PEP.org.ua

Гончарук Олексій Валерійович

Гончарук Олексій Валерійович

Категорія Національний публічний діяч
Дата народження 07.07.1984
Місце народження Городня, Чернігівська область
Остання посада Кабінет міністрів України, Прем’єр-міністр
Остання зміна профілю: 10 вересня 2019 р.

Досьє:

Гончарук після навчання у вузі з 2005 по 2008 рік працював в інвестиційній компанії PRIOR-Invest, що займалася будівництвом нерухомості. З другої половини 2006 року очолював юридичний відділ цієї компанії. Водночас на сторінці компанії з веб-архіву зазначається, що PRIOR-Invest раніше мала назву ТОВ "Перша Українська Індустріально-Інвестиційна Компанія" та була заснована у 2004 році самим Гончаруком з В’ячеславом Нікітенком та Олександром Зінкіним. Роботу під новою торговою маркою компанія розпочала з 2008 року.

 У 2007 році отримав адвокатське свідоцтво (право на заняття адвокатською діяльністю зупинено з 27.05.2019 на підставі заяви).

З 2008 року очолив власну компанію "Constructive Lawyers" (ТОВ "Юридична фірма "Констрактів Лойерз"), що спеціалізувалася на наданні юридичних послуг у сфері інвестування та фінансування будівництва нерухомості. Станом на вересень 2019 року керівником та бенефіціарним власником компанії через ТОВ "Сі Ел Сі" зазначено колишнього партнера прем'єр-міністра по PRIOR-Invest Зінкіна. При цьому Гончарук і Зінкін певний час були співвласниками згадуваного ТОВ "Сі Ел Сі". 

Паралельно майбутній очільник уряду став арбітражним керуючим, тобто брав участь у справах про банкрутство як незалежний розпорядник майна, арбітр між кредитором і боржником.

У 2009 році очолив Всеукраїнську громадську організацію "Асоціація допомоги постраждалим інвесторам" (згодом організація змінила назву на ВГО "Союз інвесторів України"). Станом на серпень 2019 року її також очолював Зінкін.

У 2014 році під час парламентських виборів був першим номером у списку партії "Сила людей". Втім, політсила з результатом 0,11% не отримала жодного місця в Раді за списками.

Після виборів працював радником на громадських засадах тодішнього міністра екології Ігоря Шевченка, а згодом  запросив майбутнього прем'єра працювати радником на громадських засадах. За інформацією інтернет-видання "Українська правда" в міністерстві Гончарук заприятелював з Максимом Нефьодовим, який згодом став заступником міністра економічного розвитку та торгівлі, а пізніше очолив Державну митну службу.

У 2015 році виграв конкурс на керівника аналітичного центру BRDO — Офіс ефективного регулювання, який був створений тодішнім міністром економічного розвитку та торгівлі Айварасом Абромавичусом за фінансової підтримки Канади та ЄС. Цей офіс займається поліпшення умов ведення бізнесу та інвестиційної привабливості України.

Вже в якості керівника BRDO Гончарук познайомився віце-прем'єр-міністром Степаном Кубівим, який запросив його у радники.

Наприкінці 2018 року створив разом з депутатом Київради Сергієм Гусовським та виконавчим директором ГО "Український інститут майбутнього" Віктором Андрусівим громадську організацію "Люди важливі", яка мала перерости в політичну партію.

28 травня 2019 року Володимир Зеленський призначив Гончарука заступником глави Адміністрації президента (згодом Офісу президента). За однією з версій, тісні зв'язки Гончарука з командою Зеленського з'явились у вересні 2018 року. Нібито саме тоді Гончарук зустрічався з нинішніми заступником голови ОПУ Юрієм Костюком, спікером ВР Дмитром Разумковим та віце-спікером Русланом Стефанчуком, а також головою СБУ Іваном Бакановим в офісі BRDO. За іншою версією, призначення Гончарука лобіював керівник ОПУ Андрій Богдан

За інформацією ЗМІ, колишні вихідці з BRDO Олена Шуляк, Олексій Оржель, Денис Малюська, Олександр Кубраков, Віталій Безгін, які пройшли до парламенту по списку партії "Слуга народу", були неформальною квотою Гончарука. 

Крім того, як писали "Наші гроші", саме після зустрічі з Гончаруком (тоді ще заступником голови ОПУ з економічних питань) Юрію Терентьєву вдалося зберегти свою посаду голови Антимонопольного комітету України.

29 серпня 2019 року обраний прем'єр-міністром України.

Перед призначенням головою уряду, Гончарук опублікував декларацію за 2018 рік. Згідно з цим документом, Гончарук за 2018 рік отримав 60 772 грн заробітної плати в ГО "Офіс ефективного регулювання", 1 789 972 грн - доходу від підприємницької діяльності та 634 грн доходів на банківський рахунок. Крім того, він задекларував 89 617 та 68 744 грн на рахунках в банках, а також 100 тис. грн, 84 тис. доларів і 36 тис. євро готівки. Також прем'єру належить автомобіль Jaguar X-TYPE 2007 року.

Згідно з декларацією, Гончарук орендує в Києві квартиру площею 74 кв. м, а сам зареєстрований в Чернігові в квартирі площею 71 кв. м.

Кар'єра:

Зв'язки:

Дані з декларації про доходи:

Рік Посада Доходи декларанта, UAH Доходи родини, UAH Витрати та інші правочини декларанта, UAH
2018 Кабінет Міністрів України, Прем'єр-міністр України (кандидат) 1 851 378,00

Грошові активи:

Декларант Родина
Рік Вид активу UAH USD EUR Інше UAH USD EUR Інше
2018 Вклади 158 361,00
Готівка 100 000,00 84 000,00 36 000,00
Інше

Дарунки, призи, виграші:

Рік Cума в декларанта, UAH Сума в сім'ї, UAH
2018

Фінансові зобов’язання:

Рік Сума в декларанта Сума в сім'ї
2018 UAH UAH

Нерухомість декларанта і родини:

Рік Земля Будинки Квартири Інша нерухомість
2018
Декларант
78.0 м²
71.0 м²

Транспортні засоби:

Рік Транспортні засоби
2018 Декларант
  • JAGUAR X-TYPE 2007.0