photo

Литвин Володимир Якович

Категорія Пов'язана особа
icon
ЗВ’ЯЗКИ з фізичними особами
Iм’я Тип зв’язку Перiод
ділові зв'язки

є (були) підозрюваними у кримінальному провадженні №42015000000001349 

icon
Кримінальні провадження та санкції:

7 липня 2015 військова прокуратура зареєструвала  кримінальне провадження №42015000000001349 про можливу розтрату державних коштів при закупівлі рюкзаків Міністерством внутрішніх справ (договори від 25 лютого 2015 року). З березня 2016 справу розслідувало Національне антикорупційне бюро.

31 жовтня 2017 року детективи НАБУ затримали Володимира Литвина, а також сина міністра внутрішніх справ Олександра Авакова і екс-заступника міністра МВС Сергія Чеботаря за підозрою в участі у розтраті коштів МВС шляхом зловживання службовим становищем, вчиненим за попередньою змовою групою осіб, в особливо великих розмірах

1 листопада 2017 року суд застосував до Володимира Литвина запобіжний захід у вигляді особистого зобов'язання.

За даними НАБУ, на момент закупівлі на складах МВС було 2000 невикористаних рюкзаків. Аваков-молодший начебто домовився про виготовлення рюкзаків з підприємцем Володимиром Литвином, який, у свою чергу,  залучив ТОВ «Дніпровенд», що мало ознаки фіктивності, для участі у переговорній процедурі закупівлі з МВС. 

Завдяки зв’язкам підозрюваного Авакова ТОВ «Дніпровенд» отримало контракт на постачання 5000 рюкзаків за ціною 2899 грн за одиницю. До контракту додавався перелік вимог до рюкзаків щодо розміру, тканини, кишень, клапанів, ортопедичних властивостей тощо. За версією НАБУ, ТОВ «Дніпровенд», яка отримала контракт, по факту існувала лише для обміну документами. Насправді рюкзаки шили у кустарний спосіб декілька приватних підприємців, а також підприємства пенітенціарної системи. У березні-травні 2015 року приватний підприємець Литвин фактично поставив до МВС 5000 рюкзаків, які за документами нібито надійшли від «Дніпровенд». МВС прийняло рюкзаки і сплатило «Дніпровенд»майже 14,5 млн грн, які згодом через низку фіктивних підприємств були конвертовані у готівку. 

3 серпня 2016 року детективи НАБУ отримали висновок Київського науково-дослідного інституту судових експертиз (КНДІСЕ). Відповідно до нього, поставлені МВС рюкзаки у більшості ознак конструкційних деталей та елементів не відповідають технічним вимогам до предмета закупівлі.

Відповідно до висновку судової товарознавчої експертизи, поставлені МВС рюкзаки пошиті в умовах кустарного виробництва та містять дефекти. Ринкова вартість фактично поставлених рюкзаків станом на лютий 2015 року становила 555 грн без ПДВ.

У результаті МВС отримало неякісну продукцію, яка не відповідає вимогам, встановленим самим Міністерством, витративши при цьому 14,5 млн грн бюджетних коштів.

icon
Досьє:

Харківський підприємець, відомий як підозрюванийу справі про закупівлю рюкзаків для Міністерства внутрішніх справ, де підозрюваним є також син міністра - Олександр Аваков.

За даними ЗМІ, саме його номером телефону користувалося ТОВ «Дніпровенд» під час закупівлі рюкзаків у 2014-2015 роках.

У 2014 році був керівником ІТ-компанії «Turboseo». 

За даними системи публічних закупівель Prozorro, 10 квітня 2017 року Національне антикорупційне бюро уклало з підприємцем Литвином договір про придбання спортивних костюмів на суму понад 170 тис грн.


icon
ДОКУМЕНТИ
інші варіації імені

Lytvyn Volodymyr Jakovyč

Lytvyn Volodymyr Iakovytch

Lytvyn Volodymyr Iakovych

Litvin Volodimir Jakovich

Литвин Владимир Яковлевич

Lytwyn Wolodymyr Jakowytsch

Litvin Vladimir Yakovlevich

Lȳtvȳn Volodȳmȳr Yakovȳch

Lytvyn Volodymyr Yakovych

Lytvyn Volodymyr Jakovych

Litvin Volodimir Âkovič

Litvin Vladimir Âkovlevič

Litvin Vladimir Jakovlevich

Lytvyn Volodymyr Yacovych

Litvin Volodimir Jakovič

Litvin Vladimir Iakovlevich