photo

Ткаченко Ольга Сергіївна

Категорія Пов'язана особа
Дата народження
Остання посада ПАТ "Одеський Припортовий Завод", Член правління
Дата звільнення
icon
ЗВ’ЯЗКИ з фізичними особами
Iм’я Тип зв’язку Перiод


НАК "НАФТОГАЗ УКРАЇНИ" , Перший заступник голови правління

ділові зв'язки


Верховна Рада України , Народний депутат України VIIІ скликання

ділові зв'язки
ділові зв'язки


ФДМУ , Заступник Голови

ділові зв'язки
icon
Кримінальні провадження та санкції:

У березні 2020 року Ольгу Ткаченко оголосили в розшук.

Перед тим Національне антикорупційне бюро і Спеціалізована антикорупційна прокуратура повідомили про підозру чотирьом особам у нанесенні 93,3 млн грн шкоди державному "Одеському припортовому заводу". Серед підозрюваних опинилася й колишня член правління ОПЗ Ткаченко. 

icon
Кар'єра:
Період Посада
08.05.2015 — до 03.10.2016 ПАТ "Одеський Припортовий Завод", Член правління
icon
Досьє:

У березні 2020 року Національне антикорупційне бюро і Спеціалізована антикорупційна прокуратура повідомили про підозру чотирьом особам у нанесенні 93,3 млн грн шкоди державному "Одеському припортовому заводу". Серед підозрюваних опинилася й колишня помічниця екснардепа від фракції "Блоку Петра Порошенка" Олександра Грановського, колишня член правління ОПЗ Ольга Ткаченко. 

Слідство встановило, що довірена особа екснардепа Ткаченко організувала схему, за якою ОПЗ продавав мінеральні добрива наперед визначеній компанії Newscope Estates Limited за цінами, нижчими від ринкових. В подальшому ця компанія перепродавала товар іноземним компаніям із реального сектору економіки за конкурентними цінами. Однак фізично постачання забезпечував цим компаніям ОПЗ.

Схема діяла впродовж березня-грудня 2015 року. До її реалізації були залучені посадові особи ОПЗ. Внаслідок таких протиправних дій ОПЗ недоотримав дохід у близько 93,3 млн грн.

За даними слідства, саме Ткаченко віднайшла компанію Newscope Estates Limited і, користуючись повноваженнями члена правління, організувала цю схему. Також вона впливала на двох службовців ОПЗ, щоб вони підписували угоди з "прокладкою", визначали занижені ціни на продукцію та поставляли кінцевому покупцеві. Паралельно Ткаченко мала вплив і на власника компанії Newscope Estates Limited. За її дорученням, після продажу "прокладкою" продукції ОПЗ кінцевим покупцям різницю виводили на офшорні рахунки. Звідти гроші нібито поверталися до України.

На своєму сайті НАБУ також оприлюднило схему із завдання понад 93 млн грн шкоди ОПЗ, на якій вказується і сам колишній нардеп Грановський. Щоправда, без зазначення прізвища. Він як нібито можливий учасник схеми координував дії з Ткаченко.

Весною 2020 року власника Newscope Estates Limited Олександра Чумака та Ткаченко оголосили в розшук. Тоді ж НАБУ повідомило Ткаченко про підозру, але заочно, оскільки вона не перебувала в Україні. Після чого детективи звернулись до Офісу генпрокурора з проханням погодити документи, щоб довірену особу екснардепа внесли до бази Інтерполу, що допомогло би встановити її місцезнаходження за кордоном та дало би можливість українським правоохоронцям запитувати про її екстрадицію.

Восени 2020 року Окружний адміністративний суд Києва фактично заборонив чиновникам Офісу генпрокурора схвалювати документи від НАБУ і САП до Інтерполу про розшук Ткаченко з можливістю її затримання, а також про її екстрадицію, задовольнивши скаргу адвокатів Ткаченко. Як відзначають автори розслідування, саме цей суд очолює Павло Вовк, якого неодноразово фіксували в компанії з Грановським. 

Після апеляції у січні 2021 року детективи НАБУ та прокурори САП повернули право на оголошення Ткаченко в міжнародний розшук. З того часу, на момент виходу сюжету, минуло майже пів року, та інформація про розшук Ольги Ткаченко в базі Інтерполу так і не з’явилася.

Крім того, генпрокурорка Ірина Венедіктова вирішила змінити групу прокурорів САП, які здійснюють процесуальний нагляд за розслідуванням щодо ОПЗ. Як відзначається у розслідуванні проєкту "Схеми", сталося це після того, як очільник НАБУ Артем Ситник публічно повідомив, що вже існує проєкт підозри Грановському у цій справі.

Старшим групи, за рішенням генпрокурорки, призначили Василя Кричуна. Він відомий тим, що закрив так звану справу "рюкзаків Авакова" – щодо закупівлі неякісних наплічників для Нацгвардії, де фігурував син тодішнього міністра внутрішніх справ Арсена Авакова Олександр.

На запит до Офісу генпрокурора з питань щодо згаданих фактів ймовірного затягування розслідування у відомстві відповіли тільки на одне питання. В ОГП послалися на інше судове рішення, яким прокурорів Офісу генпрокурора зобов’язали провести додаткову перевірку щодо обґрунтованості оголошення Ткаченко у міжнародний розшук. А вже по її завершенню, йдеться у відповіді Офісу, будуть вирішувати питання про погодження внесення експомічниці Грановського до бази Інтерполу. На запитання про раптову заміну прокурорів в Офісі генпрокурора не відповіли, пославшись на таємницю досудового розслідування.

Детальніше в матеріалі:


icon
ДОКУМЕНТИ
інші варіації імені

Tkachenko Olga Sergiivna

Tkačenko Ol′ga Sergeevna

Tkachenko Olga Sergeevna

Tkatschenko Olha Serhijiwna

Tkačenko Olʹha Serhijivna

Tkachenko Ol'ga Sergeevna

Tkachenko Ol'ga Sergijivna

Tkachenko Olha Serhiivna

Tkačenko Ol'ga Sergiivna

Tkachenko Ol′ga Sergeevna

Tkačenko Ol′ga Sergìïvna

Tkachenko Olha Serhiyivna

Tcachenco Ol'ga Sergiivna

Tkatchenko Olha Serhiïvna

Tkachenko Ol'ha Serhiyivna

Ткаченко Ольга Сергеевна

Tkachenko Ol'ha Serhiivna