Черновецький Степан Леонідович

Черновецький Степан Леонідович

Категорія Пов'язана особа
Дата народження
Остання посада ТОВ "ЧЕРНОВЕЦЬКИЙ ІНВЕСТМЕНТ ГРУП", Бенефіціарний власник
icon
ЗВ’ЯЗКИ з фізичними особами
Iм’я Тип зв’язку Перiод
батько
ділові зв'язки 04.08.2017—
ділові зв'язки 10.02.2013—04.08.2017
Підтверджено: 14.07.2016 ЄДРПОУДані ЄДР
ділові зв'язки
Підтверджено: 14.07.2016 Дані ЄДР
icon
ЗВ’ЯЗКИ з юридичними особами
Iм’я Тип зв’язку Код
Бенефіціарний власник ΗΕ93200
Акціонер 14369163
Акціонер 20036721
Бенефіціарний власник 38403120
Підтверджено: 14.07.2016 Дані ЄДР
icon
Кар'єра:
Період Посада
10.01.2013 — ТОВ "ЧЕРНОВЕЦЬКИЙ ІНВЕСТМЕНТ ГРУП", Бенефіціарний власник
2008 — до 2009 Київрада, Депутат Київради (Блок Леоніда Черновецького)
05.2006 — до 05.09.2008 ПАТКБ "ПРАВЕКС-БАНК", Колишній голова наглядової ради
icon
Досьє:

Син колишнього мера Києва Леоніда Черновецького та колишній власник "Правекс-банку" був затриманий 12 липня 2016 року в курортному містечку С'Агаро (Іспанія) та згодом заарештований у справі щодо відмивання грошей. 

12 серпня 2016 року Апеляційний суд Барселони звільнив Степана Черновецького з-під варти.

30 жовтня 2019 слідчий суддя у Барселоні закрив кримінальну справу(попереднє розслідування) проти Черновецького-молодшого через відсутність доказів вчинення кримінального правопорушення. 1 липня 2020 року Апеляційний суд Барселони підтвердив це рішення.

У червні 2020 року Черновецький став фігурантом розслідування проєкту Bihus.Info. Нардеп Гео Лерос передав журналістам копії документів, що "могли міститися на комп’ютері з офісу колишнього соратника батька Черновецького Дениса Комарницького, де у жовтні 2019 року силовики провели обшуки. 

Серед документів – "меморандуми" і "понятійні угоди". Це домовленості між "поважними людьми" щодо тих чи інших бізнесових справ. Ці домовленості не мають юридичної ваги і регулюються виключно авторитетністю сторін, які їх підписуються."Понятійки" стосувалися реалізації тих чи інших будівельних об’єктів в Києві.

У одному з документів – драфті "понятійки", що готувалася у травні 2018-го йдеться про 230 гектарів біля музею "Пирогово" в Києві, які планується забудувати житловими комплексами. Серед сторін в угоді Андрій Іванов – бізнес-партнер відомого бізнесмена і забудовника Василя Хмельницького, Черновецький та колишній "сірий кардинал" Києва, нардеп від ОПЗЖ Вадим Столар. У "понятійці" йшлося про те, що Іванов та Черновецький планують забудувати цю земельну ділянку, а Столар повинен допомогти у вирішенні питань з усіма інстанціями: "Забезпечити прийняття Київрадою детального плану території до кінця року; Забезпечити рішення Київради про дозвіл будувати багатоповерхівки (не менше 9 поверхів); Забезпечити видачу містобудівних умов; Затвердити знижені орендні ставки на землю". За ці послуги Столару нібито пропонувалося 15 мільйонів доларів.

Цікаво, що оточення Черновецького-старшого намагалося вивести цю земельну ділянку під будівництво ще у 2007 році. Тоді Київрада віддала землю ряду фіктивних кооперативів, але рішення оскаржили в судах і земля повернулася місту. Через півроку після появи "понятійки" між Столаром, Черновецьким та Івановим, у грудні 2018 року, Департамент містобудування КМДА видав містобудівні умови – документ, який дає старт забудовам в Києві, на одну з ділянок в межах цих 230 гектарів. Саме ця ділянка в "понятійці" значилася першою на черзі для виведення. Більше того, зазначена в МУО висотність майбутнього будівництва збігалася з "побажанням" у "понятійці" – орієнтовно 9 поверхів.

