Фукс Павло Якович

Фукс Павло Якович

Категорія Пов'язана особа
Дата народження
Місце народження Харків
Громадянин(-ка) Росія , Україна
Остання посада STILLORGAN TRADING (CYPRUS) LTD, Партнери
icon
ЗВ’ЯЗКИ з фізичними особами
Iм’я Тип зв’язку Перiод
особисті зв'язки
особисті зв'язки
особисті зв'язки


Верховна Рада України , Народний депутат України VIIІ скликання

особисті зв'язки


Кабінет міністрів України , член Кабінету Міністрів України - Міністр внутрішніх справ України

особисті зв'язки


Верховна Рада України , Народний депутат України VIIІ скликання

ділові зв'язки


Верховна Рада України , Народний депутат України VIIІ скликання

ділові зв'язки
icon
ЗВ’ЯЗКИ з юридичними особами
Iм’я Тип зв’язку Код
Партнери ΗΕ333267
Підконтрольна 39532861
Бенефіціарний власник HE290165
Власник 30049616
Власник 30780664
Бенефіціарний власник 34181461
Бенефіціарний власник
Бенефіціарний власник 19430
Бенефіціарний власник ΗΕ304886
Бенефіціарний власник
Бенефіціарний власник ΗΕ218562
Бенефіціарний власник 35251246
icon
Досьє:

Після закінчення у 1994 році Харківського національного університету будівництва і архітектури, Фукс переїхав до Москви, де працював в сфері фінансів, оптової торгівлі.

У біографії зазначається, що він працював спочатку радником голови правління російського АКБ "Проминвестбанк", а потім віцепрезидентом ЗАТ "Внешнеэкономическая корпорация". Сам Фукс розповідав, що у Москві починав з торгівлі горілкою, спиртом, електронікою та курячими стегенцями.

У 2002 році прийшов в девелоперський бізнес. У серпні 2006 року для консолідації всіх активів створив девелоперську корпорацію ЗАТ "МосСитиГрупп" (MosCityGroup), в які йому напряму належить 50%(станом на жовтень 2019 року). На початку 2008 року Mos City Group стала однією з найбільших девелоперських компаній РФ(на території ММДЦ "Москва-Сіті" були побудовані два хмарочоси - Imperial Tower та Eurasia Tower). За словами самого Фукса, у червні 2008 року вів переговори з майбутнім президентом США Дональдом Трампом про будівництво Trump Tower в Москві, але до взаємовигідної угоди вони так і не дійшли.

За внесок в становлення російської економіки отримав від президента РФ Володимира Путіна грамоту.

У 2015 році Фукс повернувся в Україну. В одному з інтерв'ю він розповів, що на такий крок його переконав український олігарх Ігор Коломойський, з яким він на той час товаришував майже двадцять років. За його словами, Коломойський й порадив йому звернути увагу на проблемні активи оточення колишнього президента країни Віктора Януковича. Водночас, як стверджує Фукс, саме відносини з українським олігархом стали однією з причин переїзду, оскільки спецслужби вважали його представником Коломойського в РФ.

За даними джерел інтернетвидання "Економічна правда", за 2015-2016 роки структури Фукса викупили у нардепа Юрія Бойка і його бізнес-партнерів Юлія Іоффе та Івана Фурсіна ТОВ "ДВ нафтогазовидобувна компанія" і 51% ПрАТ "Девон". У ексміністра енергетики часів Януковича Едуарда Ставицького - 22,5% ПАТ "Видобувна компанія "Укрнафтобуріння" та 67% ТОВ "Голден Деррік". Придбання останньої Фукс категорично заперечував

У серпні 2016 р журналісти програми "Схеми" зняли, як Фукс і тодішній співголові парламентської групи "Відродження" та один з власників "Укрнафтобуріння" Віталій Хомутиннік разом прилетіли на приватному літаку нардепа в аеропорт "Київ" з Харкова.

Варто зазначити, що восени 2017 року "Голден Деррік" була перейменована в ТОВ "Іст Юроуп Петролеум" і через суд відновила 16 спеціальних дозволів на видобуток нафти та газу. 

А в грудні того ж року "Схеми" зафіксували, як на одному приватному літаку прилетіли з Швейцарії в Україну Фукс, Хомутиннік і голова правління "Укрнафтобуріння" Михайло Бакуненко. Тоді ж журналісти зафіксували, як 5 грудня Фукс відвідав один зі столичних ресторанів, де вже перебував тодішній нардеп Олександр Грановський, якого називали неофіційним куратором судової влади та органів прокуратури за часів президентства Петра Порошенка.

Ближче до опівночі того ж дня автівки, якими користується Фукс, зафіксували вже біля бокового заїзду до Адміністрації президента.
На відео помітно, що майже опівночі з арки вийшов чоловік, схожий на цього бізнесмена. За 20 хвилин через цей самий виїзд АП залишив і сам Порошенко.

