photo

ARIDA GLOBAL LIMITED

Категорія Пов'язана з ПЕП
Країна Гонконг
icon
керівництво
Iм’я Посада Власність, % Перiод
підписант
icon
ПОВ’ЯЗАНІ ПУБЛІЧНІ ДІЯЧІ
Iм’я Тип зв’язку Власність, % Перiод
Представник
підписант
icon
ЗВ’ЯЗКИ з юридичними особами
Iм’я Тип зв'язку Код
Засновник
Кредитор (фінансовий партнер) HE268680
icon
розслiдування
2 лютого президент Володимир Зеленський ввів у дію рішення РНБО про персональні санкції щодо народного депутата від ОПЗЖ Тараса Козака та 8 юридичних осіб у його власності.
Наші розслідування
Козак Медведчука. Звідки у соратника кума Путіна гроші на телеканали
icon
Досьє

ARIDA GLOBAL LIMITED фігурує серед компаній, які отримували фінансування від кіпрської Hakail Limited, підконтрольної нардепу Тарасу Козаку.

Так, 5 листопада 2013 року фірма Козака Hakail Limited виписала 8 мільйонів доларів кредиту ARIDA GLOBAL LIMITED, яка до 2015 року успішно освоїла 7,4 мільйони доларів цього кредиту. Зрештою кредит був списаний і ніколи не повертався. На що витрачала кошти ця гонконзька фірма, можна зробити висновок з розслідування "Української Правди". Так, 6 лютого 2016 року видання опублікувало журналістське розслідування про те, що українські ТЕЦ під виглядом вугілля з Південно-Африкаської Республіки купують антрацит з окупованого Донбасу у компанії, пов'язаної з Віктором Медведчуком.

Журналісти опублікували копію контракту від 16 грудня 2014 року між державним ПАТ "Центренерго" і ARIDA GLOBAL LIMITED. Документ від імені ARIDA GLOBAL LIMITED підписав представник компанії за довіреністю – Микита Поз. Він відомий як директор і співвласник ТОВ "Консул-Україна", що займалася готельним бізнесом та орендувало ділянку у протитуберкульозного санаторію імені Боброва під побудову дачі Віктора Медведчука. 

Козак на момент обрання до парламенту у листопаді 2014 був головою правління "Прайвет канселер", співзасновником якого був Поз. Крім того, один із трейдерів розповідав "УП", що Козак також виступав переговорником від ARIDA GLOBAL LIMITED.

Arida – не єдина компанія, яка отримувала позики від Hakail. Так, 1 серпня 2014 року 20 тисяч доларів були перераховані на рахунки компанії CORTEX SALES LIMITED

24.04.2017 прокуратурою Харківської області зареєстровано кримінальне провадження №42017220000000357 за ч.2 ст.364 ККУ – зловживання службовим становищем.

За матеріалами справи, група осіб організувала постачання на територію України вугілля, начебто імпортованого з Південно-Африканської Республіки та Росії, а фактично вивезеного з тимчасово окупованої території України. А службові особи Митного поста Харків-Центральний Харківської митниці ДФС, зловживаючи своїм службовим становищем з метою отримання неправомірної вигоди, здійснювали митне оформлення цього вугілля.

Зокрема, ТОВ "Торгівельний дім-Ресурс", ДП зовнішньоекономічної діяльності "Укрінтеренерго", ДП "Вугільна компанія" "Краснолиманська", ДП "Державна вугільна компанія" та ПАТ "Центренерго" постачали вугілля за контрактами зі згаданою CORTEX SALES LIMITED, Sovewіск Ноlding Limited, ARIDA GLOBAL LIMITED, АТ "РЖД Логістика" та ТОВ "Руснєфтєдобича".

Компанія з цього списку – CORTEX SALES LIMITED – також відома як контрагент ТОВ "МБК АГРОТЕХНІКА", бенефіціарним власником якого є дружина Медведчука - Оксана Марченко.

У судовій ухвалі про доступ до документів від 13 жовтня 2015 йдеться, що слідчі мали дані, що CORTEX SALES LIMITED у 2010-2014 рр. була однією з компаній, яким перераховувались кошти від реалізації скрапленого газу групою осіб під керівництвом Сергія Курченка.

Після появи у ЗМІ інформації про можливу причетність Медведчука до поставок вугілля з окупованих територій він у березні 2016 року переоформив свій офіційний бізнес на дружину Оксану Марченко.

icon
ДОКУМЕНТИ