Також в одній зі знайдених журналістами "понятійок" йдеться про те, що Комарницький та співзасновниця Stolitsa Group Влада Молчанова нібито домовляються про спільний викуп і майбутню забудову території заводу "Коммаш" в Києві. Територія заводу – це близько 4 гектарів поруч з центром міста. В драфті цього документу сказано, що сторони фінансують проєкт 50 на 50, Молчановій, як представниці Stolitsa Group, пропонується стати генеральним девелопером і навіть отримати "кредитне плече". 

В подальшому, у травні 2018-го, з’являється і підписана версія цієї "понятійки". Там лишається Молчанова, а от Комарницького змінює Степан Черновецький. Автори розслідування стверджують, що ряд інших документів з архіву може свідчити про те, що саме Черновецький активно, але непублічно інвестував значні кошти в різноманітні будівництва в місті.

При цьому, у пізніших публікаціях пресслужба Черновецького заявляла, що він "не має особисто чи опосередковано спільних бізнес-проєктів" ні з Молчановою, ні з Комарницьким.

Детальніше в сюжеті:


За твердженням "Економічної правди", Черновецький активно, але непублічно інвестує кошти в ринок первинної нерухомості столиці України. Зокрема, Черновецькому належить земельна ділянка на Виноградарі біля майбутньої станції метрополітену "Мостицька", під житловим комплексом "Діброва Парк". Девелопером проєкту виступає IB Alliance.

Також Черновецький активно співпрацював з компанією КАН Девелопмент. Окрім фінансування будівництва ЖК "Комфорт Таун", про що розповідав раніше власник КАН Ігор Ніконов, син колишнього міського голови інвестував у будівництво ще двох ЖК КАН Девелопмент – "Тетріс Холл" та "Централ Парк", але не самостійно, а за допомогою "професійних керуючих активами".

У приймальні Степана Черновецького виданню повідомили, що він особисто не інвестує у нерухомість. "Степан має певні фінансові інвестиції у ринок нерухомості в Києві, які реалізуються через інститути спільного інвестування під управлінням ліцензованої компанії та професійних керуючих активами", – йшлося у відповіді на запит.

За словами джерел ЕП, Черновецький має частку 50% у компанії Edelburg Development. Ще 50% володіє ексочільник столичного підрозділу Державної архітектурно-будівельної інспекції Сергій Кучер. Компанію очолює Сергій Лєвцов, свояк Степана Черновецького – вони одружені на сестрах-двійнятах Діані та Жанні.

Інформацію про причетність Черновецького до с Development не підтвердили у пресслужбі компанії.

Найбільший проєкт Черновецького – будівництво міні-міста "Світло парк" на Столичному шосе. Зараз його девелопером є Futura Hata, а починав будуватися ЖК "під прапорами "Київміськбуду".

Ще один відомий проєкт Черновецького – забудова території кінокопіювальної фабрики біля станції метро "Голосіївська". ЖК White Lines будується спільними зусиллями компанії A-Development Олексія Баранова, співвласника UDP Андрія Іванова та Futura Hata Черновецького.

У статті наголошується, що співпраця Черновецького та інших бізнесменів здебільшого узгоджувалася меморандумами про співпрацю та "понятійками" – документами із зобов'язаннями сторін, які не мають юридичної сили. В публікації зазначається, що автентичність документів підтвердили три джерела видання.

icon
ДОКУМЕНТИ
інші варіації імені

Černovec'kij Stepan Leonidovič

Černoveckij Stepan Leonidovič

Chernovets'kyj Stepan Leonidovych

Chernovec'kij Stepan Leonidovich

Černovecʹkyj Stepan Leonidovyč

Черновецкий Степан Леонидович

Chernovetckii Stepan Leonidovich

Tschernowezkyj Stepan Leonidowytsch

Tchernovetskyy Stepan Leonidovytch

Černovec′kij Stepan Leonìdovič

Chernovetsky Stepan Leonidovich

Chernovetskȳĭ Stepan Leonidovȳch

Chernoveczkij Stepan Leonidovich

Chernovetskyi Stepan Leonidovych

Chernoveckii Stepan Leonidovich

Chernovets'kyi Stepan Leonidovych

Chernovetskiy Stepan Leonidovich

Chernovetski Stepan Leonidovych

Chernovetsky Stepan Leonidovych

Chernoveckijj Stepan Leonidovich

Chernovets'kyy Stepan Leonidovych

Chernovetskij Stepan Leonidovich

Chernovetskii Stepan Leonidovich

Chernovetski Stepan Leonidovich

Chernovets'cyi Stepan Leonidovych