Яїцьков Антон Володимирович

Яїцьков Антон Володимирович

Категорія Пов'язана особа
Зареєстрований(-а) Україна
Остання посада ТОВ "Ексімпром", Керівник
icon
ЗВ’ЯЗКИ з фізичними особами
Iм’я Тип зв’язку Перiод


Вищий Господарський суд України , Суддя Вищого господарського суду України

особисті зв'язки
icon
ЗВ’ЯЗКИ з юридичними особами
Iм’я Тип зв’язку Код
Власник 36694052
Власник 36560739
Частка 85.560%
ЄДРПОУ
Власник 36167339
Частка 1.250%
ЄДРПОУ
Керівник 35484720
Керівник 32931654
icon
Кримінальні провадження та санкції:

Яїцьков 15 жовтня 2018 року був затриманий в рамках досудового розслідування у кримінальному провадженні № 12013110060002990 від 02.04.13 як один з підозрюваних у безпосередній участі в діяльності злочинної організації, яку організував екс-голова Вищого господарського суду України Віктор Татьков. 

18 жовтня рішенням слідчого судді затриманому було обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою із визначенням застави у розмірі 4,5 млн грнЗа даними "Української правди", Яїцьков вніс заставу і вийшов із СІЗО.

icon
Досьє:

Як з'ясували журналісти проекту Радіо Свобода "Схеми", на близьке оточення колишнього голови Вищого господарського суду України Віктора Татькова записано понад двадцять об'єктів нерухомості у одному з елітних житлових комплексів Києва – "Новопечерських липках". Так Антон Яїцьков купив у тих же "Новопечерських липках" дві квартири та машиномісця – у 2014-му та 2017-му роках. Його доходи за 19 років(1999-2018 рр) не перевищили двох мільйонів гривень.

Сам Татьков орендував у "Новопечерських липках" дві квартири у подруги родини судді, дружини Яїцькова Ганни Братусь, що зафіксовано у його декларації за 2015 рік. Загалом, згідно з випискою з реєстру речових прав на нерухоме майно, на оперну співачку Ганну Братусь зареєстровані 53 об'єкти нерухомості в Україні. Наприклад, у 2010 році вона стала власницею 4 квартир у Києві – у "Новопечерських липках", у 2012 році – квартири у Донецьку, у 2013 році – двох будинків у Донецьку та області, квартири в Алушті, ще однієї квартири у Києві, а також 14 квартир та 18 машиномісць у закритому заміському комплексі в Плютах, що під Києвом. При цьому, за даними Державної фіскальної служби, загалом за 15 років жінка заробила трохи менше за 900 тисяч гривень.

За даними ДФС, офіційні доходи Братусь та Яїцькова не дозволили б їм придбання такої кількості нерухомості. Відтак журналісти припускають, що численна елітна нерухомість, записана на оточення судді Татькова, насправді належить йому.

Сестра Ганни Братусь Євгенія Катасонова – колишня співробітниця апарату Вищого господарського суду. Разом із Татьковим вона підозрюється у втручанні в роботу автоматизованої системи розподілу розгляду судових справ (кримінальне провадження № 42017000000000394 від 14 лютого 2017 року). 19 грудня 2016 їй повідомлено про підозру. 21 грудня вона вилетіла до Мінська. У лютому наступного року слідчі отримали повідомлення від адвоката, що підозрювана у Москві. 

На ще одну сестру Ганни Братусь – Валерію Катасонову зареєстровані 4 квартири та 6 паркомісць у вже згадуваних "Новопечерських липках". За даними ДФСУ, з 2004-го до 2015 року загальні доходи жінки сумарно склали трохи більше за 750 тисяч гривень.


9 жовтня суд заарештував понад 100 об'єктів нерухомості, що належать оточенню Татькова, у тому числі Яїцькову, Братусь та Катасоновій. У списку 110 приміщень загальною площею понад 6,5 тис. кв.м. Власниками є 28 фізосіб і дві юридичні особи – ТОВ "Лідер Групп", ТОВ "Ріалдом".