Наступного вечора автомобілі, якими користуються Фукс і Грановський, одночасно відвідали МВС. У телефонному коментарі Фукс повідомив, що приїжджав до МВС у приватних справах. А от до кого – відповідати відмовився. Візит Фукса до МВС, за інформацією джерел програми, міг стосуватися його нібито інтересу до Сахалінського газового родовища, яке входить в орбіту інтересів бізнес-партнера родини міністра внутрішніх справ Арсена Авакова Ігоря Котвіцького.

Натомість журналісти "Економічної правди" звернули увагу на те, що Держгеослужба в день зустрічі Фукса з Грановським провела на підставі рішень судів позаконкурсне переоформлення спецдозволів на 19 газоносних площ і всі ці ділянки перейшли ТОВ "Іст Юроуп Петролеум".


В свою чергу ТОВ "Іст Юроуп Петролеум"має складну офшорну структуру власності, яка замикається на компанії Dorchester International Inc з острова Сент-Кіттс і Невіс. Журналісти з Панама Пейперс та "Аль Джазіра" вважають цю компанією тісно пов'язаною з Фуксом.

Ще 33% статутного капіталу "Голден Деррік" належали державній компанії НАК "Надра України". Однак, у листопаді 2018 року правління держкомпанії вирішило продати свою частку. Як стало відомо пізніше, власником 33% "Іст Юроуп Петролеум" за 12 млн грн стало ТОВ "Авант Трейд Лімітед".

Перед цим "Голден Деррік" заснував в Києві до двох десятків компаній, які вказували основним видом своєї діяльності розвідувальне буріння та видобуток вуглеводнів. В більшості їхніх назв простежувався єдиний принцип - скорочена назва нафтогазоносної площі і приставка "інвест". Наприклад, "ГЛК-інвест", "ЗВС-інвест" або "НДК-інвест" і т.п, що відповідає Гулаківській, Зуївській та Ново-Диканській площами. 

Спільно з "Авант Трейд Лімітед" ці "інвести" створили ще низку фірм, які й отримали ліцензії на експлуатацію газоносних площ. Крім спільної адреси, також їх об'єднувало те, що у більшості керівником зазначалась Мартиненко Марія Володимирівна, а бенефіціаром Лупето Віталій Євгенійович - керівник "Іст Юроуп Петролеум".

- ТОВ "ІНФО ГЕО ТРЕНД" (60% ТОВ "КЛК Інвест" та 40% "Авант Трейд") отримало Клюшниківську площу (Полтавська обл);

- ТОВ "ГЕО ФОРС ОЙЛ" (60% ТОВ "ЛДК Інвест" та 40% "Авант Трейд") отримало Лютеньсько-Будищанську площу (Полтавська обл);

- ТОВ "НАДРА ПРАЙД" (60% ТОВ "ДЛС Інвест" та 40% "Авант Трейд") отримало Дружинінську площу (Полтавська обл);

- ТОВ "ЮНОЛІТ ОЙЛ" (10% ТОВ "ФСР Інвест", 10% "Авант Трейд" та 80% ТОВ "Діоніс Лайн") отримало Фльорівсько-Ювілейна площу (Полтавська обл);

- ТОВ "ГЕО ТАРГЕНТ" (60% ТОВ "БСР Інвест" та 40% "Авант Трейд") отримало Боярсько-Чапаївськау площу (Полтавська обл);

- ТОВ "ГЕО ПОСТ" (60% ТОВ "БРК Інвест" та 40% "Авант Трейд") отримало Бірківсько-Юхнівську площу (Полтавська обл);

- ТОВ "ГЕО КОННЕКТ" (60% ТОВ "НДК Інвест" та 40% "Авант Трейд") отримало згадувану Ново-Диканську  площу (Полтавська обл);

- ТОВ "ПРОФІ НАФТ" (60% ТОВ "РНК Інвест" та 40% "Авант Трейд") отримало Руновщинську площу (Полтавська обл);

- ТОВ "ЕКО ГАЗ АЛЬЯНС" (60% ТОВ "ПСП Інвест" та 40% "Авант Трейд") отримало Південно-Свистунківську площу (Полтавська обл);

- ТОВ "НАДРА ВЕСТ ГРУП" (60% ТОВ "БНК Інвест" та 40% "Авант Трейд") отримало Бутівсько-Миргородську площу (Полтавська обл);

- ТОВ "ЕПІВАЛ ЕНЕРДЖИ" (60% ТОВ "ПЗК Інвест" та 40% "Авант Трейд") отримало Південно-Зіньківську площу (Полтавська обл);

- ТОВ "ГЕО ВЕРТИКАЛЬ" (60% ТОВ "ДЛК Інвест" та 40% "Авант Трейд") отримало Давидівсько-Лелюхівську площу (Полтавська обл);

- ТОВ "БЕСТ ОІЛ КОМПАНІ" (60% ТОВ "ПНК Інвест" та 40% "Авант Трейд") отримало Північно-Федорівську площу (Полтавська обл);

- ТОВ "НАДРАПРОСТІР" (10% ТОВ "ІСК Інвест", 10% "Авант Трейд" та 80% ТОВ "Діоніс Лайн") отримало Майорівську площу (Полтавська обл);

- ТОВ "ГЕО СТЕНС" (60% ТОВ "ЗВС Інвест" та 40% "Авант Трейд") отримало згадувану Зуївську площу (Полтавська обл);

- ТОВ "ЕДЖЕЙН МАКРО" (60% ТОВ "ПСК Інвест" та 40% "Авант Трейд") отримало Попаснянсько-Самарську площу (Полтавська обл);

- ТОВ "ГЛОБАЛ ГЕО ІНВЕСТ" (10% ТОВ "ППК Інвест", 10% "Авант Трейд" та 80% ТОВ "Діоніс Лайн") отримало Північно-Перещепинську площу (Полтавська обл).

