PEP.org.ua

Курченко Сергій Віталійович

Курченко Сергій Віталійович

Категорія Пов'язана особа
Дата народження 21.09.1985
Місце народження м. Харків
Громадянство Україна
Остання посада ТОВ "СЄПЕК", Глава групи компаній
Остання зміна профілю: 1 серпня 2019 р.

Досьє:

Сергій Віталійович Курченко - підприємець, власник групи компаній "СЄПЕК" (рос. "ВЕТЕК"), станом на листопад 2017 року перебуває у всеукраїнському розшуку та переховується від правоохоронних органів. За інформацією ЗМІ, на листопад 2017 року перебуває на території Російської Федерації, де придбав нерухомість та продовжує займатись підприємницькою діяльністю.

Інформація ЗМІ, інформація вироків і ухвал, розміщених у Єдиному державному реєстрі судових рішень, документи, знайдені активістами під час Революції Гідності свідчать про те, що Сергій Курченко був членом злочинної організації, створеної колишнім Президентом України Віктором Януковичем. Група компаній "СЄПЕК", з якою були пов'язані близько 400 юридичних осіб, фактично була структурним підрозділом злочинної організації Януковича.  Група компаній "СЄПЕК" називається групою лише умовно - вона не має чіткої структури власності та єдиного власника (компанії мали номінальних власників та директорів, про що свідчать вироки стосовно таких осіб), плани щодо створення єдиної інтергованої структури під назвою "група компаній "СЄПЕК" так і не були до кінця реалізовані, не зважаючи на анонси прес-служби "СЄПЕК"

Бізнес Сергія Курченка, що продовжує діяльність станом на 2017 рік. 

Єдина юридична особа, бенефіціарним власником якої офіційно вказаний Сергій Курченко

є ПАТ "Футбольний клуб "Металіст", щодо якого порушено справу про банкрутство. 99,94% акцій ПАТ "ФК "Металіст" належить ТОВ "Металіст ФК", засновниками якого є APLANOR TRADING LIMITEDHENSLEY CAPITAL LIMITED  і ТОВ "Металіст холдинг", що в свою чергу належить ТОВ "Металіст ФК" і APLANOR TRADING LIMITED. Ті самі APLANOR TRADING LIMITED та ТОВ "Металіст ФК" є співзасновниками ТОВ "МС-1" та ТОВ "Металіст-Арена". Таким чином, є підстави припускати, що бенефіціарним власником  APLANOR TRADING LIMITEDHENSLEY CAPITAL LIMITEDТОВ "Металіст холдинг"ТОВ "Металіст ФК"ТОВ "МС-1"ТОВ "Металіст-Арена" також є Сергій Курченко.  

В жовтні 2017 року до майна футбольного клубу "Металіст" за рішенням суду було застосовано процедуру спецконфіскації. В подальшому він був переданий у власність держави.

Український медіа холдинг

У 2013 році Борис Ложкін продав 98 % акцій "Українського медіа холдингу" (UMH group) групі компаній "СЄПЕК" (покупцем виступало VETEK MEDIA INVEST LLC). Дане твердження було також підтверджене заявою тодішнього головного редактора Forbes Украина, що входило в UMH group. 

20.06.2013 на веб-сайті Антимонопольного комітету України було опубліковане повідомлення про надання компанії «UNITED MEDIA HOLDING N.V.» - одній з головних компаній групи, дозволу на опосередковану купівлю часток у ПрАТ «КОМСОМОЛЬСЬКА ПРАВДА-УКРАЇНА»,  ТОВ «НАЦІОНАЛЬНА АГЕНЦІЯ «ФМ МЕДІА ГРУП»,  ТОВ «РАДІОРАМА», ТОВ «УКРПОЛІГРАФМЕДІА», що входять до складу групи.

За повідомленням народного депутата Сергія Лещенка, обставини продажу UMH group були предметом розслідування правоохоронних органів Австрії на предмет легалізації доходів, отриманих злочинним шляхом, але доказів відмивання коштів не знайдено і справа була закрита. Українська сторона не надала інформації, що могла б вказувати на злочин. За інформацією Лещенка, VETEK MEDIA INVEST LLC у вересні 2013 року придбала в компанії TREJOLI BUSINESS LTD компанію TRILADO ENTERPRICES INC (Британські Віргінські острови) за 160 мільйонів доларів. 4 листопада 2013 року сума від продажу була направлена на латвійський рахунок TREJOLI BUSINESS LTD. В той же день з цього банківського рахунку було направлено 130 млн. доларів на австрійський банківський рахунок INTEGRITY INTERNATIONAL HOLDINGS LTD в Raiffeisen Bank. INTEGRITY INTERNATIONAL HOLDINGS LTD - компанія Бориса Ложкіна. Ці транзакції й стали предметом розслідування.

Частково "Український медіа холдинг" був придбаний на кредитні кошти: державний ПАТ "Укрексімбанк" відкрив ТОВ "Ветек медіа інвест" кредитну лінію на загальну суму 160 млн. дол. США. За інформацією ЗМІ, кредит погашено або майже погашено. 

За інформацією на сайті групи, базовий бізнес компанії - виробництво контенту для всіх видів медіа. У 43 офісах компанії в Росії та Україні працює більше 4400 співробітників. Група володіє виданнями "Аргументы и Факты. Здоровье", "Аргументы и Факты", "Комсомольская правда в Украине""Комсомольская правда""Совершенно секретно", "Восточный курьер" журналами "Деньги", "Команда", "Корреспондент""Телегид""Теленеделя""Телескоп. Вкусно""Телескоп""Украина За Рулем""Экспресс Газета", "Футбол""Архидея", сайтами КорреспонденТ.net, Dengi.ua, Ricardo, Novynar, Football.ua, Isport.ua, KP.ua, vgorode.ua, AiF.ua, TV.ua

Кінцевим бенефіціарним власником ряду юридичних осіб, що входять до "Українського медіа холдингу" та частини компаній, що правоохоронні органи пов'язують з Сергієм Кученком, в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб вказаний або був вказаний раніше БРЕДЛІ МЕТЬЮ АДРІАН, зареєстрований в Белізі,по вул. Хадсон, буд 102. 

Зокрема, БРЕДЛІ МЕТЬЮ АДРІАН є або був бенефіціаром ТОВ "УКРАИНСКАЯ МЕДИА ГРУППА" (наразі бенефіціаром вказаний Дмитро Крікберг), ТОВ "УКРПОЛІГРАФМЕДІА", ТОВ "ВЕТЕК МЕДІА ІНВЕСТ" (10.10.2017 змінений на Дмитра Крікберга), ТОВ "НІК ДЕВЕЛОПМЕНТ" (не має зв'язків з Курченком), ТОВ "Інноваційні газові системи", ТОВ "ЗАПОРІЖЖЯ МЕДІА", ТОВ "КП-ПАБЛІКЕЙШНС", ТОВ "ПРАЙМ-БІЗНЕС ГРУПП", ТОВ "ЗА КЕРМОМ-УКРАЇНА", ТОВ "ГЕОРГАВТО" (не має зв'язків з Курченком), ПАТ "КП МЕДІА", ТОВ "КВАС БЕВЕРИДЖИЗ" (не має зв'язків з Курченком), ТОВ "ФОРМАКС ПАБЛІКЕЙШНС", ТОВ "ВИДАВНИЧИЙ ДІМ УМХ", ТОВ "ІРІСА-АП", ТОВ "АЙ ЮЕЙ" (в стані припинення), ТОВ "ЦІЛКОМ ТАЄМНО-УКРАЇНА", ТОВ "ТВОЯ ПРЕСА ЛУГАНСЬК", ТОВ "БІЗНЕС-ПЕРСПЕКТИВА КОМПАНІ", ПРАТ "ДІЖИТЕК-СЕРВІС" (не пов'язано з Курченком), ПРАТ "КП В УКРАЇНІ", ТОВ "ІЛОНІТ-ТВ", ТОВ  "РЕКЛАМНЕ АГЕНТСТВО "ДОРОСЛЕ РАДІО",  ТОВ "ДІДЖІМЕДІА", ТОВ "СТЕП2КРОС", ТОВ "КИЇВ-ПРЕСС", ТОВ "ТВОЯ ПРЕСА-ДОНЕЦЬК", ТОВ "ТВОЯ ПРЕСА", ТОВ "БІГМІР-ІНТЕРНЕТ", ТОВ "ТД "ДЕЛЬТА-ІНВЕСТ", ТОВ "КП-ТВ", ТОВ "ПРЕСА-ТРЕЙД" (в листопаді змінились власники), ДП "ТВОЯ ПРЕСА-ХАРКІВ" ТОВ "ТВОЯ ПРЕСА", ТОВ "ГЛОРІЯ-ГРУП", ДП "ЛАУНЖ-ФМ", ТОВ "РЕДАКЦІЯ ГАЗЕТИ "КОМАНДА", ПРАТ "ЛУГАНСЬКДРУК", ТОВ "МІ-6", ТОВ "КУЛІНАРНИЙ КАНАЛ", ДОЧІРНЄ ПІДПРИЄМСТВО "СОЮЗ РЕАЛІЗАТОРІВ", ТОВ "КП-АДВЕРТАЙЗИНГ", ТОВ "ДІДЖІТАЛ ВЕНЧЄЗ", ПП "ЗАПОРІЖЖЯ МЕДІА ПЛЮС", ПП "ТВОЯ ПРЕСА-ЗАПОРІЖЖЯ". Про те, що основні активи "Українського медіа холдингу" змінили бенефіціарного власника на Бредлі Метью Адріна, ЗМІ повідомляли у квітні 2016 року. 

В травні 2017 року частина активів "Українського медіа холдингу" була перереєстрована на Крікберга Дмитра Олеговича, він же є бенефіціарним власником ряду компаній, яких правоохороні органи відносять до сфери впливу Курченка: ПРАТ "СТУДІЯ "ЄВРОПОЗИТИВ", ДОЧІРНЄ ПІДПРИЄМСТВО "ТЕЛЕРАДІООРГАНІЗАЦІЯ "ДОВІРА", СПІЛЬНЕ ПІДПРИЄМСТВО У ФОРМІ ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "ЕКСПОГАЗ", ДОЧІРНЄ ПІДПРИЄМСТВО "НОВИЙ ОБРІЙ", ПП "АВТОГАЗСЕРВІС", ТОВ "РАДІО - АВТО", ТОВ "ТЕЛЕРАДІОКОМПАНІЯ "НБМ-РАДІО", ТОВ "ПІ ЕЛЬ ТІ ВІ", ДП "ЕКСПОГАЗ" . СП У ФОРМІ ТОВ "ЕКСПОГАЗ ", ТОВ "СУМИСПЕЦГАЗ", ТОВ "ФАНІНТЕРЮНАЙТЕД", ТОВ "КРОС-ВІДЕО", ТОВ "ТЕЛЕРАДІОКОМПАНІЯ "РАДІО 50", ТОВ "ТЕЛЕРАДІОКОМПАНІЯ "ЗОЛОТІ ВОРОТА",  ТОВ "РАДІО "ДОВІРА", ПП ФІРМА "ВОЛИНЬ", ТОВ "ТЕЛЕРАДІОКОМПАНІЯ "ПІЛОТ-УКРАЇНА", ТОВ "КАСТА КОМПАНІ", ПВКФ "ШАНС", ТОВ "ТЕЛЕРАДІОКОМПАНІЯ "ФОРУМ", ДП "РАДІОСТАНЦІЯ "ЗОРЯ", ПП "НГПС", ТОВ "РАДІОГРУПА", ПП "ТРК "ТТ", ДП "ЕКСПОГАЗ" - СП У ФОРМІ ТОВ "ЕКСПОГАЗ", ТОВ "ТРК "ДОНЕЦЬК ФМ", ТОВ ТРК "КИЕВСКИЕ ВЕДОМОСТИ" - ТЕЛЕРАДІОЕФІР", ТОВ "АУРУМ ПРОДАКШН".

