PEP.org.ua

Ахметов Рінат Леонідович

Ахметов Рінат Леонідович

Категорія Пов'язана особа
Дата народження 21.09.1966
Місце народження м. Донецьк
Громадянство Україна
Остання посада ПАТ "ДНІПРОВСЬКИЙ КОКСОХІМІЧНИЙ ЗАВОД", Бенефіціарний власник
Остання зміна профілю: 16 жовтня 2019 р.

Досьє:

Згідно з офіційною біографією, народився 21 вересня 1966 року в селищі Північне на околиці Донецька в шахтарській сім’ї. Батько і брат працювали на шахті, мама — продавцем у магазині. 

Навчався в донецькій школі № 63, 2001 року закінчив економічний факультет Донецького національного університету.

З 1994 до 1996 рр. — віце-президент ФК "ШАХТАР" (ДОНЕЦЬК).

З 11 жовтня 1996 р. дотепер — президент ФК "ШАХТАР" (ДОНЕЦЬК).

1999 року відкрив у Донецьку дитячо-юнацьку школу ФК «Шахтар» із мережею філій і сучасну спортивно-тренувальну базу «Кірша».

Бізнесом Рінат Ахметов почав займатися в 90-ті роки. Свій перший капітал, зароблений на торгівлі вугіллям і коксом, інвестував у металургійні та гірничодобувні активи.

У 2000 році заснував компанію «Систем Кепітал Менеджмент» (СКМ).

Сьогодні СКМ — найбільша в Україні багатогалузева промислова група, до складу якої входять понад 100 підприємств гірничого, металургійного, енергетичного, фінансового, телекомунікаційного, медіа та інших секторів економіки.

У  2006-2007 рр. і 2007-2012 рр. — народний депутат Верховної Ради України від Партії регіонів.  У 2006-2007 рр. парламентським помічником Ахметова була Ірина Акімова, як у 2011-2014 рр. стала замглави Адміністрації Президента Віктора Януковича.

У 2018 році Ахметов був єдиним українцем у рейтингу мільрярдерів Bloomberg Billionaires Index. Його статки оцінили в 5,71 млрд грн.

БІЗНЕС-АКТИВИ

Гірничо-металургійний бізнес Ахметова представлений групою Метінвест, якою керує ТОВ «МЕТІНВЕСТ ХОЛДИНГ», засноване СКМ у 2006 році.

Зі структурою групи можна ознайомитись на офіційному веб-сайті за посиланням.

Метінвест входить в топ-50 металургійних компаній світу за версією Всесвітньої асоціації виробників сталі (World Steel Association). Виробничі потужності Метінвесту з виплавки сталі складають15 млн тонн на рік.

Група Метінвест включає підприємства з виробництва залізорудної та флюсодоломітної сировини: «ПІВНІЧНИЙ ГІРНИЧО-ЗБАГАЧУВАЛЬНИЙ КОМБІНАТ», «ІНГУЛЕЦЬКИЙ ГІРНИЧО-ЗБАГАЧУВАЛЬНИЙ КОМБІНАТ», «ЦЕНТРАЛЬНИЙ ГІРНИЧО-ЗБАГАЧУВАЛЬНИЙ КОМБІНАТ» і «КОМСОМОЛЬСЬКЕ РУДОУПРАВЛІННЯ», а також вуглевидобувні підприємства: «КРАСНОДОНВУГІЛЛЯ» і UNITED COAL COMPANY.

«КОМСОМОЛЬСЬКЕ РУДОУПРАВЛІННЯ» - забезпечує флюсовим вапняком понад 100 підприємств України і близького зарубіжжя.

До складу рудоуправління входять три діючі кар'єри і дві дробильно-збагачувальні фабрики. За останніми оцінками, потужність підприємства становить 10-12 млн тонн товарного вапняку на рік. 

UNITED COAL COMPANY  – є одним із провідних виробників коксівного вугілля в США. Здійснює видобуток коксівного і енергетичного вугілля в Центральному Аппалачському вугільному басейні. Компанія заснована у 2004 році. Навесні 2009 року ввійшла до складу групи Метінвест.

Виробничі потужності підрозділів (CARTER ROAG COAL COMPANYPOCAHONTAS COAL COMPANY LLCWellmore Coal Company, LLC), що входять до складу UNITED COAL COMPANY, перевищують 9 млн тонн вугілля на рік.

«КРАСНОДОНВУГІЛЛЯ» - спеціалізується на видобутку і збагаченні коксівного вугілля марок «Ж» і «К» і Основними споживачами продукції є коксохімічні підприємства групи Метінвест: «АВДІЇВСЬКИЙ КОКСОХІМІЧНИЙ ЗАВОД» і коксохімічне виробництво МК «АЗОВСТАЛЬ».

«МЕТІНВЕСТ- ШІППІНГ» надає транспортно-експедиційні послуги. Діяльність компанії охоплює весь спектр послуг з транспортного обслуговування вантажів — від організації перевезень вантажів  залізницею до діяльності в портах: надання повного спектру послуг з митного оформлення вантажів, експедирування вантажів, контроль кількості вантажів, лабораторні дослідження, суднове агентування, фрахтування морського флоту.

До складу металургійних підприємств групи Метінвест входять 12 заводів і комбінатів.

В Україні це: 

У Європі Група Метінвест представлена прокатними підприємствами в Італії, Великобританії та Болгарії. FERRIERA VALSIDER SPA (Верона, Італія) виробляє близько 500 тис. тонн товстолистового і рулонного прокату в рік. TRAMETAL SPA (Італія) і SPARTAN UK (Велика Британія) виробляють товстолистовий прокат. ПРОМЕТ СТИЛ АД - сучасне прокатне підприємство в Болгарії, основною продукцією якого є сортовий і фасонний прокат.

В 2014 році Метінвест відкрив представництво а Румунії, заснувавши METINVEST CARPATHIA SRL.

В 2015 році відкрито представництво в Польщі - підприємство Metinvest Polska.

22 травня 2018 року Філія «Центр забезпечення виробництва» ПАТ «Українська залізниця» за результатами тендерів уклала дві угоди з ТОВ «МЕТІНВЕСТ-СМЦ» про закупівлю сталі на загальну суму 1,69 млрд грн.

НЕРУХОМІСТЬ

Компанії Ріната Ахметова володіють деякими відомими об'єктами комерційної нерухомості.

ТОВ "СТОЛИЧНИЙ ЦУМ" є власником будівлі за адресою м. Київ, вул. Богдана Хмельницького 2. Будівля рогом виходить на центральну вулицю Києва - Хрещатик. В ній розташований торговий центр "ЦУМ"ТОВ "СТОЛИЧНИЙ ЦУМ" та його дочірня компанія - ТОВ "ПЕРШИЙ УНІВЕРМАГ"- здають в оренду приміщення торгового центру. 

Холдингом, що управляє нерухомістю Ахметова, є ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "ЕСТА ХОЛДИНГ". Основна діяльність "ЕСТА ХОЛДИНГ" сконцентрована в 5 ключових напрямках: інвестування та розвиток комерційної нерухомості преміум сегменту, девелопмент, консалтинг, готельний бізнес, а також експлуатація та управління об'єктами комерційної нерухомості. 

