Березкіна Вікторія Станіславівна

Березкіна Вікторія Станіславівна

Категорія Член сім'ї
Дата народження
Місце народження Кіровоград
06.12.2020 Пов'язана особа або член сім'ї - ПЕП помер
icon
ЗВ’ЯЗКИ з фізичними особами
Iм’я Тип зв’язку Перiод


Верховна Рада України , Народний депутат України VIIІ скликання

батько
рідний брат
icon
Досьє:

Донька народного депутата, члена парламентської групи "Воля народу" Станіслава Березкіна, входила до наглядової ради групи "Креатив".

23 жовтня 2018 року Спеціалізована антикорупційна прокуратура повідомила, що Національне антикорупційне бюро розслідує заволодіння 20 мільйонами доларів США державного банку, організоване народним депутатом. У повідомлені зазначалося, що виконавцями злочину були родичі та бізнес-партнери нардепа. Правоохоронці спочатку не називали ім'я депутата, але тоді ж почали з'являтися перші повідомлення у ЗМІ, що йдеться про Станіслава Березкіна. 

Того ж дня НАБУ заявило, що детективи затримали 10 осіб та повідомили їм про підозру у заволодінні 20 млн дол. США державного АТ "Ощадбанк" (100% акцій належать державі). Серед підозрюваних була названа колишня директорка департаменту корпоративного бізнесу держбанку (станом на жовтень 2018 року — заступниця голови правління АТ "Ощадбанк"), колишній начальник управління проектного фінансування АТ "Ощадбанк" (звільнився з банку у 2015 році) та колишня начальниця відділу управління проектного фінансування АТ "Ощадбанк" (станом на жовтень 2018 року — очільниця зазначеного управління держбанку).

Решта підозрюваних — колишні бенефіціари групи компаній "Креатив", низка екс-службових та посадових осіб підприємств, що входять до складу цього холдингу, та оцінювач.

За даними слідства, у період 2013 –2015 років посадові особи приватних підприємств, що входили до групи "Креатив" (ПрАТ "Креатив", ТОВ "Креатив Постач", ТОВ "ЗМЖ", швейцарська Creativ Trading SA), у змові з посадовими особами АТ "Ощадбанк" підробили документи з метою отримання в держбанку кредиту на суму 20 млн дол. Окрім того, для реалізації свого плану Березкін вирішив використати підконтрольні йому іноземні компанії, що формально не входили до групи "Креатив": Quarda Commodities SA Limited (Беліз), Titan LTD (Беліз).

Детективи встановили, що заволодіння коштами здійснювалося шляхом укладання фіктивних угод про нібито поставку для ПрАТ "Креатив" тропічної олії компаніями CREATIV TRADING SA та Quadra Commodities SA Limited. При цьому фактична поставка товару за цими контрактами здійснена не була, а самі контракти були лише підставою для перерахування кредитних коштів від "Ощадбанку" на рахунок ПрАТ "Креатив".

У НАБУ встановили, що 10 млн дол з кредиту ПрАТ "Креатив" перерахував CREATIV TRADING SA на рахунок в швейцарському банку "BNP Paribas" та 10 млн дол Quadra Commodities SA Limited в латвійському банку ABLV Bank

27 грудня 2013 року компанією "Eastern Europe Fіnance Limited Inc" та Quarda Commodities SA Limited уклали договір купівлі-продажу 100% акцій компанії Barcosta Ventures Limited, яка є власником ПАТ "Чорноморгідрозалізобетон", з купівельною ціною 9 995 000 дол., з умовою здійснення платежів: 50 000 доларів США – передоплата, 2 300 000 доларів США – фінансове придбання активів, 7 645 000 доларів США – завершення платежу. 

