photo

Відділ воєнізованої охорони безпеки життя Департаменту поліції охорони

Категорія Пов'язана з ПЕП
ЄДРПОУ 41369221
Поточний стан в стані припинення
Дата створення 01.06.2017
Країна Україна
Адреса 04597, Ірпінь, 8-го березня, 23
icon
ПОВ’ЯЗАНІ ПУБЛІЧНІ ДІЯЧІ
Iм’я Тип зв’язку Власність, % Перiод
Підконтрольна
icon
СТРУКТУРА
Iм’я Посада Власність, % Перiод
Підконтрольна
icon
Досьє

Співробітники ВВО "Безпека життя" були ідентифіковані на акції протесту під стінами Спеціалізованої антикорупційної прокуратури у 2018 році, коли був здійснений напад на голову правління ГО "Центр протидії корупції" Віталія Шабуніна. Спершу на нього напали двоє людей у камуфляжі й облили зеленкою, а потім інша група молодиків закидала активіста тортами. Пізніше лікарі діагностували у Шабуніна хімічний опік очей.

Один з ідентифікованих учасників – Руслан Качмала. Він очолював колону молодиків з тортами, якими жбурляли в Шабуніна, і знімав це на смартфон. Згодом Качмала вигороджував нападників, коли поліція затримала молодиків з тортами. На той час Качмала працював у ВВО "Безпека життя" Департаменту поліції охорони. Проект "Безпека життя" у 2017 році офіційно презентував Ілля Кива, ще в статусі радника міністра МВС Арсена Авакова.

"Цей безпрецедентний проект, який перебуває під патронатом міністра внутрішніх справ і МВС, спрямований, у першу чергу, на забезпечення працевлаштуванням ветеранів АТО і наведення порядку та дисципліни на наших вулицях. Основне завдання ще в тому, щоб ми мали можливість кувати кадри для майбутньої Національної поліції", – заявляв Кива у травні 2017 року.

Відділ перебував у складі Департаменту поліції охорони, структурного підрозділу Національної поліції. Серед послуг, які пропонувала поліція охорони, – охорона фізичних осіб, вантажів і цінностей, а також – разових заходів. Відділом воєнізованої охорони "Безпека життя" Департаменту поліції охорони керує Костянтин Баханов. Він також був ідентифікований серед осіб, які були на акції, яку організував Кива. На мітинг під стінами САП Баханов прийшов зі своїми підлеглими. Їхні світлини вдалося знайти на офіційному сайті департаменту.

Ні в МВС, ні Нацполіції не відповіли на запит журналістів, що співробітники поліції охорони в цивільному робили в робочий час під стінами САП.