photo

Товариство з обмеженою відповідальністю "Золотий мандарин ойл"

ЄДРПОУ 23705915
Поточний стан зареєстровано
Дата створення 17.06.1998
Країна Україна
Адреса 03057, Київ, Вадима Гетьмана, 30
icon
ЗВ’ЯЗКИ з юридичними особами
Iм’я Тип зв'язку Код
Споріднена 32455021
icon
Досьє

За повідомленнями ЗМІ, помічниця нардепа Георгія Логвинського Марія Швець консультувала компанію перед отриманням із держбюджету 54 млн грн боргу АЕК "Київенерго" за мазут.

Компанія фігурує у записах розмов Логвинського з керівником САП Назаром Холодницьким, які таємно вели детективи Національного антикорупційного бюро України.

Як повідомили в НАБУ саме Логвинським була розроблена злочинна схема, згідно з якою були штучно створені обставини начебто не виконання рішення українського суду про стягнення коштів. У цьому ж кримінальному провадженні (№52017000000000361 від 01.04.2017 року) фігурує й брат нардепа Ігор Логвинський.

В 2009 році ТОВ "Золотий мандарин ойл" судився з "Київенерго" та виграв позов на 54 мільйони гривень за мазут, який передало на зберігання. Однак, як з'ясували детективи НАБУ під час досудового розслідування, попри рішення суду на свою користь, "Золотий мандарин ойл" до виконавчої служби не звертався. Причина цьому - "Золотий мандарин ойл" мав борг перед державним банком на 78 млн грн, через раніше отриманий кредит. Відтак зволікання зі стягненням грошей з "Київенерго"було зумовлено небажанням повертати борг банку.

Після чого у 2013 році право вимагати гроші від "Київенерго", за дорученням Логвинського було передано іншій підконтрольній фірмі ТОВ "Іссахар-Зевулун Імпорт-Експорт", яке перерахувало кошти за договором про відступлення права вимоги на рахунок "Золотий мандарин ойл". 

У вересні 2013 року представник ТОВ "Золотий мандарин ойл" за вказівкою нардепа підготував та надіслав до Європейського суду з прав людини заяву про стягнення з державного бюджету України 54,179 млн грн як невиплаченої заборгованості з боку "Київенерго" перед підприємством, яке нібито з 2009 року органами виконавчої служби не виконувалося. Детективи НАБУ з'ясували, що представники "Золотий мандарин ойл" приховали від ЄСПЛ той факт, що не звертався до виконавчої служби. 

Також ЄСПЛ не повідомили про відступлення права вимоги до "Київенерго" на користь іншої приватної компанії, що сталося за півроку до звернення у ЄСПЛ.

У подальшому, як вважає слідство, для супроводу справи в ЄСПЛ Логвинський домовився з керівництвом Міністерства юстиції, за сприяння якого Урядовий уповноважений у справах ЄСПЛ підготував декларацію про дружнє врегулювання спору, на підставі якої зобов'язався сплатити на користь підконтрольного нардепу "Золотого мандарину Ойл" понад 54 млн грн із державного бюджету України за зобов'язаннями, які виникли між двома приватними компаніями. У лютому 2016 року перший заступник міністра юстиції Наталія Бернацька підписала платіжні доручення, на підставі яких мінюст перерахував на рахунок "Золотого мандарину ойл" 54 179 613,40 грн.

Отримані кошти "Золотий мандарин ойл" спочатку перерахував на рахунок ТОВ "Іссахар-Зевулун Імпорт-Експорт", а те, у свою чергу, перерахувало їх на рахунки підприємств з ознаками фіктивності.

По цій справі у грудні 2017 року детективами НАБУ були проведені обшуки в Міністерстві юстиції. 

За версією слідства, заступник міністра юстиції "супроводжувала" весь процес цієї схеми і координувала з іншими особами, наближеними до Логвинського. Бернацька також тисла на Урядового уповноваженого у справах ЄСПЛ, оскільки останній був у її підпорядкуванні. Вона також усвідомлювала, що "врегулювання" спору з виплатою коштів порушує черговість виконання рішень ЄСПЛ.

22 січня 2020 року детективи НАБУ повідомили про підозру шістьом особам у заволодінні та легалізації понад 54,179 млн грн з держбюджету. Дії підозрюваних кваліфіковано за ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст.209 Кримінального кодексу України ("Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем" та "Легалізація (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом").

Йдеться про колишнього урядового уповноваженого у справах ЄСПЛ, колишнього першого заступника міністра юстиції (повідомлено про підозру в порядку  ст. 135, ст. 278 КПК України), бенефіціара приватної компанії, трьох осіб, наближених до колишнього нардепа.

За інформацією НАБУ, станом на початок 2020 року, частина підозрюваних висловили готовність співпрацювати зі слідством та надати викривальні свідчення щодо обставин вчиненого кримінального правопорушення.

icon
ДОКУМЕНТИ