"ЕСТА ХОЛДИНГ" та її материнській компанії І.ЕС.ПІ.ВІ ЛІМІТЕД підконтрольні ТОВ "ІНТЕРН", ТОВ "ВОСТОК ПРОДЖЕКТ"ТОВ "ГОТЕЛЬ "ДОНБАС ПАЛАС"ТОВ "КОМПЛЕКС ПУШКІНСЬКИЙ", ТОВ "ОМЕГА-РЕНТ", ТОВ "СТОЛИЧНИЙ ЦУМ"ОБСЛУГОВУЮЧИЙ КООПЕРАТИВ "ЖИТЛОВО-БУДІВЕЛЬНИЙ КООПЕРАТИВ"ДОМИК В ПЛЮТАХ"ТОВ "ІНТЕРН"ТОВ "АЛЬФА-РЕНТ"ТОВ "АНДРІЇВСЬКИЙ ПЛАЗА"ТОВ "ВОСТОК ПРОДЖЕКТ",  ТОВ "ГАМА-РЕНТ"ТОВ "ГОТЕЛЬ "ДОНБАС ПАЛАС"ТОВ "ГОТЕЛЬ ЄВРОПА"ТОВ "ЕСТА ПРОПЕРТІ МЕНЕДЖМЕНТ"ТОВ "КОМПЛЕКС ЖОВТНЕВИЙ 40"ТОВ "КОМПЛЕКС ТЕАТРАЛЬНИЙ"ТОВ "НАУКОВО-КОМЕРЦІЙНА КОМПАНІЯ "СІГМА-СЕРВІС"ТОВ "СОЛЕМ"ТОВ "СТОЛИЦЯ ПРОДЖЕКТ".

WATER PROPERTY HOLDINGS LIMITED, бенефіціаром якої є Ахметов, володіє квартирою в житловому комплексі  One Hyde Park в Лондоні. Квартира вважається однією з найдорожчих у світі. 

За даними ЗМІ, у квітні 2017 року невідомі обстріляли авто з журналістами програми «Слідство.інфо» під час зйомок будівництва нового маєтку Ріната Ахметова під селищем Плюти Київської області. Ділянка під об’єктом належить ТОВ «МЕТА-КАПІТАЛ», бенефіціаром якого є Ахметов. Журналісти стверджують, що, за документами, будинок є «установою охорони здоров'я та соціальної допомоги».


ДТЕК - енергетичний холдинг, що керує чотирма операційними компаніями з активами у видобутку вугілля, генерації та дистрибуції електроенергії, в альтернативній енергетиці та галузі видобутку газу. 

ДТЕК входить до складу фінансово-промислової групи СКМ

ДТЕК ЕНЕРГО - операційна компанія, що відповідає за видобуток вугілля, генерацію та дистрибуцію електроенергії в структурі енергетичного холдингу ДТЕК.

Вугілля газових марок видобувають гірники "ДТЕК ПАВЛОГРАДВУГІЛЛЯ" (Дніпропетровська обл.), "ДТЕК ДОБРОПІЛЛЯВУГІЛЛЯ" і ТДВ "ШАХТА "БІЛОЗЕРСЬКА" (Донецька обл.).

Вуглезбагачувальні фабрики холдингу - «ДТЕК ОКТЯБРСЬКА ЦЗФ»,  «ЦОФ «ПАВЛОГРАДСЬКА»,  «ДТЕК ДОБРОПІЛЬСЬКА ЦЗФ», "ЦОФ "КУРАХІВСЬКА" .

Виробничі потужності компанії представлені підприємствами теплової генерації в складі "ДТЕК Східенерго", "ДТЕК Дніпроенерго", "ДТЕК ЗАХIДЕНЕРГО",  "КИЇВЕНЕРГО" та Миронівської ТЕС, що входить до ДТЕК Донецькобленерго.

Теплоелектростанції постачають усю вироблену електроенергію на оптовий ринок електроенергії України, за винятком двох ТЕС, які входять до ДТЕК Східенерго. Пошкодження магістральних електричних мереж НЕК «Укренерго» від’єднало ДТЕК Луганську ТЕС від Об’єднаної енергосистеми України. Станція з вересня 2014 року працює в режимі енергоострова. ДТЕК Зуївська ТЕС виділена з ОЕС України постановою Кабінету Міністрів України.

 "ДТЕК СХІДЕНЕРГО" складається з трьох ТЕС у Донецькій і Луганській областях — Зуївської, Кураховської та Луганської.

"ДТЕК ДНІПРОЕНЕРГО" — має у складі три ТЕС, які розташовані в Запорізькій і Дніпропетровській областях, — Запорізька, Придніпровська, Криворізька.

«ДТЕК ЗАХIДЕНЕРГО» включає три ТЕС в Івано-Франківській, Львівській та Вінницькій областях — Бурштинська, Добротвірська й Ладижинська ТЕС відповідно. Електроенергія, вироблена «ДТЕК ЗАХIДЕНЕРГО», постачається не лише українським споживачам, але і йде на експорт до країн Європи.

"ДТЕК "КИЇВЕНЕРГО" до 2018 року забезпечувало повний цикл енергопостачання міста Києва. Про обставини припинення договогору про енергопостачання Києва нижче.

До складу ДТЕК Енерго входять дистрибуційні підприємства: ДТЕК Донецькобленерго,  "ДТЕК ВИСОКОВОЛЬТНІ МЕРЕЖІ""ДТЕК ПЕМ-ЕНЕРГОВУГІЛЛЯ", "ДТЕК ДНІПРООБЛЕНЕРГО", "КИЇВЕНЕРГО" "ДТЕК КРИМЕНЕРГО" (у зв’язку з анексією Криму ДТЕК наразі не керує операційною діяльністю компанії).

Дистрибуційні підприємства компанії обслуговують 4,4 млн клієнтів — металургійні, вугільні та машинобудівні заводи, а також підприємства й населення в Донецькій та Дніпропетровській областях.

21 січня 2015 року владою Криму було прийнято рішення про те, що рухоме й нерухоме майно "ДТЕК КРИМЕНЕРГО" буде враховуватися як власність Республіки Крим.

ДТЕК НАФТОГАЗ  – найбільша в Україні приватна газовидобувна компанія. У 2017 році видобула рекордні для українського приватного газовидобування 1,65 млрд куб. м природного газу.

ДТЕК НАФТОГАЗ управляє підприємствами «НАФТОГАЗВИДОБУВАННЯ» і «НАФТОГАЗРОЗРОБКА», які ведуть розвідку та видобування вуглеводнів у Полтавській і Харківській областях.

«НАФТОГАЗВИДОБУВАННЯ» - найбільша приватна газовидобувна компанії України. 75% акцій підприємства належать структурам Ахметова. Підприємство має ліцензії та користування надрами Мачухського родовища (№ 5965 від 23.07.2014 року) та надрами Семиренкiвського родовища, включаючи Олефiрiвський та Романiвський блоки (№ 3333 від 31.03.2004 року).

За даними ЗМІ, у липні 2016 року "ДТЕК НАФТОГАЗ" отримала право на розстрочку податкових боргів у сумі 145,1 мільйонів гривень.

Це одна з найбільших розстрочок, виданих податковою в столиці протягом періоду 2015 – початку 2017 років, коли Державну фіскальну службу очолював Роман Насіров.

Ремонтний напрям ДТЕК представлено ТОВ "ІНТЕРЕНЕРГОСЕРВІС", відокремленим підрозділом «Галременерго», ТОВ "ЕЛЕКТРОНАЛАДКА" і ТОВ «ПЕРШОТРАВЕНСЬКИЙ РЕМОНТНО-МЕХАНІЧНИЙ ЗАВОД».

Реалізацію продукції на українському ринку, а також експорт до країн СНД забезпечують ТОВ «ДТЕК ТРЕЙДІНГ» і ТОВ «ДТЕК ПАУЕР ТРЕЙД»DTEK Hungary Power Trade LLC відповідає за розвиток торгівлі електроенергією, а також іншими енергетичними продуктами на території Угорщини. 

Для забезпечення прямого виходу на енергетичні ринки Європи в червні 2013 року створено DTEK Trading SA.