Але в жовтні 2017 року Національна рада з телебачення та радіомовлення повідомила, що планує звертатися до суду з позовами про анулювання ліцензій 12 радіокомпаній «Українського медіа холдингу» та відмовила у продовженні дії ліцензій цим компаніям (ТОВ "Фірма “Волинь” (Next-NRJ) – 3 ліцензії, 7 частот; ТОВ «ТРК “Пілот-Україна”» (Next-NRJ і Lounge FM) – 2 ліцензії, 5 частот; ДП «ТРО “Довіра”» («Авторадіо») – 8 ліцензій, 30 частот; ТОВ «Радіо-Авто» («Авторадіо») – 1 ліцензія, 1 частота; ТОВ «ТРК “Форум”» («Авторадіо») – 2 ліцензії, 1 частота; ПП «ТРК “ТТ”» («Авторадіо») – 1 ліцензія, 1 частота; ПрАТ «Студія “Європозитив”» (NRJ) – 5 ліцензій, 12 частот; ТОВ «ТРК “Киевские ведомости-телерадіоефір”» («Голос столицы») – 1 ліцензія, 1 частота; ТОВ «ТРК “НБМ-радіо”» («Ретро ФМ») – 4 ліцензії, 56 частот; ДП «Радіостанція “Зоря”» («Ретро ФМ») – 1 ліцензія, 1 частота; ДП «Новий обрій» («Радио Пятница») – 1 ліцензія, 53 частоти; ТОВ «ТРК “Золоті ворота”» («Джем ФМ») – 1 ліцензія, 1 частота.). Одним з аргументів для відмови стало те, що в травні 2017 року компанії подали інформацію про заміну бенефіціарного власника Бредлі Метью Андріана на Дмитра Крікберга, але не надали документального підтвердження цьому факту.  

Дмитро Крікберг, в 2013 році став членом наглядової ради Одеського нафтопереробного заводу, який тоді якраз придбав Сергій Курченко. До того працював у ДК "Укргазвидобування", у ТОВ "ГазУкраїна 2009" того ж Курченка. 

Із вироків у кримінальних провадженнях № 42016000000003387 (вирок від 03.04.2017 року у справі № 641/1900/17), № 42016000000003498 (вирок від 16 березня 2017 року № 641/898/17), № 42016000000003388 (вирок від 26 травня 2017 року у справі № 641/2509/17), № 42016000000003385 (вирок 28 квітня 2017 року у справі № 641/2195/17) видно, що близько 400 юридичних осіб, в тому числі і ті, що перелічені вище, входили до складу злочинної організації Віктора Януковича, а, конкретно, до її "структурного підрозділу" -  «Групи компаній «СЄПЕК». 

15.12.2017 року Печерський районний суд міста Києва арештував корпоративні права та права інтелектуальної власності компаній, що входять до складу "Українського медіа холдингу".

Мережа автозапровок в Німеччині

Ще одне умовне коло компаній - SPARSCHWEIN GAS HANDELS GMBH та SPARSCHWEIN GAS GMBH - володіють мережею заправок в Німеччині. Факт придбання групою компаній "CЄПЕК" мережі заправок SPARSCHWEIN в Німеччині виданню Deutsche Welle підтвердила прес-служба групи у 2014 році. SPARSCHWEIN GAS HANDELS GMBHSPARSCHWEIN GAS GMBHSTICHTING DEPOSITARY DONAU INVESTMENT FUND в судових рішеннях вказуються як компанії, що входили до злочинної організації Віктора Януковича та були підконтрольними Сергійю Курченку. 

Засновником SPARSCHWEIN GAS GMBH є нідерландська компанія STICHTING DEPOSITARY DONAU INVESTMENT FUND, що в свою чергу належить компанії Stichting Manstichami, зареєстрованій в Кюрасао. Раніше Stichting Manstichami, за інформацією ЗМІ, була зареєстрована в кантоні Цуг, Швейцарія, та перебувала в управлінні міжнародної компанії Amicorp, яка спеціалізується, зокрема, на анонімному управлінні офшорними активами.

Постачальником пального для мережі Sparschwein Gas була австрійська компанія LPG Trading GmbH, рахунки якої заморожені як такої, що належать Сергієві Курченку та Олексієві Азарову. 

Засновником LPG Trading є та ж сама нідерландська компанія STICHTING DEPOSITARY DONAU INVESTMENT FUND. Після LPG Trading постачальником палива для  Sparschwein Gas стало  Geolog Oil & Gas Trading, засновником якого є Garda Handels- und Beteiligungs GmbH.

Виконавчим директором  LPG Trading є Кристоф Ґерґ - австрійський податковий консультант, що є керівником ряду інших фірм, пов'язаних з Україною.

За інформацією видання  Deutsche Welle, австрійськими правоохоронцями розслідувалися обставини відмивання Сергієм Курченком та Олексієм Азаровим коштів від торгівлі скрапленим газом через компанію LPG Trading, споріднену з німецькою Sparschwein Gas GmbH. Аналогічну справу про легалізацію доходів через SPARSCHWEIN GAS HANDELS GMBHSPARSCHWEIN GAS GMBH розслідували німецькі правоохоронні органи. Але в 2016 році стало відомо, що після двох років слідства прокуратура Німеччини не змогла знайти достатньо доказів відмивання коштів Сергієм Курченком. 

В той же час, в Єдиному державному реєстрі судових рішень України оприлюднені ухвали у кримінальному провадженні № 42016000000003393 від 16.11.2016 за підозрою Сергія Курченка.  За версією слідства, значна частина здобутих злочинним шляхом коштів через підконтрольні злочинцям підприємства,в тому числі PROSPERITY DEVELOPMENTS S.A.Wells Tech Limited та інші були виведені закордон з метою придбання там активів. 

Відповідно до договору купівлі-продажу від 05.12.2012 фонд «Stichting Depositary Dоnаu Investment Fund» придбав частки у «Sparschwein Gas Handels GmbH & Co. KG», «Sparschwein Gas GmbH» та «Flussiggasvertrieb GmbH Carola Wurzbacher»; словесний товарний знак «Sparschweingas» і товарний знак у вигляді зображення «Spargas».

На рахунок «Stichting Depositary Dоnаu Investment Fund», з якого було оплачена купівля «Sparschweingas», кушти були перераховані компанією "Wells Tech Limited". Джерелом походження коштів на рахунку "Wells Tech Limited" були надходження від PROSPERITY DEVELOPMENTS S.A. На рахунках останньої акумулювались кошти, здобуті злочинною організацією Януковича внаслідок вчинення низки зекономічних злочинів.

Тому в травні 2017 року кошти на рахунках та майно "Sparschwein Gas Handels GmbH & Co. KG""Sparschwein Gas GmbH","Flussiggasvertrieb GmbH Carola Wurzbacher" (ухвала), «Stichting Depositary Dоnаu Investment Fund» (ухвала) арештовані в кримінальному провадженні № 42016000000003393.

Варто зауважити, що в реєстрі юридичних осіб Нідерландів адресою реєстрації «Stichting Depositary Dоnаu Investment Fund» вказана адреса Києва "Geroev Stalingrada 12E ap t 55 Kiev City".  

Компанія Stichting Manstichami в період з 2010 до березня 2017 року також була директором та секретарем кіпрської компанії VRETOLA HOLDINGS LIMITED, що в свою чергу володіє (володіла) 51% латвійської "Panevezio Hidroplanes UAB" (відповідно до річного звіту за 2013 рік) та акціями латвійської AB Agrowill Group. Акціонером VRETOLA HOLDINGS LIMITED є ALITAS LIMITED (ΗΕ 362667).  2011 до березня 2017 року акціонером VRETOLA HOLDINGS LIMITED була CERBERUS HOLDINGS LIMITED, зареєстрована на Мальті. 

Твердження правоохоронців про те, що  PROSPERITY DEVELOPMENTS S.A. та WELLS TECH LIMITED контролюється саме Сергієм Курченком підкріплюється наступним:

Під час досудового розслідування № 42017160000000890 від 03.07.2017 за слідчими встановлено, що службові особи ПАТ «Одеський НПЗ» намагались унеможливити звернення в дохід держави майна ПАТ «Одеський НПЗ».  Для цього 27.02.2014 вони уклали ряд фіктивних договорів. Зокрема, укладено договір іпотеки з ВАТ«ВТБ Банк». За цим договором нежитлові приміщення та земельні ділянки ПАТ «Одеський НПЗ», передано в іпотеку як забезпечення виконання угоди від 28.08.2013 про надання кредиту, підписаної між SWISSPRO CAPITAL LIMITED, ВАТ «ВТБ Банк», PROSPERITY DEVELOPMENTS S.A. і SOPREMA TRADING LTD

Також PROSPERITY DEVELOPMENTS S.A. фігурує в схемі торгівлі скрапленим газом із уникненням сплати митних платежів, що розслідується у кримінальному проваженні №12016160000000042, в участі якій підозрюється також Сергій Курченко (описується нижче по тексту).

WELLS TECH LIMITED - компанія, що 18.12.2012 уклала з «Marmer-Squalo Limited» договір про придбання групи компаній футбольного клубу «Металіст» (було придбано 100% акцій компанії «Aplanor Trading Limited», якій належить група "Металіст"). Станом на листопад 2017 року, володіє частками в компаніях групи "Металіст" володіє вже HENSLEY CAPITAL LIMITED. Бенефіціаром "ПАТ "ФК "Металіст" вказаний безпосередньо Сергій Курченко.

Ряд компаній Курченка оперують на території Росії, ОРДЛО та Криму.

За інформацією The U.S. Department of the Treasury’s Office of Foreign Assets Control, Сергій Курченко контролює ООО "КОМПАНИЯ "ГАЗ-АЛЬЯНС"ООО "КОМПАНИЯ "ГАЗ-АЛЬЯНС" виступає посередником ЗАО "Внешторгсервис" в експортно-імпортних операціях.

