Яїцьков Антон Володимирович

Яїцьков Антон Володимирович

Категорія Пов'язана особа
Місце народження KYIV
Зареєстрований(-а) Україна
Остання посада ТОВ "Ексімпром", Керівник
icon
ЗВ’ЯЗКИ з фізичними особами
Iм’я Тип зв’язку Перiод


Вищий Господарський суд України, Суддя Вищого господарського суду України

особисті зв'язки
icon
ЗВ’ЯЗКИ з юридичними особами
Iм’я Тип зв’язку Код
Керівник 36167339
Керівник 35484720
Керівник 32931654
icon
Кримінальні провадження та санкції:

Яїцьков 15 жовтня 2018 року був затриманий в рамках досудового розслідування у кримінальному провадженні № 12013110060002990 від 02.04.13 як один з підозрюваних у безпосередній участі в діяльності злочинної організації, яку організував екс-голова Вищого господарського суду України Віктор Татьков. 

18 жовтня рішенням слідчого судді затриманому було обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою із визначенням застави у розмірі 4,5 млн грнЗа даними "Української правди", Яїцьков вніс заставу і вийшов із СІЗО.

icon
Досьє:

Як з'ясували журналісти проекту Радіо Свобода "Схеми", на близьке оточення колишнього голови Вищого господарського суду України Віктора Татькова записано понад двадцять об'єктів нерухомості у одному з елітних житлових комплексів Києва – "Новопечерських липках". Так Антон Яїцьков купив у тих же "Новопечерських липках" дві квартири та машиномісця – у 2014-му та 2017-му роках. Його доходи за 19 років(1999-2018 рр) не перевищили двох мільйонів гривень.

Сам Татьков орендував у "Новопечерських липках" дві квартири у подруги родини судді, дружини Яїцькова Ганни Братусь, що зафіксовано у його декларації за 2015 рік. Загалом, згідно з випискою з реєстру речових прав на нерухоме майно, на оперну співачку Ганну Братусь зареєстровані 53 об'єкти нерухомості в Україні. Наприклад, у 2010 році вона стала власницею 4 квартир у Києві – у "Новопечерських липках", у 2012 році – квартири у Донецьку, у 2013 році – двох будинків у Донецьку та області, квартири в Алушті, ще однієї квартири у Києві, а також 14 квартир та 18 машиномісць у закритому заміському комплексі в Плютах, що під Києвом. При цьому, за даними Державної фіскальної служби, загалом за 15 років жінка заробила трохи менше за 900 тисяч гривень.

За даними ДФС, офіційні доходи Братусь та Яїцькова не дозволили б їм придбання такої кількості нерухомості. Відтак журналісти припускають, що численна елітна нерухомість, записана на оточення судді Татькова, насправді належить йому.

Сестра Ганни Братусь Євгенія Катасонова – колишня співробітниця апарату Вищого господарського суду. Разом із Татьковим вона підозрюється у втручанні в роботу автоматизованої системи розподілу розгляду судових справ (кримінальне провадження № 42017000000000394 від 14 лютого 2017 року). 19 грудня 2016 їй повідомлено про підозру. 21 грудня вона вилетіла до Мінська. У лютому наступного року слідчі отримали повідомлення від адвоката, що підозрювана у Москві. 

На ще одну сестру Ганни Братусь – Валерію Катасонову зареєстровані 4 квартири та 6 паркомісць у вже згадуваних "Новопечерських липках". За даними ДФСУ, з 2004-го до 2015 року загальні доходи жінки сумарно склали трохи більше за 750 тисяч гривень.


9 жовтня суд заарештував понад 100 об'єктів нерухомості, що належать оточенню Татькова, у тому числі Яїцькову, Братусь та Катасоновій. У списку 110 приміщень загальною площею понад 6,5 тис. кв.м. Власниками є 28 фізосіб і дві юридичні особи – ТОВ "Лідер Групп", ТОВ "Ріалдом".

Крім того, 15 жовтня був затриманий один з підозрюваних у безпосередній участі в діяльності злочинної організації, яку організував Татьков. У повідомленні ГПУ зазначалося, що особа є адвокатом і підозрюється в організації та забезпеченні легалізації вищезазначених доходів, одержаних злочинним шляхом та подальшому управлінні таким майном. Затриманому було повідомлено про підозру у вчиненні злочинів, передбачених ч. 4 ст. 190(заволодіння чужим майном), ч. 3 ст. 209(легалізація доходів, одержаних злочинним шляхом), ч. 1 ст. 255(створення злочинної організації) КК України.

Зазначається, що 18 жовтня рішенням слідчого судді затриманому було обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою із визначенням застави у розмірі 4,5 млн грн.

У Генпрокуратурі не називали ім'я підозрюваного, однак за даними "Української правди", мова йшла саме про Антона Яїцькова. Джерела видання у правоохоронних органах також повідомили, що Яїцьков вніс заставу і вийшов із СІЗО.

Протягом жовтня-грудня 2018 року суд наклав арешт на низку нерухомості та іншого майна, яке слідство пов'язує з Татьковим та Яїцьковим: 

24 жовтня було накладено арешт на ще одну частину нерухомого майна судді, що записане на Ганну Братусь;

15 листопада було накладено арешт на нерухоме майно підконтрольного Татькову ТОВ "Адволорем";

22 листопада було накладено арешт на нерухоме майно підконтрольного Татькову ТОВ "Ексіпром" за чотирма адресами, загальною площею понад 18 тис м2;

6 грудня було накладено арешт на грошові кошти ТОВ "Ексімпром" на поточних рахунках, які відкриті в ПАТ "Банк Кредит Дніпро";

11 грудня суд наклав арешт на нерухоме майно, яке належить підконтрольному Татькову ТОВ "Терралінк", а саме пансіонат "Дельфін", площею 1 245,6 кв.м в Донецькій області (Новоазовський район, смт. Сєдове). Згідно реєстрів, Яїцьков значиться як керівник та один із засновників ТОВ "Терралінк".

icon
ДОКУМЕНТИ
інші варіації імені

Jajic'kov Anton Volodimirovich

Iaitskov Anton Volodymyrovych

Yayitskov Anton Volodȳmȳrovȳch

Yaits'kov Anton Volodymyrovych

Âïc′kov Anton Volodimirovič

Yaits'cov Anton Volodymyrovych

Yaitskov Anton Volodymyrovych

Jajicʹkov Anton Volodymyrovyč

Jaic'kov Anton Volodimirovič

Yayits'kov Anton Volodymyrovych

Jayits'kov Anton Volodymyrovych

Iaïtskov Anton Volodymyrovytch

Jajizkow Anton Wolodymyrowytsch