На веб-сайті ДТЕК Енерго структура групи ДТЕК зображена так:

   

В 2015 році Антимонопольний комітет виявив ознаки колективної монополії на ринку електроенергії в складі трьох суб’єктів: державного “Енергоатому”, групи компаній “ДТЕК” і “Укргідроенерго”. З результатами обстеження Антимонопольним комітетом ринку можна ознайомитись за посиланням

Станом на перше півріччя 2015 року, за інформацією Антимонопольного комітету України, підприємствами компанії ДТЕК видобуто 12,6 млн тонни енергетичного вугілля, що становить 64,6 відсотка загального обсягу видобутку в Україні.  

На ринку енергетичного вугілля склалася ситуація, коли фактично існує 3 основних покупці, які споживають 94,4 відсотка загального обсягу вугілля, а саме: 

 • ПАТ «ДТЕК Дніпроенерго», ТОВ «ДТЕК Східенерго», ПАТ «ДТЕК Західенерго» – 71,0 відсоток; 
 • ПАТ «Центренерго» – 13,5 відсотка; 
 • ПАТ «Донбасенерго» – 9,9 відсотка. 

На ринку вироблення електричної енергії, частки розподілялися так:

Назва суб’єкта господарювання

2013 рік

2014 рік

2015 рік

2016 рік

ДП “НАЕК “Енергоатом”

44,37%

50,14%

57,31%

57,6%

група ДТЕК

30,09%

28,78%

26,13%

24,3%

За інформацією Андрія Геруса - Голови Асоціації захисту прав споживачів електроенергії та комунальних послуг, станом на 2018 рік група ДТЕК:

 • володіє 85% видобування українського вугілля;
 • володіє 80% станцій теплової генераціі (ТЕС);
 • володіє 30% від усіх обленерго;
 • контролює 99% експорту електроенергії;
 • контролює 60% імпорту вугілля в Україну.

Тобто, є підстави припускати, що група ДТЕК все ж займає монопольне становище. Антимонопольним комітетум України така позиція не визнана.

3 березня 2016 року Національна комісія з регулювання ринку енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) затвердила нову методику визначення прогнозної оптової ринкової ціни на електроенергію. 

У ній вартість енергетичного вугілля визначалася за такою формулою: середня ринкова ціна імпортного вугілля в портах Амстердам-Роттердам-Антверпен за попередні 12 місяців плюс вартість його доставки до України. Фактично вугілля в Роттердамі українськими виробниками електроенергії не закуповується, а добувається в Україні (більшість), купується в Росії, ПАР, США. Також варто також врахувати, що вугілля, яке видобувається в Україні та купується в Росії має нижчу якість, ніж те, що продається в Роттердамі на біржі. Тобто у вартість електроенергії почала закладатись завищена вартість вугілля.

Формула “Роттердам+” почала діяти з другого кварталу 2016 року. Вона виявилась вкрай вигідною підприємствам ДТЕК, які контролюють більшу частину видобутку вугілля в Україні та виробництва теплової енергії (з використанням вугілля). Паливна складова у структурі ціни на електрику теплових електростанцій сягає 80%. Після введення формули "Роттердам+" в дію, ТЕС ахметова почали продавати свою електроенергію на 15-20% дорожче. Але це не означає, що вартість вугілля, що ними закуповується, дійсно зросла до рівня закладеного формулою. Різниця між реальною ціною вугілля та тією, що передбачена формулою, просто почала осідати в компаній-посередників.

За підрахунками Асоціації споживачів енергетики та комунальних послуг, станом на вересень 2018 року, українські споживачі, внаслідок введення формули "роттердам+" переплатили за електроенергію близько 34 млрд. грн. На підрахунками Національного антикорупційного бюро в рамках експертизи, сума завданих збитків складає 15 млрд. грн. 

СОНЯЧНА ЕНЕРГЕТИКА

ТОВ "Солар-Фарм-1", яка належить DTEK Renewables B.V, в середині січня 2019 року ввела найбільшу в Україні (входить в ТОП-3 в Європі) сонячну електростанцію встановленою потужністю 200 МВт в Нікопольському районі Дніпропетровської області.

Згідно постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг № 444 від 29.03.2019 року для ТОВ "Солар-Фарм-1" встановлено "зелений" тариф у розмірі  456,87 коп/кВт•год.

Нікопольська СЕС стала другим проектом сонячної енергетики в портфелі холдингу ДТЕК. Перший проект компанії - Трифанівська СЕС у Херсонській області на 10 МВт, - був споруджений і запущений у 2017 році. ТОВ "Трифановка Енержі", до складу якої входить Трифанівська СЕС, також  належить DTEK Renewables B.V. Постановою НКРЕКП вона теж отримала "зелений" тариф у розмірі  456,87 коп/кВт•год.

У 2019 компанія заявила про плани завершити будівництво Покровської СЕС на 240 МВт.

За даними Bihus.Info, у 2019-му бізнес Ахметова перетвориться на абсолютного рекордсмена із отримання гарантованих державою грошей за "зелену" енергію.

Детальніше у відео:ВІТРОВА ЕНЕРГЕТИКА

ТОВ "ДТЕК ВДЕ"операційна компанія, що керує активами ДТЕК у сфері відновлюваної енергетики.

У 2012 році компанія побудувала Ботієвську ВЕС– найбільшу вітроелектростанцію в Україні. В 2017 році розпочалося будівництво Приморської ВЕС в Запорізькій області.

До складу ДТЕК ВДЕ входять дочірні компанії "ВІНД ПАУЕР", яка керує найбільшою в Україні вітроелектростанцією – Ботієвською ВЕС, "ВІНД ТЕХ", що надає послуги з обслуговування вітротурбін, згадуване ТОВ "Трифановка Енержі", до складу якої входить Трифанівська сонячна електростанція і Приморська ВЕС, котра реалізує проект девелопменту Приморської вітроелектростанції в Запорізькій області. 

Незважаючи на те, що підприємствами «зеленої енергетики» в Україні генерується трохи більше 2% від всієї електроенергії, на «зелений тариф» йде близько 8% від загальної суми коштів, які ДП «Енергоринок» виплачує виробникам електроенергії.

В Україні тарифи на вітрову електроенергію затверджені на рівні близько 0,102 євро за кВт-год (це значно дорожче ніж за електроенергію теплових та атомних електростанцій), у Європі — біля 0,05 євро за кВт-год.

Варто зауважити, що Ринат Ахметов був народним депутатом України від Партії Регіонів у 2007-2012 роках. Саме у 2009 році вперше в Україні були встановлені надвисокі "зелені" тарифи на електроенергію.

У Верховній Раді перебуває на розгляді законопроект (станом на вересень 2018 року), направлений на зниження тарифів на зелену електроенергію.

Цікаво, що в липні 2018 року відбулась спроба включити в закон, що регулює звільнення від сплати податків суми аліментів, пільги для виробників електроенергії з альтернативних джерел. 

Правка була захована в непов'язаному з енергетикою проекті, та пропонувала звільнити від сплати податку на додану вартість до 1 січня 2020 року ввезення в Україну обладнання для виробництва відновлювальної енергії платника податку, який отримав технічні умови на підключення до електричних мереж. Підприємства Ахметова були б одними із найбільших вигодонабувачів такої норми. Норма була відхилена в другому читанні.

Фінансовий бізнес Групи СКМ представлений банком «ПЕРШИЙ УКРАЇНСЬКИЙ МІЖНАРОДНИЙ БАНК» Перший (ПУМБ) і страховими компаніями.

«ПЕРШИЙ УКРАЇНСЬКИЙ МІЖНАРОДНИЙ БАНК» Перший (ПУМБ) є універсальним банком, діяльність якого зосереджена на комерційних, роздрібних та інвестиційно-банківських операціях.