За інформацією LIGA.net, ЗАО "Внешторгсервис" реалізовує продукцію промислових підприємств, розташованих на окупованій частині України (ОРДЛО), та вугілля з ОРДЛО. 

ЗАО "Внешторгсервис" також згадується як компанія, під управління якої перейшли великі промислові підприємства "ДНР" (на підставі постанови Ради Міністрів ДНР від 27 лютого 2017 року №2-1) та "ЛНР" (на підставі постанови Ради Міністрів ЛНР від «27» лютого 2017 № 75/17). Деталі реєстрації та діяльності ЗАО "Внешторгсервис" з публічного доступу з'ясувати неможливо, оскільки вона зареєстрована в невизнаній Південній Осетії. Керівником підприємства є Пашков Володимир Ігорович. 

Про зв'язок між ЗАО «Внешторгсервис» та Сергієм Курченком також повідомляла Служба безпеки України, але достовірні документальні підтвердження тому в публічному доступі відсутні.

Згіно з реєстром юридичних осіб Російської Федерації, власником ООО "Каппания "Газ-Альянс" є Ликов Володимир Сергійович (ЛЫКОВ ВЛАДИМИР СЕРГЕЕВИЧ). Ликов Володимир Сергійович також є засновником  ООО «Петра Ойл». За інформацією ЗМІ остання була спонсором або ж надавала матеріальну, технічну підтримку товарами чи послугами Донецькій Народній Республіці та Луганській Народній Республіці через ЗАО «Внешторгсервис»

Також ООО "Петра Ойл", в 2016 році викупила у ДП "Союз реалізаторів" заборгованість структур Сергія Курченко та кредитом перед ПАТ "Укрексімбанк" (ТОВ  "Радіосейлз",  ПАТ "Комсомольська правда - Україна",  ТОВ "Преса-Трейд"ТОВ "Радіорама").

В січні 2018 року США наклали санкції на  ЗАО «Внешторгсервис» та  ООО "КОМПАНИЯ "ГАЗ-АЛЬЯНС"

КРИМ

На території Російської Федерації зареєстровано ряд компаній, пов’язаних з Курченком:

Кіпрська VETEK MANAGEMENT LIMITED в Росії є засновником ООО "ГАЗНЕФТЬ-СЕРВИС".

Також ЗМІ повідомляють про ООО "ТОРГОВЫЙ ДОМ "НЕФТЕГАЗ", що зареєстроване 05.02.2013 року, засновником якого вказаний Сухоруков Андрій Ігорович. За інформацією ЗМІ, станом на 2014 рік ця компанія виконувала функції представництва групи СЄПЕК у Росії та займалась продажами нафтопродуктів на території Росії та Криму.

Також за повідомленнями ЗМІ, в 2017 році ЗАО "АФК "Система" продала компанії, пов’язаній із Сергієм Курченком - ООО "Премьер Ойл" - 100% частку у статутному капіталі компанії АО "СГ-трейдинг". Керівником та засновником ООО «Премьер Ойл» є Пекурова Юлія Вікторівна, яка з 14.09.2017 року стала керівником ЗАО "СГ-трейдинг". "СГ-трейдинг" володіє 60 автомобільними заправками у 20 регіонах Росії та 11 базами для зберігання скрапленого газу.

В 2014 році сайт «РБК» оприлюднив розслідування про можливий ребрендинг групи СЄПЕК в Росії, та створення нової групи компаній «Premier Oil Group». На сайті групи «primoleum.com», який станом на 2017 рік не діє, вказувалось, що до групи входять ООО "Премьер Ойл", ООО "ТОРГОВЫЙ ДОМ "НЕФТЕГАЗ", гонконгська компанія ASIANA GLOBAL LIMITED. Історія домену «primoleum.com», отримана за допомогою сервісу «Who.is», дійсно вказує на те, що спочатку сайт був зареєстрований на організацію «GazNeft – Servis» (компанія з такою назвою згадується вище), а потім перереєстрований на «Premer Oil». Контактною електронною поштою домену було вказано «admin@vetekgroup.com», що пізніше змінено на «admin@primoleum.com». Варто зауважити, що зміна власника домену та його контактної інформації відбулась після публікації розслідування «РБК» на початку жовтня 2014 року (розслідування опубліковане в інтернеті 02.10.2014 року, домен перереєстровано 09.10.2014 року).

За інформацією Єдиного державного реєстру судових рішень, в резервуарах на території ТОВ «Всеукраїнський промисловий союз», що належить Херсонському нафтоперевалочному комплексу, зберігався бензин, що за документами належав ASIANA GLOBAL LIMITED. Бензин був арештований у рамках кримінального провадження №42015230040000006 та реалізований ДП «Укртранснафтопродукт».

Імпорт нафтопродуктів з РФ та Білорусі

Генеральна прокуратура України станом на січень 2017 року проводила розслідування у кримінальному провадженні № 42016000000003948 від 16.12.2016 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України (Зловживання владою або службовим становищем) за фактом зловживання службовим становищем посадовцями митних органів. Вони були у змові з представниками суб'єктів господарювання занижували ставки акцизного збору. В ході розслідування встановлено, що компанії ПП «НП-Трейдінг», ТОВ «Нафтопродукт Трейдинг» та ТОВ «Укрпетролпостач» в зоні діяльності Енергетичної митниці ДФС України імпортують на митну територію України нафтопродукти (бензин, дизельне пальне, скраплений газ) з Російської Федерації та Республіки Білорусь.

Службові особи ТОВ «Нафтопродукт Трейдинг» та ПП «НП-Трейдинг» начебто безпідставно застосовувати мінімальні ставки акцизного збору та митних платежів.

Засновником ТОВ «Нафтопродукт Трейдинг» є Silver Prime Inc. (КОМПАНІЯ "СІЛВЕР ПРАЙМ ІНК ЛІМІТЕД" ). Директором та акціонером  Silver Prime Inc. вказана NG Lee Siew, зареєстрована в Сінгапурі.  Silver Prime Inc. також було засновником ТОВ «Ліберті файненс», що володіє Телерадіокомпанією "Форум"Телерадіокомпанією "ТТ"ТОВ "Фірма "Волинь" що входять до складу Українського медіа холдингу Курченка.

Компанії, що стали фігурантами кримінальних проваджень проти Сергія Курченка

Станом на 2017 рік, більшість пов'язаних із Сергієм Курченком компаній, є фігурантами численних кримінальних проваджень. Твердження про те, що ці юридичні особи досі контролюються Сергієм Курченком, грунтується на вироках українських судів про визнання винуватості спільниками Курченка. Разом з тим, станом на 2017 рік підтвердити дану інформацію іншими  публічно-доступними джерелами неможливо у зв'язку з непрозорою структурою власності.

Однією з груп юридичних осіб, пов'язаних із Курченком, є кіпрські компанії KATIEMA ENTERPRISES LIMITEDLORICOM HOLDING GROUPFOXTRON NETWORKS LIMITEDWONDERBLISS LTDSABULONG TRADING LTDKVITEN SOLUTION LIMITEDBALEINGATE FINANCE LIMITEDAKEMI MANAGEMENT LIMITEDQUICKPACE LIMITEDOPALCORE LTD. Їх пов'язує те, що на рахунках в українських банках зберігались облігації внутрішньої державної позики. 

28.03.2017 року Краматорський міський суд Донецької області своїм вироком затвердив угоду про визнання винуватості між прокурором та Аркадієм Кашкіним - підставним власником пов'язаної із Курченком ТОВ "ГазУкраїна-2020". Цим вироком було конфісковано кошти (1,3 млрд. грн.) на рахунках в ПАТ "Ощадбанк", що належали WONDERBLISS LTD, EROSARIA LTD, ALDOZA INVESTMENTS LIMITED, OPALCORE LTD., AKEMI MANAGEMENT LIMITED, LORICOM HOLDING GROUP LTD, FOXTRON NETWORKS LIMITED. Це були кошти, отримані компаніями від Міністерства фінансів як відсотковий дохід, нарахований на належні їм облігації внутрішньої державної позики. 

Перелічені компанії оскаржують вирок в українських судах. Сам вирок засекречений постановою Військової прокуратури сил АТО про застосування заходів безпеки до осіб, які беруть участь у кримінальному судочинстві від 21 березня 2017 року. Тому, деталі справи в публічному доступі відсутні. Варто зауважити, що всі перелічені вище компанії, за інформацією реєстру юридичних осіб Кіпру, у 2014 році змінили номінального власника. Таким чином, твердження про те, що ці компанії контролює саме Сергій Курченко або злочинне угруповування Януковича, ґрунтуються на судових вироках, наявних в публічному доступі (вироки у кримінальних провадженнях № 42016000000003387 (вирок від 03.04.2017 року у справі № 641/1900/17), № 42016000000003498 (вирок від 16 березня 2017 року № 641/898/17), № 42016000000003388 (вирок від 26 травня 2017 року у справі № 641/2509/17), № 42016000000003385 (вирок 28 квітня 2017 року у справі № 641/2195/17)

Згідно з вироком Червонозаводського районного суду м. Харкова у справі № 646/3810/15-к від 09.04.2015 року, Кашкін у 2015 році вже укладав угоду зі слідством та визнав, що погодився зареєструвати на своє ім'я ТОВ "ГазУкраїна-2020" за винагороду у 500 доларів США.

KATIEMA ENTERPRISES LIMITEDLORICOM HOLDING GROUPFOXTRON NETWORKS LIMITEDWONDERBLISS LTDSABULONG TRADING LTDKVITEN SOLUTION LIMITEDBALEINGATE FINANCE LIMITEDAKEMI MANAGEMENT LIMITEDQUICKPACE LIMITEDOPALCORE LTD фігурують в ряді інших кримінальних проваджень. 

Головним слідчим управлінням Генеральної прокуратури України відкрите кримінальне провадження №42016000000003033 від 27.10.2016. В провадженні розслідувалось ймовірне маніпулювання на фондовій біржі вчинене службовими особами органів державної влади, ПАТ «Розрахунковий центр з обслуговування договорів на фінансових ринках» (ПАТ «Розрахунковий центр»), Української фондової біржі, банків ПАТ «Ощадбанк», ПАТ «Укргазбанк», ПАТ «Укрексімбанк», із залученням службових осіб ПУАТ «Фiдобанк», ПАТ «КБ «Експобанк», ПАТ «Укрбізнесбанк», ПАТ «АКБ Банк». 

В судових ухвалах, що стосуються цієї справи, йдеться про те, що знаючи про сумнівність походження коштів, належних KATIEMA ENTERPRISES LIMITEDLORICOM HOLDING GROUPFOXTRON NETWORKS LIMITEDWONDERBLISS LTDSABULONG TRADING LTDKVITEN SOLUTION LIMITEDBALEINGATE FINANCE LIMITEDAKEMI MANAGEMENT LIMITEDQUICKPACE LIMITEDOPALCORE LTD та ряду інших компаній, згадані вище службові особи внесли завідомо неправдиві відомості до офіційних документів, унаслідок чого в період 2011 - 2014 років сприяли придбанню ОВДП цими іноземними компаніями. 