Крім того, 15 жовтня був затриманий один з підозрюваних у безпосередній участі в діяльності злочинної організації, яку організував Татьков. У повідомленні ГПУ зазначалося, що особа є адвокатом і підозрюється в організації та забезпеченні легалізації вищезазначених доходів, одержаних злочинним шляхом та подальшому управлінні таким майном. Затриманому було повідомлено про підозру у вчиненні злочинів, передбачених ч. 4 ст. 190(заволодіння чужим майном), ч. 3 ст. 209(легалізація доходів, одержаних злочинним шляхом), ч. 1 ст. 255(створення злочинної організації) КК України.

Зазначається, що 18 жовтня рішенням слідчого судді затриманому було обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою із визначенням застави у розмірі 4,5 млн грн.

У Генпрокуратурі не називали ім'я підозрюваного, однак за даними "Української правди", мова йшла саме про Антона Яїцькова. Джерела видання у правоохоронних органах також повідомили, що Яїцьков вніс заставу і вийшов із СІЗО.

Протягом жовтня-грудня 2018 року суд наклав арешт на низку нерухомості та іншого майна, яке слідство пов'язує з Татьковим та Яїцьковим: 

24 жовтня було накладено арешт на ще одну частину нерухомого майна судді, що записане на Ганну Братусь;

15 листопада було накладено арешт на нерухоме майно підконтрольного Татькову ТОВ "Адволорем";

22 листопада було накладено арешт на нерухоме майно підконтрольного Татькову ТОВ "Ексіпром" за чотирма адресами, загальною площею понад 18 тис м2;

6 грудня було накладено арешт на грошові кошти ТОВ "Ексімпром" на поточних рахунках, які відкриті в ПАТ "Банк Кредит Дніпро";

11 грудня суд наклав арешт на нерухоме майно, яке належить підконтрольному Татькову ТОВ "Терралінк", а саме пансіонат "Дельфін", площею 1 245,6 кв.м в Донецькій області (Новоазовський район, смт. Сєдове). Згідно реєстрів, Яїцьков значиться як керівник та один із засновників ТОВ "Терралінк".

У грудні 2020 року журналістам "Схеми" вдалось отримати копію записів розмови між головою Конституційного суду України Олександром Тупицьким та його давнім знайомим донецьким бізнесменом Владиславом Дрегером. На зустрічі у жовтні 2018 року Дрегер записував розмову між чоловіками у межах співпраці зі слідчими Генпрокуратури та Служби безпеки України. Тоді записи проводились у рамках кримінального провадження щодо Віктора Татькова, з яким Дрегера свого часу познайомив сам Тупицький. На момент зустрічі Тупицький вже був заступником голови КСУ.

Ще один учасник тієї зустрічі – Богдан Чобіток. На той момент він – експрацівник СБУ. А станом на час виходу сюжету очолював управління внутрішнього контролю ДБР. Сама розмова тривала майже дві години.

Основна тема розмови стосувалася подій, які беруть початок на Донбасі у далекому 2006 році. Як виявилося, Тупицький, уже тоді будучи у статусі судді, мав безпосередній стосунок до відомого корпоративного конфлікту на Донеччині, що має відлуння для його учасників і через роки. Зокрема, у 2000-х роках Дрегер намагався отримати контроль над Зуївським енергомеханічним заводом у місті Зугрес неподалік Донецька. Тривалий переділ активів заводу і його оформлення на підконтрольне йому приватне підприємство супроводжувалось судовими суперечками, вирішення яких було в руках господарських судів Донецької області. В одному з них працював суддя Артур Ємельянов. Інший – Донецький апеляційний господарський суд – очолював тоді Татьков.

Дрегер не мав особистих контактів ні з тим, ні з іншим. Але знав на той час голову Куйбишевського районного суду Донецька Тупицького, який і познайомив бізнесмена з суддями Ємельяновим і Татьковим.

Результатом знайомства стало те, що у 2009 році Татьков став співвласником заводу Дрегера. Частку в 40 відсотків Татьков оформив не на себе безпосередньо, а на Антона Яїцькова, що підтвердило офіційне слідство ГПУ.

За версією журналістів, Тупицький, схоже, тоді міг отримати і свою частку у відчуженому Зуївському енергомеханічному заводі за те, що звів Дрегера з суддею Татьковим. На записах мова може йти про 4 відсотки загалом підприємства, які перебували в складі частки Татькова.

