photo

ПАТ "ДНІПРОВСЬКИЙ КОКСОХІМІЧНИЙ ЗАВОД"

Категорія Державна власність
ЄДРПОУ 05393085
Поточний стан зареєстровано
Дата створення 19.04.1996
Країна Україна
Адреса 51901, Дніпропетровська обл., місто Кам’янське,, ВУЛИЦЯ КОЛЕУСІВСЬКА, будинок 1,
icon
ПОВ’ЯЗАНІ ПУБЛІЧНІ ДІЯЧІ
Iм’я Тип зв’язку Перiод
Бенефіціарний власник 08.2019 —
Бенефіціарний власник 08.2019 —
icon
ЗВ’ЯЗКИ з юридичними особами
Iм’я Тип зв'язку Код
Співзасновник 278138
Підтверджено: 21.09.2019 витяг зі СМІДИ
Співзасновник 281104
Підтверджено: 21.09.2019 витяг зі СМІДИ
icon
розслiдування
Рінат Ахметов – олігарх, який контролює 30% українського ВВП. Так в одному з інтерв'ю оцінив потенціал мільярдера інший український олігарх Ігор Коломойський. 

Видання Forbes назвало Ахметова найбагатшою людиною України й оцінило його статки у 6 млрд доларів. 

Енергетичні й страхові компанії, банк, медіа, транспортний бізнес, сільське господарство, гірничо-металургійний комплекс та елітна нерухомість. Це загальний, але далеко не повний перелік активів олігарха. Кожен з яких – частина великої міжнародної корпорації СКМ. 

І хоча Рінат Ахметов декларує цілковиту відкритість, вона доволі примарна і стосується тільки тих активів, які він набуває "+/-" законним шляхом. 

Якщо ж актив дістається олігарху в обхід закону, то до моменту його легалізації бенефіціаром зазначається підконтрольна одиниця або довірена особа. Саме цю схему мільярдер наразі "удосконалює", поглинаючи металургійну та коксохімічну промисловості України й розширюючись у США.
Розслідування
Рінат Ахметов, ввівши в оману АМКУ, монополізував коксохімічну галузь
icon
Досьє

Наприкінці 2013 року компанія  "Private Limited Liability Company Metinvest B.V." (м. Гаага, Нідерланди) Ріната Ахметова та Вадима Новинського звернулася до АМКУ з проханням надати дозвіл на придбання контрольного пакету акцій "Дніпровського коксохімічного заводу".  Антимонопольний комітет три роки розглядав цю заяву й лише у 2018 році попередньо відмовив компанії у купівлі заводу, бо, за висновками комітету, така концентрація могла призвести до монополізації ринку. 

– Після аналізу ситуації були надані попередні висновки, в яких АМКУ бачить монополізацію... Це ще не відмова  у "Метінвесту" є можливість відреагувати на попередні висновки,  заявив тоді голова АМКУ Юрій Терентьєв. 

Справа в тому, що, за українським законодавством, монопольним вважається становище компанії, частка якої на ринку перевищує 35%. Ахметов перетнув цю червону лінію ще до купівлі цих двох заводів. І це розуміли не тільки в АМКУ.

Таку ж думку в листі до Антимонопольного комітету висловило й Міністерство економічного розвитку і торгівлі: "ринок коксохімічної продукції оцінюється як із незначним рівнем конкуренції та з високим рівнем концентрації". 

"Українська асоціація виробників феросплавів та іншої металургійної продукції" також виступила проти купівлі Ахметовим ще одного коксохіму: "Рівень конкуренції на ринках коксу та коксохімічної продукції є незначним... Вказана концентрація призведе до збільшення впливу компанії "Private Limited Liability Company Metinvest B.V.".

Протестував проти концентрації акцій заводу і споживач коксохімічної продукції ПАТ "Нікопольський завод феросплавів", підконтрольний олігарху Ігорю Коломойському. У листі до АМКУ підприємство вказало, що вже  неодноразово відчувало наслідки монополізації ринку компаніями Ахметова. Феросплавний завод написав, що вже існуюче монопольне положення дозволяє "Метінвесту" формувати монопольні ціни на кокс.

Так, з 2014 року Дніпровським коксохімом володіють чотири компанії: "Mastinto Trading Limited" (Кіпр), "Misandyco Holdings Ltd"  (Кіпр), "Salurex Limited" (Кіпр) та "Altana Limited" (Віргінські острови). 

У 2018 році змінилася структура власності "Mastinto Trading Limited". Кіпріотку Анну Кореліду (Anna Korelidou), яка володіла і керувала цією фірмою з 2010 року, замінив інший кіпріот Хрісоваланто Тампориді (Chrysovalanto Tampouridi). Він також є директором іншої кіпрської компанії – "Nourteno holdings ltd", яка володіє акціями "Чорноморського суднобудівного заводу". Останній входить до структури власності суднобудівного субхолдингу SMG "Смарт-холдинг" Вадима Новинського

 

У 2018 році також відбулися зміни у структурі власності ще одного власника Дніпровського коксохіму – кіпрської "Misandyco Holdings Ltd". Фірму переписали на кіпріотку Александру Дамоціду (Alexandra Damotsidoy) й перереєстрували за однією адресою із іншою кіпрською компанією, якою володіє безпосередньо Вадим Новинський  "Adeona holdings limited". 

Таким чином олігархи Ахметов та Новинський встановили контроль не над коксохімічним заводом, а над фірмами, які ними володіють. Це трапилося у 2018 році, в період, коли Антимонопольний комітет продовжував вивчати коксохімічний ринок.

Дозвіл на концентрацію "Дніпровського коксохімічного заводу" холдинг "Метінвест" отримав у квітні 2019 року. Так, холдинг становив контроль над 5 з 8 коксохімічних заводами.

 icon
ДОКУМЕНТИ