Семочко Сергій Олексійович

Семочко Сергій Олексійович

Категорія Національний публічний діяч
Дата народження
Остання посада Служба зовнішньої розвідки України, Перший заступник голови
Дата звільнення
Скоринг ризику активів на основі річної декларації за 2019 рік
3.28
ризики
  1. сукупна готівка декларанта та членів родини в декларації складає 43 189 414,72 грн.

  2. готівкові кошти в першій електронній декларації становлять 43 189 414,72 грн., що перевищує в 14.0418 разів декларований дохід за відповідний рік (3 075 784,00 грн.)

  3. сукупна вартість майна та активів, що складає 75 848 061,39 грн., в 24.6597 разів більше ніж зазначений дохід, що складає 3 075 784,00 грн.

icon
ЗВ’ЯЗКИ з фізичними особами
Iм’я Тип зв’язку Перiод
син
особи, які спільно проживають
icon
доходи та витрати
Рiк Посада Доходи декларанта, UAH Доходи родини, UAH Витрати та інші правочини декларанта, UAH
2019

Служба зовнішньої розвідки України, Перший заступник Голови

1 372 873,00 1 702 911,00
icon
Грошові активи:
Декларант Родина
Рік Вид активу UAH USD EUR Інше UAH USD EUR Інше
2019 Вклади 15 975,00 13 769,00 172 290,00
2019 Готівка 309 800,00 386 200,00
2019 Інше 17 855 418,00
icon
ФІНАНСОВІ ЗОБОВ’ЯЗАННЯ
Рiк Cума в декларанта, Сума в сім'ї,
2019 UAH UAH
icon
Дарунки, призи, виграші:
Рік Cума в декларанта, UAH Сума в сім'ї, UAH
2019
icon
НЕРУХОМІСТЬ:
Рік Земля Будинки Квартири Інша нерухомість
2019 5998.0 м² (4) 699.8 м² (2) 182.1 м² (3)
icon
Транспортні засоби:
Рік Декларант Родина
2019
  • Volkswagen Touareg 2011
icon
Кар'єра:
icon
Досьє:

До військової агресії Росії Сергій Семочко працював в Управлінні Служби Безпеки в Автономній Республіці Крим.

У 2015-2017 роках очолював Головне управління контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері економічної безпеки Служби безпеки України.

3 травня 2017 року Петро Порошенко призначив Семочка начальником Головного управління СБУ у Києві та Київській області.

У січні 2018 року Семочко подав позов до СБУ з вимогою "визнання протиправними та скасування наказу від 15.12.2017 № 1528-ос, дисциплінарного стягнення від 17.11.2017, визнання протиправним, неправдивим і таким, що не відповідає фактичним обставинам висновку від 04.11.2017 № 618, оскільки, на думку позивача, дисциплінарне стягнення на нього та його підлеглих накладено безпідставно, а висновки комісії зі службового розслідування є необґрунтованими".

За інформацією депутата Київської обласної ради Івана Ступака, причиною позову стала сувора догана Семочку й його підлеглим за результатами службової перевірки. У свою чергу сама службова перевірка, за словами Ступака, стала результатом конфлікту Семочка з очільником СБУ Василем Грицаком.  

З восьми оприлюднених у держреєстрі судових рішень ухвал по цій справі відкритими є лише перших дві, де йдеться про прийняття позовної заяви і витребування документів. До решти доступ заборонено згідно з Законом України "Про доступ до судових рішень". Офіційні дані суду свідчать про те, що станом на 9 жовтня 2018 року останнє засідання було призначено на 3 квітня. Жодної іншої інформації, зокрема, про прийняття якогось кінцевого рішення по справі, у відкритих джерелах немає.

31 липня Семочко указом президента був призначений першим заступником голови Служби зовнішньої розвідки України.

На посаді очільника управління економічної контррозвідки Семочко запам'ятався тим, що домігся заборони на продаж льодяників від кашлю під маркою "Strepsils", а кримінальне провадження було закрите лише після особистого втручання бізнес-омбудсмена та генпрокурора.

Також Семочко розсилав листи по регіональним замовникам, які відповідають за закупівлі розхідних матеріалів для перитонеального діалізу. У листах за його підписом лікарям вказували на кримінальне провадження № 42016101070000154 від 28.06.2016, яке веде Київська місцева прокуратура №7 по "можливим порушенням" закону чиновниками МОЗ, облздоровів та ТОВ "Діавіта" під час закупівлі таких матеріалів.

В оприлюдненому листі вказувалося, що при закупівлях замовники встановлювали дискримінаційні вимоги до постачальників і вимагав "забезпечити добросовісну конкуренцію". На думку журналістів, Семочко тим самим лобіював інтереси одних постачальників лікарських препаратів і "радив" медикам боротися з діалізною монополією одного виробника в інтересах іншого.

В ТОВ "Діавіта" згодом заявили, що листами, і провадженнями СБУ боролася не за прозорість тендерів, а за хабарі, бо  справи з’явилися після того, як фірма відмовилася платити спецслужбі відкати. Зі слів представника компанії, всі листи від спецслужби приходили за підписом Семочка, а закупівлі зупинилися. У компанії стверджують, що через це не менше 200 пацієнтів за цей час загинули.

