Аваков Олександр Арсенович

Аваков Олександр Арсенович

Категорія Член сім'ї
Дата народження
Громадянин(-ка) Україна
Остання посада Avitalia s.r.l., Радник (consigliare)
icon
ЗВ’ЯЗКИ з фізичними особами
Iм’я Тип зв’язку Перiод
мати


Кабінет міністрів України , член Кабінету Міністрів України - Міністр внутрішніх справ України

батько
ділові зв'язки

є (були) пов'язаними з  ТОВ "ТЕЛЕКОМПАНІЯ "АТН"


Міністерство внутрішніх справ України , Заступник Міністра внутрішніх справ України керівник апарату

ділові зв'язки

є (були) підозрюваними у кримінальному провадженні №42015000000001349 

ділові зв'язки

є (були) пов'язаними з "Фондом сприяння розвитку засобі масової інформації"


ПП "КАРСТ-8" , Бенефіціарний власник

ділові зв'язки

є (були) повязаними з ПП "КАРСТ-8"

Підтверджено: 17.05.2018 інформація ЄДРПОУ
ділові зв'язки

є (були) пов'язані з ТОВ "БЕДЖ" 

ділові зв'язки

є (були) пов'язаними з ПАТ "IНВЕСТОР"

ділові зв'язки

є (були) пов'язаними з  ТОВ "ТЕЛЕКОМПАНІЯ "АТН"

ділові зв'язки

є (були) підозрюваними у кримінальному провадженні №42015000000001349 

ділові зв'язки

є (були) пов'язаними з ТОВ "Органіка-2007"

ділові зв'язки

є (були) пов'язаними з ТОВ "ДНІПРОВЕНД"


Верховна Рада України , Народний депутат України VIIІ скликання

ділові зв'язки

є (були) пов'язаними з  ТОВ "ТЕЛЕКОМПАНІЯ "АТН"

ділові зв'язки

є (були) пов'язаними з ПАТ "IНВЕСТОР"

ділові зв'язки

є (були) пов'язаними з ПАТ "IНВЕСТОР"

ділові зв'язки

є (були) пов'язаними з  ТОВ "ТЕЛЕКОМПАНІЯ "АТН"

ділові зв'язки

є (були) пов'язаними з ТОВ "ВІТЕР"

ділові зв'язки

є (були) пов'язаними з  ПАТ "IНВЕСТОР"

ділові зв'язки

За даними НАБУ, підробив документи для участі ТОВ «Дніпровенд» в переговорній процедурі закупівлі рюкзаків в МВС України, яку лобіював Олександр Аваков.

ділові зв'язки

є (були) пов'язаними з  ПАТ "IНВЕСТОР"

icon
ЗВ’ЯЗКИ з юридичними особами
Iм’я Тип зв’язку Код
Акціонер 14060483
Радник (consigliare) FR02711880605
Підтверджено: 21.04.2018 Інформація реєстру Італії
Олександр Аваков любіював укладення договору між Міністерством внутрішніх справ та ТОВ «Дніпровенд». 36296623
Бенефіціарний власник 19358916
Бенефіціарний власник 14060483
Підтверджено: 21.04.2018 інформація ЄДРПОУ
Засновник 33900501
Підтверджено: 25.02.2019 інформація ЄДРПОУ
Бенефіціарний власник 35247093
Бенефіціарний власник 34016872
Бенефіціарний власник 32337241
Бенефіціарний власник 31340562
Бенефіціарний власник 32336557
icon
Кримінальні провадження та санкції:

7 липня 2015 військова прокуратура зареєструвала  кримінальне провадження №42015000000001349 про можливу розтрату державних коштів при закупівлі рюкзаків Міністерством внутрішніх справ (договори від 25 лютого 2015 року). З березня 2016 справу розслідувало Національне антикорупційне бюро.

31 жовтня 2017 року детективи НАБУ затримали Олександра Авакова за підозрою у підбурюванні заступника міністра МВС Сергія Чеботаря до розтрати коштів МВС шляхом зловживання своїм службовим становищем, вчиненим за попередньою змовою групою осіб, в особливо великих розмірах. Третім підозрюваним став харківський підприємець Володимир Литвин.

1 листопада 2017 року суд застосував до Олександра Авакова запобіжний захід у вигляді особистого зобов'язання (текст рішення суду).

За повідомленням веб-сайту "Судовий репортер", Солом’янський суд міста Києва у кримінальному провадженні №42015000000001349 04.05.2018 року наклав арешт на квартири, машиномісця та акції Олександра Авакова. Серед іншого, було арештовано акції Олександра Авакова в АТ"Інвестор" (43,7%).

За версією НАБУ, Олександр Аваков як приватна особа організував закупівлю рюкзаків для Міністерства внутрішніх справ України. При цьому, він скористався особистими стосунками із заступником Міністра внутрішніх справ Сергієм Чеботарем

За даними НАБУ, на момент закупівлі на складах МВС було 2000 невикористаних рюкзаків. Аваков-молодший начебто домовився про виготовлення рюкзаків з підприємцем Володимиром Литвином, який, у свою чергу,  залучив ТОВ «Дніпровенд», що мало ознаки фіктивності, для участі у переговорній процедурі закупівлі з МВС. 

