photo

SHSN Limited

Категорія Пов'язана з ПЕП
Реєстраційний № 158261
Поточний стан зареєстровано
Також відома як Сейчесн Лімітед
Країна Беліз
Адреса Беліз сіті, Маріна Тауерс Ньютаун Берекс, 508
icon
ПОВ’ЯЗАНІ ПУБЛІЧНІ ДІЯЧІ
Iм’я Тип зв’язку Власність, % Перiод
Бенефіціарний власник
icon
ЗВ’ЯЗКИ з юридичними особами
Iм’я Тип зв'язку Код
Підконтрольна 1466231
icon
Досьє

ФІГУРАНТ ОФШОРНОГО ВИТОКУ PANDORA PAPERS

У фільмі-розслідуванні "Слідства.Інфо" "Офшор 95" на основі документів Pandora Papers (витоку з 14 фірм, які реєстрували та обслуговували офшорні компанії) журналісти частково підтвердили схему переказування коштів від структур олігарха Ігоря Коломойського до офшорних фірм Володимира Зеленського, братів Шефірів та інших "кварталівців". 

Отримані документи підтверджують, що у 2012 році "кварталівці" зареєстрували понад десяток фірм на Британських Віргінських островах, Белізі та на Кіпрі. Мережу допомагали створювати офшорний реєстратор Fidelity Corporate Services та український адвокат Юрій Олексійович Азаров. За інформацією розслідувачів, підпис Азарова, на всіх ключових документах. В серці цієї мережі перебувала досі невідома фірма Maltex Multicapital Corp. Згідно із документами витоку, Maltex була порівну поділена між фірмами братів Шефірів (SHSN LtdSHB Ltd), Зеленського (Film Heritage inc) та ще одного "кварталівця" — сценариста та режисера продуктів студії Андрія Яковлева (Candlewood Investments Ltd).

Номінальним власником центру мережі виступала інша компанія, Davegra Limited. На той час її власником був нинішній очільник Служби безпеки України Іван Баканов. Саме він підписав так звану "трастову декларацію" — документ, який фіксує відносини між номінальним та реальним власником компанії.

Зазвичай, трастові декларації укладають для збереження конфіденційності реального власника компанії. Тобто, фірма Баканова виступила номінальним власником Maltex Multicapital, щоб приховати реального — Зеленського та його партнерів. У 2019 році, коли Баканов очолив СБУ, він передав цю фірму Яковлєву. 

Як свідчать документи з Pandora Papers, що 11 грудня 2012 року офшорна компанія, пов'язана з групою "1+1" Коломойського, Spintrex Holdings Ltd заплатила 1,2 млн доларів офшорній фірмі Зеленського і партнерів SVT Films Limited з БВО. При цьому SVT Films наполовину належить Maltex Multicapital. Кошти йшли за контент, який виробляла одна з компаній Зеленського.

Також журналісти знайшли підтвердження інформації, яка була опублікована під час президентських перегонів весною 2019 року. А саме схеми, за якою офшорні фірми Зеленського та його команди з 2012 року нібито отримали 40 мільйонів доларів від компаній, пов’язаних із Коломойським. Вперше про це тоді заявив народний депутат від ЄС Володимир Ар'єв. За його інформацією, у 2012 році "Приватбанк" видав кредити на суму більше 400 млн гривень компаніям "Реаліз Ойл" та ТОВ "ТД Карпатнафтотрейд", які входять до структури групи "Приват" Коломойського. Потім ці кошти опинилися на рахунку ПАТ "Укртранснафта", менеджмент якої теж контролювався Коломойським. 

