і належить панамській компанії Тревор Бізнес С.А"(сам Вавриш згодом заявив про намір викупити контрольний пакет компанії), та Perfect Group, пов'язана зі згадуваним Ісаєнком.

Виконавцем розробки стало ТОВ "Терра Проджект", яка тісно співпрацювала з SAGA Development і в інших проектах, а інвестором розробки – ТОВ "Міжрегіональний центр технічної інвентаризації" давнього знайомого Вавриша Дмитра Овсія. Овсій – юрист і представник самого Вавриша в судах. У різний час Овсій і Вавриш також працювали у Riverside Development Ltd та ТОВ "Медіа Солюшнс". Разом з цим, Овсій є керівником і співвласником низки компаній в партнерстві з панамською корпорацією "Тревор Бізнес С.А". Вона ж виступає власником SAGA Development та Riverside Development. Відповідно, ексчиновник, працюючи в профільному департаменті, через споріднені компанії фактично готував свою ж майбутню забудову.

Так проект "Схеми" Радіо Свобода з'ясував, що забудовувати житлом Рибальський півострів Вавриш розпочав з компанією, наближеною до влади часів Януковича - ПАТ "Київський річковий порт" нардепа Нестора Шуфрича та бізнесмена Михайла Бродського. Цю територію підприємство отримало в оренду на підставі рішення Київської міської ради від 28 липня 2016 року. Утім не для будівництва, а для "експлуатації та обслуговування майнового комплексу", який знаходився тут. У самому договорі оренди вказано, що цільове призначення ділянки – для експлуатації та обслуговування майнового комплексу, і орендар зобов'язаний використовувати ділянку саме для цього.

Департамент містобудування й архітектури видав містобудівні умови та обмеження. У них назвав цей об'єкт реконструкцією майнового комплексу під багатоквартирну забудову. Однак за державними будівельними нормами, реконструкція – це перебудова існуючих об'єктів виробничого та цивільного призначення, тоді як на Рибальському з'явились нові фундаменти і нове будівництво. На зауваження, що будівництво житла не відповідає рішенню Київради про експлуатацію майнового комплексу, Бродський перенаправив журналістів до Вавриша. Тодішній представник ПАТ "Київський річковий порт" запевнив, що будувати житло можна, незважаючи на текст рішення Київради, а формулювання "реконструкція" скоро змінять. 

Детальніше на відео:

Саме таким шляхом було змінене цільове призначення земель Рибальського півострову, де розташовувався завод ПрАТ "Кузня на Рибальському". Замість промислових земель ділянку вирішили перетворити на житлову забудову. Всупереч Генплану міста, в якому ця ділянка залишилась землями промисловості. 

Вже розроблений детальний план території Рибальського в подальшому став предметом розгляду в судах через нібито невідповідність Генплану Києва і відсутність громадських слухань з цього питання. Суд першої інстанції повністю задовольнив позов та визнав протиправним рішення Київради про затвердження згадуваного ДПТ. Однак забудовник виграв апеляцію, а згодом законною забудову півострова визнав і Верховний суд.

Фінансовий звіт самого підприємства "Кузня на Рибальському" за 2018 рік свідчить, що вартість його основних виробничих засобів становила трохи більше 300 мільйонів гривень. Водночас банкір та колишній заступник голови Партії регіонів Сергій Тігіпко придбав це підприємство у тодішнього президента Петра Порошенка за 300 мільйонів доларів. Отже, "Кузня на Рибальському" і земля, на якій вона розташована, подорожчали саме через можливість житлової забудови, яка з’явилася в детальному плані території півострова.

20 червня 2019 року президенту Володимиру Зеленському презентували концепцію реформування Адміністрації президента. Її вирішили перейменувати в Офіс президента і перенести з вулиці Банкової в Український дім на Європейській площі Києва. Представляв проєкт саме Вавриш, який називає себе другом голови ОП Андрія Богдана. Раніше Вавриш у своєму Facebook оприлюднив фотографії, що свідчать про його товариські стосунки з Богданом, що згодом підтвердив і сам глава ОП.

За кілька днів після цього стало відомо, що компанії пов'язані з Вавришем та Ісаєнком збудують житловий будинок на ділянці заводу "Арсенал", яка була передана у користування Генеральної прокуратури. Раніше ГПУ вже намагалася замовити там будівництво житла, але безуспішно. Проблемою було те, що ділянка відносилася до земель промисловості, де зводити житло заборонено. Ситуація різко змінилася одразу після президентських виборів у 2019 році. Протягом двох тижнів - з 20 травня по 4 червня - прокурорам вдалося через КМДА змінити цільове призначення своєї ділянки і отримати дозвіл ДАБІ. Землі промисловості перевели у землі житлової забудови. 

Зміна цільового призначення відбулася з порушеннями: по-перше, проведена без наявного детального плану території; по-друге, суперечить Генплану, оскільки частина ділянки знаходиться на землях промисловості, де будівництво житла заборонене, а частина – на території житлової середньо- та малоповерхової забудови, тобто висотність не може перевищувати 8 поверхів.

Примітно, що Містобудівні умови та обмеження на будівництво житлових будинків на цій ділянці були видані Департаментом містобудування КМДА також ще у липні 2015 році, незадовго до звільнення звідти Вавриша.

Замовником будівництва стало ТОВ "Оболоньторгстандарт", генпідрядником – ТОВ "Спецмехбуд 21", а розробником проектної документації - ТОВ "Терра Проджект".

Засновником ТОВ "Спецмехбуд 21" є ТОВ "Спецбудінвест-17", засновниками якого значаться Василь Шомонка і Олег Тимошенко. Раніше журналісти телепрограми "Наші гроші" з'ясували, що обидві фірми входять до орбіти Ісаєнка.

У свою чергу засновниками ТОВ "Оболоньторгстандарт" є Орест Матковський зі Львова, який до цього працював в "Українському аграрному холдингу", що контролювався Богданом і низкою його колишніх бізнес-партнерів. Ще одним засновником значиться Ольга Клецко з смт. Люблинець, звідки родом сам Вавриш. Вавриш з партнерами до 2008 року був засновником ТОВ "Реалсистем" і ТОВ "Монолітжитлобуд", після чого до складу засновників в обох фірмах зайшла Ольга Клецко. Вона є також засновником ТОВ "Компанія "Емеральд" і ТОВ "Арморгарант", керівником і підписантом у яких є згадуваний товариш Вавриша Дмитро Овсій.

Як з'ясували журналісти "Bihus.Info", ГПУ вже раніше співпрацювала з "Оболоньторгстандарт" і SAGA Development на іншому об'єкті - ЖК "Нью-Йорк" в центрі Києва. Примітно, що містобудівні умови та обмеження цей проєкт отримав у день звільнення Вавриша з департаменту архітектури — 12 серпня 2015 року. 

У 2014-му ГПУ замінила інвестора будівництва житлового комплексу на "Оболоньторгстандарт", якою на той час керували люди, близькі до ексзаступника глави Адміністрації президента Андрія Портнова. Будинок здали в експлуатацію на початку 2018-го, але квартир в ньому прокурори не отримали. Натомість їм передали житло в інших, менш престижних комплексах. Зокрема, 15 квартир ГПУ отримала від першого інвестора будівництва "Київміськбуд-1". Квартири від "Київміськбуд-1" прокурорам дісталися на Автозаводській, Вишгородській, Вітряних горах, Макіївській і Макіївському провулку.

Ще дві квартири додав Генпрокуратурі у 2014-му, одразу після підписання договору з ГПУ про заміну інвестора, вже нинішній інвестор будівництва - "Оболоньторгстандарт". Обидві - теж на Макіївській. Тобто в місцях, де зводять житло економ-класу.

Також журналісти підозрюють, що Вавриш і Богдан можуть бути пов'язані будівельним бізнесом. Зокрема, через зведення житлового комплексу San Francisco Creative House на столичному проспекті Перемоги. Девелопером цієї забудови також є SAGA Development, а розробником проектної документації вже традиційно виступила "Терра Проджект". 

Водночас земля під будівництвом знаходиться в оренді ТОВ "Кармен-Трейдінг"(паралельно компанія також є й замовником будівництва), яку раніше очолював довірена особа Богдана Олександр Коваленко. Саме ця людина за довіреністю, виданою у квітні 2019 року особисто Богданом, отримала право розпоряджатися його земельними ділянками під Києвом. Коваленко також засвітився в кредитній афері, яка допомогла "Світловодському маслосиркомбінату" не розрахуватися за кредит у банку "Фінанси та кредит". В схемі була задіяна віргінська компанія Idelberg resources INC, а її представником за довіреністю був саме Андрій Богдан.

Варто зазначити, що бенефіціарними власниками компанії "Кармен-Трейдінг" вказані Микола Патарикін та засновник "Оболоньторгстандарту" Матковський. Водночас в договорі про інвестування між "Кармен-Трейдінг" та "Оболоньторгстандарт" представником першої виступив Дмитро Овсій.


Також будівельні інтереси Вавриша вийшли за межі Києва. Як повідомляли "Наші гроші", SAGA Development, Perfect Group і Citex Development розпочали будівництво в історичному ареалі Одеси житлового комплексу "Kandinsky Odessa Residence". Хоча офіційно місто дозволило звести там не житловий, а оздоровчий комплекс. Відповідно будівництво суперечить Генплану і виданим офіційним документам, оскільки проводиться на землях оздоровчого призначення із перевищенням дозволеної висотності в історичній частині Одеси більш ніж удвічі.

Інвестором будівництва стало ТОВ "Одесаінвестбуд", яке у травні 2017 року уклало з орендарями ділянки договір про організацію будівництва, отримавши функції замовника будівництва (щодо фінансування та здійснення будівельних робіт). 25% компанії станом на серпень 2019 року належало ТОВ "Спецмехбуд 21" з групи компанії Perfect Group Ісаєнка(прописані за однією адресою). Ще 25% - ТОВ "Гелинен", одним із засновників якого є Олексій Заїка. Про зв'язок Заїки з Вавришем свідчить те, що він також є керівником ТОВ "Андріївська", засновником якого значиться інвестфонд "Еверест", очолюваний Овсієм.

Незадовго до виборів у Верховну Раду у липні 2019-го, Київська організація Національної спілки архітекторів України у відкритому листі закликала "не допустити проникнення в Верховну Раду України організованої групи корупціонерів та системних винищувачів Києва".

У ньому мова йшла про Вавриша, його колишню підлеглу Бондар(балотувалась в окрузі №220), його помічника Вадима Струневича (№40 в списку "Слуги народу") та Ісаєнка (на той час №15 у списку партії "Опозиційна платформа – За життя"), про пов'язаність яких йшлося в численних публікаціях.

За інформацією "Схем", ще за часів роботи Вавриша в КМДА, Струневич неформально представляв чиновника на перемовинах з бізнесом. Також до походу в парламент Струневич був директором у фірмі ТОВ "Укрінвестбуд Девелопмент", співвласником якої є знайома вже компанія ТОВ "Міжрегіональний центр технічної інвентаризації" все того ж давнього знайомого Вавриша, Дмитра Овсія.

26 липня міський голова Києва Віталій Кличко заявив, що команда президента Володимира Зеленського намагалася підпорядкувати його своїм людям – Вавришу чи Олександру Ткаченку. "У мене відбулася зустріч із керівником Офісу президента, мені потім поступив дзвінок – і пан Богдан заявив, що я повинен корегувати свої дії щодо процесів у місті з двома персоналіями – я можу вибирати, з тим чи іншим. Було озвучено прізвища Вавриш і Ткаченко. Цей дзвінок був десь два чи три тижні тому".

Сам Вавриш згодом все заперечив, зазначивши, що "Кличко все, як завжди, плутає". За його словами, столичного мера могли попередити, що він буде дзвонити щодо питання перенесення ОП в Український дім.

У кінці серпня журналісти Вihus.info зафіксували, як Вавриш та Богдан три дні, у тому числі День Незалежності України, провели на весіллі впливового юриста Андрія Довбенка.

Згодом журналісти Вihus.info з'ясували, що компанії з орбіти Богдана та Вавриша зводять житловий комплекс на майже 30 гектарах рекреаційної землі Національної академії внутрішніх справ. Договір на будівництво ЖК Нацакадемія, яка і є користувачем двох ділянок на 22 кілометрі Харківського шосе в Києві, підписала з компанією "Резон" влітку 2017 року. Майбутній житловий комплекс має назву “O2 Residence” і складатиметься з 12 будинків, магазинів, школи, будинків відпочинку, СПА тощо.

Бенефіціарним власником "Резону" зазначена вже згадувана Ольга Клецко. 10% належить ПАТ "Закритий недиверсифікований венчурний корпоративний інвестиційний фонд "Еверест", керівником якого станом на листопад 2019 року зазначавсся Дмитро Овсій. Ще 10% "Резону" належать АТ "Закритий недиверсифікований венчурний корпоративний інвестиційний фонд "Ельбрус", яким на той самий час керував Кирило Скурський.

Мікроавтобус, записаний на Скурського, журналісти неодноразово вдалося фіксувати у супроводі автомобілів Богдана. Девелопером проекту виступає компанія "SAGA Development" самого Вавриша. Крім того, Вавриш в одному з журналістських розслідувань особисто назвав керівника "Резону" Сергія Софієва "своїм працівником".

