photo

Тупицька Ольга Олегівна

Категорія Член сім'ї
Має зареєстрований бізнес США ( )
Остання посада VEGA FINANCIAL, Бенефіціарний власник
icon
ЗВ’ЯЗКИ з фізичними особами
icon
ЗВ’ЯЗКИ з юридичними особами
icon
Досьє:

Дружина голови Конституційного Суду України Олександра Тупицького.

27 жовтня КСУ під головуванням Тупицького визнав неконституційною статтю 366-1 Кримінального кодексу, яка передбачає покарання за декларування недостовірної інформації. Також суд скасував низку положень закону про запобігання корупції. КС пояснював, що антикорупційне законодавство створює передумови для неправомірного впливу на суд.

НАЗК заявило, що КСУ діяв у власних інтересах, ухвалюючи рішення. Через рішення КС агентство 28 жовтня закрило доступ до державного реєстру електронних декларацій. Ввечері 29 жовтня за рішенням уряду після засідання Ради національної безпеки та оборони доступ відновили.

Після гучного рішення, яке "знесло" електронне декларування, журналісти проєкту "Схеми" розповіли про кримську ділянку голови КС, придбану ним у 2018 році, на третьому році війни з Росією. Договір купівлі-продажу був оформлений за російським законодавством, але суддя не відобразив інформацію про це у своїй декларації про майно та доходи. 

Сам Тупицький запевнив, що приватизація відбулась ще до окупації Криму, а потім, українські й російські кадастри "наклалися" і відбулось "змішування меж". Через це він нібито і мав оформити договір купівлі. За його словами, у деклараціях згадки про цю ділянку немає через те, що він не знав, як правильно таке майно декларувати.

Також журналісти "Схем" з'ясували, що родина Тупицького володіє кількома об’єктами елітного майна, серед якого, окрім маєтку в Криму, – чотирикімнатна квартира у житловому комплексі бізнес-класу "Новопечерські липки" в Києві. Родина придбала квартиру площею 216,5 квадратних метрів після призначення Тупицького суддею КСУ, а згодом докупила ще два машиномісця там. Середня вартість квадратного метра в цьому ЖК станом на 2013 рік становила $2900, тобто квартира такою площею вартувала там понад 600 тисяч доларів.

Майно записали на матір судді, Галину Тупицьку. На момент придбання дорогої нерухомості Галині Тупицькій було 73 роки, і вона була вже на пенсії. З 2019 року Тупицький почав декларувати, що сам мешкає в цих апартаментах. Матір судді станом на травень 202 року продовжувала проживати в селі на Черкащині.

Аналітики Центру протидії корупції також виявили, що матір Тупицької – Лариса Колпаченко – має чотири земельні ділянки з будинком під Києвом, хоча раніше працювала звичайним фармацевтом в одній з аптек Донецька. У серпні 2018 року Колпаченко придбала чотири ділянки загальною площею 0,23 га у Василькові Київської області. На найбільшій з ділянок розташований будинок площею 211 кв.м. 

Примітно, що поряд розташована ділянка самого Тупицького, власником якої він теж став у серпні 2018-го року. Разом ці ділянки утворюють масив у 0,3 га, а між ділянкою Тупицького та ділянками, оформленими на його тещу, немає паркану, і це одна спільна територія. Попри це в декларації судді ця нерухомість не відображена. На ній також розташовано декілька додаткових споруд, басейн та невеликий ставок.

Водночас, джерела "Схем" повідомили, що цим маєтком регулярно користується і сам Тупицький. У неділю, 1 листопада 2020 року, журналісти побачили на подвір'ї припарковане авто білого кольору, схоже на BMW X6. Саме таке авто має Ольга Тупицька, відповідно до декларації судді. Також біля будинку журналісти побачили чорну Toyota Camry. Саме такі авто є на балансі КСУ. Втім, дізнатися, чи саме це авто належить до КС, не вдалося – на Toyota Camry виявилися так звані "номери прикриття" – у базі автотранспортних засобів МВС ці номери закріплені за іншим автомобілем.

Орієнтовна вартість нерухомості матері Ольги Тупицької нині становить близько 5 мільйонів гривень. 