«УКРАЇНСЬКА АКЦІОНЕРНА СТРАХОВА КОМПАНІЯ АСКА» (УАСК АСКА) надає послуги ризикового страхування (non-life).

«УКРАЇНСЬКА АКЦІОНЕРНА СТРАХОВА КОМПАНІЯ АСКА – ЖИТТЯ» (УАСК АСКА-Життя) спеціалізується на послугах страхування життя.

ПРАТ "СТРАХОВА КОМПАНІЯ АСКО-ДОНБАС ПІВНІЧНИЙ" 

ТДВ "СК "ІЛЛІЧІВСЬКА"


ІНШИЙ БІЗНЕС

"КОРУМ ГРУП" (раніше – «Гірничі машини») працює в гірничодобувному бізнесі. Діяльність групи зосереджена на наданні високотехнологічних комплексних рішень, виробництві та сервісі обладнання в галузі видобутку, переробки і транспортування корисних копалин, а також будівництві шахт. 

«Лемтранс» називає себе найбільшим приватним оператором залізничного рухомого складу України.

Станом на 2018 рік «Лемтранс» оперує парком напіввагонів чисельністю понад 20 тис. одиниць.

100% статутного капіталу компанії «Лемтранс» належить групі СКМ Ріната Ахметова

У 2012 році журналісти писали, що Ахметову і близьким до нього структурам належить 60% «Лемтрансу», а решту 40% контролює оточення президента Віктора Януковича. Зкорема, частка у підприємстві опосередковано належала Віктору Різанову, який мешкав у Межигір'ї і, за словами місцевих жителів, був сторожем у резиденції Януковича. Прес-служба старшого сина президента заперечила будь-який зв'язок із «Лемтрансом».


В 2018 році стало відомо, що Ахметов розпочинає новий бізнес - виробництво мінеральних добрив. Для цього 12.09.2017 року була заснована нова компанія - ТОВ "Українські мінеральні добрива".

Комплекс з переробки та зберігання мінеральних добрив планується розмістити в приміщенні цеху кам'яного лиття, що розташоване на забудованій території діючого підприємства ПрАТ "Криворізький центральний рудоремонтний завод" в Саксаганському районі мість Кривий Рік Дніпропетровської області. Зі звітом з оцінки впливу проекту на довкілля та всіма супроводжуючими документами можна ознайомитись на посиланням.

Поряд з  ПрАТ "Криворізький центральний рудоремонтний завод" знаходяться житлові райони міста, відстань до яких: - до мікрорайону «Індустріальний» - 1115 м; - до м-ну «Гірницький» - 1480 м; - до м-ну «Східний-3» - 1620 м; - до м-ну «Сонячний» - 1935 м.

Мешканці міста побоюються погіршення екологічної ситуації та розмістили на сайті інтернет-представництва Президента України та платформі "Розумне місто" петиції з вимогою заборонити будівництво заводу. Остання петиція розглядалася Криворізькою міською радою та була відхилена.


Медіа-холдинг "МЕДІА ГРУПА УКРАЇНА" - 

управляюча компанія, яка об’єднує телевізійні, видавничі, друковані та new media-проекти Групи СКМ. У холдинг входять: 

 •  телеканал «Україна» - на інформацією Нац.ради з телебачення та радіомовлення - третій за популярністю телеканал України станом на осінь 2017 року, за інформацією на сайті телеканалу - за підсумками першого півріччя 2018 року канал посідає 1 місце в рейтингу загальнонаціональних каналів;
 • молодіжний телеканал НЛО TV, 
 • тематичний канал Індиго TV;
 • тематичні канали «Футбол 1»/«Футбол 2»;
 • «Регіональну Медіа ГрупА» (канали «Донбас», «34 канал», «Сигма»); 
 • сейлз-хаус "МЕДІАПАРТНЕРСТВО";
 • компанія «Діджитал Скрінз» (oll.tv);
 • продакшн-компанії "ТЕЛЕ ПРО", Front Cinema і «Допоможемо ТБ»;
 • холдинг  "СЬОГОДНІ МУЛЬТІМЕДІА".


ПАТ «Укртелеком» 

- одна з найбільших компаній України, яка надає повний спектр телекомунікаційних послуг в усіх регіонах країни.

11 березня 2011 Фонд державного майна України продав компанії "ЕСУ" 92,791 % акцій телекомунікаційної компанії «Укртелеком» за 10 млрд 575,1 млн грн. "ЕСУ" була єдиним претендентом на купівлю акцій. У 2011 реальні бенефіціарні власники компанії були невідомі. 

За договором купівлі-продажу пакету акцій, ТОВ "ЕСУ" зобов'язувалась:

1) протягом п'яти років після набуття права власності на акції внести в "Укртелеком" інвестиції в сумі 450 млн. доларів США.

2) створити та передати державі телекомунікаційну мережу спеціального призначення.

Зобов'язання мали бути виконані до 2016 року. В 2017 році перевірка Фонду державного майна встановила, що покупцем зобов'язання не виконані. 

У зв'язку з цим, Фонд державного майна звернувся до суду з вимогою про дозірвання договору купівлі-продажу акцій "Укртелекому" та стягнення з ТОВ "ЕСУ" пені в розмірі 81,9 млн. доларів США. Суди першої та апеляційної інстанцій задовольнили вимоги Фонду державного майна. Проте, 03.07.2018 року Верховний суд України прийшов до висновку, що суди попередніх інстанцій неповно дослідили обставни справи та повернув позов на повторний розгляду до Господарського суду міста Києва.  В період між рішенням апеляційного суду на його користь та рішенням Верховного суду на користь ТОВ "ЕСУ", Фонд державного майна так і не встиг приступили до управління "Укртелекомом" тому що його акції були арештовані в іншій судовій справі за позовом ПАТ "Укрексмібанк" та в кримінальному провадженні за клопотанням Генеральної прокуратури. 

З травня 2011 року, коли "ЕСУ" придбала "Укртелеком", до жовтня 2013 року, "ЕСУ" опосередковано належала кіпрській EPIC Telecom Invest Limited. EPIC Telecom Invest Limited  в свою чергу належала Валерію Хорошковському - колишньому голові Служби безпеки України. 

За інформацією ЗМІ, що грунтуються на відомостях про хід судового процесу (посилання № 1, № 2), влітку 2013 року колишній банкір Денис Горбуненко придбав EPIC Telecom Invest Limited у її номінального власника Петера Ґольдшайдера (за припущеннями SCM Горбуненко зробив це в інтересах Дмитра Фірташа). Після чого EPIC Telecom Invest Limited була перейменована у  Raga Establishment Limited.

В жовтні 2013 року компанія Ріната Ахметова SCM Financial Overseas Limited придбала "Укртелеком" у EPIC Telecom Invest Limited та виплатила перший транш у розмірі 100 млн. доларів. 

Та в 2014 році компанія Ахметова відмовилась виплачувати решту суми, аргументуючи тим, що EPIC Telecom Invest Limited не виконала інвестиційні зобов'язання перед Фондом державного майна. Про це йшлось вище. 

В червні 2016 року Raga Establishment Limited подала у Міжнародний арбітражний суд у Лондоні позов до SCM Financial Overseas Limited з вимогою сплатити за "Укртелеком" решту домовлених коштів - 780 млн. доларів. 

В червні 2017 року арбітражний суд Лондона задовольнив позов Raga Establishment. В травні 2018 року SCM програло апеляцію в цій справі.

