photo

Bollwerk Finanzierungs- und Industriemanagement AG

Категорія Пов'язана з ПЕП
ЄДРПОУ FN197935g
Адреса 1010, Wien, Goldschmiedgasse, 4
icon
ПОВ’ЯЗАНІ ПУБЛІЧНІ ДІЯЧІ
Iм’я Тип зв’язку Власність, % Перiод
керівник представництва в Україні
Член правління
голова наглядової ради
icon
СТРУКТУРА
Iм’я Посада Власність, % Перiод
керівник представництва в Україні
Член правління
голова наглядової ради
icon
ЗВ’ЯЗКИ з юридичними особами
Iм’я Тип зв'язку Код
Боржник, фінансовий партнер FN189399d
Контрагент 36716128
icon
Досьє

Національним антикорупційним бюро України здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні  №52016000000000005 від 14.01.2016 року (станом на 2017 рік). Суть справи в тому, що службові особи ДП «Об’єднана гірничо-хімічна компанія», зловживаючи своїм службовим становищем, уклали договори щодо постачання продукції, виготовленої підприємством, за заниженою вартістю. Внаслідок цього третіми особами отримано неправомірну вигоду на суму понад 100 млн. грн. 

23.07.2018 року у провадженні №52016000000000005 складено обвинувальний акт. Обвинувачувані: Руслан Журило - колишній Голова Правління ДП «Об’єднана гірничо-хімічна компанія» та Юрій Перцев - колишній заступник директора ДП «Об’єднана гірничо-хімічна компанія».

Також обставини справи описані в обвинувальному акті проти Миколи Мартиненка у провадженні №52015000000000009 (розшифровка усно зачитаного тексту у відкритому судовому засіданні №1№ 2№3).

Впродовж грудня 2014 року – липня 2016 року ДП «Об’єднана гірничо-хімічна компанія» продавала компаніям-посередникам «Bollwerk Finanzierungs- und Industriemanagement AG» (далі - Bollwerk) та «Adelis Trade LLP» ільменітовий, рутиловий, цирконовий, дистен-саліманітовий концентрати за заниженими цінами (ці дві компанії називають пов’язаними та повністю підконтрольними керівництву ДП «ОГХК»). В подальшому сировина продавалась кінцевим споживачам уже за ринковими цінами. При цьому ОГКХ мав можливість укладати договори напряму з кінцевими споживачами.

Упродовж січня-вересня 2015 між Об'єднаною гірничо-хімічною компанією (далі - ОГКХ) та австрійською компанією «Bollwerk Finanzierungs- und Industriemanagement AG» укладено 9 зовнішньоекономічних контрактів. На виконання згаданих контрактів ОГХК у 2015 році здійснило постачання компанії Bollwerk продукції на загальну суму понад 688 000 000,00 гривень. У подальшому, отриману за заниженими цінами продукцію, Bollwerk продавало кінцевим споживачам на ринковими цінами, отримуючи прибуток у вигляді різниці між закупівельною ціною та ціною реалізації. При цьому, постачання сировини здійснювалося компанією ОГХК не на адресу компанії Bollwerk, а безпосередньо до вантажоодержувачів, вказаних у контрактах укладених між ОГХК і Bollwerk. Вантажоодержувачами у переважній більшості були відомі іноземні компанії титанової, хімічної галузей та машинобудівної галузей.  Систематичний пошук потенційних покупців з числа іноземних підприємств - споживачів титанової сировини вели посадові особи ОГКХ, а не Bollwerk.

На момент укладення описуваних договорів у  Bollwerk  не було коштів для того щоб здійснювати передоплату за договорами з ОГКХ. Тому продукція закуповувалась на кредитні кошти від «Steuermann», отримані в свою чергу  від «Wargrave Trading LLP».

Також ОГКХ продавав ільменітовий, рутиловий концентрат фірмі «Adelis Trade LLP», яка потім перепродавала його  Bollwerk.

Під час обшуків в офісі Миколи Мартиненка було виявлено документи компанії Bollwerk.  Bollwerk зареєстрована та знаходиться у тому ж самому приміщенні, що і підконтрольна Миколі Мартиненку компанія «STEUERMANN»  – у м. Відень, Австрія, також «STEUERMANN» і  Bollwerk мають спільного директора - .

В ухвалах кримінального провадження НАБУ №52016000000000005 від 14.01.2016 року вказується що Bollwerk Finanzierungs- und Industriemanagement AG та Adelis Trade LLP були повністю підконтрольні керівництву ОГКХ.

В жовтні 2018 року, веб-сайт tyzhden.ua оприлюднив інформацію із митної бази даних (така інформація, згідно з законодавством України є закритою, тому перевірити її достовірність pep.org.ua не має змоги). Згідно з оприлюдненою інформацією, впродовж 2017-2018 років Bollwerk було посередником ДП «Об’єднана гірничо-хімічна компанія» у торгівлі з російськими компаніями, що займаються переробкою титанової сировини. Зокрема, титанову сировину у ДП «Об’єднана гірничо-хімічна компанія» через Bollwerk купувало ПАО "КОРПОРАЦИЯ ВСМПО-АВИСМА"ООО "ЭСАБ-СВЭЛ"ООО "ЭСАБ ТЮМЕНЬ".

icon
ДОКУМЕНТИ