За інформацією Ар'єва, протягом декількох днів 38,2 млн доларів США були виведені з "Укртранснафти" на кіпрські рахунки у "Приватбанку" компанії Transit SA, що зареєстрована в Швейцарії на Коломойського (32,5%), Геннадія Боголюбова (32,5%) та Ігоря Суркіса (25%). Після Transit SA ці кошти пройшли через чотири офшорні компанії (United Oil (BVI) Group Limited, ZAO Ukrtransitservice Ltd, Birgminton Investing Inc та Brimmilton Limited), що зареєстровані на осіб, які представляють інтереси Коломойського та є лише номінальними власниками цих компаній. В результаті 41 млн доларів опинився на рахунку компанії GODFREY CONSULTING LIMITED, що була зареєстрована на Сергія Мельника - представника номінальних власників. 

Далі рух коштів через офшорні компанії дійшов до компаній, що зареєстровані на учасників студії "Квартал 95", а саме: Зеленського (Megiritano Ventures Ltd), Яковлева (Gimentiano Holdings Ltd), братів Шефірів (Liodian Trading Ltd та Lestavio trading Ltd), та Сергія Трофімова (Kasovineo holdings Ltd). За інформацією Ар'єва, протягом 2012-2016 років всі кошти вивелися на наступні компанії чи рахунки фізосіб:

Dr. Robert Walz, Pinehill Investment Holdings Inc., Lacront Unitrade LLP, Piper Smith Watton LLP, Triapos Limited, Atrazon Limited LTD, Maintrade Limited, Panevest End Co S.A., і вже згадувані SHSN Limited, Candlewood Investments Limited, Aldorante Limited та Film Heritage Іnc.

Дві останні - Aldorante Limited та Film Heritage Inc - належать Зеленським, згідно майнових декларацій президента. Формально, ці 40 мільйонів доларів були сплачені як внесок до статутного капіталу. У цьому випадку, інвестором компаній Зеленського й партнерів виступили структури Коломойського.

У розпорядженні журналістів також опинився документ, датований 13 березня 2019 року - за три тижні до першого туру президентських виборів. У документі йдеться про передачу частини акцій Maltex Multicapital від компанії родини Зеленських, до фірми Сергія Шефіра. Так фірма майбутнього першого помічника президента, у результаті передачі акцій, безоплатно отримала четверту частину власності Maltex від белізької фірми Зеленських Film Heritage, припускають автори фільму.

Інший документ, створений через кілька тижнів після передачі частки Зеленського Сергію Шефіру, свідчить, що фірма Maltex Multicapital мала намір виплатити дивіденди офшору Зеленських, який уже не володів часткою цієї фірми.

За словами експертів, отримані журналістами документи вказують на спробу Зеленського під час виборів 2019 року видалити своє ім'я з ключової компанії в мережі.

Борис Шефір на запитання журналістів відповів, що офшори йому й партнерам знадобилися тоді для захисту бізнесу й своїх інтересів. Він також додав, що почав закривати офшорну частину бізнесу. У Зеленського від коментарів відмовились.

Документи із Pandora Papers також дозволили встановити, що компанії "кварталівців" мають у власності три квартири у центрі Лондона загальною вартістю понад 8 мільйонів доларів. Йдеться про фірми Сергія Шефіра та Андрія Яковлєва.

Дві квартири належать фірмі Сергія Шефіра SHSN Ltd. Одна з них розміщена у будинку під назвою Chalfont Court. Вхід до нього, розташований якраз навпроти будинку 221В на вулиці Baker Street — найвідомішої адреси в Лондоні, де жив вигаданий детектив Шерлок Холмс. Ціна цієї квартири на момент купівлі у 2018 році складала близько 3,5 мільйонів доларів.

Інша лондонська квартира, якою володіє фірма першого помічника президента, розташована в будівлі Clarence Gate Gardens, що в кількох кроках від першого місця. У ній свого часу мешкали відомі поети, актори, композитори. Нерухомість обійшлася власнику станом на 2016 рік у понад 2,28 мільйона доларів.

Третя квартира через низку фірм належить Яковлєву і розташована у будівлі Westminster Palace Gardens. Її ціна на момент купівлі у 2015 році — понад 2,3 мільйона доларів.


icon
ДОКУМЕНТИ