З 2017 року ГПУ проводить досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактами невиконання ТОВ "ЕСУ" умов приватизації щодо створення телекомунікаційної мережі спеціального призначення (ТМСП) та передачі її державі, незаконного фінансування упродовж 2012 – 2013 років створення ТМСП за рахунок коштів бюджету та приватизації 92 % держпакета акцій «Укртелекому» за заниженою вартістю.

У 2017 році у кримінальному провадженні складено та направлено повідомлення про підозру колишньому першому віце-прем’єр-міністру Сергію Арбузову у незаконному фінансуванні упродовж 2012–2013 років створення ТМСП за рахунок коштів бюджету в сумі 220 млн гривень за ч. 5 ст. 27 ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) КК України. У справі також є підозрюваними екс-президент Віктор Янукович і екс-прем’єр Микола Азаров.

Стан активів Ахметова на окупованих територіях

15 березня 2017 року прес-служба СКМ повідомила, що група більше не контролює бізнес на території так званих "ЛНР" та "ДНР". 

Група "Метінвест" втратила:  

ДТЕК втратила підприємства:

У секторі нерухомості: БЦ "Пушкінський", БЦ "7-я лінія".

У промислово-сировинного секторі (UMG): Докучаєвський флюсо-доломітний комбінат.

"Націоналізації" ДНР та ЛНР підприємств передувала так звана "блокада Донбасу" - перекриття шляхів торгівлі між окупованими територіями та Україною, що спричинило припинення поставок в ДНР та ЛНР сировини для промислових підприємств, та ввозу продукції на територію України.

В квітні 2017 року захоплені сепаратистами підприємства були передані під тимчасове управління  ЗАО "Внешторгсервис" - компанії, що зареєстрована в невизнаній Південній Осетії.  ЗАО "Внешторгсервис"  здійснює реалізацію продукції, виробленої в ЛДНР в Росію. Бенефіціари компанії невідомі. За непідтвердженою інформацією підприємство контролюється Сергієм Курченком.

Частина підприємств Ахметова перереєстрована як філії ЗАО "Внешторгсервис". 

Наприклад, Єнакіївський металургійний завод встаном на вересень 2018 року є філією № 2 ЗАО "Внешторгсервис". Цікаво, що незважаючи на перебування ЗАО "Внешторгсервис" під санкціями США, та підконтрольність цього підприємства окупантам, в інтернеті на українському сайті ua.all.biz можна знайти оголошення філії № 2 ЗАО "Внешторгсервіс" про продаж обладнання та продукції.

 • Макіївский меалургійний завод перетворений у філію №3 ЗАО "Внешторгсервис"
 • Єнакіївський коксохімпром - філія №4 ЗАО "Внешторгсервис"
 • Харцизький трубний завод - філія №5 ЗАО "Внешторгсервис".

Цікаво, що 07.08.2018 року METINVEST B.V. Ахметова набула частку у 24,99% в ПАТ "ДОНЕЦЬКСТАЛЬ" - МЕТАЛУРГIЙНИЙ ЗАВОД". (іншими співвласниками стали Altana Limited, Treimur Investments Limited, Місандайко Холдінгз Лтд. Раніше "Донецьксталь" належало російському бізнесмену Віктору Нусенкісу. Підприємство зареєстроване за законодавством України. Фактично його активи знаходяться в ДНР та передані під управління того ж ЗАО "Внешторгсервис", вважаються філією №1 "Внешторгсервіса". 

Іншим активом Нусенкіса в Україні було ПАТ "Шахтоуправління "Покровське". До другого кварталу 2017 року 57,29% акцій шахтоуправління належало ПАТ "ДОНЕЦЬКСТАЛЬ" - МЕТАЛУРГIЙНИЙ ЗАВОД", 40,84% - FINTEST TRADING CO LIMITED. З третього кварталу 2017 року власником 57,29% стало ТОВ "ІНДАСТРІАЛ КОАЛ ХОЛДИНГ". ТОВ "ІНДАСТРІАЛ КОАЛ ХОЛДИНГ" що належить тим же  METINVEST B.V., Altana Limited, Місандайко Холдінгз Лтд., Treimur Investments Limited, та МІСАНДАЙКО ХОЛДИНГЗ ЛТД.

07.08.2018 від частки 40,84% у ПАТ "Шахтоуправління "Покровське" позбавилось  FINTEST TRADING CO LIMITED. Інформація про нових (нового) акціонерів не розкривається. 

В 2018 році METINVEST B.V., Altana Limited, Місандайко Холдінгз Лтд., Treimur Investments Limited, та МІСАНДАЙКО ХОЛДИНГЗ ЛТД. також стали співвласниками ТОВ "ШАХТА "СВЯТО-ПОКРОВСЬКА №3". ТОВ "ШАХТА "СВЯТО-ПОКРОВСЬКА №3" на 100% володіє "СВЯТО-ІЛЛІНСЬКИЙ МАШИНОБУДІВНИЙ ЗАВОД".

ПАТ "Шахтоуправління "Покровське" та ТОВ "ІНДАСТРІАЛ КОАЛ ХОЛДИНГ" майже повністю володіють ТОВ "ЗБАГАЧУВАЛЬНА ФАБРИКА "СВЯТО-ВАРВАРИНСЬКА".

ПАТ "Шахтоуправління "Покровське" та  ПАТ "ДОНЕЦЬКСТАЛЬ" - МЕТАЛУРГIЙНИЙ ЗАВОД" володіють ТОВ "ШБК "Донецькшахтопроходка"

ПАТ "ДОНЕЦЬКСТАЛЬ" - МЕТАЛУРГIЙНИЙ ЗАВОД" є найбільшим акціонером/співвласником ПАТ "ЯСИНІВСЬКИЙ КОКСОХІМІЧНИЙ ЗАВОД", ПрАТ "Макіївкокс",  ПАТ "АВТОПІДПРИЄМСТВО "УКРБУД", ТОВ "ГРУПА "ЕНЕРГО".

Таким чином, станом на серпень 2018 року Рінат Ахметов став співвласником компаній групи "Доцецьксталь" Віктора Нусенкіса. 16.09.2018 року стало відомо, що група "Метінвест" отримала опціон на придбання 75,01%  окремих підприємств групи "Донецьксталь" у співінвесторів. Раніше гендиректор "Метінвесту" Юрій Риженков в інтерв'ю Bloomberg повідомив, що група зацікавлена в налагодженні партнерства з іншими компаніями або придбанні нових активів з метою заміщення своїх підприємств, що знаходяться на тимчасово непідконтрольній Україні території.

Цікаво, що 19.09.2018 року (після того як Ахметов став співвласником "Донецьксталі") Господарський суд Донецької області, затвердив чотири мирові угоди між «ЗНВКІФ «Глорі» в особі ТОВ «КУА «Інвестиційний капітал Україна» та ПАТ «Донецьксталь» – Металургійний завод»  (ухвала №1, №2, №3, №4).

Відповідно до мирових угод, «Донецьксталь» зобов’язалося погасити заборгованість у розмірі 2,08 млрд грн. перед «Глорі» упродовж одного місяця. 

Номер справиСума мирової угоди (млрд.)Договір
№905/947/181,23про відкриття непокритих акредитивів №LI11012 від 14.06.2011.
№905/943/180,74про відкриття кредитної лінії №37-Н/12/66/ЮО від 07.12.2012 (солідарні відповідачі – «Ясинівський коксохімічний завод», «Шахтоуправління «Покровське»)
№905/946/180,09про відкриття непокритих акредитивів №LI11008 від 27.04.2011
№905/944/180,02кредитний договір №4 від 18.02.2011


В Криму Ахметов володів ПАТ "Стивідорна компанія "Авліта" (перейменовано в ПАТ "Агрологік") та АТ "МОРСЬКИЙ ІНДУСТРІАЛЬНИЙ КОМПЛЕКС" (припинено, правонаступником є ТОВ "Агро процесинг індастрі"). Свласником обох підприємств було ахметівське ПОРТІНВЕСТ ЛІМІТЕД

З третього кварталу 2016 року ПАТ "Стивідорна компанія "Авліта" належить російському ТОВ "АВАЛ". Власником ТОВ "АВАЛ" станом на вересень 2018 року є ГРУППА КОМПАНИЙ "МОРСКИЕ И НЕФТЕГАЗОВЫЕ ПРОЕКТЫ".

