Одд Рулав Володимирович

Одд Рулав Володимирович

Інші імена Одд Денис Володимирович
Шевчук Денис Володимирович
Категорія Національний публічний діяч
Дата народження
Має зареєстрований бізнес США ( )
Остання посада ПАРТІЯ «РУСЬ», Голова
icon
ЗВ’ЯЗКИ з фізичними особами
icon
ЗВ’ЯЗКИ з юридичними особами
Iм’я Тип зв’язку Код
Колишній керівник 32951293
Фінансові зв'язки 40767828
Бенефіціарний власник P16000034532
Колишній керівник 31798803
Власність 35406087
Частка 70.000%
Підтверджено: 31.12.2017 Декларація за 2017 рікДекларація за 2016 рік
icon
Кар'єра:
icon
Досьє:

Одд Рулав(змінив ім’я з Дениса Шевчука після липня 2014 року) є молодшим братом екс-голови Конституційного суду України Станіслава Шевчука.

13 березня 2019 року троє суддів КСУ(Микола МельникСергій Сас та Ігор Сліденко) підписали лист-звернення до колег щодо звільнення Шевчука. 

В самому листі-зверненні судді зокрема вказали, що Шевчук намагався призначити (подання від 13 вересня 2018. реєстр.No 21/4714 р) на посаду заступника керівника Секретаріату суду бізнес-партнера свого брата "людину, яка не має ніякого відношення до конституційного права, а весь час працювала у бізнесі та сфері використання надр" Вадима Гончаренка. І Гончаренко, і Одд свого часу керували харківськими фірмами Олега Кіяшко та Олени Пруднікової(ТОВ "Зима" та ДП "Газко" ТОВ "Газко-Альянс" відповідно). Як свідчать їхні профілі в соціальних мережах, вони продовжують підтримувати дружні стосунки цілими родинами.

Варто зазначити, що Гончаренко розпорядженням прем'єр-міністра Володимира Гройсмана від 22 травня 2019 року був призначений т.в.о. заступника голови Державної служби геології та надр.

При цьому судді також відкрито висловлювали побоювання, стосовно зовнішнього управління Судом з урахуванням інформації про вплив брата Шевчука. Підтвердженням цього впливу може слугувати розслідування журналістів Bihus.Info, які кілька разів фіксували на закритому службовому паркінгу КСУ автівку, якою, ймовірно, розпоряджається родина Рулава Одда. Це ж авто було зафіксоване біля будинку на території закритого комплексу держдач "Пуща-Водиця" Державного управління справами, де мешкає брат екс-голови Конституційного суду з дружиною.

Офіційно машина оформлена на тестя Рулава Одда Володимира Прокопчика, який живе в Харкові. Натомість маєток площею 550 м.кв. під Києвом, куди приїжджала зазначена автівка з-під Конституційного суду, з 2019-го офіційно орендує дружина Рулава Катерина Одд. З травня 2014-го і до кінця 2018 року для Оддів цей будинок орендував сам тодішній голова КСУ Шевчук, що підтверджується і його декларацією про доходи.

Обурення суддів також викликало призначення Шевчуком п'яти позаштатних радників, що не передбачено законом про Конституційний суд України. Зокрема, екс-голови Служби зовнішньої розвідки України часів президента Кучми Олега Синянського, грузинського політика Георгія Арвеладзе, екс-заступника міністра аграрної політики та продовольства часів президентства Віктора Януковича Михайла Чужмира, екс-заступника міністра енергетики та вугільної промисловості Дмитра Лабоженка та суддю Київського районного суду Харкова Дениса Нев'ядомського. Троє останніх, судячи з соцмереж, також є близькими друзями родини Оддів.

Після закидів суддів КСУ щодо незаконності розпоряджень, Шевчуку довелось звільнити цих радників.

Вже після звільнення Шевчука журналісти проекту Bihus.Info повідомили про незаконне будівництво біля орендованого родиною Шевчуків-Оддів будинку на території комплексу держдач ДУС "Пуща-Водиця". Про відсутність дозвільних документів на таке будівництво журналістам заявили у Департаменті з архітектурно-будівельного контролю Києва, Департаменті з економіки та інвестицій КМДА і самій "Пущі-Водиці"

Згодом КВ "Пуща-Водиця" надіслав на адресу редакції офіційний лист, в якому йшлося про виявлення "самочинно збудованого нерухомого майна", а орендарям будинку №31 надіслана вимога про його знесення незаконної новобудови.

Згідно декларації Шевчука, Рулав Одд також був пов'язаний із фірмою з ОАЕ International Oil and Gas Company LLC цивільно-правовими правочинами. Зокрема у 2016 році він отримав від неї 1 млн 450 тис. грн гонорарів та інших виплат.  

