Чорний Віктор Іванович

Чорний Віктор Іванович

Категорія Національний публічний діяч
Дата народження
Громадянин(-ка) Україна
Остання посада Верховна Рада України, Народний депутат України
icon
ЗВ’ЯЗКИ з фізичними особами
Iм’я Тип зв’язку Перiод
особисті зв'язки
ділові зв'язки

є (були) пов'язані через ПП "Право народу" та Федерацію бойового самбо України

icon
ЗВ’ЯЗКИ з юридичними особами
Iм’я Тип зв’язку Код
Бенефіціарний власник 39714982
icon
Кар'єра:
Період Посада
29.08.2019 — Верховна Рада України, Народний депутат України
icon
Досьє:

Чорний Віктор Іванович в 2015 році балотувався на посаду Київського міського голови від партії "Право народу". Як місце роботи вказав Товариство з обмеженою відповідальністю "Детективна охоронна компанія "Сварог". В 2016 році детективна охоронна компанія "Сварог" була перейменована в ТОВ "Детективна охоронна компанія "Шторм". Чорний був керівником та володіє 35% цього підприємства.

Саме на ТОВ "Детективна охоронна компанія "Шторм" були зареєстровані автомобілі з кортежу українського політика Віктора Медведчука в інциденті з перешкоджанням роботи журналістів під час зйомки прильоту Медведчука в аеропорту "Жуляни" у листопані 2017 року. 

У березні 2019 року працівники "Шторму" чотири години поспіль утримували журналістів проекту Bihus.Info, які знімали територію комплексу відпочинку "Пуща-Водиця" біля будинку Медведчуків.

Крім того Чорний є віце-президентом Федерації бойового самбо України, почесним президентом якого є Віктор Медведчук. 

На парламентських виборах у липні 2019 року обраний народним депутатом Верховної Ради IX скликання від партії "Опозиційна платформа - За життя" (№ 27 в списку). На посаді директора "Шторму" його замінив інший співвласник фірми - Іван Бойченко.

Разом з Бойченком, нинішнім помічником Медведчука у Раді Андрієм Мартиновим та Костянтином Івановим(двоє останніх також мають частки в "ДОК "Шторм"), співволодіє ТОВ "Кармік", ТОВ "Детективне охоронне агентство "Шторм", ТОВ "Охоронне агентство "Шторм", ТОВ "Служба безпеки "Шторм" . Всі фірми зареєстровані за однією адресою у м. Фастів.

В Bihus.Info також з'ясували, що Чорний та Бойченко облаштували на Трухановому острові у Києві базу для "Шторму", перекривши доступ до Дніпра. І це не єдине порушення законодавства. Труханів острів - рекреаційна зона. Тут заборонено зведення приватних споруд. Але на зайнятій ділянці знаходяться двоповерхова житлова споруда кілька допоміжних будівель та спортмайданчиків. 

У Київській міській державній адміністрації повідомили, що ділянка обліковується за районною громадською організацією "Клуб Козак". Ще у 2014 році ця громадська організація  намагалась через суд довести право власності на старі радянські споруди спортивно-оздоровчого комплексу, але суд у такому проханні відмовив, бо громадська організація не змогла довести, що добросовісно заволоділа цим майном.

Як з'ясували журналісти ця ж громадська організація допомогла Медведчуку на початку 2000-х отримати близько 10 гектарів заповідної зони на березі Дніпра. "Клуб Козак" попрохав гектари національного парку Білоозерський в Переяславі-Хмельницькому під свою статутну діяльність, в результаті десятки тисяч квадратів природоохоронного значення опинились у користуванні вже згадуваної ТОВ "ІК "Терра-Інвест". Потім фірма перепродала землю компанії міністра-втікача Олександра Клименка "Голдвейн". Згодом там з'явилося угіддя "Хантер Хаус" з готелем, вертолітним майданчиком, власною церквою і приватним зоопарком. Саме там після втечі ексміністра доходів і зборів знайшли ведмедів, і двох рідкісних амурських тигрів.

Станом на жовтень 2019 року, РГО "Клуб Козак" керував Ян Марченко. У минулому він - помічник народного депутата Тараса Козака, ще одного однопартійця і бізнес партнера Медведчука. Сам Марченко був співвласником низки компаній, часткою яких у 2017 році стала володіти дружина Медведчука Оксана Марченко(ТОВ "МБК Агротехніка", ТОВ "Ландрас-агро", ТОВ "Галицька аграрна компанія", ПАП "Колос", ПСП "Оскар", ПСП "Роднічок", ПП "Галагробізнес МЗ", ПП "Галичина-Органік", ТОВ "Тамаваровудекспорт"). Окрім того, згідно фінансовим звітам партій саме ця людина пожертвувала політсилі Медведчука "Опозиційна платформа-За життя" більше півтора мільйонів гривень.

На початку грудня 2019 року Служба безпеки України провела обшуки в офісі "Шторму". За повідомленням спецслужби, працівників приватної детективної охоронної компанії за грошову винагороду збували інформацію з обмеженим доступом. "Зловмисники також проводили негласні заходи, що обмежують права і свободи людини. Роздруківки телефонних з'єднань та дані із закритих баз зловмисники реалізовували замовникам за грошову винагороду", - йшлося у повідомленні СБУ.

В СБУ також повідомили, що співзасновнику детективного агентства оголосили про підозру.

icon
ДОКУМЕНТИ
інші варіації імені

Cherny'j Viktor Ivanovich

Čornij Vìktor Ìvanovič

Chornyi Viktor Ivanovych

Čornyj Viktor Ivanovyč

Chornyy Viktor Ivanovych

Черный Виктор Иванович

Chorni Viktor Ivanovych

Chornij Viktor Ivanovich

Chernyi Viktor Ivanovich

Chernyjj Viktor Ivanovich

Chornyj Viktor Ivanovych

Tschornyj Wiktor Iwanowytsch

Chornyi Victor Ivanovych

Chernyy Viktor Ivanovich

Chernyj Viktor Ivanovich

Čornij Viktor Ivanovič

Chorny Viktor Ivanovych

Chornȳĭ Viktor Ivanovȳch

Černyj Viktor Ivanovič

Tchornyy Viktor Ivanovytch

Cherny Viktor Ivanovich