photo

ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "ІССАХАР-ЗЕВУЛУН ІМПОРТ -ЕКСПОРТ"

Категорія Пов'язана з ПЕП
ЄДРПОУ 32455021
Поточний стан зареєстровано
Дата створення 24.03.2003
Країна Україна
Адреса 08133, Вишневе, Балукова, 1
icon
ПОВ’ЯЗАНІ ПУБЛІЧНІ ДІЯЧІ
Iм’я Тип зв’язку Власність, % Перiод
Підконтрольна
icon
СТРУКТУРА
Iм’я Посада Власність, % Перiод
Підконтрольна
icon
ЗВ’ЯЗКИ з юридичними особами
Iм’я Тип зв'язку Код
Споріднена 23705915
icon
Досьє

Компанія була в ланцюжку перекупників мазуту, який компанія "Золотий мандарин ойл" передала на зберігання АЕК "Київенерго". А згодом отримала із держбюджету 54 млн грн боргу "Київенерго" за цей мазут за рішенням ЄСПЛ.

В 2009 році ТОВ "Золотий мандарин ойл" судився з "Київенерго" та виграв позов на 54 мільйони гривень за мазут, який передало на зберігання. Однак, як з'ясували детективи НАБУ під час досудового розслідування, попри рішення суду на свою користь, "Золотий мандарин ойл" до виконавчої служби не звертався. Причина цьому - "Золотий мандарин ойл" мав борг перед державним банком на 78 млн грн, через раніше отриманий кредит. Відтак зволікання зі стягненням грошей з "Київенерго"було зумовлено небажанням повертати борг банку.

Після чого у 2013 році право вимагати гроші від "Київенерго", за дорученням Георгія Логвинського було передано фірмі ТОВ "Іссахар-Зевулун Імпорт-Експорт", яке перерахувало кошти за договором про відступлення права вимоги на рахунок "Золотий мандарин ойл". 

У вересні 2013 року представник ТОВ "Золотий мандарин ойл" за вказівкою нардепа підготував та надіслав до Європейського суду з прав людини заяву про стягнення з державного бюджету України 54,179 млн грн як невиплаченої заборгованості з боку "Київенерго" перед підприємством, яке нібито з 2009 року органами виконавчої служби не виконувалося. Детективи НАБУ з'ясували, що представники "Золотий мандарин ойл" приховали від ЄСПЛ той факт, що не звертався до виконавчої служби. 

Також ЄСПЛ не повідомили про відступлення права вимоги до "Київенерго" на користь іншої приватної компанії, що сталося за півроку до звернення у ЄСПЛ.

У подальшому, як вважає слідство, для супроводу справи в ЄСПЛ Логвинський домовився з керівництвом Міністерства юстиції, за сприяння якого Урядовий уповноважений у справах ЄСПЛ підготував декларацію про дружнє врегулювання спору, на підставі якої зобов'язався сплатити на користь підконтрольного нардепу "Золотого мандарину Ойл" понад 54 млн грн із державного бюджету України за зобов'язаннями, які виникли між двома приватними компаніями. У лютому 2016 року перший заступник міністра юстиції Наталія Бернацька підписала платіжні доручення, на підставі яких мінюст перерахував на рахунок "Золотого мандарину ойл" 54 179 613,40 грн.

Отримані кошти "Золотий мандарин ойл" спочатку перерахував на рахунок ТОВ "Іссахар-Зевулун Імпорт-Експорт", а те, у свою чергу, перерахувало їх на рахунки підприємств з ознаками фіктивності.

По цій справі у грудні 2017 року детективами НАБУ були проведені обшуки в Міністерстві юстиції. 

За версією слідства, заступник міністра юстиції "супроводжувала" весь процес цієї схеми і координувала з іншими особами, наближеними до Логвинського. Бернацька також тисла на урядового уповноваженого у справах ЄСПЛ, оскільки останній був у її підпорядкуванні. Вона також усвідомлювала, що "врегулювання" спору з виплатою коштів порушує черговість виконання рішень ЄСПЛ.

22 січня 2020 року детективи НАБУ повідомили про підозру шістьом особам у заволодінні та легалізації понад 54,179 млн грн з держбюджету. Дії підозрюваних кваліфіковано за ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст.209 Кримінального кодексу України ("Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем" та "Легалізація (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом").

Йдеться про колишнього урядового уповноваженого у справах ЄСПЛ, колишнього першого заступника міністра юстиції (повідомлено про підозру в порядку  ст. 135, ст. 278 КПК України), бенефіціара приватної компанії, трьох осіб, наближених до колишнього нардепа.

За інформацією НАБУ, станом на початок 2020 року, частина підозрюваних висловили готовність співпрацювати зі слідством та надати викривальні свідчення щодо обставин вчиненого кримінального правопорушення. 

Детально про злочин — у відео. 


icon
ДОКУМЕНТИ