photo

Товариство з обмеженою відповідальністю "Терралінк"

Категорія Пов'язана з ПЕП
ЄДРПОУ 36167339
Поточний стан зареєстровано
Дата створення 18.09.2008
Країна Україна
Адреса 83048, Донецьк, Левицького, 6
icon
ПОВ’ЯЗАНІ ПУБЛІЧНІ ДІЯЧІ
Iм’я Тип зв’язку Власність, % Перiод
Власник
Власник 1.250%
icon
ЗВ’ЯЗКИ з юридичними особами
Iм’я Тип зв'язку Код
Власник 32931654
icon
Досьє

15 жовтня 2018 року був затриманий один з підозрюваних у безпосередній участі в діяльності злочинної організації, яку організував колишній головою Вищого господарського суду Віктор Татьков. У повідомленні ГПУ зазначалося, що особа є адвокатом і підозрюється в організації та забезпеченні легалізації вищезазначених доходів, одержаних злочинним шляхом та подальшому управлінні таким майном. Затриманому було повідомлено про підозру у вчиненні злочинів, передбачених ч. 4 ст. 190(заволодіння чужим майном), ч. 3 ст. 209(легалізація доходів, одержаних злочинним шляхом), ч. 1 ст. 255(створення злочинної організації) КК України.

Зазначається, що 18 жовтня рішенням слідчого судді затриманому було обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою із визначенням застави у розмірі 4,5 млн грн.

У Генпрокуратурі не називали ім'я підозрюваного, однак за даними "Української правди", мова йшла про офіційного співвласника ТОВ "Терралінк" Антона Яїцькова. Джерела видання у правоохоронних органах також повідомили, що Яїцьков вніс заставу і вийшов із СІЗО.

Протягом жовтня-грудня 2018 року суд наклав арешт на низку нерухомості та іншого майна, яке слідство пов'язує з Татьковим. Зокрема, 11 грудня суд наклав арешт на нерухоме майно, яке належить підконтрольному Татькову ТОВ "Терралінк", а саме пансіонат "Дельфін", площею 1 245,6 кв.м в Донецькій області (Новоазовський район, смт. Сєдове).

У грудні 2020 року журналістам "Схеми" вдалось отримати копію записів розмови між головою Конституційного суду України Олександром Тупицьким та його давнім знайомим донецьким бізнесменом Владиславом Дрегером. На зустрічі у жовтні 2018 року Дрегер записував розмову між чоловіками у межах співпраці зі слідчими Генпрокуратури та Служби безпеки України. Тоді записи проводились у рамках кримінального провадження щодо Віктора Татькова, з яким Дрегера свого часу познайомив сам Тупицький. На момент зустрічі Тупицький вже був заступником голови КСУ.

Ще один учасник тієї зустрічі – Богдан Чобіток. На той момент він – експрацівник СБУ. А станом на час виходу сюжету очолював управління внутрішнього контролю ДБР. Сама розмова тривала майже дві години.

Основна тема розмови стосувалася подій, які беруть початок на Донбасі у далекому 2006 році. Як виявилося, Тупицький, уже тоді будучи у статусі судді, мав безпосередній стосунок до відомого корпоративного конфлікту на Донеччині, що має відлуння для його учасників і через роки. Зокрема, у 2000-х роках Дрегер намагався отримати контроль над Зуївським енергомеханічним заводом у місті Зугрес неподалік Донецька. Тривалий переділ активів заводу і його оформлення на підконтрольне йому приватне підприємство супроводжувалось судовими суперечками, вирішення яких було в руках господарських судів Донецької області. В одному з них працював суддя Артур Ємельянов. Інший – Донецький апеляційний господарський суд – очолював тоді Татьков.

Дрегер не мав особистих контактів ні з тим, ні з іншим. Але знав на той час голову Куйбишевського районного суду Донецька Тупицького, який і познайомив бізнесмена з суддями Ємельяновим і Татьковим.

Результатом знайомства стало те, що у 2009 році Татьков став співвласником заводу Дрегера. Частку в 40 відсотків Татьков оформив не на себе безпосередньо, а на Антона Яїцькова, що підтвердило офіційне слідство ГПУ.