Так, у структурі власності заводу з 2009 року з’являється фірма ТОВ "Інтеграл Інвест". Мажоритарний власник компанії – згаданий Яїцьков, а міноритарний – особа на ім’я Борис Румак. За допомогою реєстру довіреностей "Схеми" встановили, що це – особа, якій Тупицький у той період видавав довіреність на керування своїм авто на три роки. Сам Румак відмовився обговорювати це із журналістами.

Але з обранням Януковича президентом у Дрегера виникли проблеми, які його судді-партнери не могли вирішити, оскільки у бізнесмена був давній конфлікт зі старшим сином тодішнього голови держави Олександром Януковичем щодо автобусних пасажироперевезень на Донеччині. Щодо Дрегера були порушені кримінальні справи – в тому числі щодо шахрайства з відчуженням майна Зуївського енергомеханічного заводу. Нависла загроза арешту і конфіскації майна.

Судячи з розмов і з огляду на дані офіційних реєстрів, Татьков запропонував бізнесменові тимчасово оформити весь завод на фірму Яїцькова (спочатку "Інтеграл Інвест", а потім - ТОВ "Ексімпром"), що і відбулося, а невдовзі Дрегера справді затримали. Він просидів у СІЗО майже три роки і був звільнений лише після Революції гідності в 2014 році.

За цей час активи Зуївського енергомеханічного заводу так і залишились під контролем Яїцькова, і, як з’ясувалося, довіреної особи Тупицького. А Дрегер залишився ні з чим. Згодом завод разом із частиною Донбасу був відрізаний від решти України. Із бізнесменом, судячи з розмови, Татьков припинив будь-які контакти, тому Дрегер і вирішив дати викривальні свідчення на суддю-втікача під слідством.

Дізнавшись про це, Тупицький призначив йому зустріч у кафе поблизу роботи, щоб відмовити від цієї ідеї. Адже це стосувалося і його особисто. Тупицький навіть запропонував два варіанти, як поділити завод, який залишився на непідконтрольній Києву території: "Я в цій вашій історії якимось чином теж мав стосунок, – каже Тупицький своїм співрозмовникам на записах. – Колись цей завод ти взяв. На сьогодні, напевно, Віктор Іванович(Татьков - ред.) його підтримує. Ну, мабуть, треба справді подивитися, подивитися ці всі дебети-кредити. Виробити тоді рішення. Розрізати його, значить, гуртом розрізати – і продати".

Також Тупицький пропонував "натравити" СБУ на самого Татькова, який нібито навіть із Австрії має контроль над діяльністю заводу на окупованій території: "Який механізм я про себе думав: взяти там, написати заяву в СБУ, що він на стороні там сепаратистів підтримує цей завод, розкрутити справу і просто з нього зняти гроші за врегулювання цієї справи потім – ніби як висунути борг".

За інформацією "Схем", Дрегер на той момент уже дав свідчення Генпрокуратурі щодо ролі Татькова у заволодінні Зуївським енергомеханічним заводом. Татькову повідомили про ще одну підозру у заволодінні майновими активами заводу через підконтрольне судді ТОВ "Ексімпром", загальною вартістю понад 40 мільйонів гривень.

Зроблені Дрегером аудіозаписи не лише стали ще одним доказом, але і були виділені в окреме кримінальне провадження, в якому досліджується вже роль і самого Тупицького. На аудіозаписах також можна почути, як співрозмовники не лише згадують про роль Татькова в бізнесових справах, але й жваво обговорюють його життя в екзилі. Окремо на плівках чутно, як бізнесмен і Тупицький говорять про перспективи українського розслідування щодо Татькова.

Дрегер під час спілкуванням з журналістами підтвердив, що у 2018 році мав зустріч із Тупицьким, під час якої той намагався переконати бізнесмена не давати свідчень проти нього і Татькова.


icon
ДОКУМЕНТИ
інші варіації імені

Jajic'kov Anton Volodimirovich

Iaitskov Anton Volodymyrovych

Yayitskov Anton Volodȳmȳrovȳch

Yaits'kov Anton Volodymyrovych

Âïc′kov Anton Volodimirovič

Yaits'cov Anton Volodymyrovych

Yaitskov Anton Volodymyrovych

Jajicʹkov Anton Volodymyrovyč

Jaic'kov Anton Volodimirovič

Yayits'kov Anton Volodymyrovych

Jayits'kov Anton Volodymyrovych

Iaïtskov Anton Volodymyrovytch

Jajizkow Anton Wolodymyrowytsch