photo

ПАТ "ДНІПРОВСЬКИЙ КОКСОХІМІЧНИЙ ЗАВОД"

Категорія Пов'язана з ПЕП
ЄДРПОУ 05393085
Поточний стан зареєстровано
Дата створення 19.04.1996
Країна Україна
Адреса 51901, Дніпропетровська обл., місто Кам’янське,, ВУЛИЦЯ КОЛЕУСІВСЬКА, будинок 1,
icon
ПОВ’ЯЗАНІ ПУБЛІЧНІ ДІЯЧІ
Iм’я Тип зв’язку Власність, % Перiод
Бенефіціарний власник 08.2019 —
Бенефіціарний власник 08.2019 —
icon
ЗВ’ЯЗКИ з юридичними особами
Iм’я Тип зв'язку Код
Співзасновник 278138
Підтверджено: 21.09.2019 витяг зі СМІДИ
Співзасновник 281104
Підтверджено: 21.09.2019 витяг зі СМІДИ
icon
розслiдування
Рінат Ахметов – олігарх, який контролює 30% українського ВВП. Так в одному з інтерв'ю оцінив потенціал мільярдера інший український олігарх Ігор Коломойський. 

Видання Forbes назвало Ахметова найбагатшою людиною України й оцінило його статки у 6 млрд доларів. 

Енергетичні й страхові компанії, банк, медіа, транспортний бізнес, сільське господарство, гірничо-металургійний комплекс та елітна нерухомість. Це загальний, але далеко не повний перелік активів олігарха. Кожен з яких – частина великої міжнародної корпорації СКМ. 

І хоча Рінат Ахметов декларує цілковиту відкритість, вона доволі примарна і стосується тільки тих активів, які він набуває "+/-" законним шляхом. 

Якщо ж актив дістається олігарху в обхід закону, то до моменту його легалізації бенефіціаром зазначається підконтрольна одиниця або довірена особа. Саме цю схему мільярдер наразі "удосконалює", поглинаючи металургійну та коксохімічну промисловості України й розширюючись у США.
Наші розслідування
Рінат Ахметов, ввівши в оману АМКУ, монополізував коксохімічну галузь
icon
Досьє

Наприкінці 2013 року компанія  "Private Limited Liability Company Metinvest B.V." (м. Гаага, Нідерланди) Ріната Ахметова та Вадима Новинського звернулася до АМКУ з проханням надати дозвіл на придбання контрольного пакету акцій "Дніпровського коксохімічного заводу".  Антимонопольний комітет три роки розглядав цю заяву й лише у 2018 році попередньо відмовив компанії у купівлі заводу, бо, за висновками комітету, така концентрація могла призвести до монополізації ринку. 

– Після аналізу ситуації були надані попередні висновки, в яких АМКУ бачить монополізацію... Це ще не відмова  у "Метінвесту" є можливість відреагувати на попередні висновки,  заявив тоді голова АМКУ Юрій Терентьєв. 

Справа в тому, що, за українським законодавством, монопольним вважається становище компанії, частка якої на ринку перевищує 35%. Ахметов перетнув цю червону лінію ще до купівлі цих двох заводів. І це розуміли не тільки в АМКУ.

Таку ж думку в листі до Антимонопольного комітету висловило й Міністерство економічного розвитку і торгівлі: "ринок коксохімічної продукції оцінюється як із незначним рівнем конкуренції та з високим рівнем концентрації". 

"Українська асоціація виробників феросплавів та іншої металургійної продукції" також виступила проти купівлі Ахметовим ще одного коксохіму: "Рівень конкуренції на ринках коксу та коксохімічної продукції є незначним... Вказана концентрація призведе до збільшення впливу компанії "Private Limited Liability Company Metinvest B.V.".

Протестував проти концентрації акцій заводу і споживач коксохімічної продукції ПАТ "Нікопольський завод феросплавів", підконтрольний олігарху Ігорю Коломойському. У листі до АМКУ підприємство вказало, що вже  неодноразово відчувало наслідки монополізації ринку компаніями Ахметова. Феросплавний завод написав, що вже існуюче монопольне положення дозволяє "Метінвесту" формувати монопольні ціни на кокс.

Так, з 2014 року Дніпровським коксохімом володіють чотири компанії: "Mastinto Trading Limited" (Кіпр), "Misandyco Holdings Ltd"  (Кіпр), "Salurex Limited" (Кіпр) та "Altana Limited" (Віргінські острови). 

У 2018 році змінилася структура власності "Mastinto Trading Limited". Кіпріотку Анну Кореліду (Anna Korelidou), яка володіла і керувала цією фірмою з 2010 року, замінив інший кіпріот Хрісоваланто Тампориді (Chrysovalanto Tampouridi). Він також є директором іншої кіпрської компанії – "Nourteno holdings ltd", яка володіє акціями "Чорноморського суднобудівного заводу". Останній входить до структури власності суднобудівного субхолдингу SMG "Смарт-холдинг" Вадима Новинського

 

У 2018 році також відбулися зміни у структурі власності ще одного власника Дніпровського коксохіму – кіпрської "Misandyco Holdings Ltd". Фірму переписали на кіпріотку Александру Дамоціду (Alexandra Damotsidoy) й перереєстрували за однією адресою із іншою кіпрською компанією, якою володіє безпосередньо Вадим Новинський  "Adeona holdings limited". 

Таким чином олігархи Ахметов та Новинський встановили контроль не над коксохімічним заводом, а над фірмами, які ними володіють. Це трапилося у 2018 році, в період, коли Антимонопольний комітет продовжував вивчати коксохімічний ринок.

Дозвіл на концентрацію "Дніпровського коксохімічного заводу" холдинг "Метінвест" отримав у квітні 2019 року. Так, холдинг становив контроль над 5 з 8 коксохімічних заводами.

 icon
ДОКУМЕНТИ