Справа "Укрхімтрансаміаку"

Рулав Одд – співзасновник фірми "Українська морська транспортна компанія"(Одду станом на червень 2019 року належало 70% компанії, ще 30% - Володимиру Кондибку). З липня 2017-го року Генпрокуратура відкрила кримінальне провадження (№42017000000002424 від 27.07.2017) за ознаками злочинів, передбачених ст. 219 (доведення до банкрутства) і ч.5 ст.191 КК (розтрата майна шляхом зловживання службовим становищем в особливо великих розмірах), де фігурує ця фірма.

Як свідчать дані ухвали суду Києва від 5 грудня 2017 року, службові особи стратегічного ДП "Укрхімтрансаміак", ТОВ "Українська морська транспортна компанія" та інші особи причетні до розкрадання коштів цього держпідприємства. 

У ході досудового розслідування встановлено, що на балансі ДП "Укрхімтрансаміак" перебуває частина магістрального аміакопроводу "Тольятті – Одеса", через яку здійснюється транспортування рідкого аміаку територією України (до перевалочних потужностей ПАТ "Одеський припортовий завод"). Потужності аміакопроводу використовувались для транзиту рідкого аміаку виробництва російського АТ "Тольяттиазот", який був основним партнером українського державного підприємства протягом багатьох років.

За умовами укладеного контракту та з урахуванням дії наказу Мінекономрозвитку від 18.08.2015 № 1003 "Про надбавку до тарифу за транзит аміаку трубопровідним транспортом через територію України", у 2016 році транзит аміаку коштував для російської компанії $4,8 за кожні 100 км відстані та $16,5 за надання інших послуг (приймання, охолодження та перевалка ПАТ "Одеський припортовий завод", послуги морського порту, митні процедури, банківські комісії тощо).

Однак протягом 2016 року російська компанія ініціювала судовий позов про визнання вказаного наказу МЕРТ протиправним (незаконним) та нечинним з дати його ухвалення. 15.11.2016 Вищий адмінсуд задовольнив позов АТ "Тольяттиазот". Втрата чинності зазначеним наказом повернула до дії наказ Мінпромполітики від 01.04.2011 № 83 та призвела до встановлення практично найнижчих, починаючи з 2014 року, тарифів на транспортування аміаку для російського підприємства.

Як сказано в ухвалі, таким чином, діючий тариф на транзит аміаку – $3,8 за 1 тонну з розрахунку на 100 км, затверджений наказом Мінпромполітики від 01.04.2011 № 83 був збитковим для ДП "Укрхімтрансаміак", не забезпечував самоокупність держпідприємства, фінансування заходів спрямованих на реалізацію інвестиційної програми, повернення позикового капіталу та сплати податків і зборів відповідно до законодавства України.

За оцінками компетентних фахівців, рівень економічно обґрунтованого тарифу на той час перебував на рівні $4,8-5,5 за 1 тонну на 100 км відстані. Відповідно за умовами тарифу – $3,8 за 1 тонну на 100 км, у 2017 році втрати держпідприємство оцінювались у 800 млн грн.

Окрім цього, втрати державного підприємства на користь АТ "Тольяттиазот" відбувалися через низькі тарифи на додаткові послуги, пов'язані з транспортуванням та перевалкою рідкого аміаку. Так, згідно з чинним контрактом укладеним державним підприємством з АТ "Тольяттиазот", додаткові послуги, пов'язані з транспортуванням та перевалкою аміаку становлять $13,22 за 1 тонну. Разом із тим, аналогічні послуги ПАТ "Одеський припортовий завод" для ДП "Укрхімтрансаміак" складають $14 за 1 тонну. Враховуючи, що річний об'єм транзиту аміаку виробництва АТ "Тольяттиазот" складає 1,8 млн тонн, за умов втрати різниці $0,78 на 1 тонні, прямі річні збитки підприємства складають $1,4 млн.

Встановлено, що між "Укрхімтрансаміак" та ТОВ "Українська морська транспортна компанія" укладений договір про надання допоміжних послуг під час перевалки та транспортування рідкого аміаку, на підставі якого суб'єкту господарювання систематично перераховувалися грошові кошти (близько 10 млн грн. у 2016 році). Хоча фактично всі роботи по перевалці та транспортуванню рідкого аміаку здійснювалися співробітниками ПАТ "Одеський припортовий завод", а вищезазначені кошти в розмірі близько 10 млн грн, незаконно виводилися із обігу держпідприємства та перераховувалися на розрахункові рахунки ТОВ "Українська морська транспортна компанія" з метою заволодіння ними афілійованими до державного підприємства особами та подальшим розподілом.

Наказом ДП "Укрхімтрансаміак" від 11.05.2017 №100 Одд був призначений на посаду радника в.о. директора підприємства Ігоря Трегубенка.

В ході досудового розслідування було встановлено, що Одд мав значний вплив на діяльність ДП "Укрхімтрансаміак". За даними слідства, він також був тісно пов'язаний із власниками АТ "Тольттиазот" та здійснював лобіювання інтересів цієї іноземної компанії, з метою безпосереднього впливу він навіть обіймав посаду радника директора підприємства (дану інформацію було встановлено в ході допиту в.о. директора ДП "Укрхімтрансаміак" Трегубенка).