Для належного виконання сторонами зобов'язань між "Eastern Europe Fіnance Limited Inc", Quarda Commodities SA Limited, а також кіпрським офшором Pricewaterhousecoopers Associates Limited, як ескроу агентом (депозитним агентом) та Barcosta Ventures Limited укладено депозитний договір, за яким компанії "Eastern Europe Fіnance Limited Inc" і Quarda Commodities SA Limited передають Pricewaterhousecoopers Associates Limited документи, а та розпоряджається і здійснює виплати коштів за придбання активів до повного виконання договору. Після цього Pricewaterhousecoopers Associates Ltd перерахували 7,645 млн. дол. Корпоративні права на компанії потім розподілили між Березкіною її братом та колишнім бізнес-партнером батька-нардепа.

Окрім того, легалізуючи частину незаконно привласнених кредитних коштів Березкіна перерахувала 2,325 млн дол компанії Titan LTD на рахунок у латвійському банку ABLV Bank. 

10 млн дол кредитних коштів, що були перераховані на компанію CREATIV TRADING SA нібито за олію, Березкіна за допомогою системи "Інтернет-клієнт-банк" перерахувала через ряд підконтрольних компаній на рахунок тієї ж компанії CREATIV TRADING SA. 

24 жовтня 2018 року на своїй сторінці в Facebook САП повідомила, що затримано та повідомлено про підозру сина чинного народного депутата, який разом з іншими бенефіціарними власниками групи "Креатив" (на той час) набув корпоративні права ПАТ "Чорноморгідрозалізобетон", придбані за рахунок коштів банку.

Через кілька годин після цього керівник САП Назар Холодницький повідомив, що генеральному прокурору Юрію Луценку скероване подання на притягнення до кримінальної відповідальності нардепа Березкіна у цій справі за ознаками злочинів, передбачених ч.3 ст.27, ч.5 ст.191, ч.3 ст.27, ч.3 ст.209 та ч.3 ст.27, ч.1 ст.366 КК України.

25 жовтня 2018 року Солом'янський районний суд Києва обрав 10 підозрюваним по справі запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з альтернативою застави в розмірі від 500 тис. грн до 7 млн грн. Як повідомили в НАБУ, сумарний обсяг застави, призначеної судом, становить 23,31 млн грн.

Суд не пристав на пропозиції народної депутатки Тетяни Чорновол взяти на поруки заступницю голови правління "Ощадбанку" Ірину Земцову. Також суд відмовив колезі Чорновол по парламентській фракції Олені Масоріній, яка зголосилася взяти на поруки колишнього начальника управління проектного фінансування "Ощадбанку". Обом підозрюваним було обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з альтернативою застави у розмірі 7 млн грн та 1,5 млн грн відповідно.

Синові народного депутата Станіслава Березкіна Максиму суд обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з альтернативою застави у 5 мільйонів гривень. САП просила для нього заставу у 150 мільйонів гривень. 

26 жовтня 2018 року в прес-релізі юридичної компанії, адвокати якої представляли інтереси Березкіна в суді, було повідомлено про те, що син нардепа покинув ізолятор тимчасового тримання. Крім того, ізолятор полишили ще п'ятеро посадових осіб "Креативу". Того ж дня внесла заставу у 7 мільйонів гривень і Земцова.

19 листопада 2018 року регламентний комітет Ради дозволив зняти недоторканність з Березкіна. Однак, наступного дня Рада відмовилася надати згоду на притягнення до кримінальної відповідальності, затримання та арешт народного депутата.

Наступного дня суд наклав арешт на майно Вікторії Березкіної та її чоловіка Андрія Татарченка, а 29 листопада САП заочно повідомила Березкіній про підозру у причетності до розкрадання коштів "Ощадбанку". 

icon
ДОКУМЕНТИ
інші варіації імені

Berezkina Viktoriya Stanislavovna

Bereskina Wiktorija Stanislawiwna

Berezkìna Vìktorìâ Stanìslavìvna

Berezkina Viktoriya Stanislavivna

Berezkina Viktoriia Stanislavovna

Berezkina Viktorija Stanislavivna

Berezcina Victoriia Stanislavivna

Berezkina Viktoriia Stanislavivna

Berezkina Viktorija Stanislavovna

Berezkina Viktoriâ Stanislavovna

Березкина Виктория Станиславовна