photo

SKODA JS a.s.

Категорія Пов'язана з ПЕП
Реєстраційний № 25235753
Поточний стан зареєстровано
Країна Чехія
icon
ПОВ’ЯЗАНІ ПУБЛІЧНІ ДІЯЧІ
Iм’я Тип зв’язку Власність, % Перiод
Пов'язані через кримінальне провадження №52015000000000009
icon
СТРУКТУРА
Iм’я Посада Власність, % Перiод
Пов'язані через кримінальне провадження №52015000000000009
icon
ЗВ’ЯЗКИ з юридичними особами
Iм’я Тип зв'язку Код
Контрагент
Контрагент
Контрагент ΗΕ223633
Контрагент OC351548
Материнська компанія 34204885
Підтверджено: 05.02.2019 Інформація реєстру
Контрагент
Контрагент 24584661
icon
Кримінальні провадження та санкції

З 2016 року до SKODA JS застосовані санкції США, як до компанії, що пов'язана з російським Газпромбанком.

icon
Досьє

Станом на початок 2019 року у Шевченковському районному суді розглядається кримінальне провадження №52015000000000009 від 11.12.2015 за ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем в особливо великих розмірах), ч. 3 ст. 209 (легалізація доходів, одержаних злочинним шляхом), ч. 1 ст. 255 КК України (створення злочинної організації).

Інформація веб-сайту НАБУ про суть справи: "За версією слідства, екс-народний депутат України, колишній голова комітету Верховної Ради України з питань паливно-енергетичного комплексу [Микола Мартиненко], у змові з трьома особами – згаданим посадовцем структурного підрозділу ДП «НАЕК «Енергоатом», колишнім керівником цього ж підрозділу та ще однією особою, наближеною до екс-народного депутата, організували корупційну схему, в результаті якої інтересам ДП «НАЕК «Енергоатом» завдано шкоди в розмірі 6,4 млн євро. Як з’ясували детективи НАБУ, учасники угруповання у 2008-2012 рр  штучно створили умови проведення низки тендерів, завдяки яким переможцем визнано чеську компанію «Škoda JS» (фактичним власником є російське ЗАТ «Об'єднані машинобудівні заводи») із завищеними на 6,4 млн євро ціновими пропозиціями, що в окремих випадках складало до 20% від вартості обладнання. У подальшому, після отримання зазначених коштів за контрактами, укладеними з ДП «НАЕК «Енергоатом», «Škoda JS»перерахувала 6,4 млн євро на рахунок компанії «BRADCREST INVESTMENT S.A.» (Панамська Республіка), єдиним власником (бенефіціаром) якої є екс-народний депутат України."

Грошові кошти товариством "Skoda JS" перераховувались компаніям «BRADCREST INVESTMENTS SA» (в подальшому перераховувало кошти на рахунок «RANDSTONE COMMERCIAL LLP», яке в свою чергу «DELANGOLO GROUP LIMITED», «Company Kredo-Z Kft. Limited», ТОВ «ТІА «Консольінвест»), «BARTON BUSINESS LLC», «INLORD SALES LLP», «VISILOGIK LIMITED», «DEVECOM COMPANY LIMITED» В Реєстрі судових рішень наявна інформація про те, що кінцевим бенефіціарим власником «BRADCREST INVESTMENTS SA» та «DEVECOM COMPANY LIMITED» є колишній народний народний депутата України Микола Мартиненко

Також "Skoda JS" є фігурантом кримінальних проваджень, пов'язаних з тим же Миколою Мартиненком, у Швейцарії та Чехії. З публічних джерел відомо, що у Швейцарії Мартиненко є підозрюваним у хабарництві, зокрема в отриманні відкатів за сприяння чеській "Skoda JS" a.s. у виграші тендерів українського ДП "НАЕК "Енергоатом".

Справа у Чехії стосується тих же обставин, що розслідуються в Україні, проте на відміну від української справи, чеська охоплює і період з 2014 по 2016 роки. На сьогодні чеський національний центр із боротьби з організованою злочинністю висунув звинувачення у розкраданні коштів і ухиленні від сплати податків проти шести топ-менеджерів компанії "Skoda JS".

Детальніше можна прочитати в статті: 

"Під прицілом Європи. В яких справах за кордоном фігурує Мартиненко"


За інформацією ЗМІ, SKODA JS станом на січень 2019 року - це кандидат на укладення договору з ДП «НАЕК «Енергоатом» на добудову 3,4 реакторів Хмельницької атомної електростанції, попередня вартість проекту - 72,4 млрд грн (у цінах на 5 травня 2017 року). Цю інформацію також підтверджує веб-сайт ДП "НАЕК "Енергоатом"

Таке рішення викликає чимало питань тому, що власником Skoda JS через частку в нідерландській компанії OMZ B.V. є російський Газпромбанк. Газпромбанк знаходиться під санкціями США, Європейського союзу, України у зв'язку з агресією Росії проти України. До Skoda JS застосовані санкції США, як до компанії, пов'язаної з Газпромбанком. В липні 2018 року повідомлялося, що Газпромбанк веде переговори щодо продажу своєї частки. Але достовірної інформації про те, що переговори увінчалися успіхом, немає.

Детальніше в сюжеті:


Санкції

З 2016 року до SKODA JS застосовані санкції США, як до компанії, що пов'язана з російським Газпромбанком.

icon
ДОКУМЕНТИ
Виписки з реєстру компаній
Інші документи