Крім того, досудовим слідством встановлено, що Одд, Трегубенко, а також заступник директора ДП "Укрхімтрансаміак" Андрій Оганов пов'язані з діяльністю ТОВ "Агріхаб-Южний", яке здійснювало купівлю рідкого аміаку по номінальній ціні та реалізовувало його підприємствам реального сектору економіки за ціною яка диктувалася власниками даного підприємства та службовими особами держпідприємства, оскільки вищезазначене підприємство є фактичним монополістом по реалізації аміаку на території України. Так громадянська дружина Трегубенка була головним бухгалтером, а донька співробітником цього товариства. Крім цього, співробітницею ТОВ "УМТК" була дружина Оганова.

У подальшому отримані від реалізації аміаку кошти перераховуються на розрахункові рахунки підприємств із ознаками фіктивності з метою їх конвертації та у подальшому розподілялися між усіма учасниками оборудки, а саме власниками ТОВ "Агріхаб-Южний" та службовими особами ДП "Укрхімтрансаміак".

26 жовтня 2017 року працівниками Генпрокуратури було проведено обшук за адресою по вул. Січових Стрільців (колишня Артема), 72а в Києві, яку використовувало ТОВ "Агріхаб-Южний". Під час вказаного обшуку виявлено та вилучено фінансово-господарські документи, які підтверджують факт заволодіння державними коштами та електроні носії інформації на яких містяться дані документи в електронному вигляді. Також було вилучено печатки та штампи низки фірм. Зокрема й "Global AgriHub Corporation", Florida USA, власником якої зазначений Рулав Одд.

17 травня 2018 р. Міністерство економічного розвитку і торгівлі України видало наказ № 678, згідно з яким за проведення дій, які можуть зашкодити інтересам національної економічної безпеки, на підставі подань Служби безпеки України (вих. від 11.05.2018 № 8/1/2-5980ДСК, вх. від 14.05.2018 № 05/1170ДСК) застосувати спеціальну санкцію – тимчасове зупинення зовнішньоекономічної діяльності на території України – до іноземних суб'єктів господарської діяльності, зазначених у додатку до цього наказу. 

У вказаному додатку під № 7 містився запис про компанію GLOBAL AGRIHUB CORP. Варто зазначити, під № 6 містився запис про литовську компанію "AGRI HUB EUROPE UAB", яка є засновником вже згадуваного українського ТОВ "Агріхаб-Южний".

Крім того, у грудні 2017 року від "Укрхімтрансаміку" надійшла скарга на постанову прокурора про відмову в задоволенні клопотання про залучення в якості потерпілого держпідприємства. Подавав її племінник Дениса Нев'ядомського - адвокат Антон Нев'ядомський, який також є другом родини Шевчуків-Оддів. Станом на травень 2019 року, останнє судове засідання по справі відбулося 18 квітня.

Попередня політична діяльність

Денис Шевчук називав себе одним з організаторів Евромайдану. Натомість його вважають тим, хто "злив" Податковий майдан і намагався здати Євромайдан. Так, Єгор Соболєв та Вікторія Сюмар називали Шевчука "підсадною качкою" Андрія Клюєва та Віктора Медведчука. Також Шевчука називали як одного з тих, хто реалізовував "сценарій Сергія Льовочкіна з ослаблення протесту та розколу протестувальників.

Як лідер партії "Русь" Шевчук називав очолювану ним партію "єдиною руською політичною силою в Україні", "штурмовим загоном руського руху на Україні".

icon
ДОКУМЕНТИ
інші варіації імені

Shevchuk Denis Volodimirovich

Odd Denis Vladimirovič

Odd Denis Volodimirovich

Odd Denis Volodimirovič

Odd Rulava Vladimirovich

Odd Rulav Volodimirovich

Schewtschuk Denys Wolodymyrowytsch

Odd Rulav Volodȳmȳrovȳch

Odd Denis Vladimirovich

Ševčuk Denis Volodimirovič

Shevchuk Denȳs Volodȳmȳrovȳch

Odd Rulav Volodimirovič

Odd Rulava Vladimirovič

Shevchuk Denis Vladimirovich

Odd Roulav Volodymyrovytch

Odd Denys Volodymyrovyč

Odd Rulaw Wolodymyrowytsch

Odd Denys Volodymyrovytch

Odd Rulav Volodymyrovyč

Odd Denys Wolodymyrowytsch

Odd Rulav Volodymyrovych

Chevtchouk Denys Volodymyrovytch

Шевчук Денис Владимирович

Ševčuk Denys Volodymyrovyč

Shevchuc Denys Volodymyrovych

Odd Denȳs Volodȳmȳrovȳch

Shevchuk Denys Volodymyrovych

Одд Рулава Владимирович

Одд Денис Владимирович

Odd Denys Volodymyrovych

Ševčuk Denis Vladimirovič