Сам Тупицький розповідаючи про обставини придбання тещею землі та маєтку під Києвом плутався у тому, хто саме там мешкає: "Там ми проживаємо. Там моя теща. Вони це знають, що це моя теща. А там я купив… Теща продала квартиру в Донецьку і купила будинок у Василькові. Вона за ті гроші, що продала, купила там будинок. Звичайно я допомагав сад зробити – я це люблю і так далі. Я купив 7 соток землі, щоб, чесно кажучи, побудувати там спортивний зал, коли ми там з дітьми знаходимся", – заявляв з цього приводу голова КСУ.

За інформацією Вihus.info, Тупицький в якості адреси реєстрації в своїй електронній декларації вказав будинок в котеджному містечку "Коник" (Жуків острів, поруч з Конча-Заспою), який належить донецько-київському бізнесмену Сергію Левченку. Він керівник і співвласник фірм "КНЗС" і "К252" (однойменний ресторанний комплекс поблизу Конча-Заспи). На місцевих виборах 2020 року Левченко був кандидатом в депутати Київської обласної ради від слуги "Слуги Народу", рекламну ж компанію Левченко вів як член "команди Олександра Дубінського", який і вів "Слуг" на обласні вибори.

Судячи зі світлин у інстаграмі Левченка з очільником суду пов’язують товариські стосунки. Там є спільні фото Левченка з Тупицьким, що були зроблені під час святкування Водохреща, закордонної рибалки. Левченко фотографувався навіть в кріслі судді Конституційного суду України. 

В будинку, окрім самого Тупицького, відповідно до його електронної декларації, прописалася також його дружина та діти. На яких умовах очільник Конституційного суду отримав прописки в маєтку, що належить Левченку – невідомо. Орієнтовна вартість будинку такої площі тут може становити близько мільйона доларів. Більше того, за інформацією з реєстру нерухомості, Левченку в "Конику" окрім цього будинку, належить також і котедж навпроти.


Дружині судді належать 67% компанії Vega Financial в США. Також вона була помічницею нардепа 7-го скликання від ПР Олександра Бобкова, який пізніше пішов на співпрацю з російськими окупантами.

Тупицький був суддею-доповідачем, або одним із них, у кількох резонансних і неоднозначних справах: 

Крім того, серед перших справ Тупицького-доповідача був розгляд сепаратистської постанови Верховної Ради Криму про проведення так званого "загальнокримського референдуму". У березні 2014 року у КС не було часу зволікати. Але, за даними УП, Тупицький, наприклад, пропонував викликати на засідання свідків – депутатів кримського парламенту.

Після того, як КС визнав незаконними "референдум" і "відокремлення" півострову, суддя написав окремі думки. Він загалом погоджувався із рішенням, але вважав, що потрібно було давати оцінку не діям самої ВР Криму, яку назвали порушницею Конституції і принципу територіальної цілісності, а обмежитись лише засудженням її сепаратистських постанов. Та й на відповідність міжнародним нормам, на думку Тупицького, оцінювати кримських політиків суд не мав повноважень.

Серед інших примітних окремих думок Тупицького – у справі щодо так званого мовного "закону Ківалова-Колесніченка". Суддя стверджував, що однозначних доказів "кнопкодавства", яке стало підставою для скасування закону, немає. Таку думку тоді заявили лише Тупицький і Шаптала.

Також Тупицький під час ухвалення судової реформи 2016 року переймався тим, що суддю не можна звільняти за наслідками оцінювання. А коли КСУ схвалив внесення до Конституції курсу до ЄС і НАТО, Тупицький погодився, але написав, що це "спотворить відображення у преамбулі історичної дійсності".

icon
Банківські рахунки:
Банк ЄДРПОУ Статус
14352406 Клієнт банку
icon
ДОКУМЕНТИ
інші варіації імені

Tupyzka Olha Olehiwna

Tupitckaia Olga Olegovna

Тупицкая Ольга Олеговна

Tupickaia Olga Olegovna

Tupȳtska Olha Olehivna

Tupyts'ca Ol'ga Olegivna

Tupickaja Ol′ga Olegovna

Tupitskaya Ol'ga Olegovna

Tupickaâ Ol′ga Olegovna

Tupiczkaya Ol'ga Olegovna

Tupitskaya Olga Olegovna

Tupytska Olha Olehivna

Tupyts'ka Ol'ha Olehivna

Tupitskaja Ol'ga Olegovna

Tupytska Olga Olegivna

Tupitskaia Olga Olegovna

Toupytska Olha Olehivna

Tupycʹka Olʹha Olehivna

Tupic'ka Ol'ga Olegivna

Tupic′ka Ol′ga Olegìvna