Як вдалося з'ясувати програмі "Наші гроші" з Денисом Бігусом", родині Сергія Семочка належить нерухомість на понад 200 мільйонів гривень. Так у лютому 2016 року дружина Семочко Тетяна Лисенко придбала в престижному районі Конча-Заспа під Києвом будинок площею 333 кв.м. 

В січні 2017 року падчерка Семочка Анастасія Лисенко (у шлюбі Котон) придбала ще один маєток площею майже 700 кв.м. 

Також в Конча-Заспі, неподалік від будинку Тетяни Лисенко, Анастасія Котон в березні 2017 року купила ще один будинок. Восени 2016 року він продавався за 2 млн доларів і був придбаний нею через півроку.

Також журналісти зафіксували численні перельоти Анастасії та Станіслава Котон на гелікоптері. Наприклад одне з фото в соцмережі, зроблене під Одесою. Переліт за маршрутом Київ-Одеса на сайті фірми-експлуатанта коштує від 4 до 6 тис доларів. При цьому наголошується, що аналіз доходів всієї родини за останні 8 років не підтвердив жодного реалістичного легального джерела для подібних витрат. 

Загалом за останні 8 років Тетяна Лисенко заробила близько 135 тис доларів, при чому все до 2014 року, надалі офіційного доходу не було. Дочка Анастасія Котон останні кілька доглядає за дитиною. Офіційно працювала до 2014, за останні 8 років загалом заробила близько 59 тис дол. Зять Володимир Котон за останні 8 років офіційно заробив півтори тисячі гривень. Старший син Станіслав Лисенко за останні 8 років заробив близько 18 тис грн. офіційних доходів. Його дівчина (або ж дружина , судячи з соцмереж) в Криму має ФОП, надає послуги з манікюру.

Офіційні доходи Сергія Семочка засекречені. Однак у доступі залишились декларації найвищого керівництва СБУ за 2015 рік. Наприклад, очільник СБУ Василь Грицак тоді отримав 254 тис грн.

Крім того, журналісти стверджують, що дружина Семочка Тетяна Лисенко, її дочка та зять мають російське громадянство. Верифікувати паспортні дані вдалося через сайт податкової служби РФ. Там за номером паспорта (копії російських паспортів Тетяни Лисенко, Анастасії Котон і Володимира Котона з'явились в мережі влітку 2018 року), ПІБ і датою народження можна дізнатися, чи існує валідний паспорт з такими даними, та чи надавався його власнику індивідуальний податковий номер. За даними Федеральної податкової служби РФ, Тетяні Лисенко і Володимиру Котону російський ІПН присвоєно. Це означає, що російські паспорти з такими персональними даними існують. 

За номером оприлюдненого паспорта, нібито виданого Анастасії Котон, ІПН не пробивається. Це може означати, що дівчина не мала справ з російською податковою і тому не отримувала ІПН.

Окрім цього Єдиний реєстр юридичних осіб РФ надає витяг на повного тезку Станіслава Лисенка з Ялти (старший син Лисенко і пасинок Семочка), де він також зазначений громадянином Росії. Такі ж витяги ЕГРЮЛ видає на його дружину Юлію Руднєву і тещу Тетяну Руднєву, а також на батька та матір Володимира Котона, тобто сватів Тетяни Лисенко.

Завдяки профілям дітей  Сергія Семочка та Тетяни Лисенко в соцмережах, також вдалося з'ясувати, що родина першого замголови Служби зовнішньої розвідки перебуває у тісних стосунках із родиною Геннадія Боголюбова, співвласника "ПриватБанку" до націоналізації і партнера Ігоря Коломойського. На свої сторінках Анастасія Котон та Ілля Лисенко неодноразово розміщували свої фото в родинному будинку олігарха в Козині.

За даними журналістів, у Києві остання відома прописка Семочка теж поруч з Боголюбовими. У зазначеному будинку щонайменше одна квартира належить доньці Боголюбова Катерині, а ще в одній раніше була приписана дружина Олена.

Також дружин Семочка і Боголюбова поєднує земля в Криму. Під Ялтою, де раніше жили і працювали Семочко і Лисенко, влітку 2013 року дружина Боголюбова викупила під будівництво будинку земельну ділянку, яка належала дружині Семочка.

За даними українського майнового реєстру станом на 14 вересня 2018 року, ця купівля була останньою реєстраційною дією по ділянці до анексії півострова. В кадастрі земля досі залишалась записана на Тетяну Лисенко.

У травні 2018 року перед призначенням першим заступником голови СЗР, управлінням СБУ в Києві і області на чолі з Семочко було зареєстроване кримінальне провадження відносно посадових осіб "ПриватБанку", коли власниками були Коломойський та Боголюбов.

