photo

ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "ЕСУ"

Категорія Пов'язана з ПЕП
ЄДРПОУ 33940565
Поточний стан зареєстровано
Країна Україна
icon
ПОВ’ЯЗАНІ ПУБЛІЧНІ ДІЯЧІ
Iм’я Тип зв’язку Власність, % Перiод
Бенефіціарний власник
Підтверджено: 26.05.2018 дані ЄДРПОУ
icon
ЗВ’ЯЗКИ з юридичними особами
Iм’я Тип зв'язку Код
Підконтрольна 21560766
Материнська компанія 313109
icon
Досьє

11 березня 2011 Фонд державного майна України продав компанії "ЕСУ" 92,791 % акцій телекомунікаційної компанії «Укртелеком» за 10 млрд 575,1 млн грн. "ЕСУ" була єдиним претендентом на купівлю акцій. У 2011 реальні бенефіціарні власники компанії були невідомі. 

За договором купівлі-продажу пакету акцій, ТОВ "ЕСУ" зобов'язувалась:

1) протягом п'яти років після набуття права власності на акції внести в "Укртелеком" інвестиції в сумі 450 млн. доларів США.

2) створити та передати державі телекомунікаційну мережу спеціального призначення.

Зобов'язання мали бути виконані до 2016 року. В 2017 році перевірка Фонду державного майна встановила, що покупцем зобов'язання не виконані. 

У зв'язку з цим, Фонд державного майна звернувся до суду з вимогою про дозірвання договору купівлі-продажу акцій "Укртелекому" та стягнення з ТОВ "ЕСУ" пені в розмірі 81,9 млн. доларів США. Суди першої та апеляційної інстанцій задовольнили вимоги Фонду державного майна. Проте, 03.07.2018 року Верховний суд України прийшов до висновку, що суди попередніх інстанцій неповно дослідили обставни справи та повернув позов на повторний розгляду до Господарського суду міста Києва.  В період між рішенням апеляційного суду на його користь та рішенням Верховного суду на користь ТОВ "ЕСУ", Фонд державного майна так і не встиг приступили до управління "Укртелекомом" тому що його акції були арештовані в іншій судовій справі за позовом ПАТ "Укрексмібанк" та в кримінальному провадженні за клопотанням Генеральної прокуратури. 

З травня 2011 року, коли "ЕСУ" придбала "Укртелеком", до жовтня 2013 року, "ЕСУ" опосередковано належала кіпрській EPIC Telecom Invest Limited. EPIC Telecom Invest Limited  в свою чергу належала Валерію Хорошковському - колишньому голові Служби безпеки України. 

За інформацією ЗМІ, що грунтуються на відомостях про хід судового процесу (посилання № 1№ 2), влітку 2013 року колишній банкір Денис Горбуненко придбав EPIC Telecom Invest Limited у її номінального власника Петера Ґольдшайдера (за припущеннями SCM Горбуненко зробив це в інтересах Дмитра Фірташа). Після чого EPIC Telecom Invest Limited була перейменована у  Raga Establishment Limited.

В жовтні 2013 року компанія Ріната Ахметова SCM Financial Overseas Limited придбала "Укртелеком" у EPIC Telecom Invest Limited та виплатила перший транш у розмірі 100 млн. доларів. 

Та в 2014 році компанія Ахметова відмовилась виплачувати решту суми, аргументуючи тим, що EPIC Telecom Invest Limited не виконала інвестиційні зобов'язання перед Фондом державного майна. Про це йшлось вище. 

В червні 2016 року Raga Establishment Limited подала у Міжнародний арбітражний суд у Лондоні позов до SCM Financial Overseas Limited з вимогою сплатити за "Укртелеком" решту домовлених коштів - 780 млн. доларів. 

В червні 2017 року арбітражний суд Лондона задовольнив позов Raga Establishment. В травні 2018 року SCM програло апеляцію в цій справі.

З 2017 року ГПУ проводить досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактами невиконання ТОВ "ЕСУ" умов приватизації щодо створення телекомунікаційної мережі спеціального призначення (ТМСП) та передачі її державі, незаконного фінансування упродовж 2012 – 2013 років створення ТМСП за рахунок коштів бюджету та приватизації 92 % держпакета акцій «Укртелекому» за заниженою вартістю.

У 2017 році у кримінальному провадженні складено та направлено повідомлення про підозру колишньому першому віце-прем’єр-міністру Сергію Арбузову у незаконному фінансуванні упродовж 2012–2013 років створення ТМСП за рахунок коштів бюджету в сумі 220 млн гривень за ч. 5 ст. 27 ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) КК України. У справі також є підозрюваними екс-президент Віктор Янукович і екс-прем’єр Микола Азаров.

21 лютого 2018 року екс-міністра фінансів Юрія Колобова звільнили від кримінальної відповідальності за розтрату 220 млн грн, виділених на побудову телекомунікаційної мережі «Укртелекому», у зв'язку із закінченням строків давності.

icon
ДОКУМЕНТИ
Виписки з реєстру компаній
Інші документи