Дубінський пересів на "Запорожець"?

Дубінський пересів на "Запорожець"?

На сьогодні автопарк підсанкційного нардепа складається лише з Toyota Land Cruiser та ЗАЗ 965

Нардеп Олександр Дубінський позбувся майже всіх авто зі свого елітного гаража. Це виявили аналітики нашого проєкту Pep.org.ua.

На початку липня Дубінський повідомив про суттєві зміни в майновому стані, де вказав отримання понад 1 млн грн від Олексія Володєєва за відчуження рухомого майна. За день до того нардеп на своїй сторінці в Instagram розмістив своє фото на фоні Mercedes-Benz G 55 (в народі “кубик”) з підписом “Прощайте, старые кубики. Ждём новые)”.

Однак переконатись у продажі саме цього авта чи якогось іншого з колекції депутата не вдалося.

Водночас виявилось, що на сьогодні автопарк підсанкційного нардепа складається лише з Toyota Land Cruiser та нещодавно придбаного “Запорожця”. Немає “кубика”, згідно з реєстром транспортних засобів, й у Володєєва, а також мами нардепа, яка так “любит скорость”.

Якщо припустити, що задекларований Дубінським мільйон був все таки від продажу “кубика”, то при цьому залишається невідомою доля ще 5 авто, адже повідомлення про суттєві зміни в майновому стані було лише одне.

А серед цих авто, зокрема, два Mercedes, BMW Alpina, Cadillac Escalade та Porsche Carrera. З останнім Дубінський ще пару місяців тому зробив відоогляд, розганяючись під 250 км/год.

"Відповідно до вимог закону  "Про запобігання корупції" у разі суттєвої зміни у майновому стані суб’єкта декларування, доходу чи здійснення видатку на суму, яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року, зазначений суб’єкт у десятиденний строк з моменту отримання доходу чи здійснення видатку зобов’язаний повідомити про це НАЗК. Станом на липень 2021 рік це 118 950 грн. Тобто виходить, що або Дубінський задекларував лише дохід від продажу Mercedes "кубика", а від продажу інших 5 автівок не задекларував, або продав кожну з цих 5 автівок за суму, меншу ніж 119 тисяч. Але всі ці автівки люкс-класу. Тому у обох випадках є питання до законності таких дій" -  зазначає юрист ЦПК Денис Свириденко.