Завдяки зв’язкам підозрюваного Авакова  ТОВ «Дніпровенд» отримало контракт на постачання 5000 рюкзаків за ціною 2899 грн за одиницю. До контракту додавався перелік вимог до рюкзаків щодо розміру, тканини, кишень, клапанів, ортопедичних властивостей тощо. За версією НАБУ, ТОВ «Дніпровенд», яка отримала контракт, по факту існувала лише для обміну документами. Насправді рюкзаки шили у кустарний спосіб декілька приватних підприємців, а також підприємства пенітенціарної системи. У березні-травні 2015 року приватний підприємець Литвин фактично поставив до МВС 5000 рюкзаків, які за документами нібито надійшли від «Дніпровенд». МВС прийняло рюкзаки і сплатило «Дніпровенд»майже 14,5 млн грн, які згодом через низку фіктивних підприємств були конвертовані у готівку. 

3 серпня 2016 року детективи НАБУ отримали висновок Київського науково-дослідного інституту судових експертиз (КНДІСЕ). Відповідно до нього, поставлені МВС рюкзаки у більшості ознак конструкційних деталей та елементів не відповідають технічним вимогам до предмета закупівлі.

Відповідно до висновку судової товарознавчої експертизи, поставлені МВС рюкзаки пошиті в умовах кустарного виробництва та містять дефекти. Ринкова вартість фактично поставлених рюкзаків станом на лютий 2015 року становила 555 грн без ПДВ.

У результаті МВС отримало неякісну продукцію, яка не відповідає вимогам, встановленим самим Міністерством, витративши при цьому 14,5 млн грн бюджетних коштів.

icon
Досьє:

Олександр Аваков син міністра внутрішніх справ Арсена Авакова (на посаді з 27.04.2014 - по сьогодні)

За інформацією ЗМІ, у 2011 році Mercedes, власником якого був Олександр Аваков, збив людину. За даними ДАІ, за кермом був друг Авакова-молодшого, Олександр був на пасажирському сидінні. Аваков стверджував, що аварія сталася через те, що нетверезий чоловік вибіг на дорогу. 

У 2015 році опипнився в епіцентрі скандалу, коли журналісти повідомили, що Олександр придбав квартиру в Києві площею 375 кв.м. Вартість квартири 4,4 млн грн.

Міністр Аваков пояснив, що син займається бізнесом, а також активами, які йому залишились після переходу батька на держслужбу. Міністр сказав, що його син має бізнес в Італії, Литві та Україні, але компанії не назвав.

За словами батька, у серпні 2014 року Олександр пішов добровольцем у батальйон спеціального призначення «Київ-1». Ніс службу у Слов'янську, Красному Лимані, Краматорську, Курахово. 17 лютого 2015 звільнений в запас.

У лютому 2016 року програма «Схеми» оприлюднила відеозапис, зроблений прихованою камерою, ймовірно, у грудні 2014 року в кабінеті колишнього заступника міністра внутрішніх справ Сергія Чеботаря.


На ньому чоловік, схожий на Чеботаря, домовляється про закупівлю партії рюкзаків для обласних управлінь МВС із людиною, яку схожою на сина Авакова. 

Запис було вперше опубліковано на каналі YouTube Sans Corruption («Без корупції») у січні 2016 року. 

За даними «Вісника державних закупівель», 25 лютого 2015 року Міністерство внутрішніх справ уклало договори про придбання рюкзаків з ТОВ «Дніпровенд» на 14,5 млн грн.

Олександр Аваков разом з матір'ю є співвласником ряду компаній: ПАТ"ІНВЕСТОР"ТОВ "ДНІПРОВЕНД", ПАТ "АКБ "БАЗИС"ПАТ"ІНВЕСТОР"ТОВ "ТРАСТОВА КОМПАНІЯ АВАКОВА" , ПП "КАРСТ-8" , ТОВ "ТЕЛЕКОМПАНІЯ "АТН""ФОНД СПРИЯННЯ РОЗВИТКУ ЗАСОБІВ МАСОВОЇ ІНФОРМАЦІЇ"ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "ВИДАВНИЧИЙ БУДИНОК "ІНВЕСТОР"ДП "ІНВЕСТОР ЕЛІТ СЕРВІС".  ПАТ"ІНВЕСТОР" - підприємство, яке володіє або має частки у ДП "ІНВЕСТОР ОХОРОНА СЕРВІС"ДП "ДОСЛІДНИЙ ЦЕНТР МЕДІАТЕХНОЛОГІЙ"ДП "ІНВЕСТОР ЕЛІТ БУД"ПП "КАРСТ-8", ПАТ "АКБ "БАЗИС", ТОВ "ІНВЕСТОР-ФОНД" ТОВ "БЕДЖ"ТОВ "ВІТЕР"ТОВ "ВИДАВНИЧИЙ БУДИНОК "ІНВЕСТОР" ТОВ "ЕНЕРГЕТИЧНІ МАШИНИ" ТОВ "ЕНЕРДЖІ АКТИВ",  ТОВ "ОРГАНІКА-2007"ТОВ "ТЕЛЕКОМПАНІЯ "АТН".

icon
ДОКУМЕНТИ
інші варіації імені

Avakov Aleksandr Arsen'evich

Avakov Olexandr Arsenovych

Avakov Oleksandr Arsenovȳch

Avakov Oleksandr Arsenovič

Avakov Oleksandr Arsenovytch

Avakov Oleksandr Arsenovich

Avakov Aleksandr Arsen′evich

Avakov Aleksandr Arsen'yevich

Аваков Александр Арсеньевич

Avakov Oleksandr Arsenovyč

Awakow Oleksandr Arsenowytsch

Avakov Oleksandr Arsenovych

Avakov Alexandr Arsen'yevich

Avakov Aleksandr Arsen′evič

Avacov Olecsandr Arsenovych

Avakov Aleksandr Arsenevich