За даними слідства у 2011-2015 роках невстановлені службові особи "ПриватБанку" привласнили на користь третіх осіб грошових коштів банку на загальну суму 11 526 239 880 гривень. Саме в рамках цього провадження київська СБУ під керівництвом Семочка витребовувала документацію по рахунках, в т.ч. кореспондентських рахунках в іноземних банках, а також оригінал звіту "Kroll Associates U.K. Limited" за результатами розслідування фінансових операцій "ПриватБанку".

Раніше саме цей звіт Коломойський намагався через суд визнати незаконним. І саме цей звіт має допомогти Національне антикорупційне бюро України розслідувати низку епізодів виведення з банку до націоналізації сотень мільйонів доларів.

3 жовтня 2018 року директор НАБУ Артем Ситник заявив, що бюро відкрило кримінальне провадження щодо Семочка.

Детальніше у відео:

Після виходу журналістського розслідування, 16 жовтня 2018 року слідче управління СБУ розпочало досудове розслідування кримінального провадження №22018000000000308 за ознаками злочину, передбаченого ч. 1 ст. 111 КК України (державна зрада). Згідно з інформацією від Департаменту контррозвідки СБУ від 26 жовтня, громадянська дружина Семочка та її донька мають громадянство РФ.

У зв'язку з цим слідство клопотало в суді про доступ до інформації про мобільні розмови Семочка і його родичів. Суд задовольнив клопотання і СБУ надав доступ до інформації про мобільні розмови Семочка, його дружини і її дочки з 1 січня 2014 року по 23 листопада поточного року.

Після виходу сюжету про майно й громадянство РФ родичів Семочко подав до суду з вимогою спростувати інформацію щодо його причетності до діалізного скандалу, щодо нерухомості дружини і її дочки та їхнього можливого подвійного громадянства.

Спершу позов у Голосіївському суді м. Києва потрапив до судді Олександри Колдіної, але вже за півроку Семочко подав паралельний позов, який шляхом низки процесуальних маніпуляцій дозволив змінити суддю.

Закон забороняє подавати однакові позови щодо тих же обставин і до тих же людей. Єдине чим відрізнявся другий варіант – туди додали ще одного відповідача, авторку замітки про розслідування Bihus.Info на новинному сайті uaportal.com. Так позов став формально "іншим", і адвокати добилися того, щоб в суді слухали саме цю справу, тепер уже у судді Миколи Шкірая.

Авторку новини звуть Валерія Куценко, однак жінок з таким іменем виявилося декілька, і в позов вписали тезку журналістки, київську ріелторку Валерію Куценко. За весь час, що справа слухалася в суді, вона жодного разу не з’явилася на засідання, бо навіть не знала, що в неї є якийсь суд. Повістки відправляли на стару адресу, де вона вже не жила.

Згодом справу передали судді Юрію Мазуру. Той не став слухати її спочатку, а одразу задовольнив позов, визнав недостовірною та зобов’язав журналістів спростувати низку цитат із сюжету та окремого ефіру після нього. А разом з тим зобов’язав ріелторку Валерію Куценко спростувати новину, яку вона не писала, у виданні, де вона не працює. Хоча суд зобов’язаний переконатися в тому, чи належний у справі відповідач.

Після цього, навіть не чекаючи поки сторони ознайомляться з рішенням і реалізують своє право на його оскарження, Мазур видав виконавчий лист. Це дало можливість Семочку через приватного виконавця заблокувати рахунки всім відповідачам, в тому числі і Куценко. Лише після цього вона взагалі дізналася, що програла якийсь суд.

Станом на початок 2021 року справа розглядалася в апеляції. На цьому етапі в суді вперше з’ясували особу Куценко і представник Семочка Катерина Смирнова заявила, що позивач відкликає свої позовні вимоги до Куценко. Окрім того їй знали арешт з рахунків.

Але адвокат Куценко зазначив, що цього недостатньо. Куценко – підприємець, її репутація постраждала, і цю репутацію не можна відновити просто відкликавши вимогу, бажано офіційно закріпити, що суд притягнув її в якості відповідача помилково. Однак Смирнова визнавати себе винною у скоєній помилці й спричиненій Куценко шкоді не захотіла, заявивши, що не вона встановлювала особу відповідача – хоча позов від імені Семочка подавала саме вона. 


icon
Банківські рахунки:
Банк ЄДРПОУ Статус
14360570 Клієнт банку
інші варіації імені

Semočko Serhij Oleksijovyč

Semochko Sergij Oleksijovich

Semotschko Serhij Oleksijowytsch

Semochko Serhii Oleksiiovych

Semočko Sergij Oleksijovič

Semochko Sergey Alexeevich

Semochko Sergejj Alekseevich

Semochco Sergii Olecsiiovych

Semochko Serhiĭ Oleksiĭovȳch

Semočko Sergìj Oleksìjovič

Semochko Serhiy Oleksiyovych

Semochko Serhij Oleksijovych

Semochko Sergei Alekseevich

Semochko Serhii Olexiiovych

Semochko Sergej Alekseevich

Semochko Sergii Oleksiiovych

Semočko Sergej Alekseevič

Semochko Sergey Alekseevich

Semotchko Serhiy Oleksiyovytch

Семочко Сергей Алексеевич