PEP.ORG.UA оновив та удосконалив скоринг, який визначає ризик необгрунтованих активів національних публічних діячів

На сайті проєкту PEP.ORG.UA (Реєстр національних публічних діячів України), який адмініструє ГО “Центр протидії корупції”, було запущено оновлений скоринг. Він дозволяє фінансовим установам оцінити корупційні ризики в статках публічних діячів.

Посилений контроль за фінансовими операціями публічних діячів зобов’язує фінансові установи (банки, страхові компанії, платіжні системи, кредитні спілки тощо) виявляти публічних діячів серед своїх клієнтів та встановлювати джерела їхніх статків.

За допомогою сайту можна перевірити інформацію щодо статків публічних діячів, яка може свідчити про приховування даних від декларування, приховування джерел доходів чи невідповідність способу життя доходам.

“2018 року ми розробили 27 правил, які автоматично аналізували декларацію і на основі алгоритму оцінювали ризик необґрунтованості активів за шкалою від 1 до 10. Цього ж року ми удосконалили методологію, звівши оцінювання до 20 правил” – розповідає виконавча директорка та керівниця проєкту PEP.ORG.UA ЦПК Дар’я Каленюк.

Наразі на сайті PEP.ORG.UA розміщено 47178 досьє публічних діячів та пов’язаних з ними осіб. З них мають електронні декларації 12 637 осіб. У 4914 випадку спрацювало одне або більше правил, за якими проєкт визначає ризикованість походження статків.

Переглянути вебінар про нові інструменти для роботи зі списками санкцій РНБО та оцінювання ризику необґрунтованих активів ПЕПів можна за посиланням.

Ведення Реєстру національних публічних діячів України PEP.ORG.UA здійснюється у технічному партнерстві із Data Ocean.  На сайті компанії можна ознайомитися з тарифами.Для журналістів-розслідувачів та українських державних установ доступ до відкритих даних може бути наданий на пільгових безкоштовних умовах. 

Грантова підтримка на оновлення скорингу на сайті PEP.ORG.UA надана USAID Ukraine - USAID Україна, проєктом TAPAS Project/Прозорість та підзвітність у держуправлінні та послугах, що реалізується Фондом Євразія, а також за сприяння Міністерства цифрової трансформації України.