photo

DAVEGRA LIMITED

Категорія Пов'язана з ПЕП
Реєстраційний № ΗΕ306986
Поточний стан зареєстровано
Дата створення 28.05.2012
Країна Кіпр
Адреса 1070, Нікосія, Диміцаніса, 17
icon
ПОВ’ЯЗАНІ ПУБЛІЧНІ ДІЯЧІ
Iм’я Тип зв’язку Власність, % Перiод
Колишній директор
Колишній засновник/учасник
icon
СТРУКТУРА
Iм’я Посада Власність, % Перiод
Колишній директор
icon
ЗВ’ЯЗКИ з юридичними особами
Iм’я Тип зв'язку Код
Підконтрольна 1466231
icon
Досьє

ФІГУРАНТ ОФШОРНОГО ВИТОКУ PANDORA PAPERS

У фільмі-розслідуванні "Слідства.Інфо" "Офшор 95" на основі документів Pandora Papers (витоку з 14 фірм, які реєстрували та обслуговували офшорні компанії) журналісти частково підтвердили схему переказування коштів від структур олігарха Ігоря Коломойського до офшорних фірм Володимира Зеленського та його соратників. 

Отримані документи підтверджують, що у 2012 році "кварталівці" зареєстрували понад десяток фірм на Британських Віргінських островах, Белізі та на Кіпрі. Мережу допомагали створювати офшорний реєстратор Fidelity Corporate Services та український адвокат Юрій Олексійович Азаров. За інформацією розслідувачів, підпис Азарова, на всіх ключових документах. В серці цієї мережі перебувала досі невідома фірма Maltex Multicapital Corp. Згідно із документами витоку, Maltex була порівну поділена між фірмою Зеленського Film Heritage inc та фірмами братів Шефірів (SHSN LtdSHB Ltd) та ще одного "кварталівця" — сценариста та режисера продуктів студії Андрія Яковлева (Candlewood Investments Ltd).

Номінальним власником центру мережі виступала інша компанія, Davegra Limited. На той час її власником був нинішній очільник Служби безпеки України Іван Баканов. Саме він підписав так звану "трастову декларацію" — документ, який фіксує відносини між номінальним та реальним власником компанії.

Зазвичай, трастові декларації укладають для збереження конфіденційності реального власника компанії. Тобто, фірма Баканова виступила номінальним власником Maltex Multicapital, щоб приховати реального — Зеленського та його партнерів.

Як свідчать документи з Pandora Papers, що 11 грудня 2012 року офшорна компанія, пов'язана з групою "1+1" Коломойського, Spintrex Holdings Ltd заплатила 1,2 млн доларів офшорній фірмі Зеленського і партнерів SVT Films Limited з БВО. При цьому SVT Films наполовину належить Maltex Multicapital. Кошти йшли за контент, який виробляла одна з компаній Зеленського.

Також журналісти знайшли підтвердження інформації, яка була опублікована під час президентських перегонів весною 2019 року. А саме схеми, за якою офшорні фірми Зеленського та його команди з 2012 року нібито отримали 40 мільйонів доларів від компаній, пов’язаних із Коломойським. Вперше про це тоді заявив народний депутат від ЄС Володимир Ар'єв. За його інформацією, у 2012 році "Приватбанк" видав кредити на суму більше 400 млн гривень компаніям "Реаліз Ойл" та ТОВ "ТД Карпатнафтотрейд", які входять до структури групи "Приват" Коломойського. Потім ці кошти опинилися на рахунку ПАТ "Укртранснафта", менеджмент якої теж контролювався Коломойським. 

За інформацією Ар'єва, протягом декількох днів 38,2 млн доларів США були виведені з "Укртранснафти" на кіпрські рахунки у "Приватбанку" компанії Transit SA, що зареєстрована в Швейцарії на Коломойського (32,5%), Геннадія Боголюбова (32,5%) та Ігоря Суркіса (25%). Після Transit SA ці кошти пройшли через чотири офшорні компанії (United Oil (BVI) Group Limited, ZAO Ukrtransitservice Ltd, Birgminton Investing Inc та Brimmilton Limited), що зареєстровані на осіб, які представляють інтереси Коломойського та є лише номінальними власниками цих компаній. В результаті 41 млн доларів опинився на рахунку компанії GODFREY CONSULTING LIMITED, що була зареєстрована на Сергія Мельника - представника номінальних власників. 

Далі рух коштів через офшорні компанії дійшов до компаній, що зареєстровані на учасників студії "Квартал 95", а саме: Зеленського (Megiritano Ventures Ltd), Яковлева (Gimentiano Holdings Ltd), братів Шефірів (Liodian Trading Ltd та Lestavio trading Ltd), та Сергія Трофімова (Kasovineo holdings Ltd). За інформацією Ар'єва, протягом 2012-2016 років всі кошти вивелися на наступні компанії чи рахунки фізосіб:

Dr. Robert Walz, Pinehill Investment Holdings Inc., Lacront Unitrade LLP, Piper Smith Watton LLP, Triapos Limited, Atrazon Limited LTD, Maintrade Limited, Panevest End Co S.A., і вже згадувані SHSN Limited, Candlewood Investments Limited, Aldorante Limited та Film Heritage Іnc.

Формально, ці 40 мільйонів доларів були сплачені як внесок до статутного капіталу. У цьому випадку, інвестором компаній Зеленського й партнерів виступили структури Коломойського.

У розпорядженні журналістів також опинився документ, датований 13 березня 2019 року - за три тижні до першого туру президентських виборів. У документі йдеться про передачу частини акцій Maltex Multicapital від компанії родини Зеленських, до фірми Сергія Шефіра. Так фірма майбутнього першого помічника президента, у результаті передачі акцій, безоплатно отримала четверту частину власності Maltex від белізької фірми Зеленських Film Heritage, припускають автори фільму.

Інший документ, створений через кілька тижнів після передачі частки Зеленського Сергію Шефіру, свідчить, що фірма Maltex Multicapital мала намір виплатити дивіденди офшору Зеленських Film Heritage Іnc, який уже не володів часткою цієї фірми.

За словами експертів, отримані журналістами документи вказують на спробу Зеленського під час виборів 2019 року видалити своє ім'я з ключової компанії в мережі.

Борис Шефір на запитання журналістів відповів, що офшори йому й партнерам знадобилися тоді для захисту бізнесу й своїх інтересів. Він також додав, що почав закривати офшорну частину бізнесу. У Зеленського від коментарів відмовились.


icon
ДОКУМЕНТИ