Кацуба Олександр Володимирович

Кацуба Олександр Володимирович

Категорія Пов'язана особа
Дата народження
Громадянин(-ка) Україна
Остання посада НАК "НАФТОГАЗ УКРАЇНИ", Заступник Голови Правління
icon
ЗВ’ЯЗКИ з фізичними особами
Iм’я Тип зв’язку Перiод
Україна


Верховна Рада України , Народний депутат України VIIІ скликання

батько


Верховна Рада України , Народний депутат України VII скликання, Партія регіонів

рідний брат
мати
ділові зв'язки

є фігурантами одного кримінального провадження

icon
ЗВ’ЯЗКИ з юридичними особами
Iм’я Тип зв’язку Код
Заступник Голови Правління 20077720
icon
Кримінальні провадження та санкції:

Слідчим управлінням Національної поліції України проводилося досудове розслідування в кримінальному провадженні №32014000000000025, внесеному до ЄРДР 11.04.2014 за фактами розтрати в особливо великих розмірах коштів НАК «Нафтогаз України» службовими особами цієї Компанії, а саме стосовно Кацуби Сергія Володимировича за ознаками злочинів, передбачених ч. 5 ст. 191; ч. 2 ст. 15, ч. 5 ст. 191 КК України, та Кацуби Олександра Володимировича за ознаками злочинів, передбачених ч. 5 ст. 191; ч. 2 ст. 366; ч. 2 ст. 15, ч. 5 ст. 191 КК України. 05.01.2016 року кримінальне провадження було закрите Генеральною прокуратурою (разом з тим, в Єдиному державному реєстрі судових рішень міститься інформація про три судові ухвали, прийняті в січні 2017 року). 

01.10.2015 р. Генеральною прокуратурою України Кацубу С.В. та Кацубу А.В. було оголошено в міжнародний розшук. Міжнародний розшук був припинений після закритя кримінального провадження 05.001.2016 ркоу

icon
Досьє:

Молодший син народного депутата від партії "Воля Народу" Володимира Кацуби - Олександр з 2010 року працював заступником керівника "Чорноморнафтогазу", а коли його старший брат Сергій Кацуба обрався депутатом, в 2012 році - став заступником Голови Правління НАК "Нафтогаз України".

Братів Кацуб звинувачували у злочинній змові з метою розкрадання державних коштів в особливо великих розмірах. За даними слідства, Олександр Кацуба зловживав службовим становищем в період його роботи на посаді заступника голови правління НАК "Нафтогаз України" з 2012 по 2014 роки. Зокрема, Кацуба підписав акти виконаних робіт на загальну суму майже в 285 млн гривень за нібито проведені дослідження нафтогазових родовищ у шельфі Чорного моря. Кошти перерахували ТОВ "Універсальне комерційне товариство". На думку слідства, ніяких робіт ТОВ не проводило, не маючи для цього ні спеціальної техніки, ні фахівців. За припущенням правоохоронців, що організатором злочинної схеми був Сергій Кацуба, який займав пост заступника глави НАК "Нафтогаз України" до 2012 року. А її реалізацією займався Олександр Кацуба, який зайняв його місце. 05.01.2016 року кримінальне провадження було закрите Генеральною прокуратурою (разом з тим, в Єдиному державному реєстрі судових рішень міститься інформація про три судові ухвали, прийняті в січні 2017 року). 

За повідомленням Генеральної прокуратури України, в лютому 2017 року Олександр Кацуба пішов на співпрацю зі слідством у справі щодо розкрадання державних коштів, підписав угоду про визнання винуватості та відшкодував завданих збитків на суму 100 млн. грн. (варто зауважити що угода підписана в закритому кримінальному провадженні, вироку про затвердження угоди в публічному доступі немає). Суть справи, в якій Кацуба пішов на угоду зі слідством, полягала в укладенні НАК "Нафтогаз України" договорів із підконтрольною Сергію Курченку ТОВ "ГазУкраїна-2020" на постачання бензину, який фактично не було поставлено, чим НАК "Нафтогаз України" було завдано збитків на суму 449 963 820,00 гривень.

Також ЗМІ повідомляли, про близькість родини Кацуб до проросійського блогера Анатолія Шарія та його партії. Дружина Олександра Кацуби Тетяна Гузенко під 11-м номером йшла в партійному списку "Партії Шарія" на парламентських виборах, а матір Наталія Гордієнко балотувалася під номером 14. Крім того, Шарій не приховував дружби з Кацубами. У його Instagram багато фото з Кацубою-старшим та Олександром.

На початку 2021 року журналісти "Слідство.Інфо", дізналися, що напередодні парламентських виборів німецька медична фірма з керівником-росіянином видала лідерці "Партії Шарія" Ользі Бондаренко (Шарій) довідку, відповідно до якої та перебувала за кордоном 4 роки для лікування.

У довідці, зокрема, йдеться, що Бондаренко проходила обстеження у німецькій клініці 11 травня 2015 року і отримала три невтішні діагнози. Серед іншого, у неї виявили проблеми зі спиною, які передбачали суттєві обмеження — наприклад,  носіння корсету. Ользі також не рекомендували польоти на літаку або довготривалі подорожі на авто. Лікування тривало понад чотири роки, йдеться у довідці. У той же час, як свідчать фото із соцмереж Бондаренко (Шарій), протягом чотирьох років лікування вона активно подорожувала. Вона побувала у Москві, Римі, Парижі, Відні, Монако, Мадриді, Амстердамі та  у інших містах. Щоправда, фото з України за цей період у Ольги відсутні.

За інформацією журналістів, довідка була надана до ЦВК для реєстрації кандидаткою в народні депутати влітку 2019 року, адже відповідно до законодавства, кандидат у народні депутати має проживати в Україні щонайменше п’ять років до балотування. Або надати переконливі докази, чому це було неможливо. Через це Анатолія Шарія кандидатом у нардепи не зареєстрували, бо він не проживав в Україні і не зміг обґрунтувати чому.

Сайт німецької медичної фірми з Кельну Medcologne, яка видала довідку, —  російськомовний. Серед її партнерів  — декілька установ з Російської Федерації. Наприклад, Російська академія народного господарства та державної служби при президентові РФ. А директор фірми —  Михайло Хайтін, випускник  Вищого військово-морського училища ім. Фрунзе в Санкт-Петербурзі. Зараз Хайтін — фахівець у сфері медичного туризму і маркетингу.

Журналісти зателефонували директору Medcologne під виглядом клієнтів з України, яким треба терміново заднім числом "закрити" медичною довідкою кількамісячну відсутність на роботі вигаданого посадовця. Хайтін телефоном переконав, що він "може все" і сказав, що вартість такої довідки від німецької медфірми — 1000 євро. Сама ж Ольга Бондаренко (Шарій) під час листування не відповіла на прямі питання щодо меддовідки.

Також фірма Medсologne видала того ж дня, що й Бондаренко (Шарій) подібні довідки про стан здоров’я ще двом кандидаткам у депутати від "Партії Шарія" —матері  Кацуби-молодшого Наталії Гордієнко та дружині Тетяні Гузенко.

Всі ці довідки перераховували різні діагнози кандидаток у депутати, через які вони були змушені роками лікуватися за кордоном. У телефонній розмові Гузенко підтвердила, що брала цю довідку, щоб надати її у ЦВК. Вона також зазначила, що довго мешкала за кордоном і має лікарів лише там.

З судового реєстру також відомо про четверту довідку від Medсologne, теж видану 14 червня 2019 року. Її надали брату Сергію Кацубі, який йшов під №23 у списку партії "Опозиційна платформа — "За життя".

З судового рішення випливає, що німецька довідка виглядає сумнівною та містить неправдиву інформацію. Зокрема, перевірка перельотів Кацуби підтвердила, що він не міг проходити лікування у зазначені у довідці дати у Німеччині, оскільки був в Україні. Також у рішенні суду ставиться під сумнів компетенція фірми Medсologne, яку називають "лише посередником між пацієнтами та німецькими лікарями та клініками". На основі цього рішення ЦВК відмовила Сергію Кацубі у реєстрації кандидатом у нардепи.


icon
ДОКУМЕНТИ
інші варіації імені

Kaczuba Aleksandr Vladimirovich

Kacuba Aleksandr Vladimirovič

Katcuba Aleksandr Vladimirovich

Kacuba Oleksandr Volodimirovič

Katsuba Olexandr Volodymyrovych

Kacuba Oleksandr Volodymyrovyč

Katsouba Oleksandr Volodymyrovytch

Kacuba Aleksandr Vladimirovich

Catsuba Olecsandr Volodymyrovych

Katsuba Oleksandr Volodymyrovych

Кацуба Александр Владимирович

Katsuba Aleksandr Vladimirovich

Kacuba Oleksandr Volodimirovich

Katsuba Oleksandr Volodȳmȳrovȳch

Katsuba Alexandr Vladimirovich

Kazuba Oleksandr Wolodymyrowytsch