photo

Ковальчук Дмитро Володимирович

Категорія Пов'язана особа
Дата народження
Місце народження м. Дніпро
Під санкціями Україна ( ) , США ( )
Остання посада ПРАТ "ВЕЛТА", Акціонер
icon
ЗВ’ЯЗКИ з фізичними особами
Iм’я Тип зв’язку Перiод
ділові зв'язки
ділові зв'язки
ділові зв'язки
icon
ЗВ’ЯЗКИ з юридичними особами
icon
Кримінальні провадження та санкції:

11 січня 2021 року США ввели санкції проти Ковальчука через втручання у президентські вибори Сполучених Штатів. В пресрелізі міністерство фінансів США з контролю за іноземними активами зазначило, "що вжило додаткових заходів проти семи фізичних осіб та чотирьох суб'єктів, які є частиною пов'язаної з Росією мережі іноземного впливу, пов'язаної з Андрієм Деркачем".

За даними США, Ковальчук є членом медіакоманди Деркача. Він готував досьє американських політичних діячів.

За даними відомства, принаймні з 2019 року Деркач разом зі своїми соратниками залучав американські медіа, базовані в США платформи соцмереж та впливових американців до поширення оманливих та необґрунтованих тверджень про те, що нинішні та колишні чиновники США брали участь в корупції, відмиванні грошей та незаконному політичному впливі в Україні.

21 серпня 2021 року президент Володимир Зеленський ввів у дію рішення РНБО щодо санкцій проти ряду осіб, серед яких Ковальчук і нардеп Деркач. Під санкції також потрапили помічник Деркача Антон Сімоненко, політолог Петро Журавель, колишній дипломат нижчого рівня Андрій Теліженко та росіянин Костянтин Килимник. Санкції також були запроваджені стосовно ТОВ "Ера-Медіа"ТОВ "Інформаційне агентство Онлі Н’юз" та ТОВ "Скептик".

icon
Досьє:

Помічник народного депутата Андрія Деркача у Верховній раді 6,7 скликань.

Як з'ясували журналісти проекту Bihus.Info, 42 га заповідної землі між озерами Конча і Заспа під Києвом, вартість якої сягає десятків мільйонів доларів, з 2010 року опинилися у власності людей з оточення народного депутата Деркача. Формально земля станом на травень 2019 року належала чотирьом особам. Троє з них мають міцні зв'язки з родиною Деркача. Так 7,5 гектарів - в Юрія Берка. У нього спільний бізнес із дружиною Деркача і Дмитром Ковальчуком через ТОВ "Валентин плюс".

Ще майже 4 гектари нібито належать Олені Миронюк. Її чоловік у минулому теж працював помічником нардепа Деркача.

Найбільший масив землі, майже 26 гектарів, перебуває у власності іншого помічника Деркача - Антона Сімоненка. Він три терміни працював помічником нардепа в парламенті. Протягом 4 та 7-8 скликань парламенту помічником у Деркача був також батько Антона, Олександр Сімоненко.

Спочатку 42 гектари в приватні руки у 2010 році віддала Обухівська райдержадміністрація. Тоді 42 гектари були поділені на 23 частини для 23 осіб, які мали б вести на ділянках особисте селянське господарство. Серед цих 23 осіб, що безкоштовно отримали землю на першому етапі, вже тоді були переважно пов'язані з Деркачем особи. Група працівників його ТРК "Ера", група його парламентських помічників, представники компаній дружини Деркача, тощо. Зокрема два нинішні власники, Сімоненко і Берко, які пізніше акумулювали ділянки від інших "селян". Серед перших отримувачів землі був ще один багаторічний(4-8 скликання ВР) помічник Деркача, депутат Сумської облради Олег Бояринцев.

За підрахунками журналістів, із 23 осіб, що отримали цю землю у 2010 році, мінімум 17 були з оточення Андрія Деркача. Зокрема, працівники ТРК "Ера" Валентина Юр, Ольга Кобилкіна, Тарас Аврахов, керівник видавничої групи "ТЕЛЕГРАФЪ" Владислав Винник, керівник благодійного фонду Деркача "Наше майбутнє" Олександр Юрчук, керівник згадуваного ТОВ "Валентин плюс" Олександр Григор'єв та інші.

Детальніше в сюжеті:


11 січня 2021 року США ввели санкції проти Сімоненка, Ковальчука та політолога Петра Журавля через втручання у президентські вибори Сполучених Штатів. В пресрелізі міністерство фінансів США з контролю за іноземними активами зазначило, "що вжило додаткових заходів проти семи фізичних осіб та чотирьох суб'єктів, які є частиною пов'язаної з Росією мережі іноземного впливу, пов'язаної з Андрієм Деркачем".

За даними відомства, принаймні з 2019 року Деркач разом зі своїми соратниками залучав американські медіа, базовані в США платформи соцмереж та впливових американців до поширення оманливих та необґрунтованих тверджень про те, що нинішні та колишні чиновники США брали участь в корупції, відмиванні грошей та незаконному політичному впливі в Україні.

Сімоненко, за даними США, допомагав Деркачу приховувати фінансові активи. Ковальчук є членом медіакоманди нардепа. Він готував досьє американських політичних діячів. Журавля мінфін США назвало ключовим членом медіакоманди Деркача, який надає технологічну підтримку діяльності депутата в інтернеті. Журавля вважають власником ТОВ "Інформаційне агентство Онлі Н’юз" та ТОВ "Скептик", які володіють сайтами, що розповсюджують дезінформацію. Так само Журавель адмініструє сайт NabuLeaks.

Крім того, США запровадило санкції проти ТОВ "Ера-Медіа", й згаданих компаній "Інформаційне агентство Онлі Н’юз", "Скептик" та сайту Nabuleaks.

Під санкції по цьому списку також потрапили нардеп Олександр Дубінський, колишній прокурор Генпрокуратури Костянтина Кулика, екснардеп Олександра Онищенка та колишній дипломат нижчого рівня Андрій Теліженко.

21 серпня 2021 року президент Володимир Зеленський ввів у дію рішення РНБО щодо санкцій проти ряду осіб, серед яких Ковальчук і Деркач. Під санкції також потрапили згадувані Сімоненко, Журавель, Теліженко  та росіянин Костянтин Килимник. Санкції також були запроваджені стосовно ТОВ "Ера-Медіа", ТОВ "Інформаційне агентство Онлі Н’юз" та ТОВ "Скептик".

icon
ДОКУМЕНТИ
інші варіації імені

Koval'čuk Dmitro Volodimirovič

Kovalchuk Dmitrii Vladimirovich

Koval'chuk Dmytro Volodymyrovych

Kovaltchouk Dmytro Volodymyrovytch

Kovalchuk Dmitri Vladimirovich

Kovalchuk Dmȳtro Volodȳmȳrovȳch

Koval′chuk Dmitrijj Vladimirovich

Coval'chuc Dmytro Volodymyrovych

Kovalchuk Dmitry Volodymyrovych

Koval'chuk Dmitriy Vladimirovich

Kowaltschuk Dmytro Wolodymyrowytsch

Kovalchuk Dimitry Vladimirovich

Kovalʹčuk Dmytro Volodymyrovyč

Koval'chuk Dmitro Volodimirovich

Koval'chuk Dmitrij Vladimirovich

Kovalchuk Dmytro Volodymyrovych

Koval′čuk Dmitro Volodimirovič

Koval′čuk Dmitrij Vladimirovič

Kovalchuk Dmitriy Vladimirovich

Ковальчук Дмитрий Владимирович

Kovalchuk Dimitry Volodymyrovych

Kovalchuk Dmitry Vladimirovich