За повідомленням веб-сайту "Главком", послуги щодо придбання облігацій компаніями Wonderbliss LTD (599,2 млн. грн.);  Quickpace Limited (919,8 млн. грн.); Sabulong Trading LTD (1 278,3 млн. грн.); Akemi Managment Limited (82 млн. грн.); Katiema Enterprises Limited (1 827,6 млн. грн.); Loricom Holding Group Ltd (4 485,0 млн. грн.); Foxtron Networks Limited (1 521,2 млн. грн.) надавала компанія "Український інвестиційний капітал" (ICU), в період коли керівником ICU була Валерія Гонтарева. Разом з тим, в пов'язаних зі справою судових ухвалах про це не згадується. 

Раніше, 13 червня 2014 року Печерський районний суд міста Києва у кримінальному провадженні № 42014000000000359  наклав арешт на майно вказаних компаній (цінні папери на рахунках ПАТ "Укрексімбанк", ПАТ "Украгазбанк", ПАТ "Ощадбанк", ПАТ "Фідобанк", ПАТ "КБ "Експобанк"). В цьому провадженні розслідувались дії колишнього Голови Національного банку України Сергія Арбузова, який з метою покращення власного іміджу за рахунок державних коштів незаконно створив телерадіоорганізацію НБУ у вигляді ТОВ "Банківське телебачення". Впродовж 2011-2013 років він розтратив державні кошти НБУ у сумі 220 000 000 грн., шляхом перерахування їх Національним банком України до статутного капіталу ТОВ "Банківське телебачення". В ухвалі про накладення арешту вказано, що на підставі інформації Служби фінансового моніторингу України (узагальнений матеріал № 0375/2014/ДСК від 10.06.2014) слідчі прийшли до висновку, що перелічені компанії контролюються Сергієм Арбузовим (в подальшому, з кримінального провадження №42014000000000359 було виділене кримінальне провадження  №42015000000000915, в якому Сергій Арбузов був безпосередньо підозрюваним у вчиненні вищезгаданого злочину). 

Також, 10.09.2014 року Генеральною прокуратурою України відкрите кримінальне провадження №42014000000000925 за фактом незаконного збагачення Сергія Арбузова в особливо великих розмірах. Предметом дослідження був той факт, що в 2011 році Арбузов поклав на свої банківські рахунки набагато більше, ніж офіційно заробив. Було з'ясовано, що з січня 2009 до серпня 2010 року Арбузов був бенефіціарним власником компаній Reamex Invest S.A. та Neoform Universal LLP, зареєстрованих у Великобританії., що мали рахунки в латвійському PrivatBank AS. 

Водночас, PrivatBank AS було встановлено ряд компаній (42), які банк вважав пов'язаними з Reamex Invest S.A. та Neoform Universal LLP, а саме: TRIMPOL LIMITED, FASTWAY UNITED S.A,  BRAYHOOD LIMITED, EXACTO MERCHANTS INC., EXVALE BUSINESS AG, WONDERBLISS LTD, SABULONG TRADING LTD, RIBBONS CORP,  OPALCORE LTD, JETLEY MANAGEMENT CORP, BALEINGATE FINANCE LIMITED, AKEMI MANAGEMENT LIMITED, WELLAR INVESTMENTS INC, VERP LIMITED, SWT MANAGEMENT S.A., QUICKPACE LIMITED, PIALESKO LTD., LORICOM HOLDING GROUP LTD, BRIGHTMOOR TRADE AG, FOLKBROOK INCORPORATED, JAPELION LTD, KATIEMA ENTERPRISES LIMITED, KVITEN SOLUTION LIMITED, RAYTECH COMMERCE LTD., SABIK LTD., SMART MEDIA LTD, ALDOZA INVESTMENTS LIMITED, ANRADO GROUP LTD, CANYON CAPITAL INC, FOXTRON NETWORKS LIMITED, LANDSTYLE PROJECTS LLP, MANNINGFORD TRADING LIMITED, NARUX INTERNATIJNAL INC, PRIMEBRIDGE FINANCE CORPORATION, YORKFIELD UNITED LLP, XANTRACY INVESTMENTS LTD, BUILDING EXPERTS CORPORATION, NEWLIGHT IMPORT S.A., BARRYNTELLO INVESTMENTS LTD, EROSARIA LTD, FINCORP RESOURCES LLP, INVESTMARK CAPITAL INC.  

Інша група пов'язаних з Курченком юридичних осіб - підприємства, що брали участь у схемі контрабанди скрапленого газу. Суть схеми полягала в наступному: протягом 2012-2014 років на територію України під приводом подальшого транзиту ввозились нафтопродукти, які в дійсності реалізовувались в межах держави без сплати належних податків, зборів та платежів. Фактично, ввезені на територію України нафтопродукти зберігались на нафтобазах - митних складах, орендованих підприємствами-імпортерами, та розташованих у Кіровоградській, Луганській, Рівненській, Черкаській, Одеській, Київській, Харківській та Хмельницькій областях, з яких реалізовувались споживачам від імені ТОВ «ГазУкраїна-2020»ТОВ «ГазУкраїна-2009», представництвом «Сопрема Трейдінг ЛТД», ТОВ «Торговий дім «Ветек». Загальний обсяг таких реалізацій за період 2012-2014 років складав близько 36 млрд. грн.

Нафтопродукти ввозились до України через суб'єктів господарської діяльності ТОВ «Зовнітрансгаз», ТОВ «ГазУкраїна-2020»ТОВ «ГазУкраїна-2009»  та ТОВ «Цикловаст», а потім, нібито, експортувалися в режимі «реекспорт» за межі митної території України на адресу офшорних компаній - KSANDRO ENTERPRISE LTDSOPREMA TRADING LTDPROSPERITY DEVELOPMENTS S.A.FREMINGHAM INVESTMENT CORP.ZEVIDON TRADING LIMITED.

Окрім того, ПАТ «Одеський нафтопереробний завод» уклав ряд зовнішньоекономічних контрактів із компаніями-нерезидентами на переробку нафти та виробництво нафтопродуктів. Зокрема із компаніями  KSANDRO ENTERPRISE LTDSOPREMA TRADING LTD,  FREMINGHAM INVESTMENT CORP. Відповідно до умов зазначених договорів, нафтопродукти, які надходили на митну територію України від вищевказаних компаній-нерезидентів, як давальницька сировина, розміщувались на митних складах. Потім автомобільним та залізничним транспортом доставлялись на територію ПАТ «Одеський нафтопереробний завод» . Після переробки готова продукція заявлялась у режим «реекспорт» та транспортувалась автомобільним та залізничним транспортом до портів Рені, Ізмаїл та Херсон, звідки морськими суднами, відправлялась за кордон. Однак, в дійсності, фактичного вивезення нафтопродуктів за межі України не відбувалось, а їх реалізація, в порушення митних режимів, здійснювалась безпосередньо із митних складів та з території ПАТ «Одеський нафтопереробний завод» вітчизняним покупцям. 

Ті ж компанії фігурують у кримінальному провадженні щодо продажу ПАТ "НАК "Нафтогаз України" скрапленого газу через Українську аграрну біржу та Товарну біржу «Перша незалежна біржа» нібито для потреб населення за пільговими цінами. Газ викуповували ТОВ «Укрхарківгазпостачання-2009», ТОВ «Луганськпропангаз», ТОВ «Харків-СПБТ», ТОВ «ГазУкраїна-2009», ТОВ «ГазУкраїна-2020», ТОВ «Запорожгаз-2000», ТОВ «Черкаси-Газснаб» та інші, а потім продавали за ринковими цінами. Незаконно отриманий прибуток розподілявся та легалізувався через підконтрольні Курченку банківські установи: ПАТ «Брокбізнесбанк» та ПАТ «Реал Банк». 

Банківський сектор: ПАТ "Брокбізнесбанк" та ПАТ "Реал-Банк"

28 лютого 2014 року постановами Правління Національного банку України ПАТ "БРОКБІЗНЕСБАНК" та ПАТ "РЕАЛ БАНК" віднесено до категорії неплатоспроможних. 

За інформацією кримінальних проваджень, у липні 2013 року Сергій Курченк придбав 80,0273 % акцій у статутному капіталі АТ «БРОКБІЗНЕСБАНК», шляхом укладення договорів купівлі-продажу цінних паперів між власниками банку Буряком Сергієм Васильовичем та Буряком Олександром Васильовичем і підконтрольними Курченку підприємствами: ТОВ «Східно-європейська паливно-енергетична компанія», ТОВ «Айнам», ТОВ «Муйне», ТОВ «Алконост», ТОВ «Амадіна», ТОВ «Амінамі», ТОВ «Алкона-торг», ТОВ «Ультрастарінвест», ТОВ «Хіган».  

Купівля акцій АТ "Брокбізнесбанк", за версією слідства, була здійсна на кошти отримані компаніями ТОВ «Східно-європейська паливно-енергетична компанія», ТОВ «Айнам», ТОВ «Муйне», ТОВ «Алконост», ТОВ «Амадіна», ТОВ «Амінамі», ТОВ «Алкона-торг», ТОВ «Ультрастарінвест», ТОВ «Хіган» в кредит від АТ "Брокбізнесбанк", тобто на кошти самого "Брокбізнесбанку"

Також факт входження групи "СЄПЕК" до банку підтвердила прес-служба "СЄПЕК" у липні 2013 року. 

В рамках кримінального провадження  № 42014000000000436 рядом ухвал від 04.01.2016 року було арештовано акції, які належали підконтрольним Курченку компаніям-акціонерам: ТОВ "Анкона-Торг" (9,9836%), ТОВ "Хіган" (9,9836%), ТОВ "Айнам" (9,9836%)ТОВ "Алконост" (9,9836%), ТОВ "Амінамі" (9,9836%), ТОВ "Ультрастарінвест" (9,9836%), ТОВ "Муйне" (9,9836%), ТОВ «Амадіна» (9,9836% ), ТОВ "Східно-Європейська паливно-енергетична компанія" (0,1585%). 

Крім того, група компаній "СЄПЕК" володіла часткою в ПАТ "Реал Банк". В заочному рішенні Печерського районного суду м. Києва щодо відшкодування збитків вкладнику збанкрутілого АТ "Брокбізнесбанк" стверджується, що Сергію Курченку був підконтрольний як "Брокбізнесбанк" так і "Реал Банк".  За інформацією "Сміда", ТОВ "Всеукраїнський промисловий союз", станом на 05.12.2013 року, сконцентрувало 15% акцій банку

Як повідомляв INSIDER (підтверджується інформацією судових ухвал, про що в наступному розділі) з посиланням на прес-службу СЄПЕК, СЄПЕК придбав ТОВ "Всеукраїнський промисловий союз" як власника Херсонського нафтоперевалочного комплексу. В судових рішеннях щодо затвердження угод про визнання винуватості із номінальними власниками фірм, що входили до складу злочинної організації Януковича, ТОВ "Всеукраїнський промисловий союз" також вказується як компанія, що входила до злочинної організації та була підконтрольна Курченку.

