Родина покійного нардепа Єремеєва судиться за маєток, в якому живе підсудний ексдепутат Мартиненко

Родина покійного нардепа Єремеєва судиться за маєток, в якому живе підсудний ексдепутат Мартиненко

Вдова та діти загиблого 2015 року бізнесмена і депутата Ігоря Єремеєва судяться з ТОВ “Вортекс”, співвласником якого був покійний, за частину величезного комплексу житлових і нежитлових приміщень у селі Глібівка під Києвом. У цьому маєтку живе інший співвласник — екснардеп Микола Мартиненко, обвинувачений у багатомільйонних розкраданнях.

Про це йдеться у проекті Центру протидії корупції “Відкритий реєстр національних публічних діячів” — Pep.org.ua.

Згідно з законом, співвласники (засновники) “Вортекса” мали право вирішити, чи приймати родичів загиблого, як спадкоємців, до складу учасників компанії, чи виплатити їм вартість частки компанії, розрахованої на момент смерті нардепа. Вирішили віддати грішми. Частка Єремеєва у компанії становила 14,285%.

У вересні 2017 року власники компанії “Вортекс” вирішили виплатити спадкоємцям загиблого Єремеєва (дружині Тетяні з дітьми Романом і Софією) вартість частки компанії у сумі 109 721 грн. Але родина покійного депутата не згодна з такою сумою і вимагає 1 049 054,69 грн, 209 810,94 грн та 209 810,94 грн (відповідно на кожного члена родини). 

Тетяна Єремеєва з дітьми подала до суду і в березні 2019 року на їхню вимогу суд призначив комплексну економічну та оціночно-будівельну експертизу майнового комплексу, аби визначити реальну вартість майна станом на 13 серпня 2015 року - день смерті Ігоря Єремеєва. 

11 жовтня 2019 року до суду надійшов лист від Київського науково-дослідного інституту судових експертиз. Там не змогли оцінити вартість майна, бо “Вортекс” не надав відповідні додаткові документи. Тож суд вирішив поновити провадження у справі та призначив наступне засідання на 26 листопада.

Що стосується самого комплексу у Глібівці, то він має у своєму складі десятки будівель різного призначення загальною площею понад 5 тисяч квадратних метрів. Це будинки відпочинку, тенісний корт, бані, альтанки, будинок рибалки тощо. Фактично, це єдине майно “Вортексу”.

На території маєтку проживає ексдепутат Микола Мартиненко, який є співвласником “Вортексу”. Це зрозуміло з судових ухвал у кримінальній справі щодо Мартиненка, обвинуваченого у розкраданні майже 700 млн грн з держпідприємств. На частку колишнього депутата наклали арешт у травні 2017 року в рамках цієї справи. 

Загалом ТОВ “Вортекс” належить 7 особам, згідно з реєстром юридичних осіб: Єремеєву Ігорю Мироновичу, Мартиненку Миколі Володимировичу, Димінському Петру Петровичу, Переломі Сергію Віталійовичу (один із обвинувачених у справі Мартиненка), Лагур Ліані Володимирівні, Морозову Олександру Валерійовичу та Пономаренко Ользі Владиславівні.

Ми також довідалися, що до 2010 року комплекс був самобудом. Тоді “Вортекс” через суд домігся визнання права власності на збудоване майно. Позитивне рішення ухвалив суддя Господарського суду Київської області Сергій Наріжний. Перед цим прокуратура двічі безуспішно намагалась домогтися визнання угоди оренди ділянки недійсною та повернути землю громаді. Востаннє у 2012 році. Однак тоді колегія суддів, у складі якої знову ж був суддя Наріжний, відмовила прокурорам.

Олександр Вороновський, Центр протидії корупції