За версією журналістів, Тупицький, схоже, тоді міг отримати і свою частку у відчуженому Зуївському енергомеханічному заводі за те, що звів Дрегера з суддею Татьковим. На записах мова може йти про 4 відсотки загалом підприємства, які перебували в складі частки Татькова.

Так, у структурі власності заводу з 2009 року з’являється фірма ТОВ "Інтеграл Інвест". Мажоритарний власник компанії – згаданий Яїцьков, а міноритарний – особа на ім’я Борис Румак. За допомогою реєстру довіреностей "Схеми" встановили, що це – особа, якій Тупицький у той період видавав довіреність на керування своїм авто на три роки. Сам Румак відмовився обговорювати це із журналістами.

Але з обранням Януковича президентом у Дрегера виникли проблеми, які його судді-партнери не могли вирішити, оскільки у бізнесмена був давній конфлікт зі старшим сином тодішнього голови держави Олександром Януковичем щодо автобусних пасажироперевезень на Донеччині. Щодо Дрегера були порушені кримінальні справи – в тому числі щодо шахрайства з відчуженням майна Зуївського енергомеханічного заводу. Нависла загроза арешту і конфіскації майна.

Судячи з розмов і з огляду на дані офіційних реєстрів, Татьков запропонував бізнесменові тимчасово оформити весь завод на фірму Яїцькова (спочатку "Інтеграл Інвест", а потім засновника "Терралінк" - ТОВ "Ексімпром"), що і відбулося, а невдовзі Дрегера справді затримали. Він просидів у СІЗО майже три роки і був звільнений лише після Революції гідності в 2014 році.

За цей час активи Зуївського енергомеханічного заводу так і залишились під контролем Яїцькова, і, як з’ясувалося, довіреної особи Тупицького. А Дрегер залишився ні з чим. Згодом завод разом із частиною Донбасу був відрізаний від решти України. Із бізнесменом, судячи з розмови, Татьков припинив будь-які контакти, тому Дрегер і вирішив дати викривальні свідчення на суддю-втікача під слідством.

Дізнавшись про це, Тупицький призначив йому зустріч у кафе поблизу роботи, щоб відмовити від цієї ідеї. Адже це стосувалося і його особисто. Тупицький навіть запропонував два варіанти, як поділити завод, який залишився на непідконтрольній Києву території: "Я в цій вашій історії якимось чином теж мав стосунок, – каже Тупицький своїм співрозмовникам на записах. – Колись цей завод ти взяв. На сьогодні, напевно, Віктор Іванович(Татьков - ред.) його підтримує. Ну, мабуть, треба справді подивитися, подивитися ці всі дебети-кредити. Виробити тоді рішення. Розрізати його, значить, гуртом розрізати – і продати".

Також Тупицький пропонував "натравити" СБУ на самого Татькова, який нібито навіть із Австрії має контроль над діяльністю заводу на окупованій території: "Який механізм я про себе думав: взяти там, написати заяву в СБУ, що він на стороні там сепаратистів підтримує цей завод, розкрутити справу і просто з нього зняти гроші за врегулювання цієї справи потім – ніби як висунути борг".

За інформацією "Схем", Дрегер на той момент уже дав свідчення Генпрокуратурі щодо ролі Татькова у заволодінні Зуївським енергомеханічним заводом. Татькову повідомили про ще одну підозру у заволодінні майновими активами заводу через підконтрольне судді ТОВ "Ексімпром", загальною вартістю понад 40 мільйонів гривень.

Зроблені Дрегером аудіозаписи не лише стали ще одним доказом, але і були виділені в окреме кримінальне провадження, в якому досліджується вже роль і самого Тупицького. На аудіозаписах також можна почути, як співрозмовники не лише згадують про роль Татькова в бізнесових справах, але й жваво обговорюють його життя в екзилі. Окремо на плівках чутно, як бізнесмен і Тупицький говорять про перспективи українського розслідування щодо Татькова.

Дрегер під час спілкуванням з журналістами підтвердив, що у 2018 році мав зустріч із Тупицьким, під час якої той намагався переконати бізнесмена не давати свідчень проти нього і Татькова.


icon
ДОКУМЕНТИ