Зазначені ділянки у користування тоді ще Інституту внутрішніх справ місто передало у далекому 1997 році. Обидві передавалися для рекреації, а конкретно - для оздоровлення курсантів. У 2013 році більшу ділянку - 23 гектари - офіційно перереєстрували, вона отримала кадастровий номер і відповідне цільове призначення - рекреаційне. Будівництво житлових будинків на землях рекреації заборонене. Меншу ділянку - понад 6 гектарів - перереєстрували аж у 2017 році, напередодні підписання договору з "Резоном", бо саме на ній запланували будівництво будинків.

І ділянка, яка раніше надавалася для рекреації, отримала вже інше цільове призначення - для розміщення та дислокації військ Нацгвардії. На такій землі будівництво вже дозволене. Тут, наприклад, можна зводити житло для військовослужбовців. Але в урядовій постанові, що стосується земель оборони, викладений чіткий порядок такого будівництва. Академія МВС не може бути його замовником, відтак договір, підписаний із забудовником, має сумнівну юридичну силу.

Більше того, в первинному варіанті договору забудовник обіцяв Академії 4 800 кв.м квартир в новому ЖК, 1 179 квадратів нежитлової нерухомості і новий навчальний корпус на іншій ділянці закладу - у Віті-Поштовій. Але в угоду вписали кілька хитрих формулювань. Перше дозволило вже навесні 2019 року зменшити площу обіцяних квартир до 2 800 квадратів і повністю прибрати пункт про нежитлову нерухомість. Це зробили нібито через суттєву вартість зведення навчального корпусу.

Друге формулювання дозволяє забудовнику в майбутньому взагалі не давати Академії квартир у цьому ЖК, а розрахуватися житлом в "інших об'єктах". По такій же схемі у 2016-му Нацгвардія і компанія "Укрбуд Девелопмент" екс-нардепа Максима Микитася "обміняли" квартири в елітному районі Києва на вдвічі дешевші - на околиці. Обмін став підставою для відкриття кримінальної справи.

Цікаво також, що містобудівні умови і обмеження Академія внутрішніх справ отримала від КМДА, як і у випадку з ділянкою заводу "Арсенал" та територією Рибальського півострова в Києві, влітку 2015 року. Якраз незадовго до звільнення Вавриша з посади керівника служби містобудівного кадастру, яка й займалась підготовкою відповідних документів.

Це не єдині сумнівні дії забудовника. Так, у грудні 2018 року "Резон" ще до початку робіт на ділянках оформлює на себе неіснуючий майновий комплекс, нібито збудований на 35%. При цьому, ніякої нерухомості на ділянках, крім будівель самої Академії, на той момент не було.  

Нібито частково збудований комплекс в Держреєстр внесла держреєстраторка комунального підприємства "Путрівське" Віолета Рибалко. Вона вже мала досвід "співпраці" з компаніями Вавриша. У 2017 року Рибалко оформила склади швейної фабрики в Борисполі на компанію з його орбіти. Зараз там будують житловий комплекс.

У липні 2019 року місце реєстрації самого "Путрівського" в будинку культури у Васильківському районі на Київщині перевіряв президент Зеленський та Богдан. Обидва наполягали на закритті цього підприємства. За інформацією Служби безпеки України, КП "Путрівське" у вересні 2019 року було заблоковане саме через проведення незаконних реєстраційних дій.

У коментарі журналістам Вавриш зазначив, що "майновий комплекс" в реєстрі - це, найімовірніше, будівельні матеріали, які компанія закупила і привезла на ділянку. Щоправда, вже наступного робочого дня після інтерв'ю інформація про "майновий комплекс" і держреєстратора КП "Путрівське" зникла з реєстру нерухомості.

Більше деталей на відео:


Ще одна компанія з орбіти Вавриша отримала дозвіл будувати висотки на Печерську в Києві, попри порушення та відсутність ключових документів. Мова, йде про зсувонебезпечний схил, де раніше будувати вже збиралися компанії відомого своїми сумнівними діями на будівельному ринку Анатолія Войцеховського та забудовник попередньої влади - компанія "Укрбуд", керівником якої свого часу був екснардеп, а нині фігурант кримінального провадження за підозрою у корупційному скандалі з будівництвом житла для Нацгвардії Максим Микитась.

Але через судові рішення, рішення Київради та протести місцевих мешканців звести тут житловий комплекс ніхто з них не зміг.

Відповідно до інформації сайту Центру моніторингу забудови міста Києва, який адмініструється Департаментом містобудування та архітектури КМДА, ділянка площею в 2,3 гектари на Вільшанській, 2-6 перебуває в оренді ТОВ "Інноваційна будівельна компанія" зі статусом "самочинне будівництво", а дозвільні документи - скасовано. 