Також наприкінці серпня 2018 року Держгеонадра розширили межі п'ятьох нафтогазових площ компанії "Іст Юроп Петролеум".

Окрім того, нові спецдозволи без аукціону отримали три маловідомі фірми: "Еліон інвест", "Сенс-Д" та "Твинс груп", де директором значиться манікюрниця з Києва Віра Акуленко.

Журналісти проекту "Схеми" отримали пакети документів цих фірм та виявили, що між нібито ніяк не пов'язаними компаніями є багато спільного. Наприклад, заяви "Еліон інвест" і "Твинс груп" мають однаковий вихідний номер – "007". Ці дві компанії, разом з іще двома фірмами "Сенс-Д" та "Прайс компані", в один день направили документи в Міністерство екології. І всі вони в один день отримали погодження від Полтавської облради. Документи в пакетах цих фірм оформлені, немов за шаблоном: мають подібну структуру та аналогічний зміст викладу, збігаються навіть деякі помилки.

"Еліон інвест", "Сенс-Д" і "Твинс груп" подавали документи разом з "Іст Юроп Петролеум". Частина цих заявок навіть зареєстрована послідовно одна за одною. Примірники всіх пакетів документів містять фрагменти рукописного тексту: частина документів написана подібним почерком, хоча й підписана різними директорами. Більше того, пакети документів збігаються з тим, як він оформлений у вже згаданої "Іст Юроп Петролеум".

Більше у сюжеті:


БОРГ КИЇВСЬКОГО МЕТРОПОЛІТЕНУ

У кінці 2017 року Фукс став бенефіціарним власником компанії "Укррослізинг"(через кіпрську Ukrrosleasing Cyprus Limited), яка на початку того року відсудила у КП "Київський метрополітен" 1,96 млрд грн за поставку 100 вагонів в 2010-2013 роках. Раніше кінцевим власником "Укррослізинг" значився кіпріот Вракас Стіліанос, якого ЗМІ пов'язували з російським "Внешэкономбанком" і впливовим депутатом часів Віктора Януковича Юрієм Іванющенко

Такий борг виник через те, що за кілька місяців після тендеру "Укррослізинг" та Київський метрополітен підписали додаткову угоду, в якій прив'язали суми виплат до курсу долара. Саме цей пункт уже у 2014-16 роках через різке знецінення української валюти призвів до додаткового боргу в понад мільярд гривень. Це було зафіксовано рішенням Вищого господарського суду України у квітні 2017 року.

Загалом структура заборгованості метро перед "Укррослізингом" зафіксована в постанові Вищого господарського суду України виглядала наступним чином: 366 мільйонів гривень – власне заборгованість, 112,3 мільйона гривень – оплата відсотків за користування вагонами, 1191,2 мільйона гривень – коефіцієнт коригування, 229,1 мільйона гривень – інфляційні витрати, 25,6 мільйона гривень – 3% річних, судовий збір.

На початку 2019 року Фукс в одному з інтерв'ю заявив, що продав компанію австрійському фонду через "токсичність" активу. Станом на кінець 2019 року фірма мала назву ТОВ "Австро-Угорська лізингова компанія", а бенефіціаром був зазначений громадянин Австрії Ешнер Уве Крістіан.

7 жовтня 2019 року прес-служба Таганського суду Москви повідомила, що Фукса оголосили в розшук у справі про шахрайство. 11 жовтня цим судом було санкціоновано заочний арешт бізнесмена. За даними ЗМІ, справу проти Фукса завели через проблеми з будівництвом елітного московського довгобуду Sky House. Забудовник ЖК - структура MosCityGroup "Олтер", засновником якої з 2010 по 2013 рік був брат Павла Фукса Роман.

Через місяць Московський міський суд скасував постанову Таганського райсуду про заочний арешт бізнесмен і відправив справу на новий розгляд.

icon
ДОКУМЕНТИ
інші варіації імені

Fux Pavlo Yakovych

Fuks Pavlo Yakovych

Fucs Pavlo Yacovych

Fuks Pavlo Jakovich

Fuks Pavlo Jakovič

Fuks Pavlo Yakovȳch

Fouks Pavlo Iakovytch

Fuks Pawlo Jakowytsch

Fuks Pavlo Âkovič

Fuks Pavlo Iakovych

Fuks Pavlo Jakovych

Fuks Pavlo Jakovyč