 Засновником ТОВ "Агро процесинг індастрі" є російське ТОВ "Ремкор". Власником ТОВ "Ремкор" станом на вересень 2018 року є ГРУППА КОМПАНИЙ "МОРСКИЕ И НЕФТЕГАЗОВЫЕ ПРОЕКТЫ". 

ГРУППА КОМПАНИЙ "МОРСКИЕ И НЕФТЕГАЗОВЫЕ ПРОЕКТЫ" опосередковано належить Російській Федерації.

Станом на січень 2018 року власником ТОВ "АВАЛ" та ТОВ "Ремкор" було ТОВ "Арт-Трейдінг", що на 99% належало росіянці Ірині Корякіній (вона досі вказана як кінцевий бенефіціарний власник ПАТ "Агрологік" та ТОВ "Агро процесинг індастрі") та на 1% росіянину Єгору Бондарєву. 

Єгор Бондарєв був співвласником та керівником кількох підприємств, що належать Ігорю Крутому - російському композитору та хорошому другу Ахметова. Виходячи з цього ЗМІ робили припущення, що Ахметов перереєтрував підпримства на осіб, пов'язаних з Крутим, щоб уникнути санкцій та конфліктів з окупаційною владою. Станом на вересень 2018 року Ірина Корякіна єдина власниця ТОВ "Арт-Трейдінг".

Інший кримський актив Ахметова - ПАТ "ДТЕК КРИМЕНЕРГО". Його майно було націоналізоване кримською владою у 2015 році. В 2017 році ПАТ "ДТЕК КРИМЕНЕРГО"  розпочав процедуру вирішення інвестиційного спору з Росією в рамках Угоди між Кабінетом міністрів України та урядом РФ про взаємний захист інвестицій.

Squeeze-out на підприємствах Ахметова

Законом України від 23 березня 2017 року № 1983-VIII в законодавстві України встановлена можливість викупу акцій міноритарних акціонерів підприємства мажоритарним акціонером, що володіє 95% акцій підприємства. Законом в окремих випадках встановлена можливість визначення ціни акцій, що викуповуються, не на основі ціни біржі, а на основі оцінки суб'єктом оціночної діяльності.

Разом з тим, акціонери  ПАТ "ДТЕК ДНІПРООБЛЕНЕРГО"ПАТ «ДТЕК ЗАХIДЕНЕРГО»ПРАТ "ММК ІМ. ІЛЛІЧА"ПРАТ "ПІВНГЗК" та окремі оглядачі вважають, що акції викуплені за неправедливою ціною, що в декілька або декілька десятків разів нижча за реальну.

Наприклад, акції "ДТЕК Дніпроенерго" та "ДТЕК Західенерго" викуплені за 488,1 грн і 130,46 грн. За такою ж ціною влітку 2017 року були приватизовані по 25% акцій цих компаній. Проте НКЦПФР отримала шість скарг від міноритаріїв, які впевнені, що ціну акції "ДТЕК Дніпроенерго" треба було вважати за середнім курсом «Української біржі» - 773,7 грн.

Акції "ММК ІМ. ІЛЛІЧА" оцінені лише у 8 копійок, хоча їх номінальна вартість 25 копійок. Таким чином, оцінщики оцінили завод у 38 млн.доларів, що за інформацією "Економічної правди" становить близько 1% вартості будівництва аналогічного заводу.

Акції ПРАТ «МК «АЗОВСТАЛЬ» оцінили у 56 копійок. Тобто все підприємство оцінили у 90 млн. доларів, що у 57 разів дешевше ймовірної ціни його будівництва. Також експерти вказують на те, що металургійний сегмент "Метінвесту" був прибутковим у 2017 році, та приніс прибуток EBITDA 808 млн. доларів. На "Азовсталі" у 2017 році виплавлено 57% сталі холдингу. Тому є підстави припускати, що оціночна ціна акцій є несправедливою.

Станом на вересень 2018 року було декілька спроб оскаржити ціну викупу акцій в суді, поки що безрезультатно (справа №910/8239/18, №910/8714/18, №910/2483/18, №908/137/18).

В червні 2018 року ЗМІ повідомляли, що Фонд державного майна провів рецензування звітів про оцінку вартості акцій ПРАТ «МК «АЗОВСТАЛЬ» та "ММК ІМ. ІЛЛІЧА" та встановив, що результати оцінки не можна використовувати без доопрацювання.

Якщо факт викупу акцій за заниженими цінами дійсно мав місце, то постраждалими є не тільки професійні інвестори. а й тисячі працівників заводів Ахметова, що володіли акціями підприємств, де вони працюють.

Придніпровська ТЕС та екологічне забруднення у місті Дніпрі

Придніпровська ТЕС ПАТ “ДТЕК Дніпроенерго” є єдиною тепловою електростанцією України, що знаходиться в межах міста-мільйонника - Дніпра.

Дніпро займає лідируючі позиції в рейтингах найбільш екологічно забруднених міст України, в тому числі завдяки Придніпровській ТЕС. Придніпровська ТЕС є найбільшим забруднювачем атмосферного повітря м. Дніпро та входить у п’ятірку забруднювачів повітря Дніпропетровської області. 

Бенефіціарним власником ТЕС є Рінат Ахметов.

Придніпровська ТЕС була приватизована корпорацією ДТЕК у 2012 році.

Відповідно до  умов продажу державного пакета акцій, що були затверджені розпорядженням КМУ, потенційний покупець мав виконати низку природоохоронних зобов’язань, зокрема:

 • розробити до 31 грудня 2013 року план заходів з охорони навколишнього природного середовища, який би передбачав скорочення викидів оксидів сірки, азоту та твердих часток. Виконання плану мало б початися не пізніше 1 січня 2015 року;

 • встановити прилади  автоматичного контролю за кількістю та якістю забруднюючих речовин, що викидаються в атмосферне повітря від котельних агрегатів, під час здійснення заходів з модернізації пилогазоочисного устаткування або його заміни на нове.

Ці плани не були виконані.

Крім того, ДТЕК був зобов’язаний побудувати блочні сірко- та азотоочисні установки на енергоблоки № 7, 8, 9, 10 11 та 13, що мало б знизити гранично допустимі концентрації викидів в атмосферу у десятки разів. Передбачений на виконання роботи проміжок часу – до кінця 2017 року. Ці та інші заходи також не були реалізовані.

З жовтня 2011 року дозволом на викиди для Придніпровської ТЕС була встановлена допустима норма викидів пилу на рівні 1082 мг/м куб.

З початком 2016 року, після встановлення очисного обладнання, передбачалося її зменшення до рівня 100 мг/м куб.

Але у третьому кварталі 2016 року Придніпровською ТЕС все ще здійснювались викиди в повітря пилу на рівні 954,235 мг/м куб. Тобто рівень викидів більш ніж в 9,5 разів перевищував норму, передбачену дозволом на викиди.

Також підприємством накопичено понад 20 мільйонів тонн відходів. Відходи не утилізуються, а збираються, у тому числі в межах міста, потрапляють у ґрунт, підземні води, завдають шкоди місцевій річці Шиянці.