У серпні 2019 року компанія "МК 8" взяла її в суборенду, а вже на початку вересня Державна архітектурно-будівельна інспекція видала їй дозвіл для початку будівництва першої черги житлового комплексу з офісами, торговими, спортивно-оздоровчими комплексами та паркінгом. Ще у липні цю компанію очолював Вадим Струневич.

У першій черзі будівництва запланований будинок на дві секції. Перша на 16, друга - 24 поверхи. Варто зазначити, що відповідно до містобудівних умов та обмежень, підписаних свого часу ще Вавришем-чиновником, ця ділянка значиться зоною середньої забудови, тобто призначена для будинків максимум на 8 поверхів. Окрім того, серед поданих до ДАБІ матеріалів, відсутні ключові - основний проект будівництва, який пояснив би що, де і як будуватимуть.

Очолює компанію "МК 8"(як і фірму "Резон") Сергій Софієв - працівник Андрія Вавриша. Засновником фірми є АТ "Закритий недиверсифікований венчурний корпоративний інвестиційний фонд "Атлон". Керівником "Атлону" свого часу був Струневич, а в 2019 році компанію очолив Дмитро Овсій. Сам Вавриш у розмові з журналістами Bihus.Info підтвердив, що забудова Вільшанської - його проект і він має на нього "неабиякі плани".


19 грудня ДАБІ України анулювала дозвіл на будівництво на Вільшанській. Підставою прийняття такого рішення стали результати позапланової перевірки, проведеної Департаментом ДАБІ у м.Києві, щодо дотримання вимог законодавства при видачі містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки.

Перевіркою було встановлено, що Департаментом містобудування та архітектури КМДА видано містобудівні умови та обмеження всупереч наявним невідповідностям. У зв'язку з цим головним інспектором будівельного нагляду скасовано дію МУО забудови земельної ділянки. Тож Держархбудінспекцією прийнято рішення про анулювання дозволу № ІУ 113192671102, який був виданий у вересні 2019 року на підставі поданого замовником будівництва пакету документів. Подальше виконання будівельних робіт на об'єкті є незаконним.

В інтерв'ю програмі "Он воно як" Вавриш також розповів, що з 2018 року став співвласником ПрАТ "Одеська кіностудія". Його партнер по кіностудії на той час був колишній гендиректор "1+1 медіа", а згодом ще один нардеп від "Слуги народу" Олександр Ткаченко. Половина акцій Одеської кіностудії належить Міністерству культури України.

Перед цим у кіностудії був лише один приватний співвласник – ТОВ "Нова кіностудія" Ткаченка. Станом на листопад 2019 року приватна частка поділена між двома українськими юрособами, частково записаними на закордонні компанії. 25% і 24,99% акцій кіностудії належать відповідно ТОВ "Медіа коворкінг" і ТОВ "Нова кіностудія".

При цьому, офіційно ані Ткаченко, ані Вавриш не зазначені в держреєстрі власниками чи кінцевими бенефіціарами "Одеської кіностудії". ТОВ "Медіа коворкінг" належить уже відомій панамській "Тревор бізнес С.А.", а також Дмитру Овсію.

За словами Вавриша, він попросив Овсія лише представляти його інтереси.

Другий приватний співвласник кіностудії – ТОВ "Нова кіностудія" – записаний на ТОВ "Фонд розвитку кіномистецтва" та британську Cinema Love Ltd. Згідно британського реєстру, до серпня 2019 року Ткаченко був зазначений як особа зі значним контролем в компанії. Офіційний вихід Ткаченка з компанії міг бути пов'язаним з обранням його нардепом. Окрім того, сам Ткаченко вказував себе з дружиною власником у декларації кандидата в депутати.

Під час інтерв'ю у жовтні 2019-го на уточнююче запитання, чи належать Вавришу й Ткаченку по 25% кіностудії, Вавриш відповів: "Так-так".

icon
ДОКУМЕНТИ
інші варіації імені

Vavriš Andrìj Valentinovič

Vavryš Andrij Valentynovyč

Vavrish Andrij Valentinovich

Vavrysh Andrii Valentynovych

Vavrȳsh Andriĭ Valentȳnovȳch

Vavriš Andrij Valentinovič

Vavrysh Andrij Valentynovych

Vavrysh Andriy Valentynovych

Vavrych Andriy Valentynovytch

Wawrysch Andrij Walentynowytsch