ПАТ "ОДЕСЬКИЙ НАФТОПЕРЕРОБНИЙ ЗАВОД" та Херсонський нафтоперевалювальний комплекс

04.03.2013  група компаній "СЄПЕК" (підконтрольна Сергію Курченку) та  ВАТ «Лукойл-Одеський НПЗ» підписали угоду про придбання підконтрольною злочинній організації офшорною компанією EMPSON LIMITED контрольного пакету акцій у розмірі 99,5766% статутного капіталу ПАТ «Одеський нафтопереробний завод» та контрольного пакету акцій у розмірі 99,9% статутного капіталу ТОВ «Енергія і Газ Україна» - підприємства, яке здійснює забезпечення «Одеського НПЗ» енергоносіями. 

Ухвалою Печерського районного суду м. Києва від 17.04.2014, ухвалами Приморського районного суду міста ОСОБА_1 від 19.01.2016 та від 19.09.2016 року у кримінальному провадженні № 12014160020000076 накладено арешт на все нерухоме, рухоме майно ПАТ «Одеський нафтопереробний завод» (код ЄДРПОУ 00152282) і ТОВ «Енергія і газ Україна» (код ЄДРПОУ 34737717), а також земельну ділянку, що розташовані за адресою: м. Одеса, вул. Шкодова гора,1 та 1/1 (адреса реєстрації ТОВ "Енергія і газ Україна"). Заборонено розпорядження, продаж та передача майнових прав щодо всього нерухомого майна та земельної ділянки за вказаною адресою. 

За версією слідства, Сергій Курченко, легалізуючи кошти, здобуті злочинним шляхом, в середині 2013 року через компанію «Епсон Лимитед» (EMPSON LIMITED) придбав ПАТ «Одеський нафтопереробний завод». 19.01.2016  судом було накладено арешт на 1 817 561 412 штук простих іменних акцій ПАТ «Одеський нафтопереробний завод» належних ЕМПСОН ЛІМІТЕД». В 2014 році в інтерв'ю російській "Независимой гезете" Курченко висловлював обурення арештом майна, що знаходилось у власності групи "СЄПЕК" - "Одеського нафтопереробного заводу". 

В період з жовтня 2013 року по березень 2014 року ПАТ «Одеський нафтопереробний завод» і ТОВ «Енергія і газ Україна» використовувався як єдиний майновий комплекс, пристосований для переробки нафтопродуктів. 

Вироком Суворовського районного суду м. Одеси від 19.06.2017 року у справі № 523/8045/17 було затверджено угоду про визнання винуватості Дмитра Веремеєва - колишнього заступника Генерального директора ПАТ "Одеський нафтопереробний завод". 

Дмитро Веремеєв визнав себе винним в участі в злочинній схемі, організованій Сергієм Курченком: на ПАТ «Одеський НПЗ» від підконтрольних Курченку офшорних компаній «KSANDRO ENTERPRISE» та «FREMINGHAM INVESTMENT CORP» надходили нафтопродукти, а від компанії «SOPREMA TRADING LTD» сира нафта та присадки (МТБЕ) для їх переробки начебто як давальницької сировини, з подальшим фіктивним вивезенням продуктів переробки за межі митної території України. Нафтопродукти начебто вивозились череж ТОВ «Лагуна-Рені» з порту «Рені», а також через морські порти «Ізмаїл», «Херсон» та інші. Насправді ж нафтопродукти планувалось випускати у вільний обіг на території України за допомогою підприємств групи компаній «Газ Україна-2020» без сплати обовязкових митних платежів і зборів.

Тому, вироком суду від 19.06.2017 року у справі № 523/8045/17 було до майна ПАТ "Одеський НПЗ" і ТОВ "Енергія і газ України" була застосована спеціальна конфіскація, зокрема будівлі площею 38 тис. кв. м і 77 га землі (при цьому корпоративні права залишились у власності EMPSON LIMITED).

У 2015 році стосовно ПАТ "Одеський нафтопереробний завод" розпочата процедура банкрутства за заявою ПАТ "Енергопостачальна компанія "Одесаобленерго". Реєстр грошових вимог кредиторів, що затверджений ухвалою господарського суду Одеської області від 18.08.2016 року, містив вимоги до ПАТ "Одеський нафтопереробний завод" на суму 14 582 912 265 грн. 02 коп., серед них: грошові вимоги Товариства з обмеженою відповідальністю "Енергія і газ Україна" на загальну суму 121 633 703 грн. 08 коп., «Емпсон Лімітед» (EMPSON LIMITED) - на загальну суму 14307805860 грн. та «Фонран оперейшен лімітед» (PHONRUN OPERATION LIMITED) на загальну суму 47159220 грн. Таким чином, 95% суми грошових вимог склали вимоги юридичних осіб, пов'язаних з Сергієм Курченком. 

В листопаді 2013 року прес-служба групи "СЄПЕК" повідомила громадськість про придбання Херсонського нафтоперевалювального комплексу. Власником майнового комплексу стало ТОВ "Всеукраїнський промисловий союз". Засновниками ТОВ "Всеукраїнський промисловий союз" є ТОВ "Остро" та VESTORGIA HOLDINGS LTD. ТОВ "Остро" також належить VESTORGIA HOLDINGS LTD. Правоохоронні органи відносять VESTORGIA HOLDINGS LTD до складу частини злочинної організації Віктора Януковича, яка контролювалась Курченком. 

Ухвалою Печерського районного суду м. Києва від 16.04.2014 року  як захід забезпечення кримінального провадження №12014160020000076 судом було накладено арешт на нерухоме майно ТОВ «Всеукраїнський промисловий союз» - комплексу, розташованого за адресою: Херсонська обл., м. Херсон, вулиця Нафтогавань, буд. б/н.

Цей самий комплекс був забезпеченням за наданим Національним банком України ПАТ "Реал-Банк" стабілізаційним кредитом на суму 800 млн.грн. (ТОВ "Всеукраїнський промисловий союз" було поручителем та забезпечило власним майном виконання ПАТ "Реал Банк" зобов'язань з повернення Національному банку тіла  кредиту у розмірі 787 396 148,99 грн. та 22 333 120,55 грн. відсотків). Національний банк України добився звернення стягнення на майно у судовій справі № 910/12234/14, але так і не зміг добитись зняття арешту з цього майна у вищезгаданому кримінальному провадженні.

Кримінальні провадження та санкції:

Санкції

Згідно з указом Президента України від 14 травня 2018  року "Про рішення РНБО від 2 травня 2018 року «Про застосування та скасування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)»" у список осіб, до яких застосовані  економічні та обмежувальні санкції входить Сергій Курченко. Термін дії санкцій становить три роки. 

Зазначені в рішенні санкції передбачають блокування активів (тимчасове обмеження права особи користуватися і розпоряджатися належним йому майном); запобігання виведенню капіталів за межі України; заборону участі в приватизації, оренди державного майна резидентами іноземної держави і особами, які прямо або побічно контролюються резидентами іноземної держави або діють в їх інтересах; повну або часткову заборону здійснення операцій з цінними паперами, емітентами яких є особи, щодо яких застосовані санкції відповідно до цього закону. Тако заборонена видача Курченку дозволів, ліцензій Національного банку на здійснення інвестицій в іноземній державі, розміщення валютних цінностей на рахунках і вкладах на території іноземної державі. 

Кримінальні провадження

В ході досудового розслідування кримінального провадження № 42014000000000076 від 11.03.2014 року, 17.03.2014 року Генеральна прокуратура України повідомила Курченка Сергія Віталійовича про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.5 ст.191 КК України, тобто заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчинене в особливо великих розмірах. У подальшому підозрюваного оголошено у розшук. 

26.05.2014 матеріали кримінального провадження виділені в окреме провадження за № 42014000000000436

За інформацією судових ухвал, доступних в Єдиному державному реєстрі судових рішень, Курченко підозрюється у заволодінні протягом 2009-2013 років майном, яке належить державним підприємствам, що входять в систему Міністерства енергетики та вугільної промисловості України (зокрема ПАТ «НАК «Нафтогаз України»).

Спільники Курченка забезпечували постачання завищеного обсягу скрапленого газу, який належав ПАТ «НАК «Нафтогаз України» для продажу на спеціальних аукціонах. Вони проводилися Українською аграрною біржею та Товарною біржею «Перша незалежна біржа» нібито для потреб населення по пільгових цінах. У свою чергу, Курченко, використовуючи підконтрольні підприємства, у тому числі ТОВ «Укрхарківгазпостачання-2009», ТОВ «Луганськпропангаз», ТОВ «Харків-СПБТ», ТОВ «ГазУкраїна-2009», ТОВ «ГазУкраїна-2020», ТОВ «Запорожгаз-2000», ТОВ «Черкаси-Газснаб» та інші, забезпечував викуп цього газу на аукціонах по пільгових цінах та його подальший продаж приватним підприємствам по ринкових цінах.

В рамках кримінального провадження  № 42014000000000436 рядом ухвал від 04.01.2016 року було арештовано акції, емітовані АТ "Брокбізнесбанк" і які належали компаніям-акціонерам, що підконтрольні Курченку: ТОВ "Анкона-Торг" (9,9836%), ТОВ "Хіган" (9,9836%), ТОВ "Айнам" (9,9836%)ТОВ "Алконост" (9,9836%), ТОВ "Амінамі" (9,9836%), ТОВ "Ультрастарінвест" (9,9836%), ТОВ "Муйне" (9,9836%), ТОВ «Амадіна» (9,9836% ), ТОВ "Східно-Європейська паливно-енергетична компанія" (0,1585%).

Крім того, в червні 2017 року на веб-сайті Генеральної прокуратури України було розміщене оголошення про іншу підозру Курченку: у кримінальному провадженні №42016000000003393  у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 255; ч. 4 ст. 28, ч. 5 ст. 191; ч. 2 ст. 15, ч. 4 ст. 28, ч. 5 ст. 191, ч. 4 ст. 28, ч. 3 ст. 209; ч. 4 ст. 28, ч. 2 ст. 205; ч. 4 ст. 28, ч. 1 ст. 366; ч. 4 ст. 28, ч. 3 ст. 212; ч. 4 ст. 28, ч. 3 ст. 358 КК України, що полягали у:

- заволодінні скрапленим газом, належним ПАТ «Укрнафта» та ПАТ «Укргазвидобування», у співучасті зі службовими особами Міністерства енергетики та вугільної промисловості України, Міністерства економіки України, Аукціонного комітету з продажу нафти, газового конденсату, скрапленого газу та вугілля, ДК «Газ України» НАК «Нафтогаз України» та рядом інших осіб;

- повторному заволодінні грошовими коштами, належними ПАТ «НАК «Нафтогаз України», в сумі 449 963 820 грн.;

- закінченому замаху на заволодіння грошовими коштами, належними НАК «Нафтогаз України» в сумі 5 100 036 180 грн.;

- повторному заволодінні грошовими коштами Національного банку України на загальну суму 787 396 148,99 грн., які були надані у вигляді стабілізаційного кредиту ПАТ «Реал банк»;

- повторному заволодінні коштами ПАТ «РЕАЛ БАНК» в особливо великих розмірах на загальну суму 4 707 267 476,52 грн. під час видачі кредитів підконтрольним Курченку С.В. підприємствам;

- повторному заволодінні грошовими коштами ПАТ «Брокбізнесбанк» на загальну суму 865 879 925,97 грн. шляхом протиправного надання ПАТ «Брокбізнесбанк» міжбанківських кредитів на користь ПАТ «Реал банк» та незаконному розміщенні ПАТ «Брокбізнесбанк» коштів на кореспондентському рахунку в ПАТ «Реал банк»;

- повторному заволодінні коштами ПАТ «Брокбізнесбанк» на загальну суму 1 436 723 153 грн. шляхом видачі кредитів підприємствам з ознаками фіктивності, в порушення вимог чинного законодавства України;

- повторному заволодінні коштами ПАТ АБ «Укргазбанк» на загальну суму 502 311 170, 64 грн. шляхом укладення удаваних договорів купівлі-продажу цінних паперів – облігацій Державної іпотечної установи з ПАТ АБ «Укргазбанк» та Державною іпотечною установою;

- повторному заволодінні коштами ПАТ «Аграрний фонд» на загальну суму 2 069 194 000 грн. шляхом укладення ПАТ «Брокбізнесбанк» удаваних договорів купівлі-продажу облігацій внутрішньої державної позики з ПАТ «Аграрний фонд» та договорів прямого РЕПО з Національним банком України;

- фіктивному підприємництві, тобто створенні та придбанні суб’єктів підприємницької діяльності (юридичних осіб) з метою прикриття незаконної діяльності, що заподіяло велику матеріальну шкоду, вчиненому потворно.

22.03.2017 та 23.03.2017 року Генеральна прокуратура України також повідомляла про складення повідомлень про підозру Сергію Курченку щодо обставин, аналогічних описаним вище. 

Крім згаданих вище кримінальних проваджень №42016000000003393 та  №42014000000000436, правоохоронними органами України розслідуються ряд інших справ, де пред'явлено підозру або обвинувачення співучасникам Сергія Курченка або фігурують пов'язані з ним юридичні особи.  

15 грудня 2017 року у кримінальному провадженні №  12013220540000400 від  31.01.2013 року за фактами вчинення, створеною колишнім Президентом України Віктором Януковичем, злочинною організацією тяжких та  особливо тяжких злочинів, пов'язаних із  привласненням майна або  заволодінням ним шляхом зловживання службовим становищем корпоративні права, нерухомість, права інтелектуальної власності, що в сукупності складають права "Українського медіа холдингу", були арештовані, як такі, що належать Сергію Курченку. Зокрема, згідно з ухвалою суду, було накладено арешт на:

1) цінні папери  - акції (UA4000067995) емітовані ПрАТ  «Луганськдрук» (ЄДРПОУ  01190623), що  належать ТОВ  «ТВОЯ ПРЕСА ЛУГАНСЬК» (ЄДРПОУ  34941973);

2) частка у статутному капіталі ТОВ  «Твоя преса» (ЄДРПОУ  33832835), що  належить компанії "ЛА КОРУНА ЕНТЕРПРАЙЗИС ЛІМІТЕД";

3) частка у статутному капіталі ТОВ  «Видавничий Дім Український Медіа Холдінг» (ЄДРПОУ  30375222), що  належить компанії «ЮНАЙТЕД МЕДІА ХОЛДИНГ Н.В.»; корпоративні права ТОВ  «Видавничий Дім Український Медіа Холдінг» (ЄДРПОУ  30375222), що  належать компанії «КВЕРТІ БІЗНЕС ІНК.» (QWERTY BUSINESS INC.);

4) частка у статутному капіталі ТОВ  «Наш Учасник» (ЄДРПОУ  34507977), що  належить компанії «ЛА КОРУНА ЕНТЕРПРАЙЗИС ЛІМІТЕД (LACORUNAENTERPRISESLIMITED)»

5) частка у статутному капіталі ТОВ  «Радіогрупа» (ЄДРПОУ  30988410), що  належить ТОВ  «Украинская Медиа Группа» (ЄДРПОУ  24282693), та  корпоративні права ТОВ  «Радіогрупа» (ЄДРПОУ  30988410), що  належать компанії «КВЕРТІ БІЗНЕС ІНК.» (QWERTY BUSINESS INC.);

6) частка у статутному капіталі ТОВ  ТЕЛЕРАДІОКОМПАНІЯ «ЗОЛОТІ ВОРОТА» (ЄДРПОУ  21594363), що  належить ТОВ  «РАДІО «ДОВІРА» (ЄДРПОУ  32828753) та ТОВ  «ПРАЙМ-БІЗНЕС ГРУПП» (ЄДРПОУ  33886421);

7) частка у статутному капіталі ТОВ  «ТРК «Киевские ведомости»  - телерадіоефір» (ЄДРПОУ  23384871), що  належить ТОВ  «УКРАЇНСЬКИЙ МЕДІА ХОЛДІНГ» (ЄДРПОУ  30374737);

8) частки у статутному капіталі ТОВ  «РАДІО-АВТО» (ЄДРПОУ  24106252), що  належать ТОВ  «РАДІОГРУПА» (ЄДРПОУ  30988410) та «РЕЙНБОУФІЛД ЛТД» (RAINBOWFIELD LTD);

9) частки у статутному капіталі ТОВ  «Телерадіокомпанія «Пілот-Україна» (ЄДРПОУ  30376996), що  належать ТОВ  «УКРАИНСКАЯ МЕДИА ГРУППА» (ЄДРПОУ  24282693) та ТОВ  «УКРАЇНСЬКИЙ МЕДІА ХОЛДІНГ» (ЄДРПОУ  30374737);

10) цінні папери  -акції емітовані ПрАТ  «Наше радіо» (ЄДРПОУ  23530551) в  кількості 100 штук номінальною вартістю 700  грн. кожна, що  належать ТОВ  «КАТАПУЛЬТА» (ЄДРПОУ  32827646);

11) частка у статутному капіталі ТОВ  «Телерадіокомпанія «Форум» (ЄДРПОУ  20429745), що  належить ТОВ  «ЛІБЕРТІ ФАЙНЕНС» (ЄДРПОУ  40317633);

12) частка у статутному капіталі ТОВ  «Катапульта» (ЄДРПОУ  32827646), що  належить КОМПАНІЇ «АВІКАН ЛІМІТЕД»;

13) частка у статутному капіталі ТОВ  «Радіо «Довіра» (ЄДРПОУ  32828753), що  налижать ТОВ  «РАДІОГРУПА»;

14) частки у статутному капіталі ТОВ  «Кулінарний канал» (ЄДРПОУ  35625124), що  належать КОМПАНІЇ «ЕМЕЙЧ-ТІВІ ПРОДАКШН ЛІМІТЕД» (MH-TV PRODUCTON LIMITED) та ТОВ  «СТЕП2КРОС»;

15) частки у статутному капіталі ТОВ  «СТЕП2КРОС» (ЄДРПОУ  34925459), що  належать КОМПАНІЇ «ЕМЕЙЧ-ТІВІ ПРОДАКШН ЛІМІТЕД» (MH-TV PRODUCTON LIMITED) та ТОВ  "КРОС-ВІДЕО";

16) частка у статутному капіталі ТОВ  «ДІДЖІТАЛ ВЕНЧЄЗ» (ЄДРПОУ  35910129), що  належить КОМПАНІЇ «ЮОВ-ЮНАЙТЕД ОНЛАЙН ВЕНЧЕЗ ЛІМІТЕД» (UOV - UNITED ONLINE VENTURES LIMITED);

17) частка у статутному капіталі ТОВ  «Київ-Прес» (ЄДРПОУ  22911825), що  належить ТОВ  «УКРАИНСКАЯ МЕДИА ГРУППА» (ЄДРПОУ  24282693);

18) частка у статутному капіталі ТОВ  «ІРІСА-АП» (ЄДРПОУ  33119408), що  належить ТОВ  «УКРАИНСКАЯ МЕДИА ГРУППА» (ЄДРПОУ  24282693);

19) частка у статутному капіталі ТОВ  «Запоріжжя медіа» (ЄДРПОУ  31734844), що  належить ТОВ  «УКРАИНСКАЯ МЕДИА ГРУППА» (ЄДРПОУ  24282693);

20) частка у статутному капіталі ТОВ  «Сан Медія» (ЄДРПОУ  33998589), що  належить ТОВ  «ВИДАВНИЧИЙ ДІМ УКРАЇНСЬКИЙ МЕДІА ХОЛДІНГ» (ЄДРПОУ  30375222);

21) цінні папери  -акції емітовані ПАТ  «КП  МЕДІА», що  належать ТОВ  «ВИДАВНИЧИЙ ДІМ УКРАЇНСЬКИЙ МЕДІА ХОЛДІНГ», ТОВ  «Сан Медія", «ЮБМХ БРОАДКАСТ МЕДІА ХОЛДІНГЗ ЛІМІТЕД» (UBMH BROADCAST MEDIA HOLDINGS LIMITED);

22) частка у статутному капіталі ТОВ  «КП-Адвертайзинг» (ЄДРПОУ  34350273), що  належить ПАТ  «КП  МЕДІА» (ЄДРПОУ  34414139);

23) частка у статутному капіталі ТОВ  «УМХ-мобайл» (ЄДРПОУ  33102182), що  належить ТОВ  "УКРАЇНСЬКИЙ МЕДІА ХОЛДІНГ", "КВЕРТІ БІЗНЕС ІНК." (QWERTY BUSINESS INC.);

24) частка у статутному капіталі ТОВ  «КП  ТВ» (ЄДРПОУ  34614153), що  належить ПАТ  «КП  МЕДІА», ТОВ  «КП-Адвертайзинг»;

25) частки у статутному капіталі ТОВ  «УКРАИНСКАЯ МЕДИА ГРУППА» (ЄДРПОУ  24282693), що  належать ВІДКРИТІЙ АКЦІОНЕРНІЙ КОМПАНІЇ «ЮНАЙТЕД МЕДІЯ ХОЛДИНГ Н.В.» (UNITED MEDIA HOLDING N.V.), «КВЕРТІ БІЗНЕС ІНК» (QWERTY BUSINESS INC.);

26) частка у статутному капіталі ТОВ  «Український медіа холдинг» (ЄДРПОУ  30374737), що  належить ТОВ  «УКРАИНСКАЯ МЕДИА ГРУППА» (ЄДРПОУ  24282693);

27) частка у статутному капіталі ПП  «Твоя преса  - Запоріжжя» (ЄДРПОУ  37021267), що  належить ТОВ  «ТВОЯ ПРЕСА» (ЄДРПОУ  33832835);

