Kozhara Leonid Oleksandrovych

Kozhara Leonid Oleksandrovych

Сategory Domestic Politically Exposed Person
Date of birth
Last position POLITICAL PARTY "SOCIALISTS", Leader of party
icon
Connections to individuals
Name Type of connection Period
icon
Career:
Period Position
June 25, 2016 — POLITICAL PARTY "SOCIALISTS", Leader of party
Dec. 24, 2012 — till Feb. 23, 2014 Ministry of Foreign Affairs of Ukraine, Minister
Dec. 12, 2012 — till Dec. 25, 2012 Verkhovna Rada of Ukraine (Ukrainian Parliament), Member of Parliament of Ukraine of the 7th Ukrainian Verkhovna Rada, the Party of Regions
other spellings of name

Kožara Leonid Oleksandrovič

Kožara Leonid Oleksandrovyč

Kozhara Leonid Oleksandrovich

Kožara Leonìd Oleksandrovič

Kozhara Leonid Alexandrovich

Kozhara Leonid Oleksandrovȳch

Koshara Leonid Oleksandrowytsch

Cojara Leonid Olecsandrovych

Kozhara Leonid Aleksandrovich

Kozhara Leonid Oleksandrovych

Kozhara Leonid Olexandrovych

Кожара Леонид Александрович

Kojara Leonid Oleksandrovytch

Kožara Leonid Aleksandrovič

Kojara Leonid Aleksandrovich