PEP.org.ua

Каськів Владислав Володимирович

Каськів Владислав Володимирович

Категорія Національний публічний діяч
Дата народження 01.12.1973
Остання посада Ozario Holdings GmbH , Керівник
Остання зміна профілю: 1 серпня 2019 р.

Досьє:

ПІДПИСАВ СХЕМУ У 1 СПРАВІ, НА ЯКІЙ ПИЛЯЛИ 400 000 000 ГРН. Детальніше про схему, яку застосовували підлеглі Каськіва, повідомляється в статті, опублікованій в газеті “Дзеркало тижня”. Зокрема, журналісти звернули увагу на те, що у лютому 2015 року Держагентство з інвестицій та управління національними проектами подало до суду на “Повітряний експрес” з вимогою розірвати депозитний договір, мовляв, останні без відома колег перевели гроші держпідприємства на депозит.

На думку журналістів Юрія Ніколова і Олекси Шалайського, за всіма ознаками суд провели не для того, щоб знайти істину, а щоб зацементувати фінансові зобов’язання. Держава довірила свої гроші ТОВ “Сапфір фінанс”, яка з’явилася наприкінці 2013 року, у травні 2014-го отримала ліцензію НКЦПФР на провадження кредитної діяльності і вже через півроку зняла гроші з Держінвестпроекту, пообіцявши тому 22% річних.

Кінцевим власником фірми виявився юрист Іван Радик, фахівець з питань закриття проблемних підприємств. Документи, що потрапили до редакції, показали ціну питання – 82 млн грн. Мало того, виявилося, що тоді ж таки, в грудні, “Повітряний експрес” поклав на депозит ще 25 млн. Тільки не в “Сапфір”, а в Профін банк. Цікаво, що у грудні, коли держава давала гроші, Нацбанк перевірив Профін банк. Проте у січні 2015 року банк луснув разом з усіма депозитами.

Суд визнав депозитний договір між держпідприємством і ТОВ “Сапфір фінанс” законним. З боку “Повітряного експреса” його підписав тимчасовий виконувач обов’язків директора Геннадій Дьяченко. Причому отримав він цю посаду з правом підпису в листопаді 2014 року, у грудні все підписав і після цього розпрощався з посадою.

Прізвище Дьяченка згадується у справі про купівлю в травні 2014 році “Повітряним експресом” кількох ділянок землі під будівництво залізничної гілки між Києвом та аеропортом “Бориспіль”. Згідно з наявними документами, “Повітряний експрес” зумів купити три ділянки біля Великої Олександрівки Бориспільського району загальною площею 7,7 га за 46,29 млн грн.

ЗМІ пишуть, що покупка виявилася як безглуздою, так і дорогою. По-перше, кінцевим продавцем стала фізична особа з севастопольською пропискою. По-друге, у процесі переходу цих ділянок з рук у руки земля подорожчала в 20 разів. Якщо 2013 року, перебуваючи у приватній власності, оцінка землі становила 2 млн грн, то вже під продаж держпідприємству було проведено нову оцінку, яка й становила 46 млн.

Журналісти впевнені, що держава викинула 46 млн на вітер, бо ніхто електрички в аеропорт Бориспіль не будуватиме. Зокрема, нещодавно чиновники заявляли про те, що доцільно побудувати залізничну гілку під землею.

Кримінальні провадження та санкції:

Перебування у розшуку

Екс-глава Держагенції з інвестицій часів Януковича Владислав Каськів оголошений в розшук.

Кар'єра: