PEP.org.ua

ЛЕЙБЕР УРІЕЛ ЦВІ

ЛЕЙБЕР УРІЕЛ ЦВІ

Інші імена Uri Laber
Категорія Пов'язана особа
Остання посада ТОВ "ПРОТОН-21", Засновник
Остання зміна профілю: 21 серпня 2019 р.

Досьє:

Уріел Цві Лейбер  - громадянин США, який з 90-тих активно розвивав бізнес в Україні. Особливо Лейбер цікавиться нафтою: протягом 1997-99 років заснував дві паливні компанії ТЗОВ "Мавекс" та ТОВ "Петроліум-інвест".

Партнером Лейбера по компанії “Мавекс” був батько діючого голови Волинської обласної ради Ігоря Палиці - Петро Палиця. Очільник облради є дуже близьким до українського олігарха Ігоря Коломойського.

З 2010 року Лейбер  займає посаду члена наглядової ради ПАТ "Укрнафта". 50% акцій компанії належить державному підприємству  "Нафтогаз України".  Ще 40% компанії розподілені між трьома кіпрськими компаніями, підконтрольними Ігорю Коломойському. У 2015 році на засіданні Спеціальної комісії Верховної Ради з питань приватизації, олігарх заявив, що з 2003 року щомісячно надавав $5 млн (загалом $110 млн) хабара на вимогу тодішнього президента Леоніда Кучми через його зятя Віктора Пінчука за право управляти компанією “Укрнафта”.

 Уріел Лейбер на зборах акціонерів ПАТ "Укрнафта

Уріел Лейбер є довіреною особою олігарха не тільки в  нафтогазовидобувному секторі України.  Також американець виконує управлінські та секретарські функції в феросплавному, сталеливарному та шинному бізнесі олігарха в США, Грузії та Румунії.


ШИНИ. Уріел Лейбер керує групою компаній “Eurotire”, які займаються  виробництвом великогабаритних шин для гірничодобувної техніки. 

 

Представництва цієї компанії розташовані в США, Казахстані, Індонезії, Філіппінах, Японії, Україні та Росії. Заводи з виробництва таких шин є в Україні та Румунії.

 

Уріел Лейбер.  Скрін youtube каналу: Eurotire2012MINExpo

Українські і офшорні компанії “Eurotire” фігурують у справах щодо виведення грошей із “Приватбанку”.

Так, українська компанія з цієї групи, “Український завод понадвеликогабаритних шин" фігурує у кримінальному провадженні Національного антикорупційного бюро України щодо розтрати коштів ПАТ КБ “Приватбанк”, яку за версією слідчих, вчинив менеджмент та власники істотної частки банку. Нагадаємо, до націоналізації, одним із співвласників Приватбанку був саме Ігор Коломойський.

В іншій схемі щодо виведення грошей із “Приватбанку” фігурує й офшорна компанія “EUROTYRE S.A.” з британських віргінських островів, якій належить 99% заводу у Румунії.


ФЕРОСПЛАВИ. Також Лейбер виконує секретарські функції у феросплавному бізнесі Коломойського в США та Грузії.

Фото з доповіді Комісії з міжнародної торгівлі США (USITC).2016 р.

Комісія з міжнародної торгівлі США (USITC) у 2016 році опублікувала презентацію щодо імпорту силікомарганцю. У звіті міститься й перелік українських феросплавних заводів. За даними комісії, ці компанії підконтрольні Коломойському і Боголюбову. Також у звіті є перелік й інших феросплавних активів олігархів, розташованих у США, Грузії та Австралії.

Зокрема, Уріел Лейбер виконує секретарські функції в американських компаніях  CC METALS AND ALLOYS, LLC (Delaware), FELMAN PRODUCTION, LLC (Delaware), FELMAN TRADING, INC (New Jersey) й  грузинській компанії “Georgian Manganese LLC”.  

  

МОРСЬКІ ТЕРМІНАЛИ. Уріел Лейбер має  й до українських морських терміналів.

За декілька днів до другого туру президентських виборів Ігор Коломойський в інтерв’ю “Економічній правді” згадав морський термінал “Боріваж”. Олігарх розповів, що саме цей актив зацікавив екс-голову НБУ Валерію Гонтареву.

Мовляв, очільниця Нацбанку хотіла викупити термінал за 100 млн грн і перепродати за 250 млн грн. Саме тому, за версією олігарха, вона без формальних причин провела націоналізацію “Приватбанку”, чим порушила права олігарха.

  

Зерновий термінал “Боріваж”. Фото: borivage.com

Компанія “Боріваж” фігурує у кримінальному провадженні Нацполіції щодо переоформлення рухомого та нерухомого майна трьох морських терміналів по заниженій вартості на три інші підконтрольні підприємства.

Згідно із матеріалами справи, майно трьох компаній “Чорноморський паливний термінал”, “Іллічівський морський рибний порт” та “Боріваж” переоформили по заниженій вартості на три інші підконтрольні фірми: “Оптім Трейд”, “Агротермінал Логістік” та “Дар Торг”.

А переоформлювали майно усіх трьох терміналів, загальною вартістю 683 млн грн, також не чужі люди. За даними слідства, цим займалися 73-річний керівник та бухгалтер “Оптім Трейду” Анатолій Терещенко та тодішній засновник ПАТ “Чорноморський паливний термінал” Володимир Кігітов.

Анатолій Терещенко – не чужий для оточення Коломойського персонаж. Він був офіційно працевлаштований у компанії “Мавекс”. Співвласником цієї фірми до 2007 року був громадянин США, бізнес-партнер Ігоря Коломойського – Уріел Цві Лейбер.

Зв'язки: