Порошенко почав переписувати кондитерський бізнес на сина

Порошенко почав переписувати кондитерський бізнес на сина

Експрезидент України Петро Порошенко перереєстрував частину своєї кондитерської бізнесімперії “Рошен” на старшого сина Олексія. Інформація про це є у проекті Центру протидії корупції (ЦПК) “Відкритий реєстр національних публічних діячів”.

Колишній президент у своїй декларації перед звільненням з посади 20 травня зазначав себе бенефіціарним власником ТОВ “Центрально-Європейська кондитерська компанія”(ЦЄКК) і залишався ним щонайменше до 1 жовтня.

Ця компанія - одна з головних у структурі корпорації “Рошен”, оскільки є засновником низки інших підприємств.

Аналітики ЦПК виявили, що станом на 6 листопада бенефіціаром компанії вже зазначений Порошенко Олексій Петрович — старший син експрезидента. Це підтверджує Єдиний державний реєстр юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (ЄДР).

Як випливає з ЄДР, контроль над “ЦЄКК” перейшов до Порошенка-молодшого внаслідок отримання корпоративних прав на нідерландську ROSHEN EUROPE B.V., яка володіє 85% “ЦЄКК”. Раніше ROSHEN EUROPE B.V. також належала Порошенку-старшому, згідно з його останньою декларацією. 

Водночас бенефіціарний власник почав змінюватися й у тих підприємств, де ТОВ “ЦЄКК” є засновником. Зокрема, ТОВ “Рошен де люкс”, ДП “КК “Рошен”, ТОВ “Рошен-Волинь”, ТОВ “Рошен Світ” та інші, які донедавна декларував Порошенко. В них колишнього президента також замінив його син. 

Однак Порошенко-старший поки що залишається бенефіціарним власником у низці інших підконтрольних “ЦЄКК” підприємств: ТОВ “Рошен-Столиця”, ПРАТ "Київська кондитерська фабрика “Рошен”. 

Нагадаємо, що стосовно Петра Порошенка порушено щонайменше 13 кримінальних проваджень у Державному бюро розслідувань (ДБР). Більшість з них — за заявами одіозного ексзаступника Адміністрації президента Віктора Януковича Андрія Портнова. 

В рамках розслідувань суд наклав арешт на усе майно підприємства “Кузня на Рибальському”, яке належало раніше Порошенку.

Олександр Вороновський, Центр протидії корупції