28) частка у статутному капіталі ДП  «Радіостанція «Зоря» (ЄДРПОУ  25484192), що  належить ТОВ  «УКРАИНСКАЯ МЕДИА ГРУППА» (ЄДРПОУ  24282693);

29) частка у статутному капіталі ТОВ  «ТРК «Донецьк ФМ» (ЄДРПОУ 33005744), що  належить ТОВ  «ТЕЛЕРАДІОКОМПАНІЯ «ПІЛОТ-УКРАЇНА» (ЄДРПОУ 30376996), ТОВ  ФІРМА «ВОЛИНЬ» (ЄДРПОУ  19138008);

30) частки у статутному капіталі ТОВ  «ТРК «Радіо 50» (ЄДРПОУ 30988520), що  належать ТОВ  «РАДІОГРУПА», КОМПАНІЇ «РЕЙНБОУФІЛД ЛТД» (RAINBOWFIELD LTD);

31) частка у статутному капіталі ПП  «ТРК «ТТ» (ЄДРПОУ 31802510), що  належить ТОВ  «ЛІБЕРТІ ФАЙНЕНС»;

32) частка у статутному капіталі ТОВ  «ТРК «ТЕРМІНАЛ» (ЄДРПОУ  22237961), що  належить ДП  «ТЕЛЕОРГАНІЗАЦІЯ «ДОВІРА»;

 33) частка у статутному капіталі ТОВ  «Фірма «Волинь» (ЄДРПОУ  19138008),що  належить ТОВ  «ЛІБЕРТІ ФАЙНЕНС» (ЄДРПОУ  40317633);

34) частки у статутному капіталі ТОВ  «РЕКЛАМНЕ АГЕНСТВО «Доросле Радіо» (ЄДРПОУ 33060695), що  належать ТОВ  «РАДІОГРУПА» (ЄДРПОУ 30988410) КОМПАНІЇ «КВЕРТІ БІЗНЕС ІНК» (QWERTY BUSINESS INC.);

35) частки у статутному капіталі ТОВ  «Торговий Дім «Дельта-Інвест» (ЄДРПОУ 33886393), що  належать ТОВ  «РАДІОГРУПА» (ЄДРПОУ 30988410),  КОМПАНІЇ "КВЕРТІ БІЗНЕС ІНК." (QWERTY BUSINESS INC.);

36) частки у статутному капіталі ТОВ  «РЕКЛАМНЕ АГЕНСТВО «Радіограма» (ЄДРПОУ 33122426), що  належать ТОВ  «РАДІОГРУПА» (ЄДРПОУ 30988410), КОМПАНІЇ КВЕРТІ БІЗНЕС ІНК. (QWERTY BUSINESS INC.);

37) частка у статутному капіталі ПП  «РА «Реклама-Центр» (ЄДРПОУ 31911490), що  належить ТОВ  «РАДІОГРУПА» (ЄДРПОУ 30988410);

38) частка у статутному капіталі ТОВ  «Прайм-Бізнес Групп» (ЄДРПОУ 33886421), що  належать ТОВ  «РАДІОГРУПА», КОМПАНІЇ "КВЕРТІ БІЗНЕС ІНК." (QWERTY BUSINESS INC.);

39) частка у статутному капіталі ТОВ  «ПІ  ЕЛЬ ТІ  ВІ» (ЄДРПОУ 35085643), що  належать ТОВ  «СТЕП2КРОС»;

40) частка у статутному капіталі ТОВ  «Крос-відео» (ЄДРПОУ 34925422), що  належать КОМПАНІЇ "ЕМЕЙЧ-ТІВІ ПРОДАКШН ЛІМІТЕД" (MH-TV PRODUCTON LIMITED) та ТОВ  «КУЛІНАРНИЙ КАНАЛ»;

41) частки у статутному капіталі ТОВ  «Аурум Продакшн» (ЄДРПОУ 35468138), що  належать ТОВ  «СТЕП2КРОС», ТОВ  «Крос-відео» (ЄДРПОУ 34925422);

42) частки у статутному капіталі ТОВ  «БІГМІР ОНЛАЙН» (ЄДРПОУ 37954097), що  належать КОМПАНІЇ "ЮОВ-ЮНАЙТЕД ОНЛАЙН ВЕНЧЕЗ ЛІМІТЕД" (UOV - UNITED ONLINE VENTURES LIMITED), КОМПАНІЯ «РЕЙНБОУФІЛД ЛТД» (RAINBOWFIELD LTD);

 43) частки у статутному капіталі ТОВ  «ДІДЖІМЕДІА» (ЄДРПОУ 37924243), що  належать КОМПАНІЇ "ЮОВ-ЮНАЙТЕД ОНЛАЙН ВЕНЧЕЗ ЛІМІТЕД" (UOV - UNITED ONLINE VENTURES LIMITED),  КОМПАНІЇ «КВЕРТІ БІЗНЕС ІНК.» (QWERTY BUSINESS INC.);

44) частки у статутному капіталі ТОВ  «АЙ ЮЕЙ» (ЄДРПОУ 35872324), що  належать КОМПАНІЇ "ЮОВ-ЮНАЙТЕД ОНЛАЙН ВЕНЧЕЗ ЛІМІТЕД" (UOV - UNITED ONLINE VENTURES LIMITED) та ТОВ  «ДІДЖІМЕДІА»;

45) частки у статутному капіталі ТОВ  «Цілком Таємно  - Украина» (ЄДРПОУ 25473426), що  належать ТОВ  «УКРАИНСКАЯ МЕДИА ГРУППА» (ЄДРПОУ 24282693), ЗАКРИТОМУ АКЦІОНЕРНОМУ ТОВАРИСТВУ «ЦІЛКОМ ТАЄМНО-МЕДІА»;

46) цінні папери  -акції емітовані ПРАТ «КП  В  УКРАЇНІ» (ЄДРПОУ 23731640), що  належать ТОВ  «УКРАЇНСЬКИЙ МЕДІА ХОЛДІНГ», ТОВ  «КИЇВ-ПРЕС» (ЄДРПОУ 22911825);

47) частка у статутному капіталі ПП  «Запоріжжя медіа плюс» (ЄДРПОУ 33378378), що  належить ТОВ  «ЗАПОРІЖЖЯ МЕДІА», (ЄДРПОУ 31734844);

48) частки у статутному капіталі ТОВ  «За  кермом  - Україна» (ЄДРПОУ 33305048), що  належать ТОВ  «УКРАИНСКАЯ МЕДИА ГРУППА» (ЄДРПОУ  24282693),у  вигляді частки у  статутному капіталі ТОВ  «За  кермом  - Україна» (ЄДРПОУ 33305048);

49) частки у статутному капіталі ТОВ  «КП-Паблікейшнс» (ЄДРПОУ 34413051), що  належать ПАТ  «КП  МЕДІА» (ЄДРПОУ 34414139),  ТОВ  «КП-Адвертайзинг» (ЄДРПОУ 34350273);

50) частки у статутному капіталі ТОВ  «Бігмір Інтернет» (ЄДРПОУ 34480133), що  належать ПАТ  «КП  МЕДІА» (ЄДРПОУ 34414139), ТОВ  «КП-Адвертайзинг» (ЄДРПОУ 34350273);

51) частки у статутному капіталі ТОВ  «Формакс Паблікейшнс» (ЄДРПОУ 33153061), що  належать ПАТ  «КП  МЕДІА» (ЄДРПОУ 34414139), ТОВ  «КП-Адвертайзинг» (ЄДРПОУ 34350273);

52) частка у статутному капіталі ТОВ  «Кореспондент» (ЄДРПОУ 34808232), що  належить ТОВ  «САН МЕДІЯ» (ЄДРПОУ 33998589);

53) частки у статутному капіталі ТОВ  «Редакція газети «Команда» (ЄДРПОУ 23513831), що  належать ТОВ  «УКРАЇНСЬКИЙ МЕДІА ХОЛДІНГ» (ЄДРПОУ 30374737), "БЕНОК ІНВЕСТ ЕНД ТРЕЙД ІНК.", БЕРВІН ЕНТЕРПРАЙЗИС КОРП, ЛІБСТЕР ОВЕРЗИС ЛТД, ХАРІН ЕНТЕРПРАЙЗИС КОРП.;

54) частка у статутному капіталі ТОВ  «МІ  - 6» (ЄДРПОУ 34290001), що  належить ТОВ  «ДІДЖІМЕДІА» (ЄДРПОУ 37924243);

55) частка у статутному капіталі ТОВ  «Укрмедіа» (ЄДРПОУ 31612059), що  належить ТОВ  «УКРАИНСКАЯ МЕДИА ГРУППА» (ЄДРПОУ 24282693),у  вигляді частки у  статутному капіталі ТОВ  «Укрмедіа» (ЄДРПОУ 31612059);

56) частки у статутному капіталі ТОВ  «УКРМЕДІА-КИЇВ» (ЄДРПОУ 32247242), що  належать ТОВ  «УКРМЕДІА» (ЄДРПОУ 31612059),у  вигляді частки у  статутному капіталі ТОВ  «УКРМЕДІА-КИЇВ» (ЄДРПОУ 32247242);

57) частка у статутному капіталі ТОВ  «Каста Компані» (ЄДРПОУ 35591897), що  належить ТОВ  «АУРУМ ПРОДАКШН» (ЄДРПОУ 35468138);

58) частки у статутному капіталі Асоціації «Українська Асоціація Інтернет Реклами» (ЄДРПОУ 35531911), що  належать ТОВ  «БІГМІР-ІНТЕРНЕТ» (ЄДРПОУ 34480133), ТОВ  «ГРУПЕМ», ТОВ  «ЗОЛОТА СЕРЕДИНА», ТОВ  «ІНІШЕЙТІВ», ТОВ  «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «ЛІГАБІЗНЕСІНФОРМ», ЗАТ «МЕТА», ЗАТ «ММС КОМ'ЮНІКЕЙШНЗ УКРАЇНА»;

59) частка у статутному капіталі ДП  «Твоя преса-Маріуполь» (ЄДРПОУ 34908674), що  належить ТОВ  «ТВОЯ ПРЕСА»;

60) частки у статутному капіталі ОРГАНІЗАЦІЇ РОБОТОДАВЦІВ «ЛУГАНСЬКА ОБЛАСНА ОРГАНІЗАЦІЯ РОБОТОДАВЦІВ У  СФЕРІ ТЕЛЕРАДІО-, ВИДАВНИЧОЇ, РЕКЛАМНОЇ ТА ІНФОРМАЦІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ» (ЄДРПОУ 38338303), що  належать її засновникам ПАТ  «ЛУГАНСЬКДРУК» (ЄДРПОУ 01190623) та  ТОВ  «ТВОЯ ПРЕСА ЛУГАНСЬК» (ЄДРПОУ 34941973);

61) частка у статутному капіталі ТОВ  «УМХ ОНЛАЙН» (ЄДРПОУ 37727057), що  належить ДП  «СОЮЗ РЕАЛІЗАТОРІВ»;

62) частки у статутному капіталі Корпорації «ІСУ» (ЄДРПОУ 24737811), що  належать КОМПАНІЇ BLUE ISLAND GROUP LIMITED (БЛУ АЙЛЕНД ГРУП ЛІМІТЕД), ТОВ  «ТЕЛЕВІЗІЙНЕ ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «ВІКНА» (ЄДРПОУ 21586760), ТОВ  «ФІРМА «ДОВІРА» (ЄДРПОУ 14285236), ТОВ  «ТЕЛЕВІЗІЙНА КОМПАНІЯ «ПРИВАТ ТБ  ДНІПРО» (ЄДРПОУ 23376587), ПРИВАТНОМУ АКЦІОНЕРНОМУ ТОВАРИСТВУ «КП  В  УКРАЇНІ» (ЄДРПОУ 23731640), ТОВ  «ПРИВАТ-ФІНАНСИСТ» (ЄДРПОУ 35201640);

63) частки у статутному капіталі ТОВ  «Український кур'єр» (ЄДРПОУ 32914969), що  належать ТОВ  «УКРМЕДІА», ТОВ  «ЯВІР-95» (ЄДРПОУ 23502626), ТОВ  «АЛЕВ» (ЄДРПОУ 30520266);

64) частка у статутному капіталі ТОВ  «ТРК ОНІКС» (ЄДРПОУ 18004961), що  належить ТОВ  «МЮЗІКРАДІО» (ЄДРПОУ  30525175);

65) частка у статутному капіталі Дочірнього підприємства «Популярні видання» (ЄДРПОУ 30655840), що  належить ЗАТ «УКРАЇНСЬКИЙ МЕДІА ХОЛДИНГ»(ЄДРПОУ 30374737);

66) частка у статутному капіталі ОБСЛУГОВУЮЧОГО КООПЕРАТИВУ «КОМЕРЦІЙНИЙ ЦЕНТР ПО  ВУЛ. БЛАГОЄВА, 31» (ЄДРПОУ 38599836), що  належить ТОВ  «УКРАЇНСЬКИЙ МЕДІА ХОЛДІНГ» (ЄДРПОУ 30374737);

67) частка у статутному капіталі ТОВ  «ІЗВЄСТІЯ-УКРАЇНА» (ЄДРПОУ 30633722), що  належить ЗАТ «УКРАЇНСЬКИЙ МЕДІА ХОЛДИНГ» (ЄДРПОУ 30374737);

68) частка у статутному капіталі ТОВ  «ТЕЛЕРАДІОКОМПАНІЯ «ЮТАР» (ЄДРПОУ 31368242), що  належить ТОВ  «ТЕЛЕРАДІОКОМПАНІЯ «ПІЛОТ УКРАЇНА» (ЄДРПОУ 30376996);

69) частки у статутному капіталі ОРГАНІЗАЦІЇ РОБОТОДАВЦІВ «ОДЕСЬКА ОБЛАСНА ОРГАНІЗАЦІЯ У  СФЕРІ ТЕЛЕРАДІО-, ВИДАВНИЧОЇ, РЕКЛАМНОЇ ТА ІНФОРМАЦІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ»(ЄДРПОУ 38437487), що  належать її засновникам ТОВ  «НАШ УЧАСНИК» (ЄДРПОУ  34507977), ТОВ  «ТЕЛЕРАДІОКОМПАНІЯ «ГРАД» (ЄДРПОУ 32790433), ТОВ  «ТЕЛЕРАДІОКОМПАНІЯ «ПІЛОТ-УКРАЇНА» (ЄДРПОУ  30376996) та  ВИДАВНИЧО-ПОЛІГРАФІЧНОМУ ПІДПРИЄМСТВУ «ДРУКАРСЬКИЙ ДІМ»У  ФОРМІ ТОВАРИСТВА З  ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ (ЄДРПОУ  32323464);

70) частка у статутному капіталі ДП  «ЛАУНЖ-ФМ», що  належить ТОВ  «ТЕЛЕРАДІОКОМПАНІЯ «ПІЛОТ УКРАЇНА»;

71) частка у статутному капіталі ПАТ«Луганськдрук» (ЄДРПОУ 01190623);

72) нерухоме майно ТОВ  «КИЇВ-ПРЕС» (ЄДРПОУ  22911825)та  іншим особам, у  володінні чи  користуванні яких  перебуває вищевказане майно, розпоряджатися ним будь-яким  чином.

73) поліграфічне обладнання ТОВ  «УКРПОЛІГРАФМЕДІА»  (ЄДРПОУ 31236266)

74) майнові права інтелектуальної власності на  знаки для  товарів і  послуг належні ТОВ  «ІЛОНІТ-ТВ» (ЄДРПОУ 34614174), ТОВ  «Твоя преса» (ЄДРПОУ 33832835), ТОВ  «Горпреса» (ЄДРПОУ 33567218), ПрАТ  «Студія «Європозитив» (ЄДРПОУ 31902360), ТОВ "ТЕЛЕРАДІООРГАНІЗАЦІЯ «Довіра» (ЄДРПОУ 24735255), ТОВ  ТЕЛЕРАДІОКОМПАНІЯ «ЗОЛОТІ ВОРОТА» (ЄДРПОУ 21594363), ТОВ  «ТРК «НБМ-Радіо» (ЄДРПОУ 34818518), ТОВ  ТЕЛЕРАДІОКОМПАНІЯ «КИЕВСКИЕ ВЕДОМОСТИ»-ТЕЛЕРАДІОЕФІР» (ЄДРПОУ 23384871), ТОВ  «Телерадіокомпанія «Пілот-Україна» (код 30376996), ПрАТ  «Наше радіо» (ЄДРПОУ 23530551), ТОВ  «Катапульта» (ЄДРПОУ 32827646), ТОВ  «ДІДЖІТАЛ ВЕНЧЄЗ» (ЄДРПОУ 35910129), ПАТ  «КП  Медіа» (ЄДРПОУ 34414139), ТОВ  «УМХ-мобайл» (ЄДРПОУ 33102182), ТОВ  «УКРАИНСКАЯ МЕДИА ГРУППА» (ЄДРПОУ 24282693), ТОВ  «Український медіа холдинг» (ЄДРПОУ 30374737), ТОВ  «ДІДЖІМЕДІА» (ЄДРПОУ 37924243), ТОВ  «Укрмедіа» (ЄДРПОУ 31612059), ТОВ  «Каста Компані» (ЄДРПОУ 35591897), ТОВ  «ТРК ОНІКС» (ЄДРПОУ 18004961).

Перебування у розшуку

Станом на 13 червня 2018 р. перебуває у всеукраїнському розшуку за підозрою у вчиненні злочину, передбаченого СТ.191 Ч.5 Кримінального кодексу України. Зник 19 лютого 2014 р.

Кар'єра:

Зв'язки:

Документи та джерела

Виписки з реєстру компаній

business-registry-TSILKOM TAYEMNO-01.08.2018-UA

Рішення суду

court-decision-khurchenko-27.02.2018-UA
court-decision-Khuchenko UMH arest-15.12.2017 -UA
court-decision-Khuchenko-16.03.2017 -UA

Інші документи

судове рішення Азаров Курченко
посадові особи Брокбізнесбанк 2013
42016000000003388 вирок Янукович, Курченко, фіктарь
Борис Тимонькин_ Курченко уговаривал не увольняться
Кому належать українські радіостанції_ від «ТАВР Медіа» до «Громадського радіо»
Радіостанції УМХ назвали нового кінцевого бенефіціара
посадові особи Одеський НПЗ 2014 рік
Нова змова. Соратники Януковича та Курченка вийшли сухими з води
ухвала Нафтогаз України ГазУкраїни 2020
Кацуба відшкодував державі 100 мільйонів – ГПУ _ Українська правда
ухвала латвійський приват Арбузов рахунки офшорок
Fincorp Resources LLP Арбузов Банківське телебачення
Рішення суду Курченко Янукович компанії
ICU купівля ОВДП Главком
ЗМІ спецконфіскація 1,5 млрд
засекречення вироку про 1,5 млрд
Одеський НПЗ 2013 - Smida
Оголошено у розшук колишнього генерального директора та виконавчого директора Одеського НПЗ
Кого Курченко взял в Одессу - Бизнес - Forbes Украина
42016000000003385 вирок Янукович, Курченко, фіктарь
кримінальне провадження металіст
Хто такий Сергій Курченко _ Економічна правда
Рішення суду Курченко/Янукович перелік пов'язаних компаній
Акемі менеджмент історія директор секретар
Квінтен директори секретарі
ухвала обставини купівлі Брокбізнесбанк
42016000000003387 вирок Янукович, Курченко, фіктарь
stock-company-registry-UFC-2014-UA
Рішення Комінтернівського суду конфіскація 1,5 млрд
Фаланга ЄДРПОУ
Еврома Реалт консалтинг ЄДРПОУ
12013220540000400 арешт Українського медіа холдингу
ОСТРО ЄДРПОУ
МЕТАЛІСТ ХОЛДИНГ ЄДРПОУ
МС-1 ЄДРПОУ
Металіст-арена ЄДРПОУ
Ложкін про продаж УМХ через офшори_ нічого страшного, звичайний бізнес
Курченко покупает огромный медиахолдинг
Регулятор звернеться до суду щодо анулювання ліцензій низки компаній «UMH group»
Самая крупная радиостанция Курченко перешла к Евтухову и Варламову
Фейкові власники «Брокбізнесбанку» _ НАШІ ГРОШІ
ХІГАН ЄДРПОУ
арешт корпоративних прав учасників Брокбізнесбанку Хіган
Курченко купив Брокбізнесбанк - 18.07
ООО "ГАЗНЕФТЬ-СЕРВИС"
Активы Сергея Курченко нашлись в интернете __ Бизнес __ РБК
рішення коніскація Одеський НПЗ та "Енергія і газ"
арешт корпоративних прав учасників Брокбізнесбанку Алконост
арешт корпоративних прав учасників Брокбізнесбанку Айнам
арешт корпоративних прав учасників Брокбізнесбанку Алімамі
арешт корпоративних прав учасників Брокбізнесбанку Ультрастарінвест
арешт корпоративних прав учасників Брокбізнесбанку Муйне
арешт корпоративних прав учасників Брокбізнесбанку Амадіна
арешт корпоративних прав учасників Брокбізнесбанку Анкона торг 2
Уголовное дело Ложкина в Австрии
42016000000003393 ухвала Курченко
арешт корпоративних прав учасників Брокбізнесбанку
арешт корпоративних прав учасників Брокбізнесбанку Анкона торг
Заступник гендиректора Одеського НПЗ, який пішов на угоду зі слідством, отримав 5 років умовно
12013220540000400 ухвала металіст
ПАТ ФК Металіст ЄДРПОУ
вирок махінація із митними платежами і нафтопродуктами Курченко
Корпорация Курченко_ саморасчеты - Энергорынок - zn
Вирок Комінтернівського суду янукович курченко