ДТЕК Дніпроенерго не проводило модернізацію обладнання, а просто отримало в Міністерстві екології в 2015 році оновлений дозвіл на викиди. Природоохоронні заходи, передбачені новим дозволом, також не були втілені в життя.

В 2017 році Міністерство екології та природних ресурсів відмовило ДТЕК у видачі нового дозволу.  В липні 2018 роцу Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд зобов'язав Міністерство екології та природних ресурсів все ж видати ПАТ "ДТЕК "Дніпроененерго" дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря.

В квітні 2018 року між ДТЕК та Дніпровською міською радою був підписаний меморандум, який передбачав участь міста у встановленні нових електрофільтрів на енергоблоках Придніпровської ТЕС. Місто зобов'язалось сплатити ДТЕК 5 млн грн у 2018 році на втілення природоохоронних заходів та повертати не менше 30 % від сплаченого підприємством екологічного податку. Таким чином у 2018 році місто погодилось взяти участь у фінансуванні природоохоронних заходів, які підприємство за початковими умовами зобов'язувалось реалізувати за власні кошти до кінця 2017 року.  Екологічні заходи, передбачені меморандумом, мають бути реалізовані до 2020 року.

Борги ПАТ "Київенерго"

20 червня 2017 р. Київська міська рада прийняла рішення про припинення договору із ПАТ "Київенерго" Ріната Ахметова про оренду теплових мереж. Договір існував з 2001 року та  передбачав право "Київенерго" на користування двома ТЕЦ, більш як 3000 тепловими пунктами, 2600 км мереж, 200 котелень, а також сміттєспалювальним заводом "Енергія". Дія договору мала припинитися в кілька етапів - з квітня по серпень 2018 року. 

З першого серпня 2018 року теплові мережі та енергетичні об'єкти столиці перейшли у користування спеціально створеного комунального підприємства "Київтеплоенерго".

Для постачання гарячої води та тепла споживачам, "Київенерго" закуповувало газ у НАК "Нафтогаз України". В "Київенерго"  була заборгованість перед "Нафтогаз України". Це вважалось нормальним вищем. Збільшення або зменшення заборгованості мало циклічний характер та не набувало загрозливого характеру.  Але, в період між прийняттям рішення про розірвання договору між містом та "Київнерго", та фактичною передачею майна новому користувачеві, заборгованість перед НАК "Нафтогаз України" істотно зросла. 

За даними "Нафтогазу", станом на 31 липня 2018 року сумарна заборгованість ПАТ "Київенерго" за газ становила 4,2 млрд грн.пірне твердження, різні джерела та сторони конфлікту називають різні суми).

Але, в статті 22 Закону України "Про теплопостачання" написано, що "У разі якщо суб’єкту господарювання надано в користування (оренду, концесію, управління тощо) цілісний майновий комплекс (індивідуально визначене майно) з вироблення теплової енергії, такий суб’єкт стає правонаступником за борговими зобов’язаннями з оплати спожитих енергоносіїв"

На підставі цієї норми ПАТ "Київенерго" вимагає покладення обов'язку повернути несплачені НАК "Нафтогаз України" гроші на КП "Київтеплоенерго". Київрада, в свою чергу, вважає, що свої борги "Київенерго" має погасити самостійно, а не передавати їх "Київтеплоенерго". Господарський суд в питанні заборгованості, що виникла до 2016 року став на сторону Київради.

НАК "Нафтогаз України" відмовляється укладати новий договір про газопостачання до вирішення питання про погашення боргу. 

Таким чином, станом на вересень 2018 року, значна частина будинків столиці України залишиється без гарячого водопостачання. 

Детальніше про суть проблеми можна дізнатися в судових рішеннях у справах №910/31608/15, №910/7807/18, №910/5082/185

29 серпня 2018 року Прем'єр-міністр Володимир Гройсман заявив про готовність Кабміну узгодити державну субвенцію для покриття боргу "Київенерго" в розмірі 729,56 млн грн, що дозволить укласти договір про постачання газу між КП "Київтеплоенерго" і НАК "Нафтогаз України" до початку опалювального сезону.

За інформацією ЗМІ,  в угоді з розірвання договору між Київською міською державної адміністрацією та "Київенерго" також було передбачено відшкодування грошей за модернізацію мереж, яка проводилася за рахунок "Київенерго". Але чіткої суми, яку мають компенсувати “Київенерго”, у Київській міській державній адміністрації не порахували (станом на жовтень 2018 року). Натомість “Київенерго” вже зверталася до КМДА про відшкодування 800-900 млн гривень. При цьому, "Київенерго" виконало лише близько 40% інвестиційних зобов'язань щодо покращення тепломереж міста. Але київська влада не вимагала в "Київенерно" відшкодування за невиконані зобов'язання.

Детальніше:


БІЗНЕС В РОСІЇ

Групі компаній ДТЕК в Росії належить  АО "ДОНСКОЙ АНТРАЦИТ" та АО "ШАХТОУПРАВЛЕНИЕ "ОБУХОВСКАЯ". "Донской антрацит" на 100% є власником ООО "СУЛИНАНТРАЦИТ". ООО "СУЛИНАНТРАЦИТ", в свою чергу, є власником ООО ТД " СУЛИНАНТРАЦИТ".

"Донской антрацит" належить шахта "Дальняя" в Ростовській області Росії. В листопаді 2017 року прес-служба уряду Ростовської області повідомляла, що уперспективі планується об'єднання шахти "Дальняя" і законсервованої шахти № 410, що дозволить збільшити обсяги видобутку вугілля до 1,3 млн тонн на рік.

Кримінальні провадження та санкції:

Кримінальні провадження

24.03.2017 НАБУ розпочало досудове розслідування №52016000000000209 за ч.2 ст. 364 КК України – за фактом зловживання службовим становищем посадовцями НКРЕКП через встановлення формули розрахунку за вугілля "Роттердам+" (про це йшлося вище).

Суть "Роттердам+" в тому, що у формулу розрахунку вартості електроенергії, яка виробляється тепловими електростанціями, закладено завищену вартість вугілля. Вартість вугілля розраховуються на ціною, діючою на в порту Роттердаму (Нідерланди) + доставка до України.

Формула «Роттердам+» створила умови для майбутнього зростання прибутків DTEK.

Після впровадження формули, вартість цінних паперів DTEK Finance plc. зросла на 60%. Цінні папери були придбані ICU Investment Management Ltd., CIS Opportunities Fund SPC Ltd. та Global Opportunities Fund SPC Ltd. ще до зростання ціни на них. 

Тодішній Голова НКРЕКП Дмитро Вовк - колишній працівник ICU, а також також був менеджером компанії «Рошен» Петра Порошенка.

 У кримінальному провадженні №52016000000000209 детективи НАБУ також розслідують скуповування компаніями групи ICU єврооблігацій холдингу "ДТЕК".


26.02.2018 НАБУ відкрило кримінальне провадження №52018000000000158 за ч.2 ст. 364 КК України стосовно зловживання службовим становищем посадових осіб НКРЕКП при прийнятті регуляторних рішень на користь енергетичних підприємств холдингу "ДТЕК". 

На виконання постанов НКРЕКП, прийнятих упродовж 2016-2017 років, ПАТ "ДТЕК Західенерго", ПАТ "ДТЕК Дніпроенерго", ПАТ "Київненерго" та ТОВ "ДТЕК Східенерго" необґрунтовано надавались переваги у вигляді перерахування їм ДП "Енергоринок" кредитних коштів для здійснення авансових платежів за товарну продукцію на суму понад 10 млрд. грн.


Головним слідчим управління Генеральної прокуратури України проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні №42016000000001833 від 14.07.2016 за фактом протиправних дій службових осіб ПАТ «Укрзалізниця», які вступивши у змову із представниками гірничо - збагачувальних холдингів Російської Федерації в інтересах експедиторських компаній ТОВ «Друга Вантажна Компанія в Україні», ТОВ «Лемтранс Транзит» та Дочірньої Фірми «Галь - Дженералтранс», безпідставно зменшили тарифні умови для транзитного перевезення залізної руди, внаслідок чого державі заподіяно шкоду в особливо великих розмірах, що містять ознаки злочину, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України.

Слідчі стверджують, що тарифною комісією ПАТ «Укрзалізниця» було безпідставно знижено тариф на транзит залізничним транспортом залізної руди з Російської Федерації, що слідує транзитом територією України.

Згідно з розрахунками, протиправним встановленням пільгових тарифів на транзит залізної руди і залізорудної сировини, що слідує з Російської Федерації територією України, державі в особі ПАТ «Українська залізниця» заподіяно збитків на суму понад 10 млн. доларів США.

Організацію транзитних перевезень руди, експедирування вказаних вантажів здійснювали ТОВ «Друга Вантажна Компанія в Україні», ТОВ «Лемтранс Транзит» та Дочірня Фірма «Галь-Дженералтранс», які начебто отримують надприбутки внаслідок застосування безпідставно встановлених пільгових тарифів.

Бенефіціарним власником ТОВ «Лемтранс Транзит» є Рінат Ахметов


Зв'язки:

Документи та джерела

Виписки з реєстру компаній

business-registry-NAFTOHAZVYDOBUVANNYA-27.09.2018-UA
business-registry-SGP-11
business-registry-PERSHOTRAVNEVIY KOMBIKORMOVIY_UA_2018.pdf
business-registry-DTEK ENERGOUGOL_UA_2018.pdf
business-registry-Druzhkivskiy-Mashzavod_UA_2018.pdf
business-registry-Ukrtelecom_UA_2018
business-registry-Industrial-Mineral_UA_2018
business-registry-Zaporizhstal-Prominvest_UA_2018
business-registry-PROMINVEST-TECHNOLOGY_UA_2018.pdf
business-registry-DIVATA GROUP_UA_2018.pdf
business-registry-FK-_Shakhtar
business-registry-Mriupol-Illicha
business-registry-ZAPORIZHSTAL
business-registry-SEGODNYA MULTIMEDIA_UA_2018.pdf
business-registry-DTEK ZAKHIDENERGO_UA_2018.pdf
ВОСТОК ПРОДЖЕКТ Єдрпоу
business-registry-Metinvest-Holding_UA_2018
Витяг щодо компанії Dashuria Ltd
Витяг на ТОВ "Солар Фарм - 1" Ріната Ахметова, до складу якої входить Нікопольська СЕС
business-registry-ILLICHIVSKA-25.10.2018-UA
business-registry-ASKO-DONBAS-25.10.2018-UA
business-registry-FIRMA MARITA-02.10.2018-UA
business-registry-METINVEST POLSKA-28.09.2018-PL
business-registry- NGR BV-28.09.2018-NL
business-registry-DTEK RENEWABLES-27.09.2018-UA
business-registry-TD-SULINANTRATSIT-27.09.2018-RU
business-registry-SULINANTRATSIT-27.09.2018-RU
business-registry-DONSKOY ANTRATSIT-27.09.2018-RU
business-registry-UKRAINIAN MINERAL FERTILIZERS-22.09.2018-UA
business-registry-ANDRIIV PLAZA-22.09.2018-UA
business-registry-KOMPLEKS TEATRALNYY-22.09.2018-UA
business-registry-HOTEL EUROPE-22.09.2018-UA
business-registry-ALPHA RENT-22.09.2018-UA
business-registry-ELITA-22.09.2018-UA
business-registry-KOMPLEKS ZHOVTNEVYY 40-22.09.2018-UA
business-registry-SIGMA SERVICE-22.09.2018-UA
business-registry-STOLYTSYA PRODZHEKT-22.09.2018-UA
business-registry-SEVEN LINE-22.09.2018-UA
business-registry-SOLEM-22.09.2018-UA
business-registry-ACCOUNTING SOLUTIONS CENTER-22.09.2018-UA
business-registry-ESTA PROPERTY MANAGEMENT-22.09.2018-UA
business-registry-UKRAINIAN MINERAL FERTILIZERS-22.09.2018-UA
business-registry-Pershiy Univermag-21.09.2018-UA
business-registry-Stolichniy TSUM-20.09.2018-UA
business-registry-NOVOTROYITSKE RUDOUPRAVLINNYA-17.09.2018- UA
business-registry-CENTRAL GOK_UA_2018.pdf
business-registry-DONBAS PALACE-23.07.2018-UA
Еста Холдинг ЄДРПОУ
business-registry-SGP-12-UA-2018
business-registry-lemtrans-tranzit_UA_2018
business-registry-PRIMORSKAYA WEP_UA_2018
business-registry-ORLOVKA WEP_UA_2018
business-registry-INVESTECOGAZ _UA_2018.pdf
business-registry-PRIMORSKAYA WEP -2_UA_2018.pdf
business-registry-TRYFANOVKA ENERGY_UA_2018.pdf
business-registry-Interenergoservice_UA_2018
business-registry-Elektronakadka_UA_2018.pdf
business-registry-CORUM GORLOVSKY _UA_2018
business-registry-Corum Energozavod_UA_2018.pdf
business-registry-CORUM GROUP _UA_2018.pdf
business-registry-Corum-DoneckGormash_UA_2018.pdf
business-registry-Hirnychi DRMZ_UA_2018.pdf
business-registry-Hirnychi Mashyny_UA_2018.pdf
business-registry-CORUM Sors _UA_2018
business-registry-CORUM DRUZHKOVKA MACHINE_UA_2018.pdf
business-registry-CORUM REPAIR_UA_2018.pdf
business-registry-Kurahovska_UA_2018
business-registry-Meta-Capital_UA_2018
business-registry-Digital Screens_UA_2018
business-registry-Ukr-Ritail_UA_2018
business-registry-Transinvest_UA_2018
business-registry-DTEK ROVENKYANTHRACITE_UA_2018
business-registry-Pushkinskiy_UA_2018.pdf
business-registry-Portinvest_UA_2018
business-registry-PERSHOTRAVENSKYI REPAIR_UA_2018
business-registry-Dtek-Power_UA_2018
business-registry-Paralel-M_UA_2018
business-registry-Gefest_UA_2018.pdf
business-registry-Pavlogradska_UA_2018.pdf
business-registry-Intern_UA_2018.pdf
business-registry-Novotroitske RU_UA_2018.pdf
business-registry-TeleradioUkr_UA_2018.pdf
business-registry-Mediapartnerstvo_UA_2018.pdf
business-registry-METINVEST MARIUPOL_UA_2018.pdf
business-registry-Metinvest-Resource_UA_2018
business-registry-METINVEST-SHIPPING_UA_2018
business-registry-MOSPINO CPE_UA_2018
business-registry-Metinvest-SMC_UA_2018.pdf
business-registry-METINVEST-PROMSERVICE_UA_2018
business-registry-Metinvest-Holdyng_UA_2018.pdf
business-registry-Shakhta-Bilozerska_UA_2018.pdf
business-registry-Incor and Co_UA_2018.pdf
business-registry-Svitlo-Shakhtar_UA_2018
business-registry-Doneck-Elektro_UA_2018
business-registry-Doneck-news_UA_2018.pdf
business-registry-Donbas-Palas_UA_2018.pdf
business-registry-DobropillyaVugil_UA_2018.pdf
